Antalya'da çevreci çiftin katilinin eşi de tutuklandı

Antalya'nın Finike İlçesi'nde çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Y.'nin eşi 31 yaşındaki Fatma Y., yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklandı. Fatma Y., azmettirici olduğu öne sürülen 'Çirkin' lakaplı kişiye ait siyah cipin neredeyse her gün evlerinin önünden geçtiğini söyledi. Ali Y. da daha önce tutuklanmıştı. Katil zanlısı Ali Y.'nin eşi Fatma Y., daha önceki ifadelerindeki çelişkiden dolayı dün evinde gözaltına alındı.

Finike İlçesi'nde taş ocaklarına karşı verdiği mücadeleyle tanınan ve 9 Mayıs Salı günü Kızılcık Yaylası'ndaki dağ evlerinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin tutuklanan katil zanlısı Ali Y.'nin eşi Fatma Y., daha önceki ifadelerindeki çelişkiden dolayı dün evinde gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Fatma Y., çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklanarak Burdur Cezaevi'ne gönderildi.

"SİYAH CİPİ ÇOK SIK GÖRÜRDÜM"

Fatma Y. tutuklanmadan önceki ifadesinde, 50 bin TL karşılığı cinayetin azmettiricisi olduğu öne sürülen 'Çirkin' lakaplı kişiye ait siyah cipi neredeyse her gün gördüğünü söyledi. Fatma Y., "Neredeyse her gün evimizin önünden geçer, çok sık görürdüm. Hatta bizim evin sol çaprazında durur, su doldurur, su içer. Ben bu adamın eşimle görüştüğünü görmedim, görüştüyse de ben bilmiyorum. Bu siyah cipin sahibi mermer ocağının sahibi olabilir" dedi.

3 BİN TL MUAMMASI

Jandarma ve savcılığa verdiği ilk ifadelerde olay sonrası eşinden 700 TL aldığını belirten Fatma Y., eşinin 'Çirkin' lakaplı kişiden aldığı 3 bin TL'yi kendisine verdiği yönündeki iddiasını ise yalanlamıştı. Fatma Y., eşinin çalışmadığını belirterek, "3 bin TL verseydi nereden geldiğini kesinlikle sorardım. Bana 3 bin TL vermedi. Sadece 700 TL verdi" derken, savcılığın ek ifadesinde ise eşinin yaklaşık bir ay önce kendisine 3 bin TL'yi "Maaşımız" diye getirdiğini söyledi.

Diğer yandan Ali Y.'nin olay sonrasında eşine verdiği paralarla, eşinin bazı borçlarını ödediği yönünde ifadesi olmasına rağmen, Fatma Y. ise kimseye borç ödemediğini öne sürdü. Fatma Y., eşinden aldığı 700 TL'yi ise nereden bulduğunu hiç sormadığını söyledi.

KATİL CİNAYETE ŞAŞIRIP 'GERÇEKTEN Mİ' DİYE SORMUŞ

Fatma Y. ifadesinde, yaylada bir komşunun evinde otururken Büyüknohutçu çiftinin öldürüldüklerini duyduğunu, çiftin evine doğru giderken eşi Ali Y.'yi yolda elinde bir ağaç dalından yaptığı değnekle gördüğünü belirtti. Fatma Y., "Nereye gittiğini sorduğumda, sigara almaya gittiğini söyledi. Saat 18.30 civarıydı. Ali'ye 'Ali Ulvi beyler ölmüş' dedim. Şaşırdı, 'Gerçekten mi' dedi. Ali de herhangi bir değişiklik olmamıştı, ben tuhaf bir durum sezmedim" dedi.

TELEFON HATLARI İNCELENİYOR

Ali Y.'nin, Büyüknohutçu çiftini öldürdükten sonra cüzdanından aldığını öne sürdüğü 2 bin 100 TL'nin 700 TL'sine eşi Fatma Y.'ye aldığı cep telefonuna da el konuldu. Katil zanlısına ait 3 telefon numarası ile eşine ait 3 telefon numarasının baz istasyonu kayıtları da incelemeye alındı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
bu çevrecilere de uyuz oluyorum hahh evleri betondan yapılı, o betonun, demirin tabiatta ağaçta yetiştiğini falan mı zannediyorlar *yok efendim, taş, demir, bakır v.s. ocakları açılmasın, yok efendim otoyol yapılmasın.tabi pisliği başkası çeksin sen sefasını sur öyle mi* böyle insanlara yol, su, elektrik, kılık, kıyafet hiç bir şey kullandırmayacaksın. bu şekilde davranmalarının sebebi o firmalardan para koparmak, başka hiç bir şey değil.
@cengizaltinoluk götürün lan hacı,mal mısın,evler neden beton demiyorlar neden betonu yeşilin içine yapıyorlar diyorlar
@cengizaltinoluk sen kendinin uyuz oldugunu anlamışın zaten gerçektende UYUZSUN AFERİM SANA KENDİNİ İYİ TARİF ETMİŞİN
@cengizaltinoluk hay senin olmayan vicdanını.....
@disappointedman adamların evi beton, nerenle izliyorsan, bir daha zahmet etme.izlediğin yer beyninle bağlantılı değil ...
Sırf bu kötülük yapanların bu güzel dünya da olmamasını istiyorum.Yetkim olsa sihirli bir değnekle hepsini yo etmek isterdim.
DOĞA DÜŞMANLARI İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞLAR İNSAN OLMAYI BECEREMEYEN KİŞİDE VİCDAN OLMAZ VİZDANSIZ BİRİNDEDE İMAN OLMAZ ÜLKENİN DOĞASINA ZARAR VERENDENDE BU ÜLKEYE HAİN OLUR
ali ulvi büyüknohutcuya hakkımı helal etmyorum.
Diğer Haberler