Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlik son durum hakkında tüm detaylar...

Bedelli askerlik çıkıyor mu diye merakla bekleyen onlarca asker adayı için açıklama geldi. Bedelli askerlik konusunda geçtiğimiz günlerde açıklama yapılmıştı. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı.

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlik son durum hakkında tüm detaylar...

Bedelli askerlik çıkacak mı diye haber bekleyenler için konuyla ilgili açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Programımızda, Hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" yanıtını verdi.

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

Başbakan Yıldırım, bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna yönelik "Programımızda, hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" diyen Yıldırım bedelli askerlik ile ilgili şu sözleri sarf etti:

"BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşmenizin ardından bedelli askerlik gündeme geldi. Ufukta böyle bir şey var mı?" sorusu üzerine Başbakan Yıldırım, "Böyle bir şey yok. Bizim programımızda, Hükümetin gündeminde bedelliyle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız. Sayın Destici, böyle bir hususu gündeme getirdi, yani 'Bedelli olsa da bunlardan elde edilen parayı SMA hastalarına getirsek' diye bir temennisi oldu. Bizim ona karşılık bir cevabımız olmadı" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
vitaminsizler askerlik yapmasada olur onların kendine hayrı yok askerlik gönülden yapılmalı zoraki değil
Her yer terörist kaynıyor,her yerden vatanımıza saldırı varken birileri rahat yaşasın diye birileri can verip şehit olurken,,,bedelli askerlik konuşmak ta neyin nesi,asla ve asla bedelli askerlik olmamalı,her kes hiç ayrım olmadan hiç ayrım yapılmadan vatan borcunu ödemeli,,,
@gul_yaz81419 senin bu yorumuna eksi verenler akpli ve mhpli çakmalar ama konusmaya geldimi oooo vatan millet sakarya milliyetçilik vs vs
bedelli askerlik bu vatan için şehit olmuş kişilere ve ailelerine büyük saygısızlık ve haksızlıktır.
Herkes bedelli askerlik yapmakta özgürdür. Mv çocuğu bakan çocuğu çürük raporu alıp askerlik bile yapmazken bedelli yapmak isteyenlere kötü gözle bakmamak gerek. Aslında 1 ay yeterli askerlik için tabi geçerli mazereti olanlara
porfesyonel ordu kuruluyorsa uzmanlar alınıyorsa bedelli askerlik olmalı avrupada böle adam ya para alıp uzman askerlik yapar,ya paar verip yapmaz !profesyonel orduda sıradan asker ne iş yapar uzmanın nöbetini tutar astsubayın ayak işlerini bu açık halbuki parayı alıyosan alıyosan nöbette tutcan askerliğin he rgörevinide;mutfak temizlik işleirnide özel kurumlar yapacak karışık şu an bazı ortamlar ,!
Abesle iştigal. Türkiye'nin her yerinde savaş, karışıklık, terör varken bedelli askerlik mi çıkartılırmış!
Koskoca başkan olacak adam oğlunu askere göndermiyorsa, ben neden gidiyorum? Yada başkaları neden gidip haksızlık denilen şeyi yaratıyor? Ben bu dünyaya rabbime kulluk yapmak için gönderildim, kula kul olmak için değil!
Askerlik boyun borcu evet arkadaşlar haklısınız ama silah tutmayı bilmeyen kavgaya girince kaçan ve panik durumunda ne yapmasını bilmeyen birini çıkar teroristin karşısına ŞEHİT et mantıklımı sizce? parası olan yapmıyor parası olamayan yapıyor diyorsunuzda muaflık durumlar var parası olmayan onları yapsın özgür bir ülkede yaşıyoruz herkes istediği gibi yaşar ama başkasının özgürlüğüne karışamaz....
Birileri her konuda ahkam kesiyor yok ak-mhp şöle böle kardeşim toplumda yanyana yaşıyoruz sen sendelesen senin komşun esnaf kardeşin koluna giriyor,Allah gecinden versin vefat ettiğinde o beğenmediğin insanlar senin tabutuna omuz veriyor kişiler kurumlar geçici kurumlar baki,nefret söylemini bırakalım varsa projen knuş;birde bazıları hayatta bir kere bile karşılaşmayacağı kişilere san alemde saldırıyor seni onla konuştunmu tanıyonmu bu ne gaflet !
Diğer Haberler