Başbakan'ın koruma ekibi silbaştan!

Başbakan Erdoğan'ın koruma ekibi silbaştan yenileniyor.

Başbakan'ın koruma ekibi silbaştan!

Başbakanlık’ta Erdoğan’ı koruyan 5 ekip amiri ve 4 emniyet müdürü görevden alındı. 300 polisin ise başka göreve atanması bekleniyor. Tamamen değiştirilen ekibin yerine MİT’in koruma görevini üstleneceği konuşuluyor.

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/basbakan-erdogan-a-koruma-ordusu-basbakan-erdogan-a-koruma-ordusu/5628/143527/sayfa/1/)

Eski ve yeni korumalar arasındaki tartışma ve darp etmeye kadar uzanan olayla gündeme gelen Başbakanlık’taki koruma ekibi tamamen değişti. Koruma Daire Başkanı ile yakın koruma müdürünün değişmesinin ardından şimdi de Başbakanlık’ta 5 ekip amiri ve 4 emniyet müdürü görevden alındı. Ayrıca Başbakanlık’ta görevli 300 polis memurunun da başka görevlere atanacağı öğrenildi. Kulislerde ise MİT’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalığını üstlenmek istediği iddiaları konuşuluyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ekibindeki değişiklik devam ediyor. Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel’in Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Erdoğan’ın 5 yıldır yakın koruma müdürlüğünü yapan Zeki Bulut’un da Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne kaydırılmasının ardından alt kademeler de bütünüyle değişti. Yüksel’in yerine Ramazan Bal’ın, Bulut’un yerine de Muhsin Köse’nin atanmasının ardından şimdi de koruma ekip müdürleri ve polis memurlarının değiştirilmeye başlandığı belirtildi.
Erdoğan’ın yakın korumalığını yapan Ankara’da 4, İstanbul’da 1 olmak üzere 5 ekibin tamamının değiştirileceği kaydediliyor. İlk olarak Erdoğan’ın koruyan 5 ekibin amiri görevden alındı. Bu 5 ekip amirinin polis akademisine atandığı ifade edildi. 5 ekip amirinin yerine ise henüz bir atamanın yapılmadığı belirtildi. Ayrıca Başbakanlık’ta görevli olan 4 emniyet müdürü de başka görevlere atanmak için görevden alındı. Bu ekip amirlerinin ardından Erdoğan’ı koruyan 300 polis memurunun daha görevden alınıp başka görevlere atanacağı dile getiriliyor.
**Yeni ekip eğitiliyor**
Amirlerin ve polis memurlarının yerine atanacakların ise eğitimden geçirilmeye başlandığı ifade ediliyor. Yeni atanan Bal ve Köse’nin, Başbakanlık’a yeni gelecek polislerin atamasında titiz davrandığı öğrenildi. Yeni atanacak ekiplerin de güvenlik zaafiyeti oluşmadan önümüzdeki günlerde Başbakanlık’ta göreve atanacağı belirtiliyor. Kulislerde ise MİT’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalığını üstlenmek istediği iddiaları konuşuluyor.
[](http://sayyac.mynet.com/tiklama/380?tags=marcamarcahabertextlink&url=http%3A%2F%2Fmarcamarca.com.tr%2Fquartz-marka-517-tum-liste.aspx%3Fref%3Dmynettxt)

Okuyucu Yorumları 67 yorum
bazı aşağılıklar hassas konuları bilmeden yorum yapıyor umulur ki o yorum yapanlar çocuk grubudur aklı yetmeyen terbiyesizler bilmeden ötüyorlar fırsat geçse sırf ülkede kaos olsun diye başbakana suikast yapanların sayısını gidip araştırın keşke resmi kaynaklar bunları yayınlama imkanı olsada yayınlasa pkk köpekleri--israil ajanlarımı--içimizdeki hain köpekler ulusalcı takımı--darbeciler--dış mihraklar o rakamı söyleseler ağzınız açık kalır dersiniz ki 300 kişi değil 1000 kişi korumalı niçin ?? tek sebeb ülke başındaki insan olduğu için kaos olması için son 7-8 yılda kaç suikast atlatmıştır ?
ATATÜRKE DEFALARCA GERÇEK ANLAMDA SÜİKAST YAPILDI(BÜLENT ARINÇA YAPILAN GİBİ DEĞİL GERÇEK SÜİKAST) AMA HEP HALKIN ARASINDAYDI GERÇEK BİR LİDER GİBİ HANGİ RESİMDE ATATÜRKÜN ÇEVRESİNDE ONLARCA SUBAY GÖRÜYORSUN. GÖREMEZSİN ÇÜNKÜ ADAMIN KOMPLEKSİ YOKTU BÜYÜKLÜK VE LİDERLİK BÖYLE BİR ŞEY İŞTE ÖNEMLİ OLAN GELDİĞİN NOKTAYI UNUTMAMAK. EN ACISI NE BİLİYOMUSUN MANEVİYATA İNANIP ÖLÜMDEN BU KADAR KORKMAK
Firavunları ve efradını, tarihte 100 ile 200 kişilik bir muhafız (seçkin köleler) ordusunun koruduğu biliniyor. Ancak, günümüz firavunu, firavun müsveddesi, öyle korkuyor ki halktan, bu sayıyı 300'e çıkartmış. Halktan bu kadar korkan, halkı düşman gören ancak bir halk düşmanı olabilir. Korkunun ecele faydası yok. TC devleti ve milletine düşman, Müslüman milletlere düşman, kısaca insanlara düşman olan her kim olursa olsun, hangi makama oturtulursa oturtulsun, birgün mutlaka yaptıkları pisliklerin karşılığını misli misline çekecektir. Tıpkı, Çavuşesku, Jivkov hatta Saddam gibi olacaktır akibeti.
300 :D yabancı ülkede biskiletle geziyor başbakan bizimki harbi sorunlu !
deniz feneriyle koruyun pişman olmassınız
KORUMA POLİSİNİ 3000,E ÇIKARMAK LAZIM
başbakan kendi milletinden korkmuyor.bunu anlamanız gerekirdi.türkiyeyi yıkmak isteyen vatan haini o kadar çok ki allah onlara fırsat vermesin.
AVRUPALI LİDERLERİ GÖRSENİZ HALKIN ARASINDA BU EFENDİDE BİNLERCE KORUMAYLA CUMAYA GİDER ORADA TEPESİNDE DOLU KORUMA NASIL İŞ ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL !!!!1
avrupalı liderlere halkın yaklaşımını hiç inceledinmi.incele ondan sonra. bizim ülkemizde hangi lider olursa olsun. biz halk olarak liderlerin yaşama özgürlüklerini elinden alıyoruz adeta. toplum olarak elinden silahı dilinden küfürü düşürmez hale geldik. biz böyleyken liderlerin nasıl dolaşmasını beklersin.
senin avrupalı liderlerinin başına terör belası varmı?veya muhaliflerden düşmanca bi tavır görüyolarmı?
en azından istihdam kaynağı..
KORUMALARDAN SURATINA KÜFÜR BİLE EDİLEMEZ VALLA
yokmu bu kadar korumanın içinden birtane vatan evladı çıkıp kendini feda edecek.buna kölelik yapıp yaşayacağına tarih boyu kahraman olur.
yakışır sana dünya liderime,7 cihana diz çöktürmüş önderime,Allahu azümmüşan nurunu senden eksik etmesin,nurunu sağ eline verdiği günden beri ülkemiz gerçek sahiplerinin oldu, müslümanların yüz akısın, önderim dünya liderim ERDOĞAN,etten duvar örecek 75 milyon imanlı halk var bu ülkede... yaptıklarına can feda
seni makarnacı seni. yağcılık yarışmasına gir. direk birinci olursun. diz çöktürdüklerini bizmi görmüyoruz acaba. evet askere, gazeteciye, hakkını arayan öğrenciye, derdini söylemek isteyen çiftçiye diz çöktürdünüz. gün gelir sizide birileri bir şeyler yapar.
yemin ediyorum inanamıyorum senin yazdıklarına.hangi cihana diz çöktürdünüz.israil'e bile özür diletemediniz.daha geçen seneye kadar esad ile kardeştiniz,şimdi onların kanıyla politika yapıyorsunuz.o senin bahsettiğin 75 milyonun içinde ben yokum.
Dünyanın hangi ülkesinde bu kadar çok korumayla gezen başka bir başbakan varmı? Halktan bu kadar korkma başbakanım bu halktan ancak kendisine zarar gelir AKP yi iktidar yapmaları gibi bu halk aziz nesinin bahsettiği halk istediğiniz gibi yönetin memleketi. iftirayla cezaevlerine öğrenci,profösör,genaral,milletvekili demeden cezaevlerine dolduran siyasi kararlarla ağır cezalar alan ve bu kararlar karşısında susan bu halktan kokma korumasız gezebilirsin başbakanım yazık onlara ödenen maaşa çünkü benim cebimden çıkıyor.
ha he hi hu :)) seninkide düşünce mi? şimdi !!!! boşuna okumuş - nefes alıyorsun !
halka yakın olmak buysa uzak durmak ta her halde uzayda başbakan olmak gibidir yazık çook yazık kendinden bu kadar çok korkanlar tarafından yönetilmek
300 KİŞİ PARALAR NEREYE GİDİOR.300*3000=900 MİLYAR MAAŞ VER İLÇE DEĞİL İL KORURSUN BE .
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK BİDAHADA OY YOK
VERMESEN NE OLUR CAMIZ.GİDENLER GELMİYOR.HEM ŞEHİT,HEM TOPRAK,HEM İTİ BAR HİÇBİRİ GERİ GELMEZ.
Azmış Yahu 1500 kişi Koruma ile gez,ALLAH sizi bildiği gibi yapsın!!
osmanlı' ya olan hayranlığım daha da artıyor. atalarımız tebdil-i kıyafet yapıp halkın arasına rahatlıkla giriyorlarmış. şimdi ise sayın başbakanımızın yüzüne korumaların gölgesinde dolayı güneş bile değmeyecek.
osmanlıda padişahı halk yeterince tanımıyordu ki devir değişti teknoloji gelişti senin haberin yok galiba şimdi kimin ne olduğunu herkez biliyor.
Bir cumhuriyet savcısına koruma veremeyen devlet ne haldedir?
çok şükür ben o ekipte değilim. Allah göstermesin...
VAY BE KORKUYA BAK 300 ADAM KORUYOR .... NASIL BİR KORKUDUR BU KENDİ MİLLETİNDEN....
bu milletten kendini saymıyor herhalde o zembille inmiş
kendi takımını getircektir
Herkes nasıl yapıyorsa , bu da öyle yapacak. HAKLI - HAKKIDIR .
AVRUPALI LİDERLERİ bisikletle Gezerler
BENCE, OKUDUĞUM KADARIYLA...YILLARCA HİZMET ETTİĞİ KESİM, ONU VE EKİBİNİ İÇERİ TIKAMAYA ÇALIİŞTI...ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN.BUNU YAPANLAR AZILI FAŞİST VE ERGENEKONCULAR OLMALI.KİMLERLE ANILIRSA ANILSINLAR...BUNLAR İNSAN OLAMAZ...SON KATLİYAMLAR ONLARIN ESERLERİDİR.
emine yenilerini istedi galiba :):)
300 SPARTALI YAA AZ BE KORUMA 10 BİN KİŞİ KORUSUN SENİ ALLAHTA SENİ BİZDEN KORUSUN ADİ HERİF ZAM ZAM ZAM
İZMİR 1907 NİKLİ TERBİYESİZ O CAHİL BEYNİNLE MİLLETE SARKINTILIK YAPACAĞINI SEN BİRŞEYLER ÖYRENDE BÖYLE APTALCA YORUMLAR YAPMA.BU ÜLKEDE TERÖR KIRK YIKDIR VAR VE EN BÜYÜK MÜCADELE TANSU ÇİLLER TARAFINDAN YAPILDI,APO ECEVİT ZAMANINDA GETİRİLDİ,FAKAT ECEVİT ESKİ MODEL YERLİ MARKA ARABASIYLA KORUMASIZ DOLAŞIYORDU.PKK YI MUHATAP ALAN GÖRÜŞMELER YAPAN KİM,OSLODA NELER GÖRÜŞÜLDÜ.ECEVİT VE ÇİLLER DEYİLDE SN.BAŞBAKAN DÜŞMALARI ÖYLEMİ.SENİN GİBİ YALAKA SÜNGER BEYİNLİLER BUNU DÜŞÜNEBİLİR.MAYISTA BÜTÇE FAZLA VERİYOR DİYE ÖVÜNÜP 4 AYDA TAMTAKIR YAPACAK ZAMLARI YAĞIDIRACAK SONRA KORUMA ORDUSU KURACAKSIN.
NE KADAR KORKAKMIŞSIN BE RTE KONUŞTUNMU MANGALDA KÜL BIRAKMIYIN AMA İCRATTA SIFIRSIN
PADİŞAHA 300 KORUMA (BİLİNEN SÖYLENEN) BİNGÖLDE 200 ASKERE 25 KORUMA EY ULU PADİŞAH BU HALKIN İÇİNDEN GELMEDİNMİ NERENDEN KORKUYORSUN BU KADAR HANİ YÜCE ALLAH VERDİĞİ CANI ALIYORDU HANİ KASIMPAŞALIYDIN KONUŞTUNMU MANGALDA KÜL BIRAKMIYORSUN
BUBAŞBAKAN İYİ KORUNDUĞU SÜRECE İYİ BAKILDIĞI SÜRECE HZ OSMAN RA GİBİ 83 YAŞINA KADAR YAŞAYACAK...NOT ALINIZ...HZ OSMAN RA İBADET YÖNÜNDEN YÜCE PEYGAMBERİMİZE EN YAKIN OLAN BİR İSLAM BÜYÜĞÜDÜR.NOKTA.
tayyip senin peygamberin o zaman eee sen nasıl Müslümansın ???? Hz. Muhammet S.A.V. son peygamber bizim inancımıza göre o zaman sen biraz düşün bence !!!!!!
Sende beyin varmı diye düşünüyorum şimdi !!! Tayyip beyi birde peygamber ilan etseydin bari...
Hollanda başbakanı en önmeli toplantıya bile bisikletle gidiyor hatta yolda durup marketten su alıyor kendı:)
Hollanda başbakanının korkacak bir şeyi yok.
bunların canıda malıda tatlıdır bizim sırtımızdan olduğu sürece sorun yok
isterse 3000 polisle korunsun..öbür tarafa giderken de polis korumaları eşliğinde gitmeyecek ya...
sen koruma ekibini istediğin gibi silbaştan değiştir,fakat bu ülkenin savcısı,tehdit edilen insanlarına koruma verilmesin.hatta kendi kendini koruyan polis karşısındakini vurduğunda birde üstüne hapse girsin.bir tek senin mi canın tatlı başbakan
300 koruması yok zaten, 300 koruma sadece görevden alınan korumalar, düşünün artık kim bilir kaç koruması var ki içlerinden 300 tanesini aniden görevden alıp yerine yenilerini eğitmeye başlayabiliyorlar ve hatta 300 tanesinin daha görevden alınması konuşuluyormuş... tabi yurdum insanı haberi okumadan boş laf olsun diye atıp tuttuğu için yorumlarda ona göre oluyor... recep tayyip erdoğan ve ailesinin korumalığını toplamda 1500 civarında polisin yaptığı dile getirilmiştir bir çok defalar... yani o "1000 kişi korumalı" diyen yorumcuların hayallerinin çok ötesine geçmiştir erdoğan.
vay be padişahı bile kıskandırırdı.
Emniyet Teşkilatı F'lerin elinde, en iyi yerlerde onlar çalışıyor. İşin ehli olmasına gerek yok, o safta yer alıyorsa yeter. Nasıl olsa işi üstlenecek bir enayi buluyorlar. Allah onları ıslah etsin, benim hakkım var ise haram olsun..GÜLEYİM SİZİN HİZMET ANLAYIŞINIZA
EMNİYET TEŞKİLATI HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ FEYTULLAH GÜLEN'İN GÜDÜMÜNDE, BASINDAN DA ANLADIĞIMIZ ÜZERE BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE FEYTULLAH GÜLEN ARASINDA KURUMLAR ARASI PAYLAŞIMDA BİR ZITLAŞMA OLDUĞU SÖYLENİYOR HATTA GÜLEN MİTİ ELE GEÇİREMEYİNCE MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN'IN OSLA GÖRÜŞMELERİ BİRDEN BİRE ORTAYA ÇIKTI YİNE GÜLEN'İN GÜDÜMÜNDE OLAN YARGI HEMEN SORUŞTURMAYA BAŞLAYINCA, BİLİNDİĞİ GİBİ BAŞBAKAN KANUNLA KORUMASINA ALDI BU SEBEPLE OLSA GEREK POLİS KORUMALARA GÜVENMEDİĞİ İÇİN Mİ ACABA KORUMASINI KENDİNE HERHALÜKARDA SADIK OLDUĞUNDAN EMİN OLDUĞU BU İŞİ MİT'E DEVREDECEK
Bu ulkeye maliyeti ne soran olmaz mi acaba
yazık taze hava soluyamıyacak,yüzüne güneş ışığı değmiyecek ,rüzgarı hisetmeyecek yazık başbakana halkı için ne cefalar çekiyor gerçekten yazık milletin başbakanı gibi elini kolunu sallayarak markete,lokantaya,parka gidemiyecek ..........................................................................................................................................................................................................................geçekten çok yazık yardımcı olmak lazım
Biliminsanı dışındakilerin normal zamanlarda korunması gereksiz.Türkiyede Başbakanlık yapabilecek en az 60 Milyon kişi var.
O 300 kişi şu çembere alınan 300 kişi olmasın?
başbakana bir şey olsa bu ülke batar
bunlar bilerek koruma sayısını artırıyor çok görünmek için zaten kameralarda sadece çevresini gösteriyor aleyhinde hiçbir şeyi yayınlamaz bunada cesaret etmezler
Diğer Haberler