Ankara'da cansız bedeni bulunan küçük Eylül'ün son isteği 'baba kavun getir' olmuş

Ankara'da kaybolduktan sonra arama çalışmaları ile cansız bedeni bulunan Eylül'ün yası tüm Türkiye'de devam ediyor. Cinayetin nedenine ilişkin araştırmalar sırasında ortaya çıkan bir ayrıntı ise yürekleri sızlattı. Eylül, kaybolduğu gün babasından çok sevdiği kavun getirmesini istemiş.

  • Ankara’da kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan 8 yaşındaki kızı Eylül’ü önceki gün toprağa veren İbrahim Yağlıkara çiftçilik yaparak geçimini sağlıyor.

SON İSTEĞİ YÜREKLERİ BURKTU

Milliyet'in haberine göre, Yağlıkara, yaz aylarında geldiği ve kasıma kadar kaldığı Polatlı’da topladığı hasadı Bursa’da satarak Eylül ile birlikte 3 kız çocuğunun eğitim masraflarını karşılıyor. Yaz tatilini genellikle ailesiyle beraber Polatlı Uzunbeyli Köyü’nde geçiren küçük Eylül ile kız kardeşleri ise burada kuzenleri ve akrabalarıyla hasret giderirken, kış döneminin gelmesinin ardından anne Şerife Yağlıkara’yla eğitimleri için Bursa’ya geri dönüyordu. Evin en küçüğü Eylül’ün, olayın yaşandığı gün babasından son isteği kavun oldu.

"ONU DOKTOR OLARAK GÖRMEYİ ÇOK İSTİYORDUM"

Eylül’ün cansız bedenine ulaşılmasından son ana kadar haberi olmayan baba Yağlıkara, “Onu önlükle, doktor olarak görmeyi çok istiyordum” dedi.

Cinayet zanlısının telefonunda cinsel içerikli görüntülerin çıkması soruşturma birimlerini harekete geçirdi. Zanlının, küçük çocuklara cinsel istismar dürtüsünü barındıran pedofil olup olmadığı araştırılıyor.

Cuma günü saat 18.00-19.00 sıralarında zanlı Uğur Koçyiğit’in çalıştığı çiftliğin karşısında ihbar üzerine yapılan çalışmalarda küçük Eylül’ün cansız bedenine ulaşılmıştı. Ancak ekipler, cesedin Eylül’e ait olduğuna dair kesin tespite kadar Yağlıkara ailesine bilgi vermedi. Milliyet, küçük Eylül’ün cesedine ulaşıldığı gün saat 20.40 sıralarında baba İbrahim Yağlıkara’ya ulaşmıştı.

Yağlıkara, “Ekipler arazide arama kurtarma çalışmalarına devam ediyorlar, bize olumlu ya da olumsuz hiçbir bilgi verilmedi. Çalışmalarla ilgili haber verecekler” demişti. Tek hayalinin kızına sağ kavuşmak olduğunu belirten Yağlıkara, bir an önce olayın aydınlanmasını istediğini ifade etmiş, Eylül’e canlı kavuşma umudunu yitirmemişti.

Yağlıkara ailesi, kızlarından gelen kötü haberle yıkıldı. Küçük Eylül’ün cinayete kurban gittiği açıklandı. Cezaevinde olan ve olayı halen itiraf etmeyen zanlı Uğur Koçyiğit’in, Eylül’ü öldürdükten sonra bir elektrik direği dikip, cenazesini de bu direğin hemen altına açtığı çukura gömdüğü ortaya çıktı. Koçyiğit’in cep telefonunda yapılan incelemede çocuk pornosu görüntülerinin bulunduğu iddia edildi.

TEK KİŞİLİK HÜCREDE

Bu gelişme, soruşturma birimlerini harekete geçirdi. Zanlının, küçük çocuklara cinsel istismar dürtüsünü barındıran pedofil olup olmadığı araştırılıyor. Koçyiğit’in karısının vereceği bilgilerin de soruşturmayı şekillendirmesi bekleniyor. Zanlı Koçyiğit, tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nde tek kişilik hücreye konuldu.

Yağlıkara ailesinin, kışın genellikle Bursa’da yaşadığı öğrenildi. Baba Yağlıkara kasım ayına kadar köydeki işleriyle ilgileniyordu. Kış aylarında 5-10 haneye kadar düşen köyde hasadı toplayarak ürünlerini satan İbrahim Yağlıkara, 3 kız çocuğunun da okul masraflarını buradan kazandığı parayla karşılıyordu. Küçük Eylül’ün eğitimi tamamlayarak doktor olmasını çok isteyen İbrahim Yağlıkara ailesini 3 aylık yaz tatilinin ardından Bursa’ya gönderiyor, kendisi ise kasım ayına kadar Polatlı’daki köyünde kalıyordu.

Yaz tatillerini genellikle ailesiyle birlikte Uzunbeyli Köyü’nde geçiren küçük Eylül de hayata veda etmeden önce burada kuzenleriyle, akrabalarıyla hasret gideriyordu. Eylül, olayın yaşandığı gün de 11 yaşındaki akrabasıyla köy meydanında ve evinin çevresinde bisiklete biniyordu. Küçük Eylül’ün, 22 Haziran’da saat 11.00’de evden çıkan İbrahim Yağlıkara’ya son sözleri ise, “Baba gelirken kavun getir” oldu.

KÖYLÜLER ŞAŞKIN

Köy halkından bazı vatandaşlar zanlı Uğur Koçyiğit’in sessiz, kendi halinde birisi olduğunu belirterek, “Hepimiz çok şaşkınız. Yıllardır Yağlıkara ailesinin ekmeğini yedi. Yalan söylemeyi severdi ancak böyle olaylara karışacak bir hali hiç olmadı. Sesini biraz yükselttiğinde ‘vur ekmeğini al’ birisiydi. Açıkçası bu olayı tek başına işlemediğini düşünüyoruz. Bu olaylarda birileriyle birlikte hareket etmiş ihtimali olabilir. Dünyalar güzeli yavrumuza yazık oldu. Çok üzgünüz başımız sağ olsun” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Ne olur bunlara idam gelsin. Yavrularımızı gözümüzün önünden ayırmayalım. lütfen herkes dikkatli olsu
İdam değil aga idama karşıyız. Dinimizcede uygun olan kısasa kısas yapılsın, güzel yavrumuzun annesi babası bu varlığı dişleriyle elleriyle tırnaklarıyla katletsin ki ibreti alem olsun. Parmak kadar çocuklara hallenecek kadar iğrençleşecek yaratıklar nasıl bu kadar türedi anlamıyorum.
@hares_1905 Dinimizde böyle bir kıssas şekli yok.bu seferde Aile cinayet işlemiş olur. buda başka bir günah... bataklığı kurutmak yerine sineği öldürmek çözüm değil. caydırıcı cezaların getirilmesi şart- İdam dışında da alternatif düşünüyorum. ancak toplumu bu kadar sapıklaştıran olayların perde arkası nedir bunları bulmak gerekiyor. TV dizilerimi- uyuşturucu haplar mı? eğitim sistemimi bunlarında üzerine gidilmeli. bu 3-5 kötü örnek yüzünden uzmanlar çocuklarınızı babasına bile sevdirmeyin demeye başladı- paranoyak ve sevgiden uzak bir nesil yetiştirmeye çalışıyorlar. böyle şeylere gerek yok.
Adalet bu ülkede zenginler işliyor arkadaşlar çene yormayın boşuna.
BİRAZDA ANA DAMARA GİRELİM. BU TÜR SUÇLARA AĞIR CEZALAR GELMELİ DEDİK AYŞE PAŞALI OLAYINDAN BERİDİR. 4 BİN KADIN ÖLDÜRÜLDÜ MALESEF 10 YILDIR. ŞİMDİ ANA KONUYA GELELİM SEÇİM OLDU. ORTADA BİR BÜYÜK KAYIP VE ERİME VAR ŞU AN.50 VEKİLLE BAHÇELİ ESİR ALDI HÜKÜMETİ ŞU AN. TÜRKİYEDE SİYASET YENİDEN DİZAYN EDİLMELİ ARTIK. KALINTI ADAMLAR SİLİNİP ATILMALI GEÇ OLMADAN. PARTİ SİTEMİ KALKMALI SADECE BÖLGE VE İL CEKİLLERİ SEÇİLMELİ ÜLKEDE. GELEN VEKİLLERDE TEK NOKTADA BİRLEŞMELİ YUKARIDA. PARTİ DEMEK EN BAŞTA BÖLÜNMEK DEMEKTİR ZATEN. YRNİ TÜRKİYEDE PARTİSİZ BİR SİSTEM GELMELİ ARTIK.İDAM HEMEN GELMELİ ÜLKEYE
Bir gün biri ile tartışmıştım. Adam hasta ise ne yapsanız ne ceza verirseniz verin yine yapar suçlama diye. Benim dediğim ise bu tür suçları işleyenlere azami ceza vereceksiniz ki diğer meyilli potansiyel suçlulara karşı caydırıcılık olacak. aksi takdirde cezası yok nasılsa hasta rolüde yaparım sıyırırım diye düşünenler çoğalır. Aynı sıgara uyuşturucu gibi denemeye kalkanlar çoğalır önünü alamazsınız. K.bakmayın toplum olarak yozlaşmış durumdayız. ilaçla kısırkaştırmaya da pek inanmıyorum aynı şekilde ilaçla tedavi de olabilir.
Moğollar ve Cahit Berkay'ın dediği gibi artık "kıyamet değilse bile bişey kopmalı"
devletimiz çocuğu koruyamadı özel odada sapığı koruyor.
Aptal insanlar suçluyu cezalandırmak için kafa yorarlar (intikam) ama akıllı insanlar bu tür olayların asıl nedenlerini düsünüp (toplumsal cinsel baskı) bunları cözmek icin kafa yorarlar.. şimdi biz hangisi olmalıyız ?
sıkıysa İDAMI getirin görelim hayt huyt yapmakla olmaz bu işler icraati görelim tutanmı var?cehape ile hedepemi tutan onları hiç bir yaptırımı olamaz artık
@eros1668 defol git lan siyasetini başka kapıda yap
Eğitim şart.cocuklariniza sahip çıkın artık dönem değişti,toplum yapısı bozuldu,bu tip insanların uysal görünmeleri ortak noktalarından biri.
insanların kendi başına gelmedikçe kimse akıllanmayacak
idam istiyorlar buna bu onun için iyilik olur hükümet ve muhalefet birleşip buna yapılacak en ağır cezayı konuşması lazım ama ölmemesi lazım. ölmek onun için ödüldür
29 EKİM 2004 TARİHİNDE SAYIN ERDOĞAN VE GÜL AVRUPA BİRLİĞİ ANAYASASINI İMZALAYARAK TÜRKİYEDE İDAM CAZASI UYGULANMAMASI İÇİN AB.YE SÖZ VERDİLER... gelsin imzalayım olayları boş yanii..
ruh hastası sapıklarla dolu melket
KİMYASAL HADIMDAN SONRA BU PİSLİKLERİN PSİKOLOJİK DİĞER HASTALIKLARI DA ÇIKAR BİR DE BUNLARLA EKSTRA UĞRAŞIRIZ. EN İYİSİ KESİN ÇÖZÜM YOK EDECEKSİN BUNLARI Kİ ÖBÜR TARAFTA NE HALLERİ VARSA GÖRSÜNLER.
Neden saklıyorsunuz neden tek kişilik hücre. yokmu o cezaevinin gardiyanı yokmu kimsenin vicdanı, yaşatmayın parça parça edip işkenceyle gebertin neden saklıyorsunuz neden besliyorsunuz..böyle adaletmi olur..
Diğer Haberler