Başbakan Yıldırım'ın yemek davetine o isimler katılmadı

Başbakan Yıldırım'ın AK Parti hükümetlerinde görev alan isimleri davet ettiği yemeğe, 11 Cumhurbaşkanı Gül ve Davutoğlu katılmadı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti hükümetleri döneminde bakanlık görevinde bulunan isimleri AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda ağırladı.

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın parti genel merkezinde düzenlediği toplantıya, eski TBMM başkanlarından Cemil Çiçek, Bülent Arınç ve Mehmet Ali Şahin, eski başbakan yardımcılarından Beşir Atalay ve Yalçın Akdoğan, eski bakanlar Abdülkadir Aksu, Muammer Güler, Efkan Ala, Sadullah Ergin, Vecdi Gönül, Taner Yıldız, Hüseyin Çelik, Nimet Baş, Zafer Çağlayan, Mustafa Elitaş, Kürşat Tüzmen, Nihat Ergün, Ali Coşkun, Fatma Şahin, Selma Aliye Kavaf, Ayşenur İslam, Volkan Bozkır, Suat Kılıç, Atilla Koç, Erdoğan Bayraktar, Fatma Güldemet Sarı, İdris Güllüce, İmdat Sütlüoğlu, Mustafa Demir, Osman Pepe ve Faruk Nafiz Özak katıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu ise davet edilmelerine rağmen toplantıya katılmadılar.

Toplantıda, AK Parti hükümetleri döneminde görev almış bakanlarla halk oylaması çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantı sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, çok faydalı geçtiğini belirttiği toplantıda eski çalışma arkadaşlarıyla halk oylaması konusunda bilgi alışverişi yaptıklarını söyledi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Ey gül bir zamanlar kardeşim der idin nooldu ??? Ey davutoğlu bir zamanlar bu hükümet in baş ı idin nooldu da davet e icabet etmediniz ???
Abdulah gül ve davutoğlu hayır diyecek..!!! Evet demeleri için hiç bir sebep yok..!!! Ama şuda bir gerçek ki,,RTE kendisinden daha baskın ve daha etkin kimseyi partide istemiyor,,gücünden kaygı duyduğu için zaten davutoğlunu göndermişti,,,sadece parti içinden ona itaat edecek veya gidecek..!!
@lotusx34 bence akp li vekillerin alayı hayır diyecek özelliklede bakanlar tulum çıkaracak
@lotusx34 bizim memlekette particilik var takım tutar gibi parti tutuyoruz, chpnin başında kemal kılıçdaroğlu olduğu için oy verilmiyor ya da baykal vs. fark etmiyor. chp olması yeterli. akp içinde aynı şey geçerli.. akp tayyibin partisi.akpnin başına sen geç sanada oy verirler. davutoğlu gül mül hikaye. bu insanlar bu partinin başına geçmeseydi kim tanıyacaktı gülü davutoğlunu ya da binali yıldırımı? hiç kimse..
Ya helal olsun vallahi billahi helal olsun. Toprak artık çorak bellesen ne fayda sulasan ne fayda. Ot bitmez iz sürülmez. Kimseye faydası yok bu işlerin artık onlarda biliyor.
kadro güzelmiş aslında, niye katılmadılar ki!!!
Köpeğin hırlamasından değil, "KURDUN" sesizliğinden kork.! "Köpek suyu içerken gürültü çıkarır, korkunca havlar, darbe alınca da inler. Oysa kurt suyu sessizce emer, ay ışığında aşkını ulur, ölüm karşısında şikayet etmez. Boynuna bir ip bağlanmasını asla kabul etmez, özgürlüğünü pazarlık konusu etmektense ölmeyi yeğler." Kurda bakmışlar kuzuyu yakalayıp bırakıyormuş. Sormuşlar neden diye, Kuzuyu yemesi değilde "Bağırtması" varya demiş.! Koyunlar hep kurt tan korkar ama... Kesilmesine karar veren... Çobanı olur!!! İki koç toslaştığında kurdun karnı acıkır. Kurt lukta racon düşeni yerler.!
B.Yıldırımın dini bütün vatanını çok seven yetişkin bir oğlu vardı en son 5 yıldızlı lüks bir otelin kumarhanesinde rulet masasındaydı singapurda o gün bugündür kayıp.. Yazık babasının yemek davetlerini de kaçırıyor.. Seçimlerde umarım oy kullanmak için 1 gün Türkiye'ye uğrar artık..
ali babacan da gelmemiş sanırım :)
HELAL LOKMA DEĞİL Kİ SOFRA HARAMZADELERİN MİLLETİN PARASIYLA AŞNA FİŞNE YAPIYORLAR AKILLI OLAN ALLH TAN KORKAN GİTMEZ
Adama abidik gubidik dedin gelirmi.
Arınç onca lafa onca ithama rağmen katılıyor ardındanda zırıl zırıl ağlayıp benim özgül ağırlığım var beni sevin diyor.
televizyonlara evet reklamı vermişler.aynen şöyle diyor.hsyk yani hakimler savcılar kurulu 13 üyeye düşürülüyor.bu üyelerden 3 nü cumhurbaşkanı,10 unu meclis seçer diyor.ve ekliyor hsyk seçiminde meclisin yetkisi artırılıyor diyor.buraya kadar doğru.peki mecliste hsyk üyeleri nasıl seçilecek.çoğunluğa sahip partinin oylarıyla.peki çoğunuğua sahip milletvekillerini kim belirliyor ? partinin başkanı olan cumhurbaşkanı.yani 13 hsyk üyesinin 13 nüde cumhurbaşkanı seçmiş oluyor.adamı nasıl kandırıyorlar.
Diğer Haberler