Bakanı Işık'tan 'fotoğraf' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Twitter'dan CHP'li Pekcan'ın Tugay Komutanlığı önünde, karşılama mangasının diz çökerek verdiği ‘hatıra pozu eleştirilerine sert yanıt verdi.

Bakanı Işık'tan 'fotoğraf' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, devlet protokolünde yer alanların askeri birlik ziyaretlerinde, tören mangası ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) genel bir uygulama olduğunu belirterek, "Her türlü hain odağa karşı dimdik ayakta olan Türk askerimizi siyaset malzemesi yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Işık, geçen hafta Edirne ziyareti sırasında 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda kendisini karşılayan tören mangasıyla verdiği hatıra pozuna yönelik, "Askere diz çöktürdü" iddialarına Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

Işık, açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi ve bazı parti yetkilileriyle2011 yılında Koçkıran Sınır Karakolu'na yaptığı ziyaret sırasında askerlerle birlikte çektirdiği benzer bir fotoğrafa da yer verdi.

"Edirne ziyaretimiz sonrası bazı CHP'li siyasetçiler, kahraman askerlerimizi rencide edici iddialarda bulundular." ifadelerini kullanan Işık, şunları kaydetti:

"Devlet protokolünde yer alanların askeri birlik ziyaretlerinde Tören Mangası ile hatıra fotoğrafı çektirmesi TSK'da genel bir uygulamadır. Her türlü hain odağa karşı dimdik ayakta olan Türk askerimizi siyaset malzemesi yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Bu chp li mal ya bu bir duruş şekli heralda bu askerlik yapmamış bu chp li. Ama chp için normaldir
@malik.bilir ASKERLİK YAPMAYANLARIN ÇOGUNLUĞU AKP Lİ BAKAN MİLLETVEKİLİ ÇOCUKLARI LÜSK ARABARLA GÜNÜNÜ GÜN EDENLERDE AKPLI BAKANLARIN ÇOCUKLARI UYUMAYI BIRAKSANDA Bİ GERÇEKLERİ GÖRSEN MALLIK SENDE DEMEKKİ HALA UYUDUĞUN İÇİN BUNDA SENİN İÇİN NORMAL YALAKALIĞA BELEŞCİLİĞE ALIŞMIŞINIZ NASIL OLSA LALAKALIĞA DEVAM
KURTULMUŞ : SANDIKTAN EVET ÇIKARSA TERÖRÜN ÜSTESİNDEN GELİRİZ demiş. FETOŞ ile ordumuza kumpas kuranlara HAYIR
@gizmir_1960 inadına evet
askere iftira atip arınca sukast diyen seviyesiz zihniyetleri askere kelle diyenlere HAYIR HAYIR HAYIR ?
Akıllarınca muhalefet yaptıklarını sanıyorlar
iyila o çaldı diye sendemi çalacaksın.
sokayım protpokele ortaçağdan kalma adetler. siyasiler için askerim gösteri düzenlememeli siyasiler kim oluyor?
@citroturk yemek yemek su içmekte orta çağ adetlerinden.. Görüyorsun işte vazı adetler her toplumda varolma çabasında işte..
uygulamanın rutin olması doğru olduğunu göstermez. Madem gündeme geldi o halde bu yanlış uygulamayı derhal kaldırın. o çocuklar onun bunun önünde diz çökmek için gitmiyorlar askere. hatıra fotoğrafı çektirecekseniz önce askeri insan yerine koyun yan yana durun.
Türk askeri herzaman güçlü o sizin sayeniz de değil ayrıca g3 denen antika tüfekleri kullananlara sor 2 damla suyla 3 tane toz tanesiyle tutukluluk yapan o silahları hala hangi yüzle kullanıyorsunuz.? bumu güçlü olmak akıllı!
Onlar İstediki Siyasiler Askerin Önünde Diz Çöksün Onlar İsterdi ki 15 Temmuz Başarılı Olsun, Onlar İsterdi ki Erdoğan Gitsin de Gerekirse Vatan Bayrak Düşsün, Onlar İster ki Ekonomi Çöksün, Fabrikalar Kapatılsın, Bankalar Hortumlansın, Onlar İster ki, Suriye de Hezimet Yaşansın, Erdoğan Başarısız Olsun, Onlar İster ki Tıpkı Musul'un 500 Bin TL'ye İngilizlere Satıldığı Gibi Kıbrıs'da Satılsın, Onlar İster ki 12 Ada Ve Adacıklar Yunanlılara Savaş Tazminatı Olarak (Halbuki İşgale Kalkışan Onlardı) Kardak'da Verilsin, Akar Paşa Gider Bunu Şov Olarak Değerlendirirler, Merkel Gelir Destek Derler..
@kanun_86 ne kadar mal olduğunun farkında mısın?
ERGENEKONDA ASKERİ İTİBARSIZLAŞTIRDILAR.BALYOZDA SİNEKLEŞTİRDİLER.15 TEMMUZDAN SONRA YOK ETTİLER.DAHA NE POZ VERİYORLAR.ASKERİ LİSELERİ KAPATTLIAR.ASKERİ HASTANELERİ KAPATTILAR.ABDULSIĞIR MIDIR.NEDİR.PADİŞAHIN BİRİNİN İSMİNİ VERDİLER.
Askerler diz çökmüş evet ama kime? Fotoğrafçıya... Şu herşeyi malzeme yapma huyundan vazgeçin.
@eoner_1981 senin gibi malzemeler olduğu sürece bu durumlar hep var olacak !
bu komünistler ne zaman adam olacak
@ysf.44 yok be yaa! kominist olupta adam olan da çok kişi gördüm. kominist olmak kabahat değil adam olamamak kabahat bence :) birde her solcu kominist değil bu gerçeklik unutlarak genelleme amaçlandıysa bundan sonra yapmayalım hoş olmamış. bu son mevzu için huzur saygı ortamı sabitlenecekse özür bile gerekir..
Askerim şöyle , askere böyle yapılmaz diyenler: EVET ASKERİMİZ CANIMIZ ama hiçmi nöbet yerinde g3 lü resim çekinmediniz? Çarşı izninde kuytu bir mahzende kaçamak bira devirmedinizmi hiç? Bu işlere sivil yada bir siyasi karışıncamı nizam aklınıza geliyor? Kendinizde oğlunuzda kardeşinizde türlü türlü askerlik anıları var. Dede korkut masalımı onlar yoksa? Şöyle böyle diyenler yargılamaya kendinizden başlayın. tatlı bir anı olsun istenmiş işte. Kılıçdaroğlu gibi.... MEHMETÇİĞE TOZ KONDURMAYIZ TAMAM. ama oradaki askerler böyle bir poza gönüllüydüler belki.....
Aynısını kılıçdaroğluda yapmış lan Allahsız kitapsızlar
Duygulu fikri efendi, konu chp mhp konusu da değil, tören mangasıyla fotoğraf çektirme meseleside değil, Kimsenin önünde diz çökmemesi gereken mehmetciğin onuru meselesidir, Fotoğrafı çektirirken Mehmetciğin önünde sizler diz çökmüş olmanız gerekirdi,
ULEN ÖNDEKİLER AYAKTA OLSA ARKADAKİLER NASIL GÖZÜKECEK,BUNLAR İDRAK ETMEDEN DE YOKSUN.
@hsyngoktas bi keresinde bizim komutanlardan ikisi yarı çıplak önümüze uzanmışlardı :) ama tabur komutanı subay kısmının eratın önünde böyle poz verir mi dememişti :) ama biri çok dömbelekti lakin gerçekten çok fiyakalı çıkmışlardı! biz arkada garip fukara kamuflajlar sıyrık kum çamur vs pentatlon gazisi olduğumuz belli hani :)) ama bu gerçeklerden habersiz bazıları!
ben anlamıyorum bu tören mangası olarak askerleri böyle eziyet etmelerine ne oldu yani ne anlam taşıyor böyle tören olunca bende tören mangasındaydım resmen işgence saatler önceden bekliyorsun soguk veya sıcakta saatlerce bekle cok saçma sadece eziyet bu çocuklara
@kumlukcu adı üstünde tören mangası
anayasa yıkılmış.rüşvet ayakkabı kutularına sığmamış.hırsız oğlanın gemicikleri olmuş.sıtkı rüşvet için kucağa oturtulmuş.HIRSIZ AİLE PARALARI SIFIRLAMIŞ.şirketler gasp edilmiş.hırsız bacanak izmir liman ihalesinde rüşveti götürmüş.baş hırsız deniz feneri hırsızlarını korumuş.bakan çocuklarının evi rüşvet dolarları ile dolmuş.BÜTÜN HIRSIZLIKLAR FETÖ İLE KAPATILMIŞ.türk askeri el bab da yakılmış.türk askeri elbab da rus uçakları ile vurulmuş.gazeteciler hapsedilmiş.basın susturulmuş.hırsızın basınından başka basın kalmamış.hırsıza uygun anayasa yazılmış.türk askeri boğaz köprüsünde boğazlanmış
Edirnenin fotografini gormedim fakat bu fotografta diz cokmesi dogal bakan siyasi karsilastirma yapmis bu fotografta kadin var ve onlar onun cocuklari gibi
BAKIN KARDEŞİM HERKESİN İÇİNİDE DIŞINIDA RABBİM ÇOK İYİ BİLİYOR NE YAPILIRSA YAPILSIN SAMİMİYET HÜSNİYET VARSA İÇİNDE RABBİM BİLİYOR YOKSADA RABBİM BİLİYOR BİZDE ONA HAVALE EDİYORUZ BAKALIM NELERİ GÖSTERECEKTİR İŞLLH
ORDUYA KUMPAS KURDURTANLAR MI ASKERE SAYGILI.
Diğer Haberler