Ankara'da Suriye toplantısı

Ankara'da bugün Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında Suriye konulu dış güvenlik toplantısı yapılacağı öğrenildi.

Ankara'da Suriye toplantısı

Suriye’deki gelişmeler ve olası operasyon siyasetin bir numaralı gündem maddesi.

Bu çerçevede, Başbakan Erdoğan başkanlığında bugün saat 18.30'da Suriye konulu dış güvenlik toplantısı yapılacağı bildirildi.

Hükümet üyelerinin Suriye diplomasisi de devam ediyor.

Başbakan Erdoğan, dün Endonezya Cumhurbaşkanı Yudho-Yono ile telefonda görüştü.

Şam rejminin sivil halka karşı kimyasal silah kullanmasına sessiz kalınamayacağını söyleyen Başbakan, uluslararası toplumun somut adım atması gerektiğini yineledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ilk önce İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile telefon görüşmesi yaptı.

Suriye'deki durum ve son gelişmeler ile önümüzdeki dönemde atılabilecek adımların ele alındığı görüşmede Hague, İngiltere'nin Suriye konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sunulmak üzere hazırladığı karar tasarısı hakkında Bakan Davutoğlu'na bilgi verdi.

Davutoğlu ardından ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile görüştü. Görüşmede Suriye konusundaki son gelişmeler ele alındı ve rejim tarafından geçen hafta gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısı sonrasında atılması öngörülen adımlar değerlendirildi.

İki Bakan önümüzdeki günlerde de temas halinde olma ve yakın eşgüdüm içinde hareket etme konusunda mutabık kaldı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bop projesi iyi gitmiyor galiba yüzünüzden düşüen bin parça
TOPLANTI SALONU BAŞINIZA ÇÖKSEDE KURTULSAK.
SIĞIRIN BİRİ SÜREKLİ DIŞARDA KOMŞULARI KIŞTIRTIYOR NE KADAR DA ÇOK SAVAŞI İSTİYOR DİŞLERİNDEN KAN DAMLIYOR ESAD I DEVİRMEK İÇİN
BİRBOK ÇIKMAZ TOPLANTIDAN MISIR ANA AVRAT KÜFÜR EDER SURİYE VATANDAŞLARIMIZI HER GÜN ÖLDÜRÜR AMA BU ZAVALLILAR KOLTUK İÇİN GÖZ YAŞI DÖKMEYE DEVAM EDERLER SİYASET ANLAYIŞI DEĞİŞMİŞ OTUR AĞLA KALK AĞLA BÜTÜN OYLAR BANA OH NE GÜZEL
Davutoğlu, bizi savaşın ortasına atıyorlar diyor, savaşın başısın ortalarda ne işin var, (bindiğimiz dalı kestik haberiniz varmı) YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ .
YÜZYILIN DANİSKASI
bir insanın kendisine yaptığı kötülüğü insanın kendi düşmanı dahi yapamaz. baltayı ayağınıza vuruyorsunuz. sıra türkiyeye gelir sonra bilesiniz.
Laf ola beri gele.. Bizim bakana postacılık görevi verilmiş oda milleti sersem sanıp caka atıyor. neymiş mutabakata vamışlar. itiraz edebilirmi ? Bu hükümet ne dedi ise tersini yaptı..herkes ile dost herkes ile arkadaş şarkısını söyledi ama komşuların hepsi ile kavgalı olduk.
Önce aKplilerin ÇOCUKLarı önden buyuRsun..sakıın olaa Kimse milliyetçilik roLüne bürünmesin TÜRKÇÜLÜK çıkıŞı yapmasın daha düne kadar TÜRKLÜK aYaklarımın altındadır diYen bir aKp ile ben bir TÜRK olarak ne çoCugum ne ben savaşa GitmeYiz..
Diğer Haberler