Başbakan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyesi, öğrenci affı ve imar barışı komisyondan geçti

12 milyon emekliye ikramiye, öğrencilere af, imar barışını içeren Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. İmar barışı maddesinden, Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada çıkarıldı.

Başbakan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyesi, öğrenci affı ve imar barışı komisyondan geçti

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıkladığı emekliye ikramiye, öğrencilere af, imar barışını içeren Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Kanun Tasarısı'na göre, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında biner TL ödeme yapılacak.

Öğrencilere okula dönüş yolu açılıyor. Terör ve benzer suçlar haricinde herhangi bir nedenle okulla ilişiğini kesen öğrencilere, okula dönüş imkanı sağlanacak.

VERGİ CEZALARINA AF

Vergi cezaları ve gecikme zamları, borcun tamamının ödenmesi halinde cezalardan kalan yüzde 50'sinin ve bu cezalara bağlı gecikme zamları tahsilinden vazgeçilecek.

Mükellefler gelir ve kurumlar vergi matrahlarını arttırabilecekler.

Gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri işletme kayıtlarında yer almayan emtia, makine, teçhizat ve demirbaşları defterlerine kaydedebilecekler.

İSTANBUL BOĞAZI İMAR BARIŞI KAPSAMINDAN ÇIKARILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu borçları ile ilgili idari para cezasına uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi feri alacaklardan vazgeçilecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen önergeyle, "imar barışı" düzenlemesi, İstanbul Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada içindeki bazı alanlarda uygulanmayacak.

Kanun Tasarısı'nın önümüzdeki hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
yapilandirma zaten ödeye bilseydi öderdi kacyildir iktidarsınız genel bir af verseydiniz insanlar kurtulsaydı olmazmiydi bir gecede milyar tlelik borcu olanlari sifirlamadinizmi Allah için diyin ayıptır gunahtir
bay recep efendi; Müslümanlıkta rüşver helalmıdır harammıdır?
Allah razı olsun
staj sigortası mağduruyuz bizimde hakkımızı versinler. stajda sigorta kartı verdiler sigortalı oldunuz dediler sonra stajın sigorta başlangıcı olmadığını öğrendik. bizim içinde yasa çıkarsınlar. borçlandırsınlar
Darısı çalışana bayramlarda 1 000 tl..
Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Recep beye bugüne kadar 1 kez oy vermiştim. Ama bu Emeklilere verdiği 1000 lira ikramiyeden sonra oyum ilk defa Başkanlıkta RTE ye...
Yine zengine yaradi bu imar affi.. malina mal mulkune mulk kattilar!!!Buna seçim yatirimi derler!!!
Aylık 5000 lira maaş verseniz yine size oy vermem yeter çünkü artık sözünüzün gecerliliği yok siz gelecek dönem memurun maaşını ödeyemessiniz..
bedelli bekliyoruz bedelli milyonlarca insan bekliyor
ozaman ben bugun gece kondu yapmaya basliyim nede olsa af geliyor
Hani para yoktu. Nerden verilecekti. Demekki 15 senedir emeklinin hakkını gasp etmişsiniz. Kaybetme korkusu hepinizi sardı değilmi, ama durun o emeklililer beyinleri varrsa size sandıkta dersi verecek.
Allah devletimize zarar ziyan vermesin
geçmişte 35te emekli olup 40senedir emekli maaşı alan adamların. acısını bizden çıkardınız yetmedi bide ikramiye veriyoruz.biz yeni çalışan nesilin suçu neydiki emekliliği 65yaş yaptınız.helal etmiyorum.
12 milyon emekliye birer milyar seçim rüşveti. Yok seçim rüşveti değilse, 16 yıldan beri neden şimdi başkanlık seçimi arefesine denk getirdin diye sorarlar adama. Hani kaynak yoktu ya, Bu yoklukta birden bire kaynak patlaması yaşanmasına sebep olan başka bir şey varsa açıklayın.
bedelli yok yazıklar olsun...
boğaziçi diye bi belediye yarattınız. onuda rant kapısı yaptınız şimdide tüm türkiye imar barışından yaralanırken biz gecekondumuza yapı ruhsatı alamiycaz. biz bu ülkenin insanı degilmiyiz. yunan gavurumuyuz nedir bu eziyet herkes yaralancak biz bakicaz
Askere iyileştirme zammı yapılıyor..demek ki o kadar kötü durumdalar..sürünüyolar..açlık sınırındalar..
çok katlı gökdelen için çıkarılan kanunlar.bu işte trilyonlar dönüyor gibi bir his var .haram zıkkım olsun böyle bir hükümete.giderayak ypatılar yine kıyak yandaşlara.
HDP diyor ki cumhur ittifakı yapamadık ama oyunuz u bize hdp verseniz kazanamayacağız yani boşa gitmesin. Muharrem Inceye verin o kesin kazanacak ve bende kesin dışarı çıkarım diyor. Aferin akıllı adam. HDP LI KARDEŞLER Oyunuzu Chp Muharrem Inceye verin her şekilde kazanır siniz. Ya hep ya hiç........................
ücretli öğretmenler ile ilgili sözü ne olacak. bir de kyk borçları
benim suçum ne kaçak yapı yapmayıp devletime zamanında ödedim her türlü yükümlülüklerimi ben enayim galiba
Emeklilikte kanundan önce işe başlayıpta yaşa takılanlar olarak size OY-MOY yooookkkk.
24 milyar lira
Bedeli ne zaman gelecek
kyk kredi borcunu da af getirilsin
Boğaza uygulanmaz tabi milyonluk yapılar illa bir şekilde çökmek lazım
Verin bakalım verin,birzamanlar popülizim diyordunuz.Verin bakalım 24 haz. ne gösterecek.
İnsanları enayi yerine koyuyorlar. Herkesi bir yerlerden yakalamaya çalışıyorlar. Hükümetten genel anlamda memnun olan biriyim ama bu durum beni çok rahatsız ediyor. Siyasetten ve siyasetçilerden nefret ediyorum.
620 metrekaralik 2B arsam için 225 bin lira aldınız.hARAM ZIKKIM OLSUN SİZE...mAKUL BİR ÜCRET ALAMADINIZ.ama zenginlere hep verin.sizin adaletinize ....
@charliet bedava devlet arazisine yer yap otur. sonrada haram et. ilginç
@gunerbey zamanında bedel karşılığı alındı be yavru...
@gunerbey bedava olduğunu nerden biliyon,yanımdamıydın.ilginçççç
Ya bunlar küllüye yalan söylüyorlar
Ramazan bayramı öncesi emeklilere vaad ettikleri bin lira tutarı vereceklerini sanmıyorum.
VAY ÜLKEM VAY VAY ÜLKEMİN GELECEĞİ VAY EYYYY ÖZ MİLLİ YARLİ MİLLET ÖYLE BİR KAZZIK GELİYOR Kİ KAZIKLI VOYVODA YA TAŞ ÇIKARTACAK CİNSTEN
Kyk kredisinede af gelsin.
teşekkürler Başbakanim teşekkürler Cumhurbaşkanım Allah sizden razı olsun inşaallah. Sizi bu aziz milletimizin başından eksik etmesin. Ne kadar dua etsem az olur. tekrar tekrar milletim adına teşekkür ediyorum
Bütün bunlardan yararlanıp yine de oyumu vermiycem size
Diğer Haberler