Aydın'da kreşteki çocuklar yemekten zehirlendi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde öğlen yemeğinde tavuk ve pilav yiyen çok sayıda çocuk ve görevli bir süre sonra rahatsızlandı. Karın ağrısı ve kusma şikayeti üzerine çocuklar ile 2 görevli ambulans ve özel araçlarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Zehirlenen kişi sayısının 56 olduğu öğrenildi. Olayla ilgili kreşte yemek yapan aşçı N.Y. gözaltına alındı.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir kreşte gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılanların sayısı 56’ya çıktı. Durumu fenalaşan 3 çocuk Aydın Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, kreşin aşçısı ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

5 ÖĞRENCİNİN DURUMU AĞIRLAŞTI

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’nda bir kreşte eğitim gören öğrenciler, menüsünde tavuk, pilav ve ayran bulunan öğle yemeğinin ardından fenalaştı. Toplam mevcudu 100 olan kreşte eğitim gören öğrencilerin büyük bir kısmı ile bazı öğretmenlerde kusma belirtileri görülmesi üzerine velilere haber verilerek, öğrenciler Kuşadası Devlet Hastanesi, Özel Kuşadası Hastanesi ve Özel Gözde Hastanesine nakledildi. Çocukların bir bölümü ayakta tedavi edilirken, durumları ağır olan çocuklar ise hastanelerde tedavi altına alındı. Kuşadası Devlet Hastanesinde tedavi gören ve durumu ağırlaşan 5 çocuk ise ambulanslarla Aydın Devlet Hastanesine sevk edildi.

Hastanelerde yapılan ilk incelemelerde çocukların öğle yemeğinden zehirlendiği ortaya çıktı. Hastane yetkilileri, kesin sonucun tahlil ve çocuklara verilen yemekten numune alınmasından sonra ortaya çıkacağını söyledi.

Kreş yönetimi ise yemeği okullarında kendilerinin pişirdiğini ve zehirlenme konusunda sudan şüphelendiklerini söylediler. Velilerin yaptığı suç duyurusu üzerine söz konusu kreşin 32 yaşındaki aşçısı N.Y. ifadesi alınmak üzere Kuşadası Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Kuşadası Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ile Kuşadası Emniyet Müdürlüğünden oluşturulan bir ekip, savcılığın talimatı ile kreşteki yemek ve içeceklerden numune aldı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
aylar oncesinden beridir soyluyorum GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIGI NIYE VAR? soyleyim sus icin baska is cikmaz onlarda
Devlete bağlı bağımsız sorumlu yöneticiler atansın ve bu tür kurumları denetlesin. Devlete bağlı dememin nedeni eğer firmalara bağlı olursa patrondan ve işini kaybetme korkusundan denetleyemez.
tavuklarda var ne varsa 40günde ilaçla şişirip yediriyorlar arkadaşlar yiyecek doğal bir şey kalmadı evimizde biray dolapta duran sebze meyve ve etler 2 günsonra ele alınmaz hale geliyor üretimde denetlenmesi lazın herşey ilaçla yapılır oldu allahtan bir sağlam suyumuz kaldıda suyla yaşar hale geldik.
Su TAVUK YEMEKLERINI bir kontrol etsinler ya... Cocuklar onune konuluyor itiraz da edemiyorlar.
Diğer Haberler