Bayram tatili 6 gün, tatil öncesi ödeme

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklandı

Bayram tatili 6 gün, tatil öncesi ödeme

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesindeki 24 Ekim gününün de tam gün resmi tatil olarak kabul edildiğini belirterek, “24 Ekim Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlediği basın toplantısında Bakanlar Kurulu'nda yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle alınan kararları açıkladı.

EMEKLİ DUL VE YETİMLERE BAYRAM ÖNCESİ ÖDEME

Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 25 Ekim öncesindeki arefe gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Arınç, “24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” ifadesini kullandı.

Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Bülent Arınç, “24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00'dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00'ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00'e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak” diye konuştu.

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Hükümet Sözcüsü Arınç, “Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim'de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim'de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 172 yorum
emekli dul veyetimler zaten aynı gün emekli maaşı alacak bide utanmadan müjde diye haber atmışınız ayıptır göz boyamayın bayram öncesi ödemeymiş sanki karşınızda çocuk var uyuyanı uyandırmayın verin garibana bayram öncesi bayram harçlığı sevinsin millet bayram o zaman yapsın
6 gün 10 gün muhabbeti yapıyorsunuz bayramda ne akraba ziyareti ne kurban ne baska birsey 6 bile çok bence alışveriş merkezi çalışanı olarak ordakilere 2 gün bile bayram izni verilmiyor anne babasının elini öpmeden avm ye doluşuyor millet devlet bu konuyada el atmalı ki atarmı tüm büyükbaşların avm de mağazaları var
omüjdeyide başınıza calın EMEKLİ NE ALIYORKİ BUSENE KURBANDA ZOR GÖRÜKÜYOR KIÇINIZA BAKMADAN BİDE ŞAVAŞ TAMTAMLARI CALIYORSUNUZ TABİ TATİLİN UCUNDA CUMHURİYRT BAYRAMI VAR TATİL ONGÜN OLMAZ BAYRAM DÜŞMANLERI
Gerzek insan cahil insan... Cumhuruiyet bayramıda bu 6 günün içinde. 6. Gün... Ağzı olan konuşuyor...
araplarin kavurma bayramindan bize ne be kardesim, biz arap degilizki.
arapların kavurma bayramı değil cahil,dar bakışlı,at gözlüklü ve saygısız birisi olduğun kesin.Bu bayram ne kavurma bayramı nede araplara özel.Müslüman olan herkesin bayramı saygılı davran...
sen kutlama kardesım ozaman
elın noelı bayramın oluyo ya...
Sizin gibi şerefsizler yüzünden İslam'a hakaret ediliyor ve sizin de nüfus cüzdanınıza "Dini;İslam" yazıyor. Önce "İslam"ın ne demek olduğunu öğrenin.
bilgisizlik cahillik böyle bişey heralde yazık ki ne yazık böyle insnalara
terket o zaman zoruna gidiyosa:)
herhalde bu haberi verirkende ağlamıştır.zaten kurulu makina gibi her şeye ağlıyor...milletinde anası ağlıyor.yandaşlar hariç .hepsi paraiçinde yüzüyor onlarda mutluluktan ağlıyor
herkes istediği gibi konuşuyor isteseler arifeyide çalıştırırlardı iyi yaptılar diyeceğinize pazartesi salı niye tatil yapmadılar dersiniz o günleri tatil yapsalar bir hafta önceden niye tatil yapmadınız dersiniz el insaf yani
ilk önce olayları doğru et! on gün tatil olmasını ilk dile getiren kimdi hatırlıyormusun? kim böyle bir beklentinin önünü açtı. sonrada kıvırdı. onları bir öğren sonra yorum yap!
bir gün daha verseydiniz memleketmi batacak zaten sizler batırdınız ya????????????
bir gün daha verseler gene 1 gün daha mesai olacaktı. 2 gün vermeleri gerekiyor o hafta nın tümden tatil olması için.
ARINÇ BEY ALLAHTAN GRAM KORKUNUZ VARMI ACABA TRİLYONLARA CİNERLE UÇ 29 EKİMİ YE OTOBÜS BEDAVA DE GIRTLAYINIZDAN O YEMEKLER NASIL GEÇİYO SİZİN.
O iki günde ülkeyimi kurtarıcaz anlamadım.Bayram bu.İnsan en çok bayramda sevdiklerinin yanında olmak ister.Hükümeti kınıyorum.
memursan haklısın yan yat al maaşı biz esnaflar ne yapalımm sen gelir ödersin borçlarımızı senetlerimizi
KOYUNLAR BAYRAMDA BEDAVIMI ARINÇ BEY ALLAH SAHİPİNİZ NEDE OLSA.
bakıyorum memur kardeşlerim bu işten hoşlanmamış özel sektördekileri ne yapsın bayramın birinci günü tatil ertsi günü iş başı hemde asgari üçretle calışalım ha mesaiyimi lafına etsen ertesi günü kapı dışarı tatilmi güldürmeyin adamı
vakti zamanında az çalışıp memur olaydın. asgari ücrete talimli arkadaşım.
SEN CEHENNEMDEKİ TÜRK ÇUKURUNU BİLİRMİSİN?....
memurlarmı belirliyor özel sektörün şartlarını boş boş konuşuyosunuz
yalancıya ?
YAHU SENİN AĞZINDAN ÇIKAN HAYIRLI HABER BİLE BANA HAYIRSIZ HABERMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR.
Sende bu ön yargı varken sana ne denir ki..) Cahil desem yeter mi? yok cühela demek daha doğru. senin gibi beyinler oldukça bu millet iflah olmaz.
cok güzel bir yorum
süper :D
ŞÜPHEN OLMASIN SON SÖYLEDİGİNDEN.
Çalışırken yatanda var yatmayanda..Demekki yatan kesim çok olduğu için böyle bir karar alınmış. Ülke olarak çalışmaya ihtiyacımız var. Kararı doğru buluyorum.
avrupada en çok çalışan halk kim biliyomusun sen?
ooo otoyol ve köprüler ücretsizmiş Allah razı olsun da bu yollar köprüler kimin parasıyla yapıldı da ücret ödüyoruz acaba?
bu bakışa göre bütün devlet milletindir. Öyle ise devletin olan her şey milletindir ve bedavaya kullanmalıdır.))))
Salı gününü de tatil yaptınız bir tek P.tesi kaldı,bari onuda tatil yapsaydınız millet cumadan memleketine gitseydi yada yarım yamalak bir tatil yapmasaydı.1 günde ne memleket zengin olur nede batar.
bir günde işçiler anlaşın patrona söyleyin işyeri izinli olun o kimse işe gelmesin hepsinide izinleri devleten beklemeyin işverenle işçiler arası ayarlayın kamuda çalışan asker polis nasıl baram yapacak birde onları düşünün her kezi n tatil yaptığında iş de her kez düğün bayram yapar onlar işte belediye otbüsleride calışıyo değil mi bayram da
arkadasım once bayram ne zman onu bil sonra yorum yap...bayram 25 ekım persembe gunu arefe gunu de 24 ekım carsamba gunu..yanı o gunu de tatıl vermısler...carsamba persembe cuma ctesı pazar ve 29 ekım cumhurıyet bayramnından dolayı da 1 gun tatıl ettı 6 gun tatıl....
Yanlışınız var.Çarşamba arefe günü yani yarım gündü,tam gün tatile çıkarttılar.Pazartesi ve Salı tamgün çalışılacak sonra çarşambadan itibaren 6 gün başlıyor,keşke hükümet Pazartesi ve Salıyıda tatil yapsaydı da 10 günlük uzun bir tatille millet memleketine gidebilseydi ama iş gücü kaybı falan filan derler:)))
önce doğru hesapla sonra yorum yap..salıyı değil arefe olan çarşamba gününü tatil yaptılar..yarın gündü mesai onu kaldırıp tatil yapmışlar..pazartesi ve salı mesaiye tam olarak gelinecek..tebrik ediyorum hükümeti bu kararından dolayı..
salı değil çarşamba tatil. arife yarım günden tam güne çıkmış tatil. çaşamba-perşembe-cuma-cumartesi-pazar-pazartesi yani 6 gün tatil...
salı günü tatil olmadı çarşamba yarım gün olan arefe tam gün tatil oldu. çarş,perş,cuma,cumrtesi,pazar,pazartesi tatil 6 gün
yaw 29 ekim de tatil olduğu için 6 gün çarşambadan pazartesiye kadar
salı tatıl degıl carsambadan baslıo
SALI TATİL DEĞİL ANLAMAMIŞSIN GALİBA ÇARŞAMBA TATİL
Sen karıştırıyorsun salı günü arefe değil çarşamba arefe
öNCEDEN OLSA TATİLLER UZATILIRDA UZATILIRDI BU HÜKÜMET ONUDA ENGELLEDİ SONUNDA DÜBNYADA BİZDEN FAZLA TATİL YAPAN BİR MİLLET VARMIDIR Kİ ACABA SONUNA KADAR AKP.
Geçen bayram uzatılmadı mı cahil.Ben mi uzattım.
SONUNA KADAR MIŞ.İŞTE BİR ÇOBAN DAHA.ÜSTÜNE KUŞ ..YAPINCA PİYANGO BİLETİ ALAN BİR MİLLETİN AĞZINA... CA AKP YE OY VERMESİ KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ ZATEN.
DÜNYADA BİZDEN FAZLA TATİL YAPAN ÜLKELER VAR HENDE ÇOK. AVRUPADA HEMEN HER ÜLKEDE VAR.HİÇ DİKKAT ETMİYORMUSUN ALMANYADA GELEN İŞÇİLER 45 GÜN İZİNLİ OLUYORLAR. AYRICA ONLARIN NOEL TATİLLERİ DE VAR. BİZDE İŞÇİLER 20 GÜN İZİNLİ OLUYORLAR. EĞER İZİN VERİLİRSE...BİLMEDEN YAZMAYIN.
sen cumartesi pazarda çalış musti.
MEMUR EMEKLİLERİNE MAAŞ ÖDEMESİ YAPILMAYACAKMI ZATEN İŞÇİ EMEKLİLERİNE MAAŞLARI O DÖNEMDE ÖDENİYORDU BU BİR LÜTUFMU ŞİMDİ KAHROLUN İNŞALLAH
tayyip yap bir kıyak 2 günüde tatil ettir
9 gün olması iyi olurdu.
sn:BASBAKAN EMEKLİLERE bayramlarda neden çift maas vermiyorsunuz?bırakın birazda onların yüzü gülsün...
helal olsun seytanın oyunu konus be kardesm
harikasınızzzzz
kultur bakanı eylülde turizm kazansın, yaparız diyor, herkes yerini ayırtıyor, oteller ve otobüs firmaları yer ayırmayıp peşin para alıyor, sonra hoooop, tatil baglanmadı deyip otobusculer parasını iade etmeyip acık bilet veriyor ama aynı tutar karsılıgı deil, sefer sayısı kadar. üstüne üstlük, anamızın bababımızın elini öpemeyip gurbette çalış çalış çalış, maaşa zam yok, para yok, huzur yok, ama çalışma var, ekmege zam var, elektriğe var, dogalgaza var, ona var buna var. ekonomi ekonomi diyorsunuz, tatilde millet para harcardı, ekonomi canlanırdı, ne yapalım, şimdi evden işe işten eve.
Tabii 29 Ekim onların Bayramı değil, kabusu ya o yüzden 28 Ekim akşamına kadar bayram onlara göre... 29 Ekim kabusunuz olmaya devam edecek.
allah sana akıl versin nasıl cıkarttın boyle bı anlam helal olsun.. tatil yapsalardı da ülkeye zarar vermek için ekonomiyi bitirmekiçin yaptılar diyosunuz.. ne mantıksa artık..
paranoyak şizofren.senin teşhisin bu.tedavi ol.
lapis ve nlynet asıl siz kör gözlerinizi açın artık koyun sürüleri sizi.
ne kadar salak insanlar ya arada 2 günü daha eklemiyorlar 2 gün için insanlar evlerine gidemiyecek belki de ... tabi insanlar onlar gibi doğuda ailesinden uzakta görev yapmıyorlar ...
ulen bunlar 2goyun bile güdemezlerki kaldıki devlet yönetsinler.hiç tatil etmemeleri daha mantıklı olurdu. gerçi mantıklı olsalardı tc ye yönetici olamazlardı.
memurun gözü tatilde özel sektörde çalışanlara Allah yardım etsin ne tatil ne izin hiç bişey yok
allah sağlık versin arkadaşım.özel sektörün ne oldunu çalışma şartlarını bilmeyen memurlar verilen yarım gün tatile bile dudak bükerken acaba özel sektörde çalışanlar kurban bayramında 4 gün tatil yapabileceklermi.
allah sana akıl versin memurkadar başına taş düşsün sade memurmu yararlanıyor bu tatilden,biraz oturda kafanı çalıştır,
adamlar verdiklerini hep bir fazla sayıyor yada zannediyorlar. aldıklarını ise 5 e bölüp söylüyor anlayamayanlar duyrulur
Kamu kesimi içinmiş bu adaletsizlik her bayram tatilinde tekrarlanır durur. İşçi kesimi nedir sizce Arınç bey Bulgar askeri mi? Bu adamların hakkı değilmi arefe günü tatil yapmak yapacaksan mertsen işçi kesimi kamu kesimi diye ayırmayın ya herkese yada hiç kimseye. Ben bir işçi olarak hakkımı helal etmiyorum. Hiç bir işçi kardeşiminde helal edeceğini sanmıyorum.
Bu altı gün şimdi mübarek kitabın bi yerinde yazıyordur bunlar kopya çekmişlerdir yine kopyacılar????
hayret ya zaten ayni zamanda ödeme yapılıyor sanki 500 tl zam vermiş gibi
ne vardı sanki pazartesi salıyı da baglasaydınız sayın bakan, millet gurbette ana baba görmeye gidecek, yetmedimi eşşek gibi çalıştıgımız, yetmedimi ödediğimiz, yetmedi mi aile hasreti çektiğimiz, yetmedimi boğazımızdan 2 lokma sıcak corba geçseydi anamızın. ne yapalım saglık olsun, çalışmaya devam, zaten bu dunyaya çalışmaya geldik, kazandıgımızı yedirmeye geldik.
Pazartesi , salı tatil olsun ondan önceki haftada tatill olsun..Ohhh ne güzel olur dimi..Hep tatil yapalımm..Hep boyuna yatalım..Hiç çalışmayalım sonra bu devlet kalkıncak dimi..Yok ya..
ÜLKE REFAH BOLLUK İÇİNDE HERKES ÇOK MUTLU ÇÜNKÜ BAŞIMIZDA ASLA TARTIŞMADIYIMIZ GÜVEN DOLU BİR BAŞBAKAN VAR HERKES BORÇSSUZ SAATLERCE ÇALIŞSSADA EMEGİNİ ÇOK FAZLASIYLA ALIYO ALIM GÜCÜ TAVAN YAPMIŞ KOMŞUM AKRABAM ARKADAŞIM ANAM BABAM DERTSİZ MUTFAKDAKİ TÜPÜ DÜŞÜNMEZ GÜNDE 30 KERE ÇAMAŞIR ATSADA SU UCUZ ELEKRİK ÇOK UCUZ KİRA MAL SAHİPLERİ İSTEMİYO BİLE ÇOK MUTLUYUZ HERKONUDA ŞİMDİ ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN AKPARTİYLE BAYRAMINIZ ÇOKKKK KUTLU OLSUN MİİLETİM HALKIM VATANIM İNSANIM.
kurban bayramı tatilinin 6 olması verinde bir karar.ANCAK SERBES MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER de BU BAYRAMDA EŞ DOST AKRABA MEZARLIK ZİYARETLERİNDEN GÜZEL BİR BAYRAM GEÇİRMELERİNDEN MAHRUM ETMEMEK İÇİN MİLYONLARCA ESNAFIDA MUTLU ETMEK İÇİN KDV,MUHTASR BEYANNAMELERİN SÜRESİNİN 31 EKİME UZATILMASINI,BA BS BEYANNAMELERİNİN SÜRESİNİN 05 KASIM 2012 YE KADAR UZATILMASINI HÜKÜMETTEN ACİLEN SN GÜNÜ BEKLEMEDEN BİZLERİDE BU TALEBİMİZDEKİ KARARI ALIP ACİLEN İLAN EDİLMESİNİ SAYGILARIMIZLA 80 BİN MALİ MÜŞAVİR MİLYOMLARCA ESNAF OLARAK BEKLİYORUZ.
Sırf 29 Ekim törenlerini kutlamamak için Pazartesi gününü de tatil ilan ettiniz ya, bu ülke sizin gibi bir faciayı kesinlikle unutmayacak. Tarih hükümetinizi hep yargılayacak.
şu yorumlara bakın oto yol bedava diyor beğenmiyorlar tatil 10 gün olsa ne güzel olurdu değilmi utanın utanın sabah kalkıpta devalüsayonu kafanıza tokmak gibi yediğiniz günleride düşünün şükür edin şükür
Makarnacı olduğun nasılda belli.Öğrenmişler bir şükür.Şükürü birazda gerçek yaşamda sizler, AKP ve yandaşları öğrenin.İndir cebe yarabbi şükür.
Allah razı olsun
3 aydır emekli edemedin beni. emeklinin maaşını erken ödeyeceksin bu nasıl iş sayın bakan
Evet yorumlar doğru.Adam kıyak yaptım diyor.Zaten ben zaten ayın 19'da maaşımı alıyorum.Ne müjdesi diyor ki.
ben maasımı 5.de alıyorum bana kıyak oluyo...
beleş yaptığınız şeylerin parasını cebinden mi veriyosun,demek bayramdan sonra yeni zamlar gelecek,ne güzel dimi insanlarla dalga geçmek,size bayram eğlencesi çıktı,yiyin ,için ,eğlenin nasılsa benim canım halkım kadirşinastır.
çarşambadan pazara 5 gün yapıyor. bunlar 29 ekim pazartesiyi de tatil olarak gösterip 6 gün sayıyorlar. 29 ekimi bu sene de kurban bayramını bahane edip kutlatmayacaklar.
Bazıları arefe günüde tatil olsun demişler bu insanlar kurban ne zaman alacak
arefeden öncekı hafta cumartesi pazar alacak kurbanı
Son Güne Bırakmamak Lazım HafTa Sonu Alınabilinir.
Diğer Haberler