Baba ve oğulun infazında 'PKK'nın iç hesaplaşması' iddiası!

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Kabakaya köyü Hacı Cemil mezrasında ikamet eden Ömer Mazlum ve oğlu Musa Mazlum dün akşam saatlerinde bir grup tarafından evlerinden kaçırıldı. Baba ve oğlu sabah saatlerinde Hazro ilçesi Ormankaya ile Çitlibahçe köyleri arasındaki kırsalda, elleri ve gözleri bağlı şekilde ölü bulundu. Olayın ardından güvenlik kuvvetleri tarafından yapılan incelemelerde, infazın örgüt içi hesaplaşma olduğu ileri sürüldü.

15 Temmuz 2017 19:31
PAYLAŞ
TWITTER

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerce kaçırılan, cesetleri Hazro ilçesi kırsalında bulunan baba ve oğlunun terör örgütü PKK ile irtibatlarının olduğu ve örgüt içi hesaplaşma sonucu katledildikleri şüphesi üzerinde duruluyor.

Lice'nin Kabakaya köyü Hacı Cemil mezrasında yaşayan ve dün akşam saatlerinde evlerinden kaçırılan baba Ömer Mazlum (53) ve oğlu Musa Demirbaş'ın (36) cesetlerinin elleri bağlı şekilde Hazro ilçesi kırsalında bulunmasına ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.

SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında baba Ömer Mazlum'un daha önce soyadını mahkeme kararıyla değiştirdiği ve 6136 sayılı kanuna muhalefetten suç kaydı bulunduğu, oğlu Demirbaş'ın 11 Temmuz'da sit alanına konut yapması gerekçesiyle, 13 Temmuz'da ise hakkında yakalama kararı bulunan PKK'lı bir terörist ile irtibatı olduğu yönünde bilgi üzerine ifadesinin alındığı öğrenildi.

DİĞER OĞLU TUTUKLANDI

Mazlum'un diğer oğlu Mahmut Demirbaş'ın da 2 ay önce Şanlıurfa'da uyuşturucu kaçakçılığından yakalanarak, tutuklandığı tespit edildi. Güvenlik güçlerince baba ve oğlunun terör örgütü PKK ile irtibatlarının olduğu ve örgüt içi hesaplaşma sonucu katledildikleri şüphesi üzerinde duruluyor.

Öte yandan Mazlum ve Demirbaş'ın Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde otopsisi sürüyor

AA/İHA

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.