Bakan Kaya, Sakarya'daki vahşete sert tepki gösterdi

Sakarya'da 9 aylık hamile Suriyeli kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürüldüğü olaya tepki gösteren Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yakalanan iki suçlunun cezalarını en ağır şekilde çekmesi gerektiğini ifade etti. Bakan Sayan Kaya, "Provokasyonlarla Suriyeli kardeşlerimizi hedef gösterenlerin Suriye'deki zalim rejimden hiçbir farkı yoktur" dedi.

Sakarya'nın Kaynarca İlçesi’nde Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın, 10 aylık çocuğu ile kaçırıldı. Ormanlık alana götürülen genç kadın tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte başları taşla ezilerek öldürüldü.

Soruşturma sonrasında yakalanan B.K. ile C.K. suçlarını itiraf ederken, zanlıların birkaç gün önce tartıştıkları mesai arkadaşlarının fabrikada çalıştığı sırada evinin kapısını gece saatlerinde levye ile açarak karısını ve çocuğunu kaçırdıkları belirlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, resmi Twitter hesabı üzerinden olaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Sayan Kaya, şu mesajları paylaştı:

'Bu vahşeti gerçekleştirenler insan olamaz.Terörün ve barbarlığın ırkı,milliyeti yok. Yaptıklarının cezasını en ağır şekilde çekmeliler.

Tarih boyunca dara düşen, zorda kalana kapılarını ve yüreğini sonsuz merhametiyle açan bu topraklar Suriyeli kardeşlerimizin de evidir.

Zalim bir rejimin vahşetinden dolayı doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalan ve ülkemize sığınan kardeşlerimiz muhacirdir.

Provokasyonlarla, manipülasyonlarla Suriyeli kardeşlerimizi hedef gösterenlerin Suriye'deki zalim rejimden hiçbir farkı yoktur.

Samimiyet ve güvenle Türk halkının gönlüne sığınmış kardeşlerimizin incinmesine, karanlık planlara alet edilmesine izin vermeyeceğiz.

Milletimiz,birliğine ve bütünlüğüne karşı kurulan bütün tuzakları kardeşliğine sahip çıkarak bozmaya devam edecektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 184 yorum
evet bu vahşeti gerçekleştirenler insan olamaz. sayın bakanımdan aynı hassasiyeti ve sayfalar dolusu açıklamayı türk vatandaşlarının da başına benzer olaylar geldiğinde yapmasını bekliyoruz
@kinger1975 sen ney,n peşindesin güruh....imalı imalı konuşuyorsun ..fasık gudubet..
@kinger1975 yapanları açıklasınlar,türk mü suriyelimi,birde verlecek cezaları görelim..
@asiye_imparator_1958 Sen kimsin , yalanmı yazmış da fasık diye hitap ediyorsun sen nesin ? Bırakın arap olmayı islam zannetmeyi. Arap seviciliğiniz başınıza bir gün bela olacak.
@kinger1975 Çok isteyen alsın evine götürsün..
@asiye_imparator_1958 Beyin yerine saman taşımasan Ne demek istediğini anlardın. Asil gudubet ve fasik sizsiniz. Yıllardır din adı altında memleketin içine sictiniz
@asiye_imparator_1958 devletin tepesinde oturanların suriyeliler kadar kendi vatandaşlarına ilgi göstermesinin peşindeyim teyzecim. ayrıca güruh fasık güdubet gibi uluorta zikredemeyeceğin ve anlamını bilmediğin lafları da çevirerek sana iade ediyorum. sanal yalaka.
@asiye_imparator_1958 neden kızıyorsunuz asiye hnm
tartışmasız akp hükümetinin en zayıf bakanı
Bir kanun çıkarın.Suriyelileri sevmeyenleri hapse atın.Şaka yaptım aman diyeyim.Siz şimdi bunuda yaparsınız.
vahsetten cok bakanin zayifligina odaklanmak ne cesit bi insanliktan nasipsizliktir
@muratfitil --3 DEFA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBBETLE YARGILANIRSA ŞAŞIRMAM.
@cancan2222 --AKP HÜKÜĞMETİNİN Mİ CUMHURİYET VE OSMANLI TARİHİNİN HAYYA SELÇUKLU HATTA TAA ATAMIZ OĞUZLARA KADAR EN ZAYIF İDARECİ
@muratfitil KANCIKLIK LAN YAPTIĞIN. ERKEKCE SÖYLE. BAŞINA GELECEK VAR.
@ordinov BEYİNLER FARKLI ÇALIŞIYOR BELKİDE ÇALIŞMIYOR
suriyelileri hiçbir şekilde istemiyoruz. Ülkemizin binlerce sorunu var iken. bu 4 milyon suriyelinin ülkemizde işi ne. Dünyanın en akıllı ülkesi biziz ya ondan 4 milyon aldık. koca avrupa niye almıyor. ÇÜNKÜ AVRUPALININ KAFASI ÇALIŞMIYOR DEMİ. defolup gitsin tüm suriyeliler.. böyle bir olayı zaten ayrıca insanlık kabul etmez o ayrı mesele ama. SURİYELİ İSTEMİYORUZZZZ ARTIK YETERRR
Bu halk Suriyeliler istemiyor, neden halkın sesini duymuyorsunuz her zaman halk diyen siz deyilmisiniz..
@erolgunes62 İSTENNMİYOR DİYE YAPILAN REVAMI
@hedaadan35 adam sanıp sana sığınmışlar gibi asıl sen defol bu ülke Osmanlıdan kalan son toprak parçası. senin ülken değil kanı bozuk ermeni
@erolgunes62 ermeni dölü ne zamandan beridir bu ülke senin oldu sen defol
O zalim rejimden kaçan suriyeliler bayramda memleketine gitmesini biliyor ama .O zalim rejim hangi deliğe saklanmış da kendi vatandaşları rahat bir şekilde memleketine dönmeyi düşünebiliyor.MAksat şuursuzca suriyelileri korumak .Düzenli vergisini ödeyip etliye sütlüye karışmayan dürüst vatandaşı kim ne yapsın değil mi ?
@memetxyz bu olayla ne alakasi var yazdigin. senin karina olsa ayni seylerri yazicanmi
@ayhanaydinfb zorunuza gitti dimi. tecavuz edilip oldurulen umrunuzda degil
@ayhanaydinfb suriyelilerin yaptığı rahatsız edici olaylara sesini çıkarmayıp birden tecavüz edilip öldürülen hamile suriyeli kadını savunan bir bakanla ve avaneleri ile neden sorunum olsun değil mi ? Düşün bakalım bize daha ne yalanlar söylemiş olabilirler.Bu kadar adaletsizliklerin üzerine halk ayaklansa ve bize nedeni sorulduğunda kandırıldık desek acaba ne tepki verirlerdi çok merak ediyorum sivri zekalı kardeşim.
@ayhanaydinfb VALLAHİ DE BİLLAHİDE İNSANLIK ÖLMÜŞ UTANMASALAR İYİ OLMUŞ DİYECEKLER
SAYIN BAKAN İCRAAT GÖRELİM ÖYLE EN SERT CEZAYI ÇEKSİNLER DEMEKLE OLMUYOR EN SERT CEZA İDAM CEZASIDIR HANİ NERDE İDAM CEZASIMI VAR SİZ ÖNCE BU TÜR AĞIR SUÇLARA YÖNELİK İDAM CEZASINI MECLİSE GETİRİN BAŞBAKANLA CUMHURBAŞKANIYLA GÖRÜŞÜN YETER ARTIK İNSANLARI BEKLETTİĞİNİZ OYALAMAYIN ARTIK İNSANLARI İDAM YASASINI GETİRİN.
milletimizin birliği ve bütünlüğüyle suriyelilerin ne alakası var? suriyeliler bizim milletimizden mi? Hollanda tiyatrosunda başrol oynamak sayın bakanı biraz yormuş galiba...
Olayın savunulacak tartışalacak elle tutulur hiç bir yanı yok. Ama Sayın Bakan suriyelerin de turk vatandaslarimiza yaptikları olaylardan sonra da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Onlara yapılınca Devletin bakanı, bize yapılınca sadece olaya uzaktan "bakan" olmayın lutfen.
Edebiyle durana bir şey diyen mi var ?
suriyellirin cezası olmalı
bunu yapan insan değil.kendisinede aynısı haktır.
600e yakın Türk kızlarına taciz tecavüze ses etmeyen bir bakanamız varmış hayırlı olsun.
@metoboy2010 insanları ırkına, diline milletine göre ayıran hayvan ses etmeyen kişi kim suriyeliye tepki gösterince mi zoruna gidiyor. ALLAH senin başına da aynı olayı versin bu mübarek gün hürmetine
Peki suriyeli kardeşleri memlekete alıp da şehirlere salıp her yerde dilendiren zihniyetin ne farkı var suriyedeki rejimden ? Halk senin kafana göre ülkeye aldığın her bireye bakmak zorunda mı ? Siz bakanlar milletvekilleri olarak kaç tanesine bakıyorsunuz acaba ?
geçmişinde tarih kitabı açmış okumuşluğu olanların bildiği birşey vardır..tarih boyunca azınlıklar hep ülkeler için tehdit oluşturmuştur ve isyanlar çıkmasına sebep olmuştur.. akabinde de ya devlet büyük yaralar almış ya da yıkılmıştır..suriyeliler artık örgütlenmeye bir araya gelip toplu hareket etmeye başlayan bir azınlıktır.. ve ülke için tehdit boyutuna ulaşmıştır.. farkındaysanız bir işe yarayan okumuşları meslek sahipleri avrupaya gitmişken suriyenin nerdeyse tüm it kopuğu Türkiyede kalmıştır.. geçenlerde toplanıp esnafı sopayla dövdükleri görüntüleri yine bu sitede yayınlandı..
çok güzel tespitde birde devletimiz bunu görse yeter
Bu Suriyelilerde ne var bizede söyleyin , nedir bu Suriyeli aşkı.
Ensar vakfı ve diğerlerinde sessiz kalıp taraf tutarak açıklama yapmak manidar tecavüz ve öldürme affedilemez suçlar ama bakanların tarafi da bir baska
@oguzhan8906 tecavüz tacizi kimse savunmadı o zamanda , saptırıp çarpıtmayın , Merdçe yargılayın
suriyeli muhacir dediklerinizin sakaryada ne işi var orda kamp mı var
@mnyolcu ula zalim yapılanı tasdik mi ediyorsun devlet suriyelileri her ile beli sayıda gönderiyor. bree cahil bree insanlıktan nasibini almamış ahmak
alın saraylarınız villalarınız kendi evleriniz de tutun madem kardeşin, vatanını bırakıp kaçandan hiç bir halt olmaz . macir dediğin zamanın da osmanlı trafından balkanları Türkleştirilmek için oralara gönderilen Türkler.
peki bunu yapan suriyeli ise? arkadaslar mesele suriyelileri hedef medef gösterme değil; durum apacık ortada : Türkiyeyi ilerde önemli bir azınlık sorunu bekliyor.bu basit bir konu değil..Türklerden hızlı çoğalan şu an 5 milyonluk bir nüfustan bahsediyoruz.Bunu simule edin 50 yıl sonrasına veya 80 yıl sonrasına bakalım ne çıkacak.Simule etmeyi bilmeyen varsa parmak hesabıyla da yapabilir..hadi bakem
@ergunshen tarih cahili kişi aç oku türkiye ye bugüne kadar gelen insanlar mı vatanına bağlı yoksa senin gibi itler mi? keyfileri için gelmediler savaştan kaçıyorlar esadın aahlaksız savaşından dolayı kaçıyorlar biraz empati
hedefle ne alakası var.aynı olay Türk vatandaşları arasında da olabilir.ama siz koruyun,devammmm !
YAW HE HE
İlk önce hangi ülkenin bakanı olduğunu kavra, halkınız istemiyorsa çözüm aramaya gidin daha hala Türk halkını suçlamakla uğraşıyor, tabi sizin dışarıdan haberiniz mi var, çıkın dışarı çıkın Türk halkına karışın dertlerini dinleyin burası Süriye değil kalkmış birde bir sürü tweet atmış.
Olay üzücü. Gereği en ağır şekilde yapılmalı. Ama iktidar anlamalı ki Türk halkı, Suriyelileri bu şekilde kontrolsüz ve fütursuz bir şekilde arasında istemiyor. Buna da hakkımız var. Ülkeleri işgal altında, bütün güçleriyle vatanlarını savunacaklarına, bizim aramızda fink atıyorlar. Bizim ürettiğimiz kaynaklarımızı kullanıyorlar. Vatanına değer vermeyen insandan hangi millete hayır gelir? Artık iktidar kendi vatandaşının, milletinin tarafında yer almalı. Ne idüğü belirsiz Suriyelileri ülkenin sahibine karşı savunmamalı. Çok açık : Suriyeliler vatanlarına dönsün.
Bu tür olaylar hemen hemen her hafta yurttaşlarımızın başına geliyor. Bir günden bir güne duymadık sizi. Suriyeli yaglama ve ajitasyonu derler buna.
Böyle bir namussuzluk böyle bir kansızlık olmaz Suriyeli olsun Yahudi olsun Ateist olsun ne olursa olsun insan bu ya insan, asın bu pislikleri asın
YESİNLER İÇSİNLER GEZSİNLER DEMİ SAYIN BAKANIM SENİN SEMTİNDE YAŞAMIYORLAR NASIL OLSA KONUŞMASI NE GÜZEL.
saayın bakanım bizim birligimizi burunlugumuzu düşünuyorsanız sizden rıcam bu suriyelileri suriye sınırında kamplarda insani olarak yardımcı olalım peki mahallelerde kadınlarımıza kızlarımıza srkıntılık eden suriye gençlerine neden çıkışmıyorsunuz bizler vergi veren askerlik yapan türk halkının haklarınıda koruyun lutfen vatanını satandan vatandaş olmaz
bunu yapanın allah bin kere belasını versin
Suriyelileri hedef gösterenler bunda sizin de suçunuz var?
SURİYELİLERİ İSTEMEYİPTE ONLARI HEDEF YAPANLARI UĞRAŞANLARI ALLAHTA ONLARI İSTEMESİN AZABININ ÜZERLERİNDEN EKSİK ETMESİN AMİN
Sayın bakan, tecavüze uğrayanlar Türk olduğu zaman neden böyle tepki göstermiyorsun? Neyin bakanısın sen? Neye hizmet ediyorsun? Allah'dan korkun azıcık yahu...
BU YOLU SİZ AÇTINIZ SAYIN BAKAN " BİR SEFERLE BİŞEY OLMAZ" DİYEREK
biz bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşıyoruz kıyamete kadar da yaşamaya devam edeceğiz.. Suriyelileri değil Suriyelileri istemeyenleri bu ülkede görmek istemiyorum.. sayın bakan da laf değil icraat makamı olduğunu ne zaman anlayacak çok merak ediyorum..
merhametten maraz doğuyor atalarımız zamanında denemiş ve bu sözü söylemiş
bu olayın savunulacak yanı yok, insanlık dışı bir vahşet. ama bu olayı örnek göstererek suriyelilerin hepsini masum göstermeye çalışmayın. ülkemizde edebiyle yaşayan hangi ırktan olursa olsun her sığınmacıya kapımız açık. biz olay çıkaran, taciz eden edepsiz suriyelileri istemiyoruz o kadar!
biz suriyelileri tecavüz edip öldürelim demedik ki madem getirdiniz götürün kendi köyünüzde bakın dedik kimse bu olayı tasvip etmez merak etme
ne düşünüyorum evet hepsi gitsin rus, alman, bulgar, yunan, rum ermeni suriyeli hepsi ....anlayana
@iaydinoglu yabancıya toprak satma kanunu çıkaran hükümet soysuzdur. günü kurtarmak için ülkesini satan hainler , herkes kendi ülkesine , bu ülkenin başına bir tane hitler lazım zaten
Suriyeliler toplum tarafından istenmiyor. Neden hala Türkiye ye sokulmaya neden hala etnik bir sorun haline getirilmeye çalışılıyor
aynısı bir yürkün başına gelse umrunda olmaz bu hainin.
aynı tepkiyi bütün kadınlarımıza yapılan şiddete bekliyoruz sayın bakan hatta tepki değil icraat istiyoruz
@lalune26 bütün iktidar çocuk ve kadın cinayetlerinde sus pus oluyor nedense
Keşke ensarda da aynı tepkiyi koysaydınız...
Diğer Haberler