Alaattin Çakıcı’nın raporunda imzası bulunan il müdürü ve başhekim görevden alındı

Son olarak Karar Gazetesi yazarlarına yönelik tehditleriyle gündeme gelen, organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık raporu verilmesinin ardından Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça görevden alındı Olayların akabinde Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar da görevden alınmıştı.

Çakıcı’ya sınırsız ziyaretçi hakkı verilen ve sağlık sorunlarından bahsedilen raporda, Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça’nın da imzası vardı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ise raporun bilimsel gerçeklikten uzak olduğunu duyurmuştu. Çakıcı’nın gazetecileri ölümle tehdit etmesinin ardından ortaya çıkan rapor büyük tepki çekmişti.

VEKALETEN ATAMA YAPILDI

Kırıkkale’de yayın yapan yerel İl gazetesinden Sedat Gençay’ın haberine göre il müdürü Güngüneş ve başhekim Akça görevden alındı.

Valilik görevden almaların ardından vekaleten atama yaptı.

Buna göre Güngüneş’in yerine Dr. Adem Yeni; Akça’nın yerine de başhekim yardımcısı Dr. İlhan Kuytak atandı.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça ile 6 uzman doktorun imzaladığı süresiz sağlık kurulu raporunda Çakıcı’da 16 farklı türde hastalık olduğu, altısının ölümcül risk taşıdığı belirtilerek şöyle denilmişti:

Akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali aynı zamanda helalleşme açısından bu zaman dilimleri arasında, istediği isimlerle, kişi, sayı adeti koymadan, kendisi için bu ziyaretler hastalıklarının kontrol edilebilmesi için ve morali açısından yeniden hayata bağlayabilir. Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapılabilir”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
TERÖR SUÇLULARI HAPİSTE KRALLAR GİBİ YAŞIYORSA TÜRK MİLLİYETÇİSİ VATANSEVER BİR İNSAN OLAN ALAADDİN ÇAKICI DAHA FAZLASIYLA İLGİ VE ALAKAYA LAYIKTIR.
Krallar gibi yaşayan sizin çakma reisiniz değil mi len, bari evine yollayıp orada bakımını ziyaretini yaptırsınlar, Diyarbakır cezaevinde mahkumlara yapılanlara bi de Çakıcı için yapılanları bi kıyasla bakalım gerzek.
yediyi haltlarla milliyetçi veya vatansever olmasının ne alakası var. siyasi kimliği on plana çıkarmak nasıl bir abestliktir. o zaman milliyetçi ler vatanseverler adam öldürebilir mafya olabilir mi demek bu? beyin diyorum beyin hepimizde var az kullanın yaa
vatansever dediğin 10 larca suçtan mahküm olmuş bir zat..
@apartmanyikan boşanmak isteyen karısını öldürttüğü için içeride.
Nede olsa deliğikanlı adam.
@serhanaz delikanlı dediğin kişi zenginden alıp fakire mi verdi. yoksa ihalelerden komisyon almalar para için adam öldürmeler, para için yapmadığı bir şey yok nasıl delikanlı dersin. delikanlı dediğin mert olur kimseden haraç almaz, mazlumun yanında olur.
bodokslular bu adamı görünce utansın gerçek reis
ülkeye bak...off offf biz ne günah işledik Allah'ım da bunların zamanına denk getirdin bizi..küfür de edemiyoz anasını satıyım..böyle yorumlar paklamıyor beni..
daha yeni başlıyoruz bunlar iyi günler devam devam
ülke Mafya ülkesine döndü !
bahçelide ziyaret etmişti bakalım o görevi bırakacak mı anca doktoru savcıyı ihraç edin sadece
Böyle sacma sapan doktor raporu ve görüş izni olamayacağı icin görevden almalar çok yerinde olmuş.Dünyanın hangi yerinde sabahtan aksama kadar mahkumlar istedikleriyle görüştürülüyor.
Rapor çakma ÇAKICI nın sağlık nedeniyle affı için düzenlenen bir belge
devletin; derinleri ☝???
sahte rapor düzenleyen doktoru görevden almışlar. gerçekten şoke olduk. nasıl oldu acaba?
ülke gerçekten içler acısı bunu görmek istemeyen işit zihniyetli yaratıklar ALLAH hepinizi bildiği gibi yapsın
ülkeyi tek adam yönetcek dediklerinde beter dedik şimdi mafyalar yönetecek Atam kurdugun Cumhuriyet ne hallere düşüyor biz ne günah işledik
@saykoc90 Onu Atatürkü satan şimdiki chp yönetimine sor adres yanlış.
Çakıcı da taklalarının ödülünü almış Bahçeli hasta diye Ahmet Türk'ü kurtardı Çakıcı yi kurtaramadı !... demek ki bastonluk ise yaramamış
MHP nin burokraside yuvalanmasının nasıl tehlikeleri olabilecegini AKP bu durumlardan anlayacaktir sanırım.
ülkeye baktım çay demlemeye gidiyorum !! ülkeyi resmen mafyalar, tetikçiler yönetiyor
Başlığa bakarsanız kimse kimseye dokunduğu için değil görevlerini laikiyle yapmadıkları için görevlerinden uzaklaştılmışlar
Bu sağlık raporumu , ilahyat bilgilendirmesimi , kanundan adam kaçırma yetkisimi anlaşılmıyor bir doktor şu yazılan şekilde bir rapora nasıl imza atar şaşırdım!!
Uğraşmayın Alaattin Abiyle!
Ankara il sağlık müdürünüde görevden aldırsanda sana dua etsek
zamanında haberala verilmedimi aynı raporun benzeri ,kimsenin sesi çıkmıyordu
durmak. yok. görevden alma. devam yazıklar olsun.
Rapora bak.Allah bilir:) Allah c.c tabiiki bilirde o terim raporda nasıl geçiyor? Biz doktora hasta olduğumuz halde 2 gün rapor yazdıramıyoruz
CHP liler niye anlayamıyor bu kafa ikdidar olamaz bu olaylar bahçıvana def ol demek eyy chpliler siz hec bir şey bilmiyorsunuz çakıcı kimi tehdit etti at kuyruklu mete yarar gibileri AKP borazanlarini AKP bahceliye def ol dedi
Durmak yok , yola devam...
Mehmet Haberal yargılanma sürecinde rahatsızlanmıştı,hastalığına konulan tanı ya göre tedavisi yoktu.Mahkeme bitti Sn Haberal hamd olsun sağlığına kavuştu. TTB o rapora itiraz etmedi, o raporu veren hekimlere şuanki sağlığına kavuşma sebebini sormadı. Rapor adamıza göre veriliyor.
Diğer Haberler