'Alperen'lerden onur yürüyüşü açıklaması: Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz

LGBTİ Onur Yürüyüşü hakkında Alperen Ocakları'ndan 'yürütmeyiz' açıklaması geldi. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 'Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz. Yürütmeyeceğiz' dedi. LGBTİ'lere yönelik daha önce yaptığı tehdit içerikli söylemlerinden dolayı halihazırda hakkında bir dava bulunan Mican, 26 Haziran 2016'da gerçekleştirilen 14'ncü Onur Yürüyüşü öncesinde de “Her şeyi göze aldık, direkt yürüyüşü engelleyeceğiz” ifadesini kullanmıştı.

'Alperen'lerden onur yürüyüşü açıklaması: Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 25 Haziran’da yapılacak Onur Yürüyüşü’ne ‘izin vermeyeceklerini’ söyledi. “Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz. Yürütmeyeceğiz” diyen Mican, “Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya” ifadesini kullandı.

KRT’de Çağlar Cilara‘nın sorularını yanıtlayan Mican hakkında, LGBTİ’lere yönelik daha önce yaptığı tehdit içerikli söylemlerinden dolayı halihazırda hakkında bir dava bulunuyordu. Mican, 26 Haziran 2016’da yapılan 14’ncü Onur Yürüyüşü öncesinde de, “Her şeyi göze aldık, direkt yürüyüşü engelleyeceğiz” demişti. Mican hakkında daha sonra, 6 yıl 1 ay hapis istemiyle dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması, 19 Mayıs’ta görülmüş, Mican hakkında zorla getirilme kararı çıkan duruşma 5 Ekim’e ertelenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 115 yorum
KARDEŞİM BİR SOLCU ÇIKIP İSTEDİĞİ GİBİ DÜŞÜNCESİNİ AÇIKLIYOR.İSTEDİĞİ GİB TEHDİDİNİ YAPIYOR.İSTEDİĞİ GİBİ HERYERE SALDIRIYOR VE BU HALDEYKEN KABA OLMUYOR .BİR TANE SAĞ KESİMDEN BİRİ ÇIKIP KARŞILIK VERİNCE ABOOOO SAY BABAM SAY. NEREYE KADAR BÖYLE GEÇEÇEK. YOK İLLA BİZDEMİ İNELİM MEYDANA. İLLA BİRİLERİNİN KAFASINIMI KESELİM TAKSİM MEYDANINDA. HA....
Çocuk tecavüzlerine neden ses çıkarmadınız ? Kadın cinayetlerine neden ses çıkarmadınız ? Bu ülkede bunlar yaşanırken sahi neredeydiniz ?
dikkat et senin kafan gitmesin de...
@r.etkar KENDİ YAYGARANIZDAN BİZİ DUYMAMIŞSINIZ.ACABA SORARIM ACABA KAÇ CİNAYET,KAÇ ŞEHİT İÇİN BÖYLE YOLLARA DÜŞMÜŞTÜNÜZ.
GÖRÜYORSUN HANGİSİNİN YÜZÜNDE MASKE VAR.ELİNDE MOLOTOF POLİSE SALDIRIYOR. KOPAN KAFA SENİN GİBİ VAKİTSİZ ÖTENLERDE OLUR. AKILLI OL.AKLINIZI ALIRIZ BÖYLE
Fetö sağdandı.Ayrıca homofobiklerin çoğu gizli eşcinseldir.
hepiniz dernek teşviki alıyorsunuz, karnınızı kimin doyurduğunu herkes biliyor. zavallılar...
ulan öküz bunun solcularla ne alakası var. algı organı olarak beyin yerine götünü kullanıyosun galiba. ben solcuyum adres vereyim gel kafamı kes bakalım. yada ben senin nereni keserim görürüz
@defender1234 sizin dernek doyuramıyor galiba .sokaklarasalıp 200 tl ellerine verip polisi taşlattırıyor.belki birgün bir alperen ocagına düşersen görürsün vatanı için canını verecek olan yiğitleri.
@colmehmet korkma birşey olmaz. sen belliki başka ülkede yaşıyorsun.15 temmuzda biz meydanlardaydık. siz nerdeydiniz. hangi lağıma saklanmıştınız.sizleri göremedik.
hayırdır lan bu korku ne şimdi böyle. unutun herhalde 1980 olaylarını.
gidin işinize be psikopatlar gidin işinize, ne iş yaparsınız siz, gidin iktidar mı olacaksınız, bahçeliye yardım mı edeceksiniz, işinizi yapın pis bıyıklılar... mahallenin namusunu korumak size mi kaldı?
@jashua111 ne oldu, ne gereksiz bir korku şimdi. aslan meydana çıkınca çakallar kacacak delik ararmış.
Bir zaafınız varsa gizli yaşayın bağıra bağıra ben topum demek nedir yahu.
gidin işinize be psikopatlar gidin işinize, ne iş yaparsınız siz, gidin iktidar mı olacaksınız, bahçeliye yardım mı edeceksiniz, işinizi yapın pis bıyıklılar... mahallenin namusunu korumak size mi kaldı?
gidin işinize be psikopatlar gidin işinize, ne iş yaparsınız siz, gidin iktidar mı olacaksınız, bahçeliye yardım mı edeceksiniz, işinizi yapın pis bıyıklılar... mahallenin namusunu korumak size mi kaldı?
@jashua111 KORKMA ,DAHA GERİSİ GÖRÜNMEDİ BİLE.HAFİFTEN BİR ÜFLEDİ.ASIL KASIRGA EĞER BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSENİZ YAKINDA KOPAR. SİZİN İÇİNDE HİÇ İYİ OLMAZ.HABERİNİZ OLSUN. SİZİN GİBİ MASKE TAKIP ELİNDE RAKI ŞİŞELERİ İLE MİLLETİN CANINA MALINA ZARAR VERMİYORLAR. DEĞİLMİ.
gidin malum vakıfta erkek çocuklara tecavüz edenleri engelleyin protesto edin onlara gücünüz yetmez mi ? eşcinsellik içten gelen hormonlarla ilgili bişey cahil cühela iş yapıyosunuz
bunlar allaha şirk koşuyorlar kendilerini bıraksana dostum anlatamazsın.Tayyoya peygamberin vasfını taşıyor dediler debbir tanesi bile çıkıp töbeeee demedi.
ne varsa gerçek ülkücüler olan ALPERENLER' de var.helal olsun.
Ülkede olmayan olay yok ama alperenler sadece topu görünce birşeylere olmaz diyor...
@tanerelden bak akıllı gecınen arkadas ülkedeki tecavuzcunun subyancının alnındamı yazıyor lgbt liler dını degerlerımızı ayaklar altına alan pankartlarla yurumesı bız onursuzuz eger onur buna manı olmak ıse sız onursuzsunuz
HA ŞÖYLE YAV BİR ÇIKIN MEYDANA.
gidin işinize be psikopatlar gidin işinize, ne iş yaparsınız siz, gidin iktidar mı olacaksınız, bahçeliye yardım mı edeceksiniz, işinizi yapın pis bıyıklılar... mahallenin namusunu korumak size mi kaldı ?
Bu kadar enerjiniz varsa PKK ya karşı kullanın yada suikastte kurban giden başkanınızın hesabını sorun.
Yahu kardeşim sana ne, kimseye ne zararları var? Ne var yani yürüyorlarsa, kimin canına malına namusuna kasıtları var? sizin gibi adam öldürmek kafa kesmek gibi cani değiller, işte siz bu ülkede olduğunuz sürece burda huzur barış ve sevgi olmayacak. aşağılık sağcı sürüsü
İŞTE FAŞİZM BUDUR?
bir tek bu toplar eksikti ülkede
tiplere gel... tövbe Yarabbim
1-2 SENE ÖNCESİNE KADAR PKK'LI KÖPEKLER İSTANBUL'UN MEYDANLARINDA, CADDELERİNDE FİNK ATIP, DÜKKANLARA SALDIRIRKEN, PARK HALİNDEKİ ARAÇLARI ATEŞE VERİRKEN SİZLER NERELERDEYDİNİZ "EYYY NAYLON MİLLİYETÇİLER"??? SİZDEN OLSA OLSA MUŞAMBA, ÇÖP TORBASI OLUR.
yuruyecegiz gelin siz comarlar ancak kancik gibi 10 kisiyle 1 kisiyi doversiniz.bekleyecegiz sizi.
sen kimsin?
sEN kİMSİN lAN kRO
.bneyle uğraşana kadar pkk sempatizanı şerefszler çıkıp sokaklarda polisimizi halkımızı tehlikeye soktuğu zamanlar g.tünüzü kaldırıp birşeylere engel olunda adam diyelim. lafa gelince sedat peker, icraata gelince pamuk şekersiniz!
Devletin izin verdiği bir şeye siz izin vermezseniz devlette size izin vermez. Bu açıklama boş küme tanımsız...
MÜSADE ETMEYİZ İŞTE O KADAR !!!!!!
Bıraksan etek giyip göbek atacak bunlar.
ÇOK KORKTUK.SİZ GİDİN KURTLAR VADİSİNDE FİGÜRANLIK YAPIN...
bu haydut ne diyor? yani devleti bi şeye saymıyor peki siz kimin itisiniz? devlete karşı gelecek kadar gücü nerende buluyorsun?
onlar senden delikanlı kürtoş
aynı tepkıyı ensar vakfında neden gostermedınız
SEN DEVLETTEN BÜYÜK DEĞİLSİN ERİF MÜSVETTESİ!
ulan hırbo sen kimsinki devletle kendini kıyaslıyosun devletin istediğini sen nsl engelleyecekmissin bakalım.kendini ne sanıyo bu dünkü çocuklar.
kürşat mahallenin ya da ülkenin namusu sana mı kaldı? ülkeyi soyanlara da bu ahlak zabıtalığını yapsana hadi görelim maçanı! bol keseden sıkmak kolay tabi. önce vatanı kurtar vatanı boş yapma. seni çok şişirmişler mafyacık bak patlar gidersin ortalıkta
adı alperen ocakları soy adı akp nin yalakaları yalamaları koltuk değneği ülkenin en berbat insanları.
Fizan Çölüne bıramak gerekli bu LGBT lilerin Topunu
Birkaç Çakma Milliyetçinin Kendini Devletten Üstün Görmesi Nasıl Bi Cesarettir._?Gazi Mahallesinde pkk Lılar Var Gidebilirmisin Orada Yapılan Eylemlere Müsade Etmemeye..! recebin parlakları ÜLKÜCÜLÜK Size Göre 5 Gömlek Büyük Gelir Akıllı Olun.
Kimliği Ne Olursa Olsun Adaleti Yürüyüş Yaparak İstemek Ancak Onurlu İnsanlara Mahsustur. Karşı Duran Zihniyet Her Daim Kaba, Zorba, Tekçi,Faşist ,Onurdan Yoksun Unsaurlara Boş Birer Eylem Aracı Olmuştur
TENEKE SESİ İLE AYIRT EDİLMEZ SESLER BUNLAR BOŞ BOM BOŞ
Tatlı su delikanlıları, bu ülkede çözüm sürecinden dolayı 1500 asker polis şehit oldu ve olmaya da devam ediyorlar neden bir günde teröre lanet yürüyüşü yapmadınız. Katara neden asker gönderiyoruz diye protesto yapmıyorsunuz. Sayın Muhsin Yazıcıoğlunun uçak kazası ile ilgili neden yürümüyorsunuz. Bence Alperen ocakları ve ülkü ocakları kendini fes edip Akpnin kolları arasına girsinler.
herhalde ciddi bir kuyruk acınız var
siz kimsiniz siz akp nin paralı askerlerimisizniz
@yahya000 yok biz bu ülkenin gönüllü savunucularıyız.gezi parkı eylemindeki soytarılarla karıştırdın herhalde.
yalaka serseri inceldiği yerden kopsun . azdan az çoktan çok gider. dişe diş kana kan.
bu adam devleti yok saymıştır açıklamasın. bu da şu anlama geliyor devleti yok sayan teroristir,eşkiyadır,haindir o zaman nerede devletin savcıları hadi gitsinler dava açıp içeri atsınlar
soytarımısın nesin kendini devletten üstün gören yaratıklar adaletsiz hükümetlerde yaşarlar.
Diğer Haberler