Anadolu Ajansı saldırı listesine ulaştı

AA kimyasal silah saldırısında görev alan Suriye Ordu birliklerinin detaylı listesinin yer aldığı bilgilere ulaştı.

Anadolu Ajansı saldırı listesine ulaştı

Anadolu Ajansının (AA) ulaştığı Suriye'deki kimyasal saldırıda görev alan Suriye ordu birliklerinin detaylı listesine göre, saldırı, Şam’ın 35 kilometre kuzeyindeki Kuteyfe’deki 155'inci Füze Tugayı ile Kasyun Dağı'ndaki 4'üncü Zırhlı Tümen'e bağlı birliklerden 15-20 civarında kimyasal başlık taşıyan füze-roketle yapıldı. Kuteyfe’de FROG-7/Luna ve/veya M600 füzeleri, Kasyun’da ise 15-70 km menzilli 220 mm'lik roketler kullanıldı.

İlgili istihbarat birimlerince hazırlanan ve Türk Hükümetine de ulaştırıldığı öğrenilen raporda yer alan bilgiler, saldırının, doğrudan rejim güçlerince 21 Ağustos Çarşamba saat 02.45'te yapıldığını ortaya koyuyor.

Doğu ve Batı Gota’daki Zamelka, Duma-Harasta arasındaki mıntıka ve ve farklı yelerşim birimlerinin hedef alındığı saldırıların, iki ayrı merkezden koordineli ve eşzamanlı yapıldığı belirtilen raporda, şu bilgilere yer veriliyor:

"-Şam’ın 35 kilometre kuzeyindeki Kuteyfe’deki 155'inci Füze Tugayı ile Kasyun Dağı'ndaki 4'üncü Zırhlı Tümen'e bağlı birliklerden 15-20 civarında kimyasal başlık taşıyan füze-roket ile yapıldı.

-Kuteyfe’den yapılan saldırıda FROG-7/Luna ve/veya M600 füzelerinin kullanıldığı değerlendirilmektedir.

-Kasyun’dan ise 15-70 kilometre menzilli 220 mm'lik roketlerin kullanıldığı değerlendirilmektedir. Kuteyfe saldırılan bölgeye 30 kilometre, Kasyun Dağı ise 10 kilometre mesafede bulunuyor.

-155'inci Füze Tugayı: 51,52,577,578,579 ve 1097'inci füze taburları ve bunu desteklemekle sorumlu Teknik Destek Taburu'ndan oluşuyor. 52 ve 577. füze tabuları El Kuteyfe’de Tugay ile aynı kışlada."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 104 yorum
esatın yerinde olsam o gazı bizim koyunlara atarım kimyasalı esat attı deyip duruyorsunuz yanındamıydınız atarken
SENDE O KOYUNLARA DAHİL MİSİN
BU YORUMU BÖYLE YAPABİLDİĞİNE GÖRE SENİNDE ESETTEN FARKIN YOK DEMEKTİR.O YAKINDA GEBERECEK YA SEN??
sen nerdesin sen söyle ben sana göndereyim..
Kendi halkını "katlettiren" Esad'ın yerinde olayı hayal edebilecek tek canlı türü olsa olsa kendi vatanına ihanet etme güdüsüyle hareket eden gezi beyinli öküzlerdir...
istihbarat denen birşey var. Ama bey in varmı bilmem. Komşun oğlunu kızını kesse demekki banane diyeceksin. Bu da aynı şey yazık değilmi o insanlara.
ŞURDA RAHAT DURAN ADAMLARI MİLİTAN GÖNDERİP ÜRKÜDÜN SONRADA BUNU NASIL DÜŞÜRÜRÜZ DİYE HESAP YAPIN.YEMEZ. GÜCÜNÜZ YETMEZ ADAM SEVİLİYOR NE SANERYOLAR ÜRETTİNİZ KOMUTANLARI KAÇTI BAŞBAKANI KAÇTI ŞU OLDU BU OLDU HEPSİ BOŞA ÇIKTI HALEN DİM DİK AYAKTA DAHA DÜN ÜLKEYİ TERK ETTİ İRANA KAÇTI DEDİNİZ BU GÜN ORDU BİRLİKLERİNİ OLASI BİR SALDIRIYA KARŞI HAZIRLIYOR BUNA NE DERSİNİZ.
Suriye'de taş üstünde taş kalmadı. Yüzbinlerce insan öldü, milyonlarcası ülkesini terketti ve acı çekiyor. Bu saatten sonra bu ülkenin başında kalsa ne olur, kalmasa ne olur? Utanmadan çıkmışsın bizim başbakanımıza bir çok yerde hakaret ederken, bu alçağa "seviliyor" diyorsun. İğrenç olduğunuzu biliyordum ama burada yorumlarınızı okurken anladım ki siz insanlıktan nasibini almamış hayvanlardan bile aşşağı bir seviyede insanlar arasında yaşayan birir canavarsınız.İş isyana gelince panzer karşısına dikilen sizler bugün çıkmış, ülke savaşa girse Tayyipçiler savunsun diyecek kadar rezilsiniz.
madem esadı bu kadar seviyorsun git haremine gir.
Yapılan yorumlara bak nerdeyse esad suçsuz hiçbir kusuru yok. Yazık bu yuzden mı ülkemizde 500bın surıyelı var arap ülkelerinde nerdeyse 2 mılyonu bulan suriyelı göçmen var. Sıcak yataklarını keyıflerı ıcın terk ettiler. Esad vatandaşına bomba yağdıran çoluk çocuk demeden zulüm eden diktatördür vede ALLAHIN izniyle sonu yakındır.
onlar suriye için vatan hainleridir o yüzden bizde barındırılıyorlar nasıl bizde pkk varsa onlar içinde onlarda odur bunu anlamazsınız çünkü sizin bizden diyen tarafınız var esadın düşmanı dostumdur pozisyonu kendinize müslümansınız
buradan esed yanlısı yorum yapanlara ve ailelerine atacaksın gazı bakalım nasıl ciyaklayacaklar.
O bahsettiğin arap mülteciler Suriyedeki israilin köpekliğini yapan terörist grupların çıkardığı kaosdan dolayı bıraktılar yataklarını! Beşar Esad ülkesini savunan halkının huzur ve refahı için mücadele eden bir liderdir! Senin başbakanın başta olmak üzere ülkesini karıştırmaya çalışan tüm köpeklere karşı..ALLAH Başkan Esad'ın yanında olsun!! Ve Suriyedeki çoğunluk halka bak bakalım! Laik ve özgür bir ortamda ne kadar huzurlular...
Sen nerden biliyorsun Esad suçlu olduğunu medyadan öğrendiklerin medya kimin ... Youtube videolara baktın mı Suriye halkı ne diyor. Birtek sen biliyorsun. El kaide Suriye' ye niye geldi. El kaide kime çalışıyor.
Yıllardır Doğu Türkistan'da kandaşlarımız ve Müslüman kardeşlerimiz sırf Müslüman ve Türk oldukları için zulüme uğradı ve uğruyor, onlar için parmaklarınızı bille kıpırdatmadınız, ama suriyeli devletine ayaklanmışlar için yapmadığınız kalmadı. Hak'mıdır bu.. Yalan ise dibine kadar batmışsınız. Allah'ın izniyle yalanlarınıza boğulacaksınız.
Anadolu Ajansi mi? ohhooo biz onu tarihe gömeli cok oldu ;) Var mi baska bir kaynak, delil vs.?
tabi sizler esedin ajansını takip ediyorsunuz , müslüman katili dhkpc pkk ve aponun ev sahibi olan esed tanrınız oldu.
AA, bir gün de onurlu ve tarafsız habercilik yap. Satılmış Yahudi uşakları...
saldırıyı kim yaptı bilmiyoruz...ama AA na dayandırılan bu haberde suriye tarafından yapıldığını gösterecek hiç bir şey yok..kamu oyu oluşturmaya yönelik bir üretim gibi duruyor..BM Suriye'nin attığını tespit ederse biz demiştik diyecekler ama aksi olursa emin olun hiç bir şey olmamış gibi koltuklarında oturmaya devam edeceklerdir...
sen kime hizmet ediyorsun apocu pkk cı dhkpc li esedemi yoksa türkiye cumhuriyetinemi.
AA YAYINLADIYSA KESİNLİKLE YALANDIR.TÜM DÜNYA ARIYOR YETENEKSİZ AA BULMUŞ SALDIRIYI KİMLERİN YAPTIĞINI.HER ZAMAN SÖYLÜYORUM KENDİLERİNE OY VERENLERİN ZEKA DÜZEYİNDE ZANNEDEDİYORLAR HERKESİ.APTALLAR KRALLIĞININ SONU GELİYOR.HESAP GÜNÜ YAKLAŞIYOR.BU ARADA SONUNA KADAR ESADIN YANINDAYIZ.TAYYİP BİRİNE KÖTÜ DİYORSA O ADAMIN KÖTÜ OLMA İHTİMALİ KESİNLİKLE YOKTUR.ESAD UNUTMA TÜRK HALKININ SENİNLE HİÇ BİR ALIP VEREMEDİĞİ YOK.SENİNLE DERDİ OLANLAR DİNİ KULLANAN YOBAZLARDIR.SENDEN ÖNCE DEVRİLECEKLERİNDEN ŞÜPHEMİZ YOK.KAFALARINDAKİ PİS MEZHEPÇİLİKLE BERABER TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GİDECEKLER YAKINDA.
"TAYYİP BİRİNE KÖTÜ DİYORSA O ADAMIN KÖTÜ OLMA İHTİMALİ KESİNLİKLE YOKTUR." Bu cümle senin zeka seviyeni gösteriyor kardeşim. Senin gibiler bu ülkede var oldukça ( olay ve kişilere at gözlüğüyle bakmaya devam ettikçe ) senin aksini düşünen adamlar daha akıllısını bulamadıkları için bu adama oy vermeye devam edecekler.
Amerika'nın çıkarı olsa Tayyip g-tünü satar
YALANCININ ANASINI .........R. KİMYASALI KİMİN KULLANDIĞINI HALKIN ÇOĞUNLUĞU BİLİYOR KOYUNLAR HARİÇ. ÖLENLERİN HEPSİ EL KAİDE, EL NUSRANIN ELİNDE BULUNAN REHİNLER YAPANDA ASLA VE ASLA SURİYE ORDUSU DEĞİL. YÜCE ALLAH DA BUNA ŞAHİTTİR. İNANCI OLAN İNANIR BU KADAR
İnancım tam ve Esad köpeğinin yaptığından hiçbir şüphem yok Allah onu ve senin gibi bu vahşetin yanındaki şerefsizlerinde belasını versin
yani saçmalamak bu olsa gerek bir insan düşüncesine allahı nasıl şahit gösterir anlamakta güçlük çektim doğrusu sanırım yanlarındaydın merak ettim kim kullanmış kimden emir almış hani yanlarındaydın ya keşke beraber bir resim cektireydiniz. ben simdi inandımda hani koyunlarımız meeler şimdi onlara gösterirdik ayrıca küfredip de sonradan allah allah demenide garipsedim doğrusu
Kesin Anadolu Ajansının başına ak sakalı ve beyaz gömlekli evliyalar gelmiştir.Ha biraz daha gayret edin bakalım Reyhanlı katliamını yapanlar da Edad'ın adamları mıydı?Yada Afyon'daki askeri mühimmat deposunu patlatanlar da Esad'ın adamları mıydı.Yada bu Ergenekoncu Orgeneral,Korgeneral,Genelkurmay başkanı olmasın Suriye'deki Uçağımızı düşüren..Ey devletin güdümlü füzesi Anadolu Ajansı biraz ahlakınız var ise lütfen akla ve mantığa dayalı adam gibi yorumlar yapın..Milleti enayi,kendinizi alemin akıllısı zannetmeyin..
Zamanında bunları ne Cia ler ne Mossadlar istedi de gitmediler :)
cia bile ulaşamamış bizimkiler bulmuşlar helal olsun :)
Anadolu Ajansına güvenilmez , BM açıklamasını bekleyelim
Peki sen Anadolu ajansı akşam bir daha istişareye yat bakalım Reyhanlı Katliamını kim yapmış bunu da çözersen seni alnından öpeceğim..Eminiz ki onuda Suriyede ki Esad gizli güçleri yapmıştır..
Yalancıyı...
güzel haber ama dermişiniz. abd ve ab ajanlarının bile kimyasal silahı kimin kullandığını kesin olarak tespit edemediği söylenirken,abd,ab bu konuda kararsız kalıp BM heyetinin raporunu beklerken,AA bu habere nereden ulaştı. şahsen ben esada bağlı ordu tarafından kimyasal silahın kullanıldığını düşünüyorum ama sadece düşünüyorum.bence bu haber asparagas yani uydurma.
abd ilk gün daha elimizde kimyasal silahı esede bağlı birliklerin yaptığına dair kanıtlar var dedi,işinize geldimi abd ab öcü,işinize gelmedimi abd ab siz adım atmazsınıs,esed kimyasal saldırı düzenlesede düzenlemesede ki kesin olarak bu saldırıyı esed yapmıştır, kendi halkını çoluk çocuk demeden katleden katil,cani,bebek katilidir,nasıl bi vicdan sahibisin sende bu caniyi hala daha korumaya çalışıyosun,yoksa şii misin sırf mezhep denen bağnazlığınmıdır seni böyle vicdan fukarası yapan,yazıklar olsun sana ve senin gibilerine....
35ZFR BENİ ÇOK GÜLDÜRDÜN.BU YAZININ NERESİNDEN ANLADIN BENİM ESADI KORUMAK İSTEDİĞİMİ.ÖN YARGILI DEĞİLSEN,ŞARTLANMIŞSIN.GERÇEKLERİ KABUL EDECEKSİN.ADAMLARIN HALA AÇIKLAMASI KESİN KANIT OLMADIĞI.VE AA ULAŞTI DİYOR.BENİM DÜŞÜNCEM ESADIN KULLANDIĞI.TEPKİM HABERE.ESADI SAVUNMAYA GELİNCE PROFİLDEKİ YAZILARIMA BİR BAKTA ESAD HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİMİ ÖĞREN .EN AZ 50 YAZIM VAR AMA KISACA ÖZETLEYİM.ESAD HALKINI KATLEDEN BİR KATİLDİR AMA DAHA ÖNMLİSİ TÜRKİYE İÇİN TEHDİTTİR. TÜKİYENİN MENFAATLERİ İÇİN ESAD NE PAHASINA OLURSA OLSUN GİTMELİDİR.ABD VURSADA VURMASADA TÜRKİYENİN VURMASI ESADI İNDİRMESİ GEREKR
bu AB ülkeleri zaten ikili oynarlar kalleş ülkeler çıkarları olsun da çocuklarmı ölmüş insanlar acımı çekmiş umurunda değil KALLEŞLER.
komik walla ya
ya helal olsun işte habercilik bu yayıncılık bu ak güvercinler iyi çalışıyor demekkki süperiz ya süperrrrrr hatta tetiği çeken erin adınıda biliyorlasr ama yazarlarsa ayıp olur
AA DAN DAHA ŞERSFSİZ BİR AJANS GÖREN BİLEN VARSA HABER VERSİN.
YALAN YALAN YALAN
anadolu ajansının ajanlarımı var nasıl ulaştılar bence yalandır kesin hatunların yaptığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
yuttura bildıklerinize anlatın
Tüm dünya çözmeye henüz başaramamışken,muhsin yazıcıoğlunun katilini bulamayan,uğur mumcunun katilini bulamayan Anadolu Ajansı hemen bu olayın faillerini bulduğunu açıklıyor,Allah c.c. dan korkun be...
Burda esad zalımını savunan kesın pkklıdır hanı suriyenin kuzeyınde pydlere birsey olacak korkusu ıle savası vede dolayısı ıle esadı savunurlar.
bu değerlendirmeleri kim yapmıştır neden teröristler dururken çocukların barındığı yerler vurulmuştur teröristleri tutsak alanlar sivillere neden hunharça saldırı yapar kimyasal silah kullanmanın karşılığı ABD ve müttefiklerinin suriyeyi hedef haline getirmesi anlamına gelir dün biz bu oyunu ırakta görmüştük nerde saddamın nüklüer füzeleri silahları şimdi burada aynı oyun ne için sırf israilin bölgede daha rahat hayat sürmesi için golan tepelerine yerleşimcilerini yerleştirmek için daha önemlisi kürt devleti diye kuraçağı bölgede büyük israili oluşturmak Türkiyeyi yönetenlerde maşa olmuş
Yedik, Kamuoyu oluşturmak için yapılan gülünç bir girişim. Balyoz, Ergenekon gibi CIA operasyonunda görev aldınız... Ama bu haberinize münasıp yerleriyle gülerler. Ulusal İstihbarat örgütlerinin ulaşamadığı bilgiye sizin ulaşmanız ne mümkün. Kendiniz uydurur kendinizi ve güttüğünüz koyunları inandırırsınız. Bu haberi servis eden dışişleriniz bitmiş demektir.
Kim verdi listeyi,Obama'mı. Ülkesinde kimseyi ikna edemiyor, Irakta yaptıkları şerefsizliği burada yapamayacak, dolayısıyla karalama, kışkırtma çalışmaları başladı. Bizdeki uzantıları şerefsizlerde çanak tutar artık. Alışkınlar nasıl olsa.
Ülkemizde o kadar faili meçhuller var o kadar olaylar oldu hakkari vs gibi kim yaptı hala çözülmedi adamlar suriyede kim ne yapmış şak diye öğrendi. bu mu habercilik anlayışı insanları galeyana getirip neyi yapmayı planlıyorsunuz hani neyse rantınız cebimizden verelim canımızdan çıkmasın...
Vayyyy vayyyyy vayyyyyy Anadolu Ajansı saldırı listesine ulaşmış!!!!!!Biz de yedik!!!!! Bu haberin doğru olduğuna inanan aklı kıt var mıdır acaba?
vallaha var:) hem de çooooook
HAYRET HAYRET HEMDE ÇOK HAYRET !!! İÇİMİZDE NE ÇOK ŞEREFSİZ VARMIŞ !!! DÜŞMANLA BİR OLANA BAŞKA NE DİYEYİM !!! ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZ DESEM BABASI BELKİ ŞEREFLİ BİR KİŞİDİR !!! HİÇ Mİ AKLINIZA GELMİYOR !!! APO YU YILLARCA ÜLKESİNDE SAKLAYAN BESLEYEN PKK NIN KURULMASINDA FİNANSÖRLÜK YAPAN DİKTATÖRÜ NASIL OLUYORDA DESTEKLERSİNİZ !!! YAZIKLAR OLSUN KANINIZDAN ŞÜPHE ETMEK LAZIM !!!
BU LİSTEYİ AA'YA BAŞBAKAN VERMİŞTİR..ONUN İÇİN ÇOK SAĞLAM..!!
Dun gece haberlerdede izledik kimyasal saldiri yok . bulgu yok. zaten herkes cark etti. dunya savas istemiyor.. benim merak ettigim o 1000 cocuga nasil kiydiniz? ey cenneti isterken ortaligi cehenneme cevirenler.
AA yı kutlamak lazım...ABD nin,İngiltere nin, BM nin ulaşamadığı bilgilere ulaşmış....Valla şaşkınlık içerisindeyim.....
kaç kişiyle tespit ettiiniz :D
Bizene kardeşim. Biz doğudaki isyanı görmemek için bu uyduruk haberlerle uyutuluyoruz. Oradaki hainlerin durumu beni daha çok ilgilendiriyor. Yattığımız kalktığımız mısır suriye olmuş.
yalancının...
TABİİİ YERSEN
Ne kadar hadsiz bir ulkeyiz, bir iki destek alsa utanmadan kalkip suriyeye sardiacak bu hukumet
böle bir bilgiye çok ihtiyaçları olduğu halde amerikan,isaril,ingiliz,fransız,istihbaratları ulaşamamış,bizim habar ajansı ulaşmış!!!kimden almış mit,ten,mit kimin?kim başındaki adam için jet hızıyla yasa çıkardı?,zamanlama düşündürücü!!milletin %90ının savaşa hayır dediği bir sırada vede fransız ve ingilizlerin çark ettiği bir sırada,ilginç hemde çok ilginç..
Esad kimyasal silah kullanacak kadar salak biri değil. Ben yapmadım bile demiyor. Bunu Avrupa ve ABD gizli servisleri yaptırdı ki.Cinayetlerine devam etmeleri için Amaçları kendilerine uygun zemin oluşturabilmek. Müslümanları birbirlerine vurdurarak kendilerine şu an için taraf yarattılar.
Diğer Haberler