Ali Nesin'den olay yaratan referandum sözleri için yeni açıklama

Aziz Nesin'in oğlu, ünlü matematikçi Profesör Ali Nesin ise Facebook hesabından YSK'nın referandum kararına ilişkin haberi paylaştıktan sonra "Ama bu haksızlık" diyenler geçmişte yaptıkları haksızlıkları gözden geçirsinler. 367 kararı mesela. Etme bulma dünyası..." diye yazmıştı. Ali Nesin tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. Nesin, "Paylaşımlarım beş dakika sonra 'Ali Nesin sosyal medyayı salladı' başlığıyla Hürriyet'teydi. Ne zaman, hangi ara sallanmış ki bu sosyal medya?" diye sordu.

Ali Nesin'den olay yaratan referandum sözleri için yeni açıklama

Ali Nesin, Facebook'tan yaptığı yeni açıklamada, "Paylaşımlarım beş dakika sonra 'Ali Nesin sosyal medyayı salladı' başlığıyla Hürriyet'teydi. Ne zaman, hangi ara sallanmış ki bu sosyal medya?" diye sordu.

Yazdıklarının "Ali Nesin hayırcıları eleştirdi" ve benzer başlıklarla Twitter'da yaygınca paylaşıldığını anımsatan Ali Nesin, şöyle devam etti: "Bu tür kasıtlı yönlendirmeler ilk olmuyor. Ben kendim hayırcıyım yahu! Gördünüz, bu sayfada da dünya kadar hayır propagandası yaptım! Hayırcıları eleştirmedim tabii ki, sadece hukuksuzluğun bu ülkede nasıl mümkün olduğunu anlatmaya çalıştım. Niye buna benzer şeyler Batı'da yaşanmıyor da bizde yaşanıyor? Nasıl mümkün olabiliyor bu? Bir hukuk geleneğimiz olsaydı, bugün yaşananlar olabilir miydi? Dün bütün gün Nesin Vakfı'na telefonlar yağmış. Vakf'a desteklerini çekeceklerini bildirmiş çoğu. Okuduklarını anlamamaları bir yana, Vakf'a destek olarak beni ve düşüncelerimi rehin aldıklarını sanıyorlar. Neyse ki bu ülkede yeterince makul insan var da ayakta kalabiliyoruz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
SEN DOĞRU KAL,EĞRİLER DÜŞÜNSÜN
Şimdi bu Ali efendi bu hukuksuzluğu "etme bulma dünyas"ı olarak yorumlamış da adama sormazlar mı Ali: Yarın güç el değiştirdiğinde iktidar başkalarının eline geçtiğinde onlar da şu anda bunları yapanlara aynılarını yaptıklarında "etme bulma dünyası" diyecek misin yoksa ama bu haksızlık mı diyeceksin?
@genc_edebiyatci10 Demek ki birileri İNTİKAM peşinde hala... Anlamadığınız şu: Bu ülke halkı batılılara uşak yapılmak istendi. Ama metabolizma bunu kabul etmedi. Buna direnen artıklar şu anda son bir gayretle bünyeye zarar veriyor. Eğer siz de bu ülke insanı gibi düşünürseniz BATInın kurduğu DÜZEN iflas eder. Çünkü BEKÇİsi kalmayan bir düzen talan olur.
@genc_edebiyatci10 hangi hukuksuzluk, benim hukukum ne olacak.
@genc_edebiyatci10 Normal yollardan bu ele geçirme mümkün olmaz.Gayrimeşru yollardan ise biraz sıkar.
birileri şu adamı traş etsin...:))
@sutokca İNSANLARIN İNSANLĞI VE BİLGİSİ SAKALINDA DEĞİLDİR.
aman hocam n yaptınız 367 hatrılatma şimdi.foyaları ortaya çıkar..
1946 SEÇİMLERİNDE AÇIK OY KAPALI SAYIM YAPILDI. ''AMA BU HAKSIZLIK'' DEĞİLMİYDİ?
@kozmonot_2014 ee haksızlık ise biz de mi yaptık ne var mı diyorsun. Birisi seni malını çalsa sende hırsız olmak için bahane arıyon zannedecez valla.
@kozmonot_2014 YANLIŞLIKLARI SAVUNMAYI NE ÇOK SEVİYORSUNUZ.
@kozmonot_2014 Açık oy kapalı sayım..Durumun adaletini nasıl açıkladılar hala erak ederim.Açık açık oyla, perde arkasında say..Bildiğin komedi..
KOMİNİSTLER DOGRU SÖYLEYENİ YAŞATMAZ UGUR MUMCUDA OLDUGU GİBİ
@orhanbulut1971 sen tam süzme bir salaksın. ama yazabilme yeteneğin varmış ! entersan.
Ali Nesin, sen nesin ?
@orhanbulut1971 uğur mumcuyu senin gibi yobazlar öldürdü. komünistler değil. ona buna iftira atma.
Sayın ali nesin Türkiye de hukuk sistemini iyi işlemediğini yasaların tam olarak uygulanmadığını vurgulamak istedi.Bu yorumundan dolayı başka anlam çıkarmanın kimseye faydası yoktur
nihayet sol cenahtan biri 'hakikati' söyledi. babası aziz nesinde böyle doğru söylerdi delikanlıydı.
Yanlışı bir başka yanlışla cezalandıramazsınız,bunun sonu gelmez
HADELEN HIRSIZ SEVER EVETÇİ SOYTARI....
SALAĞA BAK SALAĞAA...
@ozgurtura salakmi? matematikci ve ulkenin en buyuk yazarlarindan adamin oglu salak oylemi? kardesim magarandan cikta biraz dunyayi gor
YANİ BU HIRSIZLIKLAR NORMAL ÖYLE Mİ ALİ O ZAMAN HERKES ETME BULMA DÜNYASI DEYİP HIRSIZLIKLARA GASPLARA SOYGUNLARA YAĞMALARA DEVAM ETSİN BU MU SENİN BİLİMSEL DÜŞÜNCEN SEN KAFAYI ÇOOK GÜZEL YEMİŞSİN KOÇÇÇUMM...
Bu ülkede demokrasi de hukuk ta işlemiyor.sadece güç el değiştiriyot.
@mcapoglu Son 70 yılın özeti.
BABANIN KEMİKLERİ MEZARINDA ÇATIR ÇATIR SIZLIYOR..SENİN GİBİ HAİN BİR EVLAT YETİŞTİRECEĞİNE KEŞKE HİÇ DOĞMASAYDI ZAVALLI BABAN....
burda yorum yazanlar da salak. adamnın dediği gayet akla uygun
ÇOK GEREKSİZ KISIR DÖNGÜ BİR TARTIŞMA YAPILACAK ÇOK İŞVAR
Babasının kemikleri neden sızlasın ki? Aziz Nesin de %60 Aptal sözünün sahibi değilmi?Doğruya Doğru Eğriye Eğriyi bir Bulabilsek iyi Olacak...! Bu adam EVET veya HAYIR demiş olsa Evetciler veya Hayırcılar yere göğe sığdırılmazdı.Yukardaki eleştirilere bakarsanız anlaşılır.Kalın Kafalı olunmamalı...!
CHPbu ÜLKEYİ kendi MALI görüyo ben olmassam başkasıda olmasın ÜLKE batsa bile
ADAM NE KOYDU BE CUK DİYE OTURTTU OLAYI NOKTALADI HELAL OLSUN
O KADAR GERİYİZ Kİ YANDAŞ GAZETE MANİPİLASYON VE ALGISIN KAPILIVERİYORUZ. BU BABASININ DEDİĞİ %50 SALAK OLUŞUMUZDAN..
O da uydu ortama...
başka Türkiye yok. vatanımıza sahip çıkmalıyız. özgürlüklerin sonsuz olduğu bir vatan.
Diğer Haberler