Ankara'da deprem! Dışişleri Bakanlığı'nda 461 personel ihraç edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "15 Temmuz menfur darbe girişimi ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele bağlamında, terör örgütleriyle iltisak sebebiyle Bakanlığımız kariyer memurlarının yaklaşık yüzde 20'si (461 memur) memuriyetten çıkartılmıştır" dedi.

Ankara'da deprem! Dışişleri Bakanlığı'nda 461 personel ihraç edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesine cevap verdi. Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"15 Temmuz menfur darbe girişimi ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele bağlamında, terör örgütleriyle iltisak sebebiyle Bakanlığımız kariyer memurlarının yaklaşık yüzde 20'si (461 kariyer memuru) memuriyetten çıkartılmıştır. Diğer kategorilerdeki ihraçlarla birlikte toplam ihraç sayısı 568'e ulaşmıştır. Kamu görevinden çıkarılanlar arasından görevine iade edilen 4 kişi bulunmaktadır. Menfur darbe girişimi öncesi ve sonrası dönemde Bakanlığımızla ilişiği kesilen bahse konu 568 personelin 288'i meslek memuru, 173'ü konsolosluk ve ihtisas memuru, 1'i birinci hukuk müşaviri, 1 'i hukuk müşaviri, 9'u dışişleri uzman yardımcısı, 12'si iç denetçi, 35'i bilgisayar işletmeni, 3'ü programcı, 1'i avukat, 2'si mühendis, 2'si uzman, 1'i mali hizmetler uzmanı, 1'i memur, 4'ü mütercim, 1'i teknisyen, 1'i hemşire, 3'ü şoför, 1'i sürekli işçi ve 26'sı yurt dışı sözleşmeli personeldir. Meslek memurlarının 4'ü büyükelçi unvanına sahipken kamu görevinden çıkarılmıştır. Bank Asya hesapları çerçevesinde 12 merkez personeli ve 8 yurt dışı sözleşmeli personel ihraç edilmiştir. 2002-2017 yılları arasında merkez kadrolarında görevli personelden disiplin soruşturması sonucunda ilişiği kesilen memur bulunmamaktadır."

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Karamollaoğlu: FETÖ ile gerçekten mücadele edilse AKP'nin yüzde 60'ı hapse girer.
PEKİ BUNLARI KİM İŞE ALDI.HANGİ SİYASİ PARTİ.ASIL TERÖRİST O SİYASİ PARTİ VE ÜYELERİDİR.İŞTEN ÇIKARLINLAR GARİBANLARDIR.
Ne istedilerse verdiler.. şimdi de PYD ye tırlar dolusu silah ve mühimmat veren ABD 'ye her türlü desteği veriyorlar.. ABD nin Mirac gecesi müslüman bir ülkeye yaptığı saldırıyı memnuniyetle karşılaşmışlar. Eskiden olsa monşer diplomasisi derlerdi..
bence daha çok var içerde bunlar çoğu maralcı sorsan hepsi miliyetci ama hocaları abd kukla olmuş kiliseye ayine çık dese cıa çıkacak
imansızlar böyle başlık mı olur şiddetli deprem sandım
100 binlerce kişi işsiz kaldı ohali uzatmanızda itirazların önüne geçmek
Memırları ihraç ediyorsunuz da o memurları yerleştiren siyasilere neden bir işlem yapmıyorsunuz.
sizide inşallah ihraç eden biri bulunur. doldurun keseleri bakalım . fetö ayağına boşaltın kadroları.
Darbe ile en ufak bir ilişkisi olan kahrolsun. Ama fetöcü diye garibanlara zulmedenlere de yazıklar olsun. Bileğinin hakkı ile işe girmiş, alın teri ile çalışan insanlardan ne istiyorsunuz. Devleti yönetenler bu hainleri fark edememiş, gariban nereden bilsin. 15 Temmuza kadar herkes siyasi bir rekabet zannediyordu. Böylesine kamufle olmuş, okulları vitrin olarak kullanan bir yapıyı MIT çözememiş, vatandaş ne yapsın?
insanların ekmeği ile oynayın bakalım.
@bilalkayavan anası babası akrdeşi oglu kızı cocugu katledılen 251 kişi ne olacak ????? Onların hayatıyla kım oynadı ???
@falcon_jet_2016 onların hayatıyla kim oynadiysa hesabı git ondan sor...
@falcon_jet_2016 Geri zekalı 251 kişiyi ekmeği peşinde koşan sivil memurlarmı katletti.
MİLLİ EĞİTİMDE HALEN GÖREVDE OLAN FETÖCÜ ÖĞRETMENLER VAR
@berkuygurc Sizin ve sizin gibi düşünenlerin Allah belanızı versin. Hiç bir eyleme katılmamışsa ne günahı var.
Bu hafta OHAL uzatması yapılacak ya. Onun yolunu yapmak lazım. Tatlı OHAL yetkicikleri elden gitmesin.
Şu ülkenin haline bak...nerden tutsan elde kalır ..en başta sayın CB nin o makama seçilme temel şartı olan lisans diploması yok...gelir dağılımı ise dünyanın en kötüsü...
Bunları buraya kim yerleştirdi kaplanı küçükken alıp büyütüp serbest taşma bile takmadan gezdirip insanları öldürdüğünde beni koruyun diyip bütün suçu kaplana yıktınız kaplana eti veren kasap bile içeri alınırken ben suçsuzum diyorsunuz ya yazık 15 yıldır bu insanların başa bela olduğunu söyleyenleri bile fetocu yaptınız işinize gelmeyen fetocu oldu ya siz herşeyin kanıtları var para bastınız para türkçe olimpiyatı diye don hasret bitsin dediniz 15 temmuzda ölenlerin sebebi kaplan mi yoksa onu büyütüp güçlendirip serbest bırakan mi sorarım vicdanlarınıza feto nekadar suçluysa aynı derecedesin
% 20 si 500 kişi demekki tamamı 2000 kişi ne yapar bu kadar personel. hükümet ancak uyandı. fetö adı altında kurumlardaki fazlalıkları postalayıp tadarrruf yapacaklar. şeker fabrikalarıda aynı zihniyetle özelleştiriliyor.
He yavaş yavaş geliyor galiba bakanlıklara,politikacılara felan,haydi hayırlısı!:)
Bir bakan düşünün bunun için kendisi ile gurur duyuyor.
Saflar anlamiyormusunuz akplileri yerlestirmek icin muhalifleri isten atiyorlar fetocu diye atilan dinsiz insanlar biliyorum.
bakıyorumda fetö damgası ile işçi ve memurları atıp duruyorsunuz peki bu memurlari işe alan kefil olan dayı lık yapanlara niye dokunulmuyor.
ohali boşunamı uzatıyorlar isteklerini içeri atıp kimse hesap soramasın diye ülke resmen işgal altında uyanın artık.
Bankasyaya para yatirmanin suç olmadığı ne zaman anlaşılacak o zman ülkeye gün doğacak
yargı olmadan insanlara zulüm değilmi bu
Temizliğe devam... Birgun mutlaka hepsi temizlenecek...
DOLDUR FETOCULARI BOŞALT FETOCULARI
paralı troller ulan dizide feta diye cikarmasinlar isden...
Bank Asya , yasal bir banka değil miydi , para yatırmak nasıl ve neden suç oluyor ???
Yatıyoruz kalkıyoruz Feto!! Mazlumlara zulme devam etmeyi bırakın, kendi içinizdeki hainleri temizlemeye bakın.
casusluk faaliyetine mi başladı chp bazı vekiller hayırdır
Diğer Haberler