Ataç' a 7 bin TL ceza!

Tepebaşı İlçe Başkanı Ahmet Ataç, 12 Haziran seçimleri öncesinde katıldığı bir programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 7 bin TL para cezası verildi.

Eskişehir 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Başkan Ahmet Ataç'ın avukatları katıldı. Avukatlar Ataç'ın tahliyesini talep ettiler. Mahkeme, hakaret suçunun işlendiğine kanaat getirerek, Ataç'ı 7 bin TL. para cezası verdi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, çıkan karar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Atatürk'ü korumak suç oldu. Biz bildiğimiz doğruları söyledik" dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Başbakan Erdoğan'a teklifim şudur: Kendi aleyhine yapılan her türlü söz, davranış ve eylem için dava açma yetkisini 49 yıllığına, "dava aç,kazan, kırış" yöntemiyle özelleştirsin. Vallahi ben talibim. Başbakan hiçbir masrafa karışmasın, "Ben kazanılan her davadan pay vereyim kendisine.
HALA İNSAN HAKLARI ÜYELİĞİNDEN BAHSEDİYORUZ AMA UYMUYORUZ NEDEN ÇÜNKÜ BİZİM İÇ HUKUK BU KONULARDA KAFİ DEĞİL BU YÜZDENDE HABİRE ÜLKE CEZA ÖDÜYOR.YAHU KARDEŞİM EY HUKUKÇULAR BİLMEZMSİNİZKİ TOPLUMA MAL OLAN İNSANLARIN ÖZEL HAYATLARI OLMAZ DİYE BİR YASANIN İNSAN HAKLARINCA KABULUNÜ NİÇİN BUNU MAHKEMEYE SUNMAZLAR ONU ANLAMADIM
Diğer Haberler