Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nin simgesi Şeytan Sofrası'nda otopark krizi

Tatil cenneti Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nin simgesi Şeytan Sofrası için 'otopark' şikayeti yağıyor... Sosyal medyadan otopark işletmecilerinin orman yolundan bile para almaya çalışarak ziyaretçileri tehdit ettikleri haberleri geliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kendilerine de bu konuda çok sayıda şikayet yağdığını belirtirken sorumluluğun Ayvalık Belediyesi’nde olduğunu söylüyor.

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nin simgesi Şeytan Sofrası'nda otopark krizi

İşletmecilerin kendilerini tehdit ettiğini, zorla para almak istediğini söyleyen ziyaretçiler, sorunu internetteki forum siteleri ve sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor. 2015’te bir işadamı, park yüzünden tartıştığı 20 kişinin saldırısına uğradığını anlatıyor. Çok sayıda ziyaretçi bir daha Şeytan Sofrası’na gitmeyeceğini dile getiriyor. Yaşadıklarını ‘otoparkçı terörü’ olarak nitelendiren vatandaşlar, onca başvuruya rağmen yetkililerin çözüm üretememesinden de şikâyetçi

Habertürk'ten Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, Şeytan Sofrası’ndaki otoparkın belediye kontrolünde olduğunu ve yine belediye tarafından kiraya verildiğini söyledi.

BELEDİYE KİRAYA VERDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kendilerine de bu konuda şikayet yağdığını belirtirken sorumluluğun Ayvalık Belediyesi’nde olduğunu vurguladı. Ayvalık Belediyesi ise otopark işletmesinin ihaleyle bir firmaya verildiğini ve gelen şikâyetler doğrultusunda denetleme yapıldığını açıkladı. Otoparkın 2008’den bu yana aynı işletme tarafından kullanıldığını belirten yetkililer, kiralamanın 10 yıllığına yapıldığını, şikâyetlerle ilgili de jandarmaya bilgi vereceklerini ifade etti.

‘PARK EDER ETMEZ TEPENİZE DİKİLİYOR’

İnternet ortamına yansıyan şikâyetlerde otoparkçıların tehdidi, tacizi ve orman yolundan zorla para istendiği belirtiliyor. Sadece bu yıl sosyal medya sitelerinde yer alan bazı şikâyetler şöyle:

- Nedir bu otopark mafyası? Tepeye çıktığınızda karşınıza restoran benzeri bir yer çıkıyor. Ama daha önemlisi 2-3 tane otopark kabadayısı ‘Geldi enayi’ gözüyle sizi süzüp hortumlamaya çalışıyor. Arabamı da bırakmadım, vakit de geçirmedim.

- 6-7 yıl önce sadece küçük bir çay bahçesi vardı. Şimdi manzarayı tamamen kafeler kaplamış. Bir de otoparkçılar sarmış etrafı. 5 lira mutlaka vermek zorundasın.

- Yıllardır geldiğim bu güzel mekân tam bir şark kurnazlığına çeviren otoparkçılarla dolmuş. Özellikle bayram ya da kalabalık zamanlarda bunlara dikkat edin, 5 lira için tüm keyfinizin içine ediyorlar.

- Aracınızı park etmeden hemen değnekçi yanınızda beliriyor. 5 lira otopark. Güneşin batışı mükemmel ama kazıklanmak daha da mükemmel.

- Arabayı park eder etmez tepenizde dikilen otoparkçılar selam bile vermeden elini uzatıp 5 lira istiyor.

‘GÖZÜMÜ HASTANEDE AÇTIM’

İki yıl önce Şeytan Sofrası’ndaki otoparkçıların saldırısına uğradığı öne sürülen işadamı Eyüp Yılmaz Türk yaşadıklarını şölme anlattı: “O gün iftar yapmak için kızım, yeğenim ve bir çalışanımla Şeytan Sofrası’na gittik. Arabamı biraz yürümek için yol kenarına bıraktım. Geldiğimizi gören bir kişi aracımı otoparka bırakmamı istedi. Aksi takdirde jandarma müdahale edermiş. Bunun benim sorunum olduğunu söyledim. Aramızda tartışma başladı. Birden 20 kişi oldular, yeğenim ve beni dövmeye başladılar. Jandarma geldiğinde bile dövüyorlardı. Başlarındaki adam ‘Vurun’ dedikçe onlar vurdu. En sonunda bayılmışım, gözümü hastanede açtım. Darbeler nedeniyle 1 hafta yatmak zorunda kaldım. Saldıranlardan şikâyetçi oldum. Onlardan 3 kişi de benden şikâyetçi olmuş. Kalanlar da şahit olarak yazılmış. Güya ben onları dövmüşüm. Ben neymişim dedim. Mahkeme de beni suçlu buldu. Bir daha Şeytan Sofrası’na asla gitmem...”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
Sayin ayvalık belesiyesi . orman yolunudami kiraya verdiniz
@evlat1 chp li belediyelerde sıradan 3 şey: 1.orman yangını 2. ufak bir hediyecikle, heryere otel villa ruhsatı 3. rant
@selaurse_2017 insanda şuursuzluk nasıl bir şey se bunun en güzel örneği sensin sanırım orman yangınlarını bir raştır bakalım en çok hangi alanlarda oluyor 2 rutsatta bir usulsüzlük varsa bu ülkeyi 15 yıldır akp yönetiyor o anda tepelerine biner 3 ise rant arıyorsan önce kör gözlerini bir aç İstanbul ve ankaraya bak
ankaraının gobegonde yapılyorsa bu ıs oralarda normal harıkalar dıyarında ne oldugu belırsız kısıler makbuz olmadan park ucretı kesıyor ucak muzesıne gırıyorsun ucret odeyıp makbuz yok anlayacagınız kımın elı kımın cebınde bı haber
@sedat_adam_1980 ulan gerizakalı Ankara kocaman il yollar tıklım tıklım trafik karşılaştırdığın yere bak
@murat2104 ulan gerizekalı adam onu mu söylemiş, girilen yerlerden para yani haraç kesildiğini söylemiş. Anca burdan atıp tutarsınız zaten demi.
hiç kimse gitmesin, herkes mal gibi her para isteyene al derse işte böyle olur. memlekette vurguncu kaynıyor.
ŞEYTANLAR SARMIŞ HER TARAFI BAŞKA ŞEYTANA GEREK YOK, ŞEYTANIN DA GÜNAHINI ALMAYIN EY MÜMİNLER...
SANKİ DİĞER İLLER FARKLI HEPSİ AYNI BENDEN TOPLADIĞIN VERGİ İLE YOL KALDIRIM YAPACAKSIN 5 DK GEÇTİMİ VER 5 LİRA AMA ARACINA HASAR HIRSIZLIK OLURSA PARA ALMASANI BİLENLER SORUMLUK KABUL ETMİYOR PARK ÜCRETNİ ÖDEMEZSENDE ARACINDA KIRIK ÇİZİK OLUR DİYE TEHDİT EDİYORLAR.BU RESMİ DEVLET DEĞNEKÇİLERİNE NE ZAMAN DUR DENİLECEK
GİTMEYİN..MADEM BELEDİYE BİLE İPLEMİYOR SOSYAL MEDYADA KAMPANYA YAPIN GİTMEYİN..BİRLİK OLMAYI ÖĞRENELİM BEYLER..
yıllardır sokak köşe başı değnekçilerini dövmekten yaralamaktan ben bıktım onlar bu işi yapmaktan bıkmadı,istikamet ŞEYTAN SOFRASI ????
Ülkenin artık şu otopark mafyalarına dur deme zamanı geldi. Yıllardır bu illet devam ediyor
Ohal sadece gariban memura işliyor.Serbest meslekte olan haydutlara en ufak bir yaptırım yok nedense.
ayvalık belediyesi yiyip i.çip yan gelip yatmayı biliyor. sular kesik umurlarında değil.sarımsaklıda plajlardada var bu yağma ve talan.makbuz fiş veren yok herkes para istiyor.vermeyene dayak var.bunlara yol veren izin veren kim ayvalık belediyesi.adamlardan fiş istiyoruz biz belediyeye vergi veriyoruz diyorlar.şikayet ediyorsun belediyeye bakmıyor bile.boşnak mafyası var ayvalıkta belediyede onların emrinde
sarimsakli ayvalik belediyesine bagli degil , kucukkoye bagli o yuzden orasi yillardir rezil durumda.ayvalik daha iyi ama benzer sorunlar ordada var
icinde seytanin geçtiği yerden ne hayir gelecek
@y.soylugan bunlar 15 yılda AKP'nin yarattığı şeytanlar.
Millet o hale geldi ki neredeyse otobüs durağında anamın yanında durmuşsun diye para isteyecek.
Kardeşim ben buraya 5-6 sene önce gittim, yer çok yukarıda olduğu için taksiyle anlaştık. Herif gidiş-dönüş parası aldı, akşam saati alacaktı ama gelmedi. Meğer herkese aynı numarayı çekiyorlarmış, manzara görmek için çıkan herkes sövüyordu orada. Akşamın bilmem kaçı oluyor, taksilerin hiçbiri ortada yok ve birsürü insan bekleşiyor nasıl inicez diye. Demek kendi aracıyla çıkanlara da birsürü artistlik yapılıyormuş, hiç şaşırmadım...
chpli belediye işte ne beklersin.
otopark olmayan yere otopark ücreti almak chp bunu akp den öğrendi sanırım onlar yapar chp taklit eder madara olur
@erosstigmate_2017 ,gerzekmisin,akp mi eski,chp mi?ülkeyi ençok kimler yönetti?sende bi arıza var.
GİTMEYECEK KİMSE ORAYA TOPLUMSAL TEPKİ VERİLECEK O BELEDİYE DE O OTOPARKI BEDAVA YAPACAK KUZU KUZU.TÜKÜREYİM ŞEYTAN SOFRANIZA SANKİ DÜNYANIN 8. HARİKASI
orayı işletenlerin sedat peker in adamları olduğu söyleniyor. doğrumudur ?
ayvalık belediyesi anca sahilde kafelerin orda büstün önünde özgürlük mitingi yapmayı bilir! Hizmet yok şeytan sofrasında denetim yok. Manzara izlicez kafe çalışanları gelip oturanların manzarasına engel oluyosun diyor çıkartıyor. Bu arada ayvalık chp belediyesine ait. kim olduğu önemli değil hizmet 0 gidenler zaten bilir. onlar yüzünden sarımsaklı da mahvoldu belediye berbat
Artık şunu herkes kafasına iyice yerleştirsin. Bu ülkede her şeyi ranta çeviren AKP zihniyeti bitmeden dertler bitmez. Kısaca AKP gider dertler biter.
CHP li belediyeden ne bekliyorsunuz
Geçtiğimiz yıl ŞEYTAN SOFRASI na gittiğimde 5 dakikada iki kavgaya tanık oldum.. Ayrıca AYVACIK MIHLI ŞELALESİ ne gittiğimde 5 TL otopark kişi başı giriş ücreti 5×4=20tl birde içerde Çay içeyim dersen MASA ÜCRETİ 10 TL veriyorsun .. Şikayet makamı bulamadım Belediyeymiş özel idareymïş birbirine atıyorlar.Maalesef bu güzelliklerimiz eşkıyalar tarafından kirletiliyor.. Turizm bitiyor denmeden Devlet bu konuyu ciddiye almalı
hakikaten şeytan sofrasıymış gereğini yapın artık yetkililer
zaten ülke mafya yöntemi ile yönetiliyor..
olay benim basimada geldi otoparkcilar orayi resmen mesken tutmuş. belediyenin mudale etmesi lazm.
şeytan sofrasında asıl şeytanlar otoparkçılar
ne inanılmaz olayalar ama...bende sandımki şeytan yeryüzüne indi..meğer mynette haber yapan arkadaş şeytanın önde gideniymiş..şeytanla 70 lik açarsınız sofrasında..nasıl olsa adı üstünde şeytan sofrası
AYVALIK KÜÇÜKKÖY DE HERYER BAL PARK OLMUŞ. NEDEN BUNU YAZMIYORSUNUZ. BALPARK EŞİTTİR İSPARK. KEŞKE TÜM PARKLAR ÜCRETSİZ OLSA. BELEDİYELERİN ARACLAR İÇİN OTOPARK BULMA ZORUNLULUĞU OLMALI. otopark işini kazanç kapısı olarak görmemeli.
oradaki boşnaklar zaten sıkıntılıdır (diğer bölgelerdeki boşnaklara lafım yok) ama sarımsaklıdaki boşnaklar tam anlamıyla yasak aşkın meyvesi.
burda emniyet yokmu ne iş yaparlar
Şu anda Cunda da aynı durumda bütün boş araziler otopark olmuş. Bari toplanan paralarla Belediye yolları düzeltse? O da yok.
İşletme rezaleti budur işte, aslında memleketin her yerinde vale sorunu var kimse ses çıkarmıyor, alan memnun anlayacağınız.
Bazılarına göre herşey ''para'' !? Doğal güzellikler peşkeş çekilmemeli, mafya tarzı yapılanmalara devlet anında el koymalı.
bende çok rahatsız olmuştum. Şikayet edenler gayet haklılar bu konuda...
adı şeytan olan yere şeytanların üşüşmesi çok normal...hiçmi başka isim bulamamışlar
orası ayvalık orada her şey normal belediye çözümü salıver gitsin olmuş.chp normal.
illa ankaradaki gibi bir cinayet olacak ki belediye geri adım atsın. yazık günah bu millete yapılan bu revamıdır. suriyelileri besleyecez diye milletin kanını iliğini kemirmenin ne alemi var... artık evimizin içindeki tuvalete bile parayla girecez nerdeyse.
bu olay bütün yazlık beldelerde var turisti yolunacak kaz olarak görüyorlar otoparkçı soyuyor plajcı soyuyor restaurant soyuyor eline fırsat geçen kazları yoluyor
Antalya kemer yolun da Topçam diye piknik alanı var 15 gün önce gidelim dedik araçla 35 tl para istiyorlar resmi fiş kesiyorlar resmen soygun.
iftar açmak için şeytanın sofrasına mı oturulur beya.
O da bir şey mi? Bize bir plajda direkt belediye başkanının kendisi söylemişti, beğenmiyosanız gelmeyin diye.
Diğer Haberler