Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi kısıldı (İzle) - Başbakan Erdoğan'ın sesine ne oldu

Başbakan Erdoğan'ın kısık sesi şaşırttı. Van mitinginde meydanı dolduran kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan, ağır şartlar nedeniyle sesi kısılınca zor anlar yaşadı.

Son güncelleme: 29 Mart 2014 12:26
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi kısıldı (İzle) - Başbakan Erdoğan'ın sesine ne oldu

Erdoğan'ın kısık şaşırttı. Van mitinginde meydanı dolduran kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan, ağır şartlar nedeniyle sesi kısılınca zor anlar yaşadı.

Hemen hemen her gün en az 2 farklı yerde mitinge katılarak vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan'ın sesi kısıldı. Başbakan , Beşyol Meydanı'nda AK Parti mitinginde halka hitap ediyor. Sesi kısılan Başbakan konuşmasına özür dileyerek başladı..

Hemen hemen her gün en az 2 farklı yerde mitinge katılarak vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan'ın sesi kısıldı. Dün katıldığı Düzce, Karabük ve Zonguldak mitinglerinde de sesi kötü olan Başbakan Erdoğan'ın bugün sesinin tamamı kısıldı. Halka hitap etmek için Van'da miting alanına gelen Başbakan Erdoğan, konuşmasına Vanlılar'dan özür dileyerek başladı. Erdoğan, "Öncelikle sesimden dolayı sizlerden özür diliyorum. Fakat Van'ı iptal edemezdim, Diyarbakır'ı iptal edemezdim. Böyle de olsa gelmek zorundaydım" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Öcelikle sesimden dolayı özür diliyorum... Van'ı ve Diyarbakır'ı iptal edemezdim.

Vanlı kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bu kardeşinize sahip çıktığınız için rabbim sizlerden razı olsun.

Kardeşlerim bugün Van bir başka, coşku bir başka, aşkınız bir başka.

Pazar günü sandıktayız. İstikbalimiz için önemli bir tercihte bulunucağız. Ya eski Türkiye'ye vuracağız, ya yeni Türkiye'ye vuracağız.

Eski Türkiye'de yasaklar vardı.

BDP'YE YANIT
"(Demokratikleşme süreci) Biz bunları tehditle yapmadık, tehditlere rağmen yaptık. Biz bunları silahların gölgesinde yapmadık, silahlara rağımen yaptık. Şimdi BDP çıkmış diyor ki, 'AK Parti yapmadı biz aldık' diyor. O zaman soruyorum, neden 90'larda almadınız o zaman? 90'larda da vardınız, neden almadınız? 90'da adeta kan gövdeyi götürürken neden tek bir reform yaptıramadınız?"


FETHULLAH GÜLEN
"Pensilvanya'daki zat gençliğinde imkan varken gidip Said-i Nursi'yi ziyaret etmemişti. Neden biliyor musunuz? Kürt olduğu için yanına gitmekten kaçınmıştı. O gün nasıl ırkçıysa bugün de aynı şekilde ırkçı. O gün nasıl insanlara aynı nazarla bakmıyorsa bugün de aynı nazarla bakmıyor. O gün nasıl tahkir ettiyse bugün de senaryosunu yazdığı dizilerle Kürt kardeşlerimi tahkir ediyor. İşte Pensilvanya'daki bu zat, oradaki kurduğu sarayıyla buradaki maşaları aracılığıyla çözüm sürecine, kardeşliğe, barışa saldırıyor."

''İşte bu kardeşlik atmosferi birilerini çok ciddi şekilde rahatsız etti. Yıllardır gençlerin kanından beslenen vampirler bundan rahatsız oldu. 'AK Parti nasıl megri (ağlama) der' Biz hayatımızı bunun üzerine kurduk. Yıllardır huzursuzluktan istikrarsızlıktan, ölümlerden beslenenler bundan rahatsız oldu. ''

VAN FAŞİZAN BASKIYI HAK ETMİYOR
"BDP hizmet üretmez. Varoldukları her yerde benim bölgedeki vatandaşımı çöpe, çamura, kanalizasyonlara, susuzluğa mahkum ettiler. Barış, demokrasi diyorlar bölgede her türlü gerilimi çıkarıyorlar. Van bunları hak etmiyor. Van, bu faşizan baskıyı, bu ayrımcı, ırkçı baskıları hak etmiyor."

UZMANLAR 'İSTİRAHAT ETMELİ' DEDİ
Başbakan Erdoğan seçim öncesi çalışmalarına Van'da devam etti. Ses kısıklığı sorunu yaşayan Erdoğan Van'da seçim konuşması sırasında rahatsızlığından dolayı çıkan ses herkesi şaşırttı. Uzmanlar ise Başbakan’ı ses istirahatine çekilmesi konusunda uyardı. Florence Nightingale Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölümü Şefi Profesör Mehmet Tınaz, başbakanın son dönemde üst üste yaptığı mitingler nedeniyle ses tellerinde ödem oluşmuş olabileceğini belirterek, acil kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Tınaz, ses tellerinin iyileşebilmesi için kortizon verilerek, en az 24 saat ses istirahati gerektiğine dikkat çekti. Bu süre içinde siyah çay yerine bol miktarda bitki çayı içmesi önerisinde bulunan Tınaz, "Siyah çay idrar söktürücüdür, bu da vücutta su kaybı; dolayısıyla da ağız ve boğaz kuruluğuna neden olur. Onun yerine bol bol bitki çayı içmelidir" dedi. Tınaz, bunların uygulanması halinde Başbakanın iki üç gün içinde normal sesine kavuşabileceğini söyledi.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir