Bağırarak uyardı! Faciadan dönüldü

Trabzon'da bulunan bir parkın yakınında, bisikletliler, yayalar ve bir otomobil seyir halindeyken henüz bilinmeyen bir nedenle dev kaya kütlesi yerinden koparak yuvarlanmaya başladı. Bunu fark eden bir kişi yoldakileri bağırarak uyardı. Kaya yola düştüğü sırada vatandaşın uyarısıyla otomobil ve bisikletliler hızlarını arttırarak kayanın altında kalmaktan son anda kurtuldular.

Trabzon'un Çaykara ilçesi Uzungöl'de dağdan kopan dev kaya kütlesi yola düştü.

Bu sırada yoldan geçmekte olan bisikletliler, yayalar ve bir araç son anda dev kayanın altında kalmaktan kurtulurken, o anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay Trabzon'un turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl'de perşembe öğle saatlerinde meydana geldi. Bir parkın yakınında; bisikletliler, yayalar ve bir otomobil seyir halindeyken henüz bilinmeyen bir nedenle dev kaya kütlesi yerinden koparak yuvarlanmaya başladı. Bunu fark eden bir kişi yoldakileri bağırarak uyardı. Kaya yola düştüğü sırada vatandaşın uyarısıyla otomobil ve bisikletliler hızlarını arttırarak kayanın altında kalmaktan son anda kurtuldular. Bir bisikletli kayanın geldiğini gördükten sonra geri dönerek kurtulmayı başardı.

Vatandaşın uyarısı ile facianın eşiğinden dönülmesi ve yaşananlar parkın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
jandarmadan once koşan güzel insan sen cennetliksin.
Bu vatandasimizin uyarmasi ve insanlarimizin kurtulmasi cok guzel cidden...lakin burada jandarmaya ya da polise laf sokmanin anlami yok..her kayanın başına jandarma dikecek halimiz yok..hadi diktik diyelim düsen kaya kütlesine jandarmamiz ne yapabilecek...lütfen yorum yaparken poliaimizi ve askerimizi koruyalim..onlar bu milletin çoooookkkk ŞEYi...neredeyse HERŞEYI
@a_stoprak bu nasıl bir pis yorum orada adi bir suçmu var jandarma müdahale etsin kocaman bir kaya yuvarlanıyor jandarma insan değilmi o kaçmıyacakmı nasıl bir asker düşmanlığı bu yazıklar olsun.
Büyük geçmiş olsun.KAYA'nın düşeceğini farkeden kişi elbette öncelikli olarak o haber verir ve ikaz eder.Jandarma ise belki o an hadisenin farkında dahi olamamıştır. UZUNGÖL Ülkemizin yurtdışında da bilinen doğal güzelliği olan yerimizdir.YETKİLİLER Gelecekte de bu tehlikenin olmaması için gerekli tedbiri alırlar ümit ederim.
vatandaş görmüş uyarmış uyarmasaydı siyasi bir cenaze yapılırdı fıtratında varmış denirdi
Diğer Haberler