Babadağ'a teleferik istiyorlar

MUĞLA (İHA) - Yamaç paraşütü tutkunları ile Muğla'da paraşüt üreticisi firmalar dünyanın önemli parkurlarından olan Ölüdeniz Babadağ'a teleferik yapılması gerektiğini açıkladılar. Fethiye'ye atlayış yapmak için geldiğini belirten yamaç paraşütçüsü Japon Avi Lugasi, "Babadağ'a araçla çıkmak önemli bir zaman kaybı. Dünya'nın her tarafını gezip, birçok parkurda atlayış yaptım. Ancak Ölüdeniz Babadağ'ı kadar güzel bir yer görmedim. İlk intibalarım Ölüdeniz'e gereken özenin gösterilmediği yönünde. Eğer bu parkurlar çimlendirilir veya üzeri toprak ile kapatılırsa tüm yamaç paraşütçüleri Ölüdeniz'e gelir" diye konuştu.

Paraşüt üreticimi yapan firmalar ve pilotlar da yaptıkları açıklamada, teleferik yapımını için gerekli olan paranın hazır olduğunu belirterek, "Konuyu, Muğla Vali Yardımcısı Ali Haydar Küçük takip ediyordu. Orman Bakanlığı'nın da teleferiğe sıcak baktığını öğrendik. Teleferik ile Ölüdeniz'den transfer için harcanan zamanın önüne geçilmiş olur" ifadelere yer verdiler.

İlgililer 8 milyon liraya çıkarılan giriş ücreti ile ziyaretçi sayısında önemli bir düşüş yaşandığına dikkat çekerek, pistlerde düzenlenmeye gidilmediği takdirde mevcut müşterileri de kaybedeceklerini vurguladılar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler