Başbuğ'a iyi hal indirimi

Ergenekon davasında Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldığı ancak cezasında indirim yapıldığı mahkemenin ayrıntılı kararından anlaşıldı.

Başbuğ'a iyi hal indirimi

Mahkeme, Başbuğ’a "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçunun sabit olduğunu belirterek ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezası verdi. Ancak mahkeme yargılama sürecindeki tutum ve davranışları nedeniyle Başbuğ’un cezasını müebbet hapse indirdi. ‘Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’ Başbuğ hakkındaki kararın kesinleşmesi halinde infaz edilmesi gereken 30 yıllık bir süreyi belirtiyor.

Bu fiyatlara inanamayacaksınız! Tıklayın!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 319 yorum
uyan ahali!!samanı ithal ediyor bu ülke.toprakların,yeraltı kaynakların satıldı,limanların,iletişim ağların,dağın taşın satıldı..ülken bölündü..küçücük kızlara tecavüz yasal,domuz eti serbest oldu..zina suç değil artık..gavur mağaza açsın diye camin yıkıldı..gavur ibadet etsin diye kliseler açıldı..benzin 5tl..borç batağında ülken..aç hazine.gov.tr yi öğren..uyan ahali,toprağın da,dinin de elinden gidiyor haberin yok..ordu bile artık vatanı korumayacak incele yeni maddeleri..oku,oku da uyan ahali!!başındakilerin hiçbiri türk değil uyan ahali uyan!!
Hayali DARBE olanın,Mekanı SİLİVRİ olur,BAYRAM temizliği bunlar:)
siz asıl RTE hayallerini gerçekleştirdiğinde göreceksiniz temizliği....Bakalım o zamanda böyle gülebilecek misiniz...
osman yıldırımı tanıyonmu osman yıldırımı osmanımı tanıyonmu osmanımı cahil olma artık... meeeelemelerle olmaz bu işler..
bop kapsamında onun usşaklarının siyonist haçlı uşaklarının bütyük israilcilerinin allah katında mekanı neresi olacak acaba?
Helal sana MAKARNACI.
İNŞALLAH KURBANDADA SENİ KESERLER
Hayali yalakalık olanın mekanı akp olur
bu ülkede senin gibi satılmış hainler olduğu müddetçe bizim gibi s....i lerde bulunacaktır godosh
hayali padişahlik olanında sonu vahdettin gibi olur bunu sakın unutma.M.Kemal Atatürkte bir zamanlar hakkında ölüm kararı verilmiş bir komutandı ama sonunda kaçan vahdettin oldu sonunuz benzemesin sonra .....
SENİNGİBİ YAVŞAKLAR İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL. VATAN ELDEN GİDİNCE ŞEREFİNİZDE ELDEN GİDER. SİZİN DESTEKLEDİĞİNİZ İNSANLARIN ÇOLUĞU ÇOCUĞUNUN ABD VATANDAŞLIĞI VAR. GÜNÜ GELİNCE SEN NEREYE KAÇACAKSIN
Senin ve zihniyetinin mekanı neresi olacak bakalım. Hesap döner sap döner gün gelir devran döner
sn. başbakanımızdan cezaların arttırılmasını istiyoruz.
Hüloooooo !!!
ve itiriraf ediyorsun farkında olmadan yargıyı bile basbakanın emri altında oldugunu ama senın oy vermen normal şu yazdıgını idrak bile edemiyorsun :)
YÜCE ALLAH İYİKİ ÖLÜMÜ HERKESE VERMİŞ... Yoksa bu din istismarcıları (sahtekarca) onu da kullanarak torpil yapmaya çalışırlardı. Tayyip'in, Melih Gökçek'in trilyonları olsa ne olacak en fazla 20 veya 30 yıl daha bu dünyadalar. Sonra koskoca bir hiç. Ama öteki dünyada bir de kul hakkı var, o nasıl ödenecek Sn. Tayyip Efendi ve İ.Melih Efendi. Cehennemde cayır cayır yanarken belki hatırlarsınız.
bundan sonra tokilere emir gelir gelmesi lazım büyük büyük hapisaneler yapılması için karakolları kapatıp milyonlarca insan için hapishane yapma dönemi başlamıştır ne diyor mehmet ali şahin gezi olaylarına katılanlar destekleyenler müeebtle yargılanmsı lazım diyor aynı şahıs kck pkk lılar için müslğümanların topraklarınız zenginliklerini kaynaklarını peşkeş çekenler için de zerre kadar beyan niyet taşımıyor türkiye kaostu artık
ve itiriraf ediyorsun farkında olmadan yargıyı bile basbakanın emri altında oldugunu ama senın oy vermen normal şu yazdıgını idrak bile edemiyorsun :)
2 defa müebbet versin dimi? hem senin başbakanın yargı bağımsızlığına saygılı müdahale etmez.
seninde o boşbakanında sonunuz bu kararlardan beter olsun inş.
makarna yemeği bırak da beynin calıssın
bak kardeşim iadam cezası gelsin dokunulmazlıklar jherkes için kalksın bilhassa siyasilerin hangi işadamı hakim savcı öğretmen kim olursa olsun biz idamın gelmesini istiyoruz herkes için kim yanlış yapmuışssa bilhassa vergi kaçıranlar için bölücülük yapanlar için müslümanların topraklarını madenlerini peşkeç öekenler için türkiyenin toprak bütünlüğünde gözü olanlar için kim yanlış yapıyorsa yaptı ise iadam idam idam
komik kıl
KARAR VERMEK İÇİN MAHKEME NEDEN BUKADAR UĞRAŞMİŞ ANLAMADIM. İSTANBUL VALİSİNE SORSALARDI KARARI O BULENT ARINCA SORAR VERİRDİ
AKP ciler 11 YILDIR DARBE DARBE DARBE, ŞÜPHE ŞÜPHE ŞÜPHE, HÜKÜMETİ YIKMAYA TEŞEBBÜS DİYE MAĞDUR ROLÜNDE AĞLAŞIYOR .... NERDE LAN DARBE ??????? 11 YILDIR BABAM MI YÖNETİYOR LAN ÜLKEYİ ? ASIL DARBEYİ SİZ YAPTINIZ DESPOT DİKTATÖRLER !!!!
darbe olsaydı darbeciler nasıl cezalandılacak hastamısın sen ??? darbeye tesebbüş etmişler ve buda ispatlanmış..mahkemede cezalarını verdi...duygusallığı bırakın...
wera1977 denen eleman sen makarna harici birşey yemiyorsun herhalde?1980 darbesini yapanlar Bodrumda resim yapıyor eleman.Sizin beslenme sisteminizi değiştirmek lazım çünkü bu beyinle birde bizi yönetecek adam seçiyorsunuz sandıkta.
"wera " neyi ispatladılar evine belge mi getirdiler? 1 numara kim? örgüt nerde? mit savunma bakanlığı herkes biz böyle bir örgütten haberdar değiliz diyor. muhtırayı y. büyükanıt verdi o nerde ? doğru mahkeme ispatladı herşeyi sen haklısın galiba bizlerin bi yanlışı olması gerekiyor : )
wera1977 denen eleman sen makarna harici birşey yemiyorsun herhalde?1980 darbesini yapanlar Bodrumda resim yapıyor eleman.Sizin beslenme sisteminizi değiştirmek lazım çünkü bu beyinle birde bizi yönetecek adam seçiyorsunuz sandıkta.
Vicdanlarda mahrum olmayanlar üzülmesinler. Bir gün adalet yerini bulacaktır. Yanlış doğrudan hızlı ilerler ama sonunda doğru hep yanlışın önüne geçer.
Hangi vicdandan bahsediyorsun.Hakimin kozmik odaya girmesine izin veren bu adam değilmiydi.Askeri sır deyip kovabilirdi.İçerideki subayların tümünün günahı bundan sorulacak.İdam edilmesi gerekir
işte o gün bügün boşyere laf salatası yapma
burdan uzun bi küfür edecem olmayacak dalgamı geçiyonuz İLKER BAŞBUĞ 'yu genel kurmay başkanı yapan insan görünümlü şeytanlar siz peki bu adam teröristide siz neden genel kurmay başkanı yaptınız sorarlar allahsızlar...
DARISI DIŞARIDAKİ DARBECİ, GERİCİ,YOBAZLARA LAİKİM ATATÜRKÇÜYÜM DİYE GEÇİNİP İÇ SAVAŞA ZEMİN HAZIRLAYANLARA MENDERES ASILIRKEN ADALET VAR BU ÜLKEDE İNSAN MÜSVETTELERİ İÇİN ADALETSİZLİK HA HAİNLER KÖTÜLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
darısı sizin gibi yobazların başına sizin sonunuz direk dar ağacı olacak
man kafa!!!
doğru asıl darbeciler ve bölücüler dışarda bitanesi de burda başbakanın ağzıyla konuşuyor g.veren menderesin resmini koysan tanımayacak adamlar, 50 yıl öncenin hesabını 50 yıl sonrakilerden soruyor..
yüce rabbimin izniyle gün gelecek o hakim ve savcılarda yargılanacak.fetoşun yargısıda çökecek.
rabbin adını o pis ağzına alma it
sen nesinki allahın adını ağzına alma diyorsun
''Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçu nun cezası bu ise '' Cumhuriyet rejimini yıkmak, Ülkenin Bölünmez Bütünlüğünü Yok etmek, Sınırlarımız içerisinde başka ülke veya özerk bölgelerin oluşumuna yardım ve yataklık etmek'' suçunun ne cezası olacağını göreceğiz hepbirlikte.
ah canım çok indirmişler!!!! insanlarla dalga geçiyorlar insanları yapmadıkları şeylerden mahkum ediyorlar korku imparatorluğu ile yönetiliyor bu ülke insanların savunma hakları ellerinden alınıyor ben bu ülke de hukuk fakültesini bitiren insanlar için çok üzülüyorum boşu boşuna dirsek çürüttüler
Şu an adalet sadece ve sadece teröristlerin" Habur'a özel savcıları yollamak gibi" ve de sözde dincilerin "deniz feneri" gibi... EMRİ ALTINDADIR.
bazıları AKP'nin kararlarını tanımıyor, hukuğun kararlarını tanımıyor muş! Benim ufaklık var onu tanıyor musunuz, Kasımpaşa'nın yukarısında oturuyor.
çok gitme ufaklıklara folloş olursun
SEVİYESİZ İNSANLAR SEVİYESİZ YORUM YAPAR. Bu yüzden yoruma bile gerek yok.
Yok ben seviyenize uygun yorum yaptım! anlayasınız diye!
sez_23 Malatyalılar seni öpsün, ne aptalca bir cevap, la oğlum elazığlı olduğunu her yerde belli etme.
Dinimize göre bozgunculuğun cezası idamdır. Umarım hükümetimiz bunu göz önünde bulundurur. Devletin bu bozguncular için hapishane yapıp, Müslümanların ödediği vergiyle beslemesi doğru değil, ben şahsen helal etmem...
tabii ama başbakanınıza helal edersiniz. nasıl hala göremiyorsunuz .. nasıl bu kadar körsünüz anlamıyorum .. sizin anlıycagınız cahil dille anlatayım .. iyi adamlar hapise girdi ki başbakanın onunde engel olmasın .. böylelikle apo özgür kalsın .. apoyu evlendirdi , rahatı yerinde pkk örgütleri meclisde siz hala tayip erdoğan diyin ... valla pess...
Peki devlete günlük 300 bin liraya mal olan apo itine ne diyorsun hakkını helal ediyormusun....
30.000 kişinin katilini besliyoruz vergimizle...dinimizde cezası yokmu?
doğu perinçek apo fotoğrafları yaz arama motoruna görsellerde arattır. yalçın küçük apoya selam gönderdiği video yaz izle gör sonra bu adamların nasıl bir örgüt olduklarını anla.
APOYLA PAZARLIK YAPANLARI DA BİR ARATTIR BAKALIM
bırak bu işlerı ulke nereye gıdıyor ıkı elını kafana al 5 dakka bı duşun
apoyu getiren paşa da yargılayan da içeride sen bana ondan haber ver bırak masal anlatmayı..
İnkarcı ve İftiracı Ergenekoncular nedense bu vatan hainlerinin APO ve PKK ile ilişkilerini görmezlikten geliyorlar.Zorla insanları kandırmaya çalışıyorlar.Tayyib'in tek kare bu adamla ve örgütle resimi olmamasına rağmen zorla iftira atarak ilişkilendirmeye çalışıyorlar.Satılmış Vatan haini ergenekoncuların gözle görülen elle tutulan bu gerçeğini nasıl gizleyeceklerini,nasıl inkar edeceklerini şaşıryorlar.Resmen çuvalda mızrak gizliyorlar.Ama herşey alanen ortada.Yazıklar olsun bu Ergenekon çetesine destek veren vatan hainlerine.Hepiniz satılmış uşaklarsınız.
Yalçın Küçük ile Doğu Perinçek vakti zamanında devlet adına çalışan gizli mensuplar idi. Terör yönetim kadrosunun içine devlet tarafından sızdırılmış insanlar idi. Devlet için hizmet etmekteler ve bu şekilde istibarat sağladılar. Ve şuanda o kişilerden PKK,Apo ve Tayyip intikam almakta. Çünkü 5 yıl sonrası o kadrodan çıkmışlardı ve Pkk içinde devlet ajanı oldukları anlaşılmıştı. O küçük beynin ile bunu bir düşün. Bazen resimler göründüğü gibi değildir.
Yalçın Küçük ile Doğu Perinçek vakti zamanında devlet adına çalışan gizli mensuplar idi. Terör yönetim kadrosunun içine devlet tarafından sızdırılmış insanlar idi. Devlet için hizmet etmekteler ve bu şekilde istibarat sağladılar. Ve şuanda o kişilerden PKK,Apo ve Tayyip intikam almakta. Çünkü 5 yıl sonrası o kadrodan çıkmışlardı ve Pkk içinde devlet ajanı oldukları anlaşılmıştı. O küçük beynin ile bunu bir düşün. Bazen resimler göründüğü gibi değildir.
Yalçın Küçük ile Doğu Perinçek vakti zamanında devlet adına çalışan gizli mensuplar idi. Terör yönetim kadrosunun içine devlet tarafından sızdırılmış insanlar idi. Devlet için hizmet etmekteler ve bu şekilde istibarat sağladılar. Ve şuanda o kişilerden PKK,Apo ve Tayyip intikam almakta. Çünkü 5 yıl sonrası o kadrodan çıkmışlardı ve Pkk içinde devlet ajanı oldukları anlaşılmıştı. O küçük beynin ile bunu bir düşün. Bazen resimler göründüğü gibi değildir.
bunların hepsi senaryo yarın göreceksizniz af çıkaracaklar öcalanı cıkarmak için zemin bunların hepsi mecbur paşayı kurtarmak için oldu filmi oynanıyor bu halkıda bu kadar aptal yerıne koyuyorlarya daha diyecek bişey yok ben allah ın adaletine inanıyorum ve bir gün inş tecelli edecek ilahi adlet .....
aynen katılıyorum ince ince hesaplanmış herşey apo affedilirken kamuoyu tepkisini azaltmak için bunlarıda çıkaracaklar bir nevi takas
haklısın o bebek katili için af çıkartma planlari
arkadaşım haburda mahkeme kur anında terörisdi serbest bırak adamlar davullarla karsılasınlar sonra yıne ozel mahkeme bu ülkenin genel kurmay baskanlıgı yapmıs bir adamı terörist ilan etsin buna ne ala memleket değılmı beyler yazıktır allah tan korkan inanın bunları yapamaz ben memleketime üzlüyorum şu topraklara düşmüş şehitlere üzlüyorum ve yarın asıl hesabı onlar soracaklar bugün bunları yapanlar yarın onlara cevabını versin
ABİ VARYA TECAVÜZCÜ OLSAN 6 AY YATARSIN ADAM ÖLDÜRSEN 2 AY TAYYİPE DİL UZATIRSAN MÜEBBET YERSİN TAYYİP SENİDE BİR GÜN YARGILIYACAKLAR UNUTMAA
Aman öyle deme senide ergenekoncu sanırlar nerden aldın bu bilgiyi :)
Yaşın kaç bilmem Tayyip yargılandı. Ama silah, sahte belge veya darbe için değil. Müslüman Türkiyemizde Cami Müslüman ve minere ismi geçtiği bir şairimizin şiirini okuduğu için. Ve o zaman Mahkeme kararına kimse söz edemezdi.
emin çöaşan uğur dündar saygı öztürk sözcnün yazılarına bakmıyorsn heralde adamlar etmedği hakaret yok.sonra çıkıp utanmadan sıkılmadn diktatrlükten bahsederler.adam olsanız sizde biraz şeref olsa tekriri sükun kanunu ile kapatılan gazeteleri istiklal mahkemelerinde yarılanan gazetecileri idam edilen gazetecileri bunları habaer yaptıkları için kapatılan gazete ve içeri atılan sahiplerini yazarlarını da söylerdinz.ancak sizde şeref haysiyet yok.tek yapabildiğinz yalan iftira hakaret. penguen denen dergi yapmadığını bırakmadı başbakana ama hala yayında.utanmadan tayyibe dil uzatan müebbet dersin
nekadar cahil insan varsa toplanmış bu memlekette vay arkadas o Atatürkü KÖTÜLEYEN ibneler hangi görüşü size ters geldi ! parayı ışıga tuttugunuzda içinde atatürk yoksa sahtedir ...bizim İnsanımızında içine ışık tutacaksın atatürk yoksa sahtedir.. Apoya sayın diyen pezevenkler BAşbuya töreris diyor bu durumlara geldik....SONUMUZ HAYIROLSUN..
hep iyi halli idi olmassa o rütbeye gelemezdı.ancak kötü niyetlileri göremedi demekki körmüş.dinci geçinen sahtekarlarada sözüm var çoçuk ırzına geçen suçu sabit dışarıda olan zaman yazarı na birşey demiyorsunuz ya din adı altında bir yakınınızı kandırırsa.bak fadime şahin olayındaki müslim gündüz gene etrafına safları doldurdu bu mu yüce dinimiz katıyen . kötü ınsanların kötü emelleri için kullanılamaz.sahtekarlar siz halkımızın safiyane duygularını sömürüyorsunuz hemde yüce islamıyetle bumu hepınız inşallah cehenemde yanarsınız.
nerde yaşıyorsun gündüzcü fadimeci aklın basmıyorsa aç biraz adamlar ağzıyla itiraf etti fadime şahin olayını pavyon karısını kapatıp bu oyunu oynamışlar sisi aktuel dergisinde övüne övüne itiraf etti fadime yi ben yarattım diye nasıl bir kış uykusundaydın uyan demiyorum öyle kal daha iyi
güngelecek aynı cezaları alacaksınız siz apoya hizmet edin
apoyla resmiyle gezide güzel pozlar veriyodunuz ne oldu?
apo ile resim çektiren apoya çiçek veren apoyla terörist militanların ıtalarını denetleyen doğuperinçeğe sahip çıkın perinçeğin emir aldığı veli küçüğe sahip çıkın apoya methiyeler düzen ideolojik dersler veren taröristleri kahraman ilan deden prf.dr. yalın küçüğe sahip çıkın sonrada apoya hizmet edin. bırakın bu işleri birader. askersen adam gibi devletini koruyacaksın militan örgütler kurmayacaksın pkk ile içli dışlı olmayacaksın meşru hükümeti ıkmayacaksın kimseyi fişlemeyeceksin..
realman7891 onlar sizin ajanlarınızdı,koçum seni bile uyutur,yalakalığını yaptığın insanlar.
realman7891 çok doğru söylüyosun geziye gittiğimde gördüğüm partizanlarla pkk bayrakları açan pkk lı piçlerle bu darbeci ayyaşlar elele idi yürüyün bakalım...anca silivriye kadar gidersiniz..
kenan kardeş, taksim olaylarında pkk lılar chp lilerin çadırlarında tam pansiyon ağırlandılar...polisle çatışmalarda pkk - chp omuz omuzaydı.. chp li vekil hüseyin aygün dağda pkk lılarla kaldı..dönüşte " bizim çocuklar, arkadaşlar " dedi, pkk evlerine baş sağlığına gitti.... chp liler mehmetçik cenazelerinden kaçıp uluderenin - berfo ananın cenazelerinde saf tuttular..kim pkk lı, kim değil, sen bir daha düşün bence.....
realman7891 salak mısın olum sen.bunu yazan pkk ile yanyana dururmu.
mumar denen ibiş demişin ki paşaların çoğu Selanik hemşehrisi bilip bilmeden savunuyorsunuz bende Selanik göçmeniyim ama emin ol senden daha vatan peverimdir selanikten gelmek yunan demek değildir o selanikten gelen nesil sayesinde şuan özgürce ezanlar okunuyor bu ülkede babanın soy adı sen soy adın türk adı dinin islam ülken Anadolu.. her gün yakar dua et allaha da bu günkü koşulları bana sağlayan ermenisine maçırana çerkezine kürdüne lazına arabına can veren kan veren insanların ruhları için yobaz ve mandacı düşünden bu ülkeyi kurtardıkları için kendi yobazlığın içinde af dile
Dünyadaki yakın zamanda diktatörlerin başına ne geldi..? Kaddafi, Saddam; vs.. anladınız degilmi?? Siz Dogu Perinçekin papaz eli öptügünü gördünüzmü. ? Üzerinde bir küçük evinden başka varlıgının olmadığını biliyormusunuz. ? Kimin Aponun kankası oldugunu onunla görüşen şerefsizdir diyeni biliyormusunuz. Sefil fareler !!..sizin vatanınız karınızn çarşafı yada başörtüsü sizin özgürlüğünüz ise çatlayıncaya kadar midenizi doldurmanız. Müslümanlık kim siz kim..!!.
Be dengesiz sen kimoluyorsunda Baş Örtüye hakaret ediyorsun be ağzıma alamıyacam laflara sahip insan müsvetesi tabi sen çekmedin bu ergenekom belasını ben bir vanlı olarak çektim batıda vanlıyım diğince direk törör damgası yedim neden senin bu savunduğun ergenekon yüzünden be dangalak bunlar kürdü türke türkü kürde düşman etiler onlar ise derin devleti yönetiler her iki taraftaki başlar rahat yaşadı olan zavalı halka oldu bunların pkk ile alakası yok diyorsun be dangalak yalcın küçüğe bak kim doğu perinceği savunuyorsun bekadan çıkmazdı sen bunları savun değerlere laf atma o senin haddine değ
chp zihniyeti zamanında yargı bağımsızdıda şimdimi bağımlı oldu olduysada ne iyi olmuş sahte evrak falan geçin bunları bu ülkeye temizlik şart temizlik imandan gelir
yahu yargı ele geçirildi diye biryerlerini yırtıyor. asıl demek istedikleri yargı elimizden gitti. artık istediğimiz partiyi kapatamıyoruz istediğimz gazeteciyi içeri atamıyoruz istediğimiz kanunu iptal edemiyoruz.
GEÇMİŞTE YANLIŞ YAPILDIYSA, YANLIŞI YANLIŞLA DÜZELTEMEZSİNİZ.. BU BİR ADALETSİZLİKTİR.. BİRGÜN ADALET HERKESE LAZIM OLACAKTIR.! ADALETİ ÇİĞNEMEK HANGİ İMANDA VAR..! SİZ NE BİÇİM MÜSLÜMANSINIZ, ÇAKMA MÜSLÜMANLAR SİZİİİİ
evet temizlik imandan gelir eğer sizler imanlıysanız önce kendinizi temizleyin. son 12 yıldır haram paralarla zengin olmayan akp li kalmadı.
Apo cezaevinden barış elçiliği yapsın sen temizlikten bahset. Kirletilen memleketin halini görmeyin hiç..
Hayali DARBE olanın,Mekanı SİLİVRİ olur,BAYRAM temizliği bunlar:)
o temizlik sizede gelir
uyan ahali!!samanı ithal ediyor bu ülke.toprakların,yeraltı kaynakların satıldı,limanların,iletişim ağların,dağın taşın satıldı..ülken bölündü..küçücük kızlara tecavüz yasal,domuz eti serbest oldu..zina suç değil artık..gavur mağaza açsın diye camin yıkıldı..gavur ibadet etsin diye kliseler açıldı..benzin 5tl..borç batağında ülken..aç hazine.gov.tr yi öğren..uyan ahali,toprağın da,dinin de elinden gidiyor haberin yok..ordu bile artık vatanı korumayacak incele yeni maddeleri..oku,oku da uyan ahali!!başındakilerin hiçbiri türk değil uyan ahali uyan!!
eden bulur bizide fişledıler
APO etti sayenizde ne bULDU:))akp ile muTLu.
evet kesin sen cok önemli bir inan din fislensen ne fislenmesen ne?
seni biraz fazla fişlemişler belli ki voltaj fazla gelmiş
aslına bunlara verilmesi gereken ceza idamdır ama duygusal millet duygusal yargılıyor.
indirime bak sen. adam zaten 60 yaş üzerinde sen vermişsin müebbet. bu nasıl bir insanlık nasıl bir adalet anlayışı nasıl bir kindir acaba.her şey ortada tam bir kin duygusu. özel yetkili mahkemelerde iktidarın emrinde. daha ne olabilirdiki herşey bugünler içindi. bu kararla türk milletinin adalete olan güveni aslında azalmadı dahada arttı. çünki adalet herkese lazım olacak. bu kararı verenlerde zaten adalet kurumundan sayılmıyor bunlar iktidarın memurlarıydı. burada akp ye olan kin artmıştır. başbakanda bir şiir okuduğu için içeri atıldı ama ona kimse böyle yapmadı.
türkiye cumhuriyetini yok etmeye çalışan şerefsizlerin kim oldugunu halk bu yargılamada gördü halk sandıkta bunun hesabını soracak herkes ettigini misliyle çekecek ama cızıklamak yok ona göre
Çok doğru yazmışsın. Bende bir hatırlatmayla ktkıda bulunayım. Halk zaten geçmiş yılların hesabını sorduğu için Artık dünya bizimle aly edemez oldu asker esiri olmaktan kurtulduk. Dünyaya karşı değerimiz arttı. Memurlar reis olmuşlardı Reisler ise esir.
ha menderesi asmışsınız ha ülkenin genelkurmay başkanına müebbet hapis cezası vermişsiniz. Başbakanı millet oyları ile oraya getirir. Ve milletin oyları ile gelenlerde Genelkurmay başkanını oraya getirir. Dolayısı ile adam eğer hain ise niye o göreve getirdiniz veya o görevde iken soruşturma başlatarak görevden almadınız. Çünkü emekli olunca tüp ipler iktidarın elinde olacağından mı harekete geçtiniz. Bu cezalar çok ağır Ülkenin ve Ordunun itibarı için de çok ağır ve olumsuz kararlardır. Suç varsa oluşmadığından dolayı daha makul cezalar verilerek kutuplaşmaların önü kesilmeliydi.
Ey saf insan. Genelkurmay başkanını hangi hükümet belirledi ki. Bir de hangi hükümetin haddine ki genelkurmay başkanı hakkında soruşturma açabilsin. Ya adamlar zamanında Menderes gibi adamı astılar sen neden bahsediyorsun.
nıye cıkıp demedın asamazsınız menderesı dıye nıye korktunuz butun anayasalara evet dedınız askerın yalakalıgını yaptınız sımdımı aklına geldı menderesın asılması?
ne suçu hoca, silahın deposunu elinde bulunduran adama silahlı örgüt kurmaktan ceza veriyor :) sen neden bahsediyorsun hala, ha bu arada pkklıara af çıkartıp adına açılım denmesi ayrı bir fiyasko iken hangi suçtan ve cezasından bahsediyorsun. bu arada menderes benzetmene de katılmıyorum çünkü dikkat edersen menderesin asılması ile ilgisi olan tek bir adam yok bunların arasında, bakma millet siz menderesi asarken iyiydi falan edebiyatı yapıyor yaptıklarını meşrulaştırmak için fakat durum hiç de öyle değil, suça bak, teşebbüs! tanıklara bak, şuan serbest kalanlar ve pkklıar. daha ne diyek
yorumunuzu zevkle okudum tşk ederım.
GOLDKH denen kişi önce her şeyi araştır gerçekleri öğren öyle yorum yap ordan burdan duyduklarınla yorum olmaz. feci 12 nin yorumunuda bi oku anla.
Aaa haksızlık etmeyelim. bakın ne güzel 30 yıla düşmüş. Nede olsa insanoğlu ölümsüz deyil mi ! Adalet denen kavram Türkiye de artık sadece bir Kadın İsmi... Hukuk ta, Adalet kavramı 1938 de öldü !...
hadi lan ordan gay.o adam olmasaydı sözde değil özde müslüman bir ülke olacaktık.o ve onun,yani sizin gibiler yüzünden bu hallere düştük biz.o 1938 de ölenle birlikte aynı kafadakilerde ölseydi keşke.
Adamın suçsuz olduğunu nerden biliyorsun, hiç mi darbe görmedi bu ülke? yoksa sağ kolu muydun?
bir ibnenin yorumu, GAY lara saygı duyalım!
NE KOLAY ADAM HARCAMAK ??? ULAN HEPİ TOPU 2 TANE DANDİRİK KİMSENİN GİRMEDİĞİ WEB SİTESİ İÇİN ÖMÜR BOYU HAPİS Mİ OLUR ??? Kİ O WEB SİTELERİ ÖNCEDEN KURULMUŞ ve BAŞBUĞ FARKETTİĞİ ANDA KAPATTIRDI. BU WEB SİTELERİ DE BÖLÜCÜLÜK VE İRTİCA KARŞITI. SEN BURDAN YOLA ÇIK, ADAMA ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI VER.. ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞ AQ.
Kurtuluş savaşından sonra yapılan kanunların ve uygulamaların ne kadarı Türk Halkını koruyor ve haklarını veriyor ki şimdi bu kadar tepki veriyoruz, adam karnını doyurmak için ekmek çalar devlet anasını ağlatır, devletinin malını 10 yıllardır hortumluyorlar kimsenin sesi çıkmıyor, adam öldürürler 5-10 sene yerler, adam öldürmeye teşebbüs eden 20-30 yıl yer, hangi adaletten bahsediyoruz, şimdi iğne batınca acıdı diyorlar, senelerdir çuvaldız bize girdi kimse demedi ki yaranızı saralım...
Bu paşaların çoğu ya ermeni yetimi ya da Selanik hemşehrisi. Onları savunan bilmeden savunuyor.
merhumun dediği gibi bu ne pisliktir kardeşim temizle temizle bitmiyor...
halen oyunun farkında olmayanlar var gidin araştırın ergenkon gerçeklerini kimin tarafında ne amaçla hangi sahte belgelerle tertiplendiğini araştırın . avukatların sanıkları savunmasına izin verilmediği mahkemeden bahsediyoruz.savunma hakkı ihlal ediliyor neden diye düşünün biraz sorgulayın. biraz araştırın
Sen arastır kuş beyinli o beyninle sen bir şey anlamazsın.
avukatlara sanıklara saatlerce söz verildi ancak onların söyleyecek birşeyleri olmadığı için şov yaptılar mahkeme salonunu karıştırdılar sloganlar attılar. nasıl söyleyecek sözleri olsun deliller okadar sağlam ki yapabildikleri şov yapmak.mahkemede kendilerini savunamayıp şov yapan darbeci kuklalara dışarıda ise yok söz vermediler yok bizi dinlemediler. ulan ilker başbuğ 4 saat savunma yaptı daha neden bahsediyorsun.. ya sizler taksime gitsenize dirensenize orda.ortalığı yakıp yıksanıza. apo dostu perinçeğin işçi partisi ve tgb'lilerle beraber tencere tava çalıp milleti rahatsız etsenize
türkiyemin bağırsakları temizleniyor,normalleşiyor.postal yalayıcılar ağlaşıyor.
KİM AĞLAŞIYOR _????? 11 YILDIR DARBE DARBE DARBE DİYE MAĞDUR ROLÜNDE SİZİN DANALAR AĞLAŞIYOR .... NERDE LAN DARBE ???????
siktimin yobazı nerden senin türkiyen oluyo siktirin gidin irana
KİM AĞLAŞIYOR _????? 11 YILDIR DARBE DARBE DARBE DİYE MAĞDUR ROLÜNDE SİZİN DANALAR AĞLAŞIYOR .... NERDE LAN DARBE ???????
Sen hiç hayvanat bahçesine gittinmi?Orada maymunlar şebekler vardır içi dışına çıkmış basurlu.Ha işte onun misali Türkiyenin bağırsakları dışarı çıktıda yalnız herkonuda sıçmaktan içi dışına çıktı.İsal oldu isal.Senin anlayacağın cırcırrrrrr.
Sen hiç hayvanat bahçesine gittinmi?Orada maymunlar şebekler vardır içi dışına çıkmış basurlu.Ha işte onun misali Türkiyenin bağırsakları dışarı çıktıda yalnız herkonuda sıçmaktan içi dışına çıktı.İsal oldu isal.Senin anlayacağın cırcırrrrrr.
Sen hiç hayvanat bahçesine gittinmi?Orada maymunlar şebekler vardır içi dışına çıkmış basurlu.Ha işte onun misali Türkiyenin bağırsakları dışarı çıktıda yalnız herkonuda sıçmaktan içi dışına çıktı.İsal oldu isal.Senin anlayacağın cırcırrrrrr.
Sen hiç hayvanat bahçesine gittinmi?Orada maymunlar şebekler vardır içi dışına çıkmış basurlu.Ha işte onun misali Türkiyenin bağırsakları dışarı çıktıda yalnız herkonuda sıçmaktan içi dışına çıktı.İsal oldu isal.Senin anlayacağın cırcırrrrrr.
başbakan ayağına dolanan herkesi içeri aldı bugun uyuşturucudan içeri alınan bütün ünlülerin aynı karede resmi var gezi parkında dağda pkk ile resim cektiren bakın bu bir iddianemede deil delilli belgeli suç terör örgütü ile resim çektiren insanlar aramız elini kolunu sallaya sallaya gezsin darbeye teşebbüs adı altında paşalar içeri girsin düşündürücü deilmi arkadaşlar herkes medyadan duyduğu ile biliyor okadar tanıyor bakalım ilerde neler gelcek başımıza.
Dağda teröristlerle resim çektirenler de bunlarla birlikte yargılanmadı mı?Doğu Perinçek trafik cezasından mı içerde?
ceydafurkan senin boşbakanını asmak lazım o halde, ne tavizler verdiler o apo itine ?
Kamuoyu bilgilendirilmedikçe suçsuz yere hapiste yattıklarını düşüneceğiz. En başta muhalefet liderleri Türk halkını aydınlatmalıdır. Mahkemeler bağımsız mı siyasi mi, sorusunun cevabı nedir? O yaştaki adama ağırlaştırılmış müebbet vermenin anlamı nedir? Kırbaç mı vuruyorlar, taş ocaklarında mı çalıştırılıyor, suçunu bulaştırmasın diye karantinaya mı alındı? Darbe hiç istemediğimiz ilkelliktir. Fakat bunun yanında her türlü hile ile her türlü fenalığı yapan kesimlerin foyasını ortaya çıkarmak yetki verilmiş kimselerin görevidir.
sen polatla mı takılıyosun?
EMİLE ZOLA DER Kİ: CUMHURİYETİN FAZİLETİ ADALETİDİR. ÖNCEDEN DE ADALET SİYASİLEŞMİŞTİ AMA BU KADAR ASLA DEĞİLDİ. HAKİMLER, SAVCILAR YARGIÇLAR HİÇ ÇEKİNMEDEN AKP NİN İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR. ADALETİN OLMADI YERDE NE DEVLET KALIIIIR NE MEMLEKET.. BENDEN SÖYLEMESİ AKP CİLERE ... SONRA BU GEZİ DE NERDEN ÇIKTI DERSİNİZ ŞAŞIP KALIRSINIZ ..........
bu söylediklerine sen inanıyormusun
ben inanıyorum
BU ADAMACAĞIZA BUNU YAPANLAR YATACAK YERİNİZ YOK..ALLAHSIZLAR DİNDEN İMANDAN BAHSEDİYORSUNUZ FAŞİSTLERR..SİZLERİN O PİS BEDENİNİZİ ŞEHİT KANIYLA ÖRTÜLÜ TOPRAĞIM ASLA KABUL ETMEYECEK..ASLA YALNIZ DEĞİLSİN PAŞAM
esas bunların yatacak yerı yok okadar zulum ettıler hele o fatı hılmı oglu pıcı asacaklar bunları asacaklar menderesı nasıl astılarsa bunlarıda taksımde asmaklazım ıbret olsun dıye
senin gibi yobazların yaşamaya bile hakkı yok hakan.. size kürdistan şart.. şemsiye girdi açılınca ben sizi görücem
Diğer Haberler