Bekir Bozdağ'a yumruklu saldırı

Hacı Bektaş-ı Veli Anma Etkinlikleri yine protestolara sahne oldu. Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yönelik saldırı sonrasında da arbede yaşandı.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen "50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri"nde hükümete yönelik protestoların ardından bir de saldırı girişimi yaşandı.

Etkinliklerin açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Beki Bozdağ konuşurken kalabalıktan protestolar geldi ve ıslıklar yükseldi.

Konuşmasını tamamlayan Bozdağ, kürsüden inerken organizasyon için çalıştığı öne sürülen bir görevli, "Neden buraya geldin" diye seslendikten sonra Başbakan Yardımcısı'na yumruk atmaya kalkıştı.

Yumruk Bozdağ'ın çenesini sıyırarak ve göğsüne geldi.

Korumaların araya girmesiyle etkisiz haline getirilen saldırgan, gözaltına alındı. Topluluk bu kez polise yönelik protestoda bulunurken araya CHP'li yöneticiler girdi.

'ALEVİ KARDEŞLERİMİZLE İLGİSİ YOK'
Olayın ardından açıklama yapan Bekir Bozdağ, şunları söyledi:

“Konuşmamızdan sonraki süreçte maalesef Hacı Bektaş-ı Veli’yle alakasının olduğunu düşünmediğim, Hacı Bektaş’ın öğretisi, fikirleri, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik anlayışıyla ilgisi ve alakası olmadığını düşündüğüm bir kişi tarafından olumsuz bir saldırıya muhatap kaldım.

Ama basın mensupları bundan farklı bir değerlendirme yaparsa üzülürüm. Bu Hacı Bektaşlıların yaptığı bir şey değildir. Hacı Bektaş-ı Veli’nin yolundan gidenleri bağlayan bir şey değil. Alevi kardeşlerimizle alakalı bir husus değildir.

Orada bulunan bütün Hacı Bektaş dostları bu saldırıdan rahatsızlıklarını, üzüntülerini ifade ettiler. Herkes rahatsız oldu. Bu güzel ortamı provoke etmek isteyen birileri olduğunu düşünüyorum. Ama Hacı Bektaş-ı Veli dostları bu provokasyona prim vermedi. O yüzden onlara da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

ERDOĞAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet adına katıldığı Hacıbektaş-ı Veli'yi Anma Törenleri'nde yumruklu saldırıya uğrayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre Başbakan Erdoğan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı Bşb telefonla arayarak hem olaya ilişkin bilgi aldı hem de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın gazeteci olarak tanımladığı Hüseyin Satı'nın fotoğrafçı olarak çalıştığı Kahramanmaraş Pazarcık belediyesinden bir süre önce atıldığı, kendisini "basın mensubu" olarak tanıtan bu kişinin Sarı Basın Kartı bulunmadığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU'DAN HOŞGÖRÜ MESAJI
Olayın ardından kapanış konuşması için kürsüye çıkan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaşı Veli'nin "İncinsek de incitmeyeceğiz" sözünü hatırlatarak yaşanan olaya dikkati çekti.

CHP Lideri bu tür olayların burada yaşanmaması gerektiğini vurgulayarak hoşgörü çağrısı yaptı.

'ÇOK ÜZGÜNÜM, KEŞKE HİÇ YAŞANMASAYDI'
Saldırının ardından Bekir Bozdağ’a “Geçmiş olsun” dileğinde bulunan Kılıçdaroğlu, “Çok üzgünüm. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı” dedi.

ALEVİ AÇILIMI HEDİYESİ
Törenden önce Hacı Bektaş-ı Veli Müzesini ziyaret eden Bozdağ, müzenin bahçesinde bulunan ve kutsal olduğuna inanılan Aslanlı Çeşme'den su içti. Müze Müdürü Ayşe Bedir Akhan'dan müze hakkında bilgi alan Bozdağ, Hacı Bektaş-ı Veli'nin türbesini de ziyaret ederek dua etti.

Bozdağ, daha sonra törenin yapılacağı alana geçti. Protokolde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile tokalaşan ve bir süre sohbet eden Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na 'Alevi Açılımı' kapsamında Türkçe'ye çevrilen Hacı Bektaş-ı Veli'nin 12 ciltten oluşan Makalat isimli eserini hediye etti.

Bu yılki törenlere BDP’den Ertuğrul Kürkçü, Sabahat Tuncel de katılıyor.

Geçtiğimiz yıl protokol konuşmalarında yaşanan krizin yaşanmaması için bu yıl son konuşmayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 632 yorum
Halk'ın gözü açılıyor.. Okuma oranı arttıkça Akp'nin oyları düşecektir.. Çünkü Allah diyene oy veren cahil halk gittikçe bilinçli bir toplumu oluşturmakta.. Gezi'ninde payı var aydınlanma girişimlerinde. HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ !
Halk artık sizden sıkıldı, size tahammül edemiyor....anlayın artık...
olayın gerçekleştiği yer hiç anlamlı gelmiyor değil mi sen kendi adınıza konuş istersen 35 plakalar esasen bu millet sizin ayrılıkçı bölücü katledici zihniyetinizden bıktı 30 plaka değil 35 plakanın zihniyeti bu memleketi yedi bitirdi
HADİ ORDAN SANDIKTA VERİN CEVAPI
Eğer sen bunlardan öncekileri tanısaydın böyle konuşmazdın? Yaşınız biraz küçük galiba? Bunları uzun süre iktidar yapan bunlardan öncekilerin zalimliği ve beceriksizliğidir. ALLAH (cc) bunları başımızdan eksik etmesin. Yoksa başımıza neler gelir? çekenler bilir.
o halk dediğin yüzde kaçlık halk
yerine kim gelecek, dön de arkana adam gibi adammı var, muhalefette..
kendi adına konuş birde yüzde 50 lik halk var asla sıkılmayan gün geçtikçe daha da çok ak partiye seven güvenen.siz halksınız biz neyiz?
2014 seçimlerde halk kimden sıkıldı göreceğiz sesiniz çıkmaz seçim bitti mi ama hala görmüyor musunuz anlamıyor musunuz kendi kendinizi komik durumuma düşürüyorsunuz %51 olmasa 48 olur senin oyun kaç hedefin ne projerin ne liderin kim...
e kim gelecek söylermisin nedediğini bilmeyen kılçdaroğlumu yoksa sizyaetten haberi olmayan birilerimi
Seçimde görürüz brv:))
hangi halk ?????????????
neden saldırıyorsunuzki terkedin orayı kendi kendine anırsın dursun.
senin gibiler anırır onun gibiler anlatırlar anırmak sna mahsustur lafa bak anırsınmış sizin insanlığınız bu kadar işte .
eline,beline DİLİNE SAHİP OL!!!
sorunda orda.. zaten. saldıran kişi neden geldin. demiş.. sizin yüzünüzden burayıdamı terkedelim demiş...
Senin işi ne orada. Gitme. Yapmacık sevgilerinizi bırakın. Kimse sizin alevileri sevdiğinize inanmıyor ve böyle de zaten.
Siz de Kendinizi Sevdirin o zaMan.
SAÇMALAMIŞSIN! neden sevmesin! aleviler köü mü ki sevilmesin.ben DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİYİM alevilerin aleyhinde hiç konuşmadım.sizin gibi düşünenler yüzünden birbirimizi tanıyamıyoruz, öyle olunca da önyargılardan kurtulamıyoruz, komşularımız,iş arkadaşlarımızdan sünni ya da alevi olsun ne kadar iyi anlaştıklarımız yok mu! HEPİMİZ DEĞERLİYİZ,BU ÜLKENİN VATANDAŞIYIZ,HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ.Ortak değerlerimiz çok!!
O zaman sizde çok sevdiğiniz ve sizi yavuza karşı asker olarak devşiren irana gidin
İSLAMDA ALEVİLİK DİYE BİR SAFSATA YOKTUR BUNLAR İBNİSENE ADLI BİR YAHUDİNİN UYDURMASI ZATEN ALEVİLERE BAKARSANIZ YAHUDİLERE ÇOK BENZERLER
islamda sünnilik yada mezhep gibi safsatalarda yok ayrıca yahudilerin kulu köpeği olanlarda belli adres aramana gerek yok
HAHAHAHAHAHAHAA ahmak seni he ya yahudiyiz sen başbakanına bak masonu göreceksin :) allah sana akıl fikir versin ağzından zehir akıyor insanlar arasında ayrım yapma kulaktan dolma bilgilerle konuşma TÜRK TARİHİNİ okuman alevileri anlaman için yeterlidir seni ahmak insan
SEN ZATEN MAL OLMUŞSUN SANA NE DESELER BOŞ SEN ALLAH ADINA İŞ YAPIYOSUN VEYA YAPTIĞINI SANIYOSUN YA İNSANLARA KİBİRLİ BAKTIĞIN İÇİN ALLAH KATINDA YERİN YOK BUNU BÖYLE BİL.
la adamlar matrix gibi bı dunyada yaşıyorlar cok enterasan düşüncelerı var bıde müslümanız diyorlar soruyorum gavurdan ne farkınız var onlar da gusl abdesiz gezıyor sizde adama sübhanekeyı oku desen okuyamaz entersan işte ...
türklerin müslüman olmadan öönce nasıl, ibadet ettiklerini. ve nasıl müslüman olduklarını ve bu konu hakkında arap yazar ve şairlrin o dönemde türkler içiin neler yazdıklarını bi araştır... sanmıyorum ama 1 tanesinin ismini söylim ibnül esr belki bakarsın
Bir yumruktan benim yerime atsaydın.........
sana bir yumruk atarım 9 ay cezasını çekersin şerefsiz
YA BESMELE ÇEKMESİNİ BİLMEYEN ADAMLARIN EVLİYASINDAN NE HAYIR GELİR NAMAZ YOK ORUÇ YOK NEYİ KUTLUYORSUNUZ
ananı kutluyorlar , namaz oruç deyip allahü ekber diye birbirinizi kesiyorsunuz bu islam arap yardakçıları
anneinizin doğum gününü
yanlız Hacı Bektaş- veli ehl-i sünnet alimi ve evliyasıdır.. şu anki takipçileri Hacı Bektaşı veliden sonra bozulmuş olan bektaşilik tarikatının mensuplarıdır... ama saygı duyuyoruz o başk,a sonuçta aleviler de müslüman lar ve bizim din kardeşlerimizdir...
sayın bakanımıza vuran eli keseceksin bak bidaha böyle birşey oluyormu burda şerefsizler bide destekliyorlar onlara yapılsa ne derler acaba
hakeden derviş muradına ermiş herkesime yaklaşmasını bilecen o benden bu benden demiçen 50 si ondansa 50 başkasındanmı kuçaklıcıcan mevlana gibi sarmazsan böle yumru birde sandıkda yersin
o kesilen eli evde kime sokacaksın diye sormazlarmı sana anneciğinemi yoksa çıtır kızınamıı
He he maşaallah bakan sütden çıkmış ak kaşık..
hadi oradan yobaz
SENİN VATAN MİLLET ÜLKE DÜŞMANI BAKANINI FENA BENZETMİŞLER KALK GİT BAKANINI TESELLİ ET...
yok gözüm ne el kesmesiymiş sallandıracaksın taksimin göbeğinde bak bi daha vururlarmı allahın bu mübarek kullarına vay hadsizler vay hele tayyibin yol arkadaşına vurmak ne demek tiz vurula kelleleri. KAFAYI DEĞİŞİN KARDEŞİM AÇAR BAKAN EFENDİ DAVAYI TCK.DA KARŞILIĞI NEYSE VERİLİR CEZA. KİME YAPILIRSA YAPILSIN HUKUK HERKES İÇİN AYNI OLMALIDIR KİMSENİN BİR DİYECEĞİ OLMAZ MERAK ETME.
Bir alevi olarak kınıyorum evine gelene saldırmakta neymiş .bu oyuna gelmemeli çok cahil var içimizde kullanılmaya müsait devlet erkanı bunları biliyordur çok ayıp etmişler saldırmaya çalışanı durdurmaları lazımdı kültüre ters davranış bunlar . Ama siyasilerin hataları bunlar bir tarafa şirin gözükürken diğer tarafı da kırıyorlar oy işte herkese sevdiremiyorsun kendini .aleviler hakkında kötü yorum yapanlarıda kınıyorum din ırk dil fark etmez aynı gemideyiz arap ülkelerini görüyoruz şiddet katliam. Başka bişey yok yaşadıkları ülkenin değerini bilsinler
bende bir alevi olarak arkadaşı tebrik ediyorum bu işler artık sıkıldık sizden çıkın gidin demeyle olmuyor sözlerin eyleme geçme zamanı geldide geçiyor..gezi olaylarında ki kan ellerinde hala ve utanmadan bide birlikten vs den dem vuruyorlar..bunlar siyasetçi değil katil herbiri birbirinden farksız üstelik.
Bu kadar yorum içinde değerli fikirlerinize canı gönülden katılıyorum. Teşekkürler.
bir alevi olarak bir sunni olarak, yorum yapıcaksınız madem baştan ayrımcılık yapmayın
sana katılıyorum gerçekten çok cahil var vede aleviliği kullanıyorlar ükle suriye gibimi ırak gbimi olsun yoksa mısır gibimi?
bu adamlar medeniyetten anlamazlar.
artık inandırıcılığınızda kalmadı..
BEĞEN MİYORSAN OYUNU VERMESSİN..BİR YERE DAVET EDİLEN EVİNE MİSAFİR GELEN BİRİNE SALDIRMAK..BIRAK İNANÇLI OLMAYI..ATAİST OLSA YAPMAZ..ÇİRKİNLİK..SİZE YAKIŞIYOR TARZINIZI..GÖRÜYORUZ..CHP VE ZİHNİYETİ BU MİLLETTEN İKTİDAR OYU ALAMADI..ALMAYACAK..
senin yalanlarından iidir
aleviler müslüman deyil ortalıgı karıştıran bualeviler çünkü münafıkın işikarıştırmak
annen sana hiç alevileri anlatmadımı
Siz insanlıgıda müslümanlıgıda alevilerden ögrensiniz 40 kından sonra kılıç zoruyla müslüman oldunuz.Sözüm herkes için deyil ama sizin gibiler müslüman oldu adam olmadı.
Emin ol ki en kötü Alevi senin gibi düşünenlerden daha Müslüman ve Allaha iman edendir.Müslümanlığı sadece 5 vakit namaza ve 1 aylık Oruca sığdıramazsınız. İslam'a ve Kur-an ahlakına göre iman ve ibadet etmelisin.Dini,Dili,Irkı ne olursa olsun tüm insanlara saygı, sevgi göstermeli, mazlumlara merhamet etmeli, yardımlarını esirgememeli ve Yüce Rabbimizin yarattığı tüm canlıları da sevmeli,sahip çıkmalı ve korumalıyız.İslami birlik ve beraberlik içinde olmalı,İslam çatısı altında ki farklı mezhepleri hor görmemeliyiz.Böyle ayrılıkçı fikirlerle ortaya çıkarsanız, ABDnin ekmeğine yağ çalarsınız!!
ESAS SEN VE SENİN GİBİLER MÜSLÜMAN DEĞİL...
sen müslüman olsan ehli beyt e asla münafık demezdin yezit dölü .sen kendine bak kılıç zoruyla müslüman olan arap yaltakçısı ytobaz
akp liler sence müslümanmı ?
asıl münafık sizlersiniz...
sen alevilere kurban ol. it herif.
Aleviler müslüman degil tam bir cahillik, nereden biliyorsunki müslüman olmadıgını sen Hiristiyanlıkta olduğu gibi Allah ile kul arasınamı girdin be adam.
şimdi o protesto yapanlar terörist ilan edilecek imralı iti ise alanıp pulanıp halkın önüne sürülecek
tipik chp zihniyeti...saldır döv, yarala hatta öldür...kılıçdaroğlu da seni ilerici - demokrat ilan edip alnından öpsün....masa başındaki acizliğin, % 50 lik hezimetin ezikliği ile yapılıyo bu saldırılar..olaya tersten bakalım..chp hükümet olsaydı ve bu saldırı muharrem ince ye yapılmış olsaydı, " gericilik - yobazlık - " olurdu bunun adı...ama chp yapınca çagdaş ilerici demokratlık oluyo...
aç tavuk kendini darı ambarında zannedecek sizlere apo dışarı çıkacak diye diye yok olacaksınız .mynet senide kınıyorum sen taraflı bi yayın yapıyorsun ve karşı görüşleri yayınlamıyorsun .
ona saldıranlar terörüs değil ama insanlıktan nasibini almamış birer iki ayaklı hayvan.
BU AKP MILLI IRADE FALAN DEGIL. SONUCLARA BI BAKIN. 43 MILYON SECMEN, BUNUN GECERSIZ OYU, OY KULLANMAYANI YUZDE 10 BARAJINA TAKILIP AKP YE OY VEMEDIGI HALDE OYU HIRSIZLIK MISALI CALINANLARA BIR BAKIN. YUKARDAKI TOPLAMLARI TOPLADINIZDA GECERLI OY KULLANAN SECMEN, 43 MILYONUN SADECE YUZDE 33 KADARI. AKP NIN ALDIGI ALDI OY 10 MILYON. VE MECLISTE YUZDE 63 VEKIL TEMSIL EDIYOR. BUMU MILLI IRADE. KOPEKLERBILE INANMAZ. HESAP ORTADA, BUNLAR OLSA OLSA MILLI KEPAZE OLURLAR.
zaten chplilerin olupda vukuatın olmadığı yermi olur bunlar camiye gitse hocayı döver baksana bütün kurultaylarında birbilerini dövüyor mal herifler çoğu cenabety geziyor tabi heryerde pislik bulaştırıyorlar sayın bakana yumru8k atılmış yumruğu atanı yarın milletvekili tyapar bu hainler nede olsa akpartili bakana yumruk attı herif
sus lan , namaz oruç deyip allahü ekber diye birbirinizi kesiyorsunuz bu islam arap yardakçıları
BUNLAR CHP LİLER BİR BİRLERİNİ BECERİYORLAR. CENABEP CENABETTE MECLİSE ÇIKIYORLAR. CAMİDE NE İŞLERİ VAR. CEM EVLERİ GİBİ EĞLENCE YERLERİ VAR ORAYA GİTSİNLER.
sizi tebrik ediyorum bu kafaya varmak için ne kullanıyosunuz
İŞTE NEVŞEHİR VATAN HAİNLERİNİ SOKMayın topraklarınıza HELAL OLSUN SİZE HELAL OLSUN
BU ÜLKEDE TEK VATAN HAİNİ VARSA ODA SEN VE SENİN GİBİLERDİR. BU ÜLKE BİZİMDİR VE EBDİYEN ÖYLE KALACAK KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR BU ÜLKE İÇİN SAVAŞACAĞIZ
ASLANLAR..
saldırı falan yok,ben izledim tamamını yuhalandı,onunda sebebi bakan sizin isteklerinizi yerini getircez deyp getirmediği için
Sevmesende nihayetinde bir misafir gelmiş kişiye misafir gibi davranılır. Hakaret değil örf adet gereği ikram yapılır.
ayıptır be nerde sizin hoşgörünüz nerede sizin hacı bektaş felsefeniz. hükümetin yerinde olsan vallahide billahide o beldeye hiç bir hizmet götürmem nankörler...
ÖKÜZÜN ÖNDE GİDENİ ÇUKUR. 3 KÖPRÜYE VERE VERE AİLİVELİ KATLETMİŞ PADİŞAHIN ADINI VERİRKEN SİZİZN HOŞGÖRÜNÜZ NEREDEYDİ. HERKES SENİN GİBİ MENFAAT UĞRUNA KENDİNİ VE OYUNU SATMIYOR.
iyi protesto edene hizmet etme anca sana oy verene! Akp anlayışı budur.
Kimse senin hükümetinden hizmet beklemiyor. Bu arada, imamların bol bol haram vergi parası yesin!
dersimde katliam yapanları neden hatırlamıyorsunuz tmkyk he şu anda ben bu olayı duyunca yavuz sultan selimin az bile yaptığını düşünüyorum
77 nekadar cahilsin hükümet babasının parasıyla götürmüyor hizmeti bizlerin parasıyla götürüyo yorum yazma aklın ermediği işlere?
sonuna kadar katılıyorum yorumuna kerdeşim..bunlarda hoşgörü ne arar, içinde dışında nefret kusuyorlar islam düşmanlığı yapıyorlar, ben nice aleviler tanıdım eli öpülesi sevgi dolu kardeşlik dolu, kin ve nefrete yer vermeyen hakki tutan hakka yandaş olan, ama sizin yaptığınız aleviliği lekelemekten başka bişey değil, yaziklar olsun sizin gibi alevilere
Aleviler acaba kendilerine şu soruları soruyorlar mı ? 1- Tüm Dünya müslümanları şialarda dahil CAMİİye gidip NAMAZ kılarken KUR'AN okurken bizim Alevi kardeşlerimiz Cami yerine Cem Evine giderler - Namaz yerine Cem Ayini yaparlar - KUR'AN okumak ve öğrenmek yerine sazı-Türküyü tercih ederler ? 2- Hacı Bektaşi Veli nin MAKALAT adlı eserini okumuşlar mı orada namazdan bahsetmiş mi? 3- Pir Sultan Abdal şiirlerinde 5 vakit namazdan bahseder mi? Biz sünni müslümanlar olarak İslamı temsil edebiliyormuyuz elbette hayır ama islamın 5 şartını inkar etmiyoruz . yapmaya çalışıyoruz.
müslüman coğrafyasına bir baksana.. ne kadar kuran okuyorlar,ne kadar müslümanlar.. müslümanlığı ne hale getirdiğiniğze bir bakın bakalım..
Ben alevi değilim ama cevap çok belli. Sana ne?
sana ne kim nereye giderse gitsin..herkes ibadetini bi şekilde yapmakta Allaha...sen niye giriyosun araya münafık.....sizler busunuz işte .....
çatlasanızda patlasanızda camiye gitmiyoruz namaz kılmıyoruz
1. Cami ve Cem evi aynı, sen Arapça söylüyorsun, ben türkce .. Kuran'ı bende okuyorum ama senin gibilerin kitabı hadis kitabı olmuş.. Hadisleri peygamberin yasam tarzı nerdeyse kutsal kitabımızdan evvel sayıyorsunuz 2. Camiideki imamını çek gör bak aleviler nasıl namaz kılarlar ... Asıl sen makaları okudun mu? Çünkü oluşaydın bu soruyu sormazdın 3. Kardeş git si beynini bi formatla... Namaz diye diye takılıyor... Ben Avrupa'da yasıyorum ve her cuma gördüğüm manzara aynı Arap ve turk genclerinden epeycesi cumaya gittikten sonra esrar icerler gemde cami bahçesinin yanında.
4- ev et biz namaz kıldığımız halde bir sürü hata yapıyoruz kesinlikle kabul AMA SİZ KILDIĞINIZ HALDE PİSLİK İÇİNDESİNİZ diyerek İslama aykırı davranıyorsunuz . pireye kızıp yorgan yakılmaz ! 5- ben formatlarım beynimi ama ara sıra sen de formatla ki virüstü eski bilgilerdi felan yavaş çalışmasın yeni programlar yükle hızlansın 12 eylül öncesi kafa yapısı ile tartışma (huy işte Allah affetsin:) 6- Alevi düşmanı değilim imanımı ortaya koyacak kadar ve sünni çevremde kızılbaşlık - mum söndü gibi saçmalıkların aslını anlatarak onları bilgilendirmeye çalışıyorum.
d.sk - okuduğum yorumlar içinde bir seninkini ciddi cevap olarak okuyordum ki sonlarında diğerleri gibi oluverdin. benim niyetim samimi . 1- Namaz benim emrim değil dinin emri (Aleviler dışında müslümanım diyen karşı olan yok) 2- Cami ile Cem toplanma manasına gelir ama toplanma gayesi ve ibadet şekli tüm islam dünyasında aynıdır. İran şiasındada(Şah İsmail !) Kimi Cami der kimi Mescit der Kimi ... 3- Müslümanların kargaşa içinde olmasının sebebi Kurandan kaynaklanmıyor bizim cehaletimden kaynaklanıyor.
kafirler saldırmışlar gene asacaksın bu kızılbaşları.....
bırak geri kafalılıgı bende sünnüyüm ayrımcılık yapma neyse cezasını çeker eger sen gerçek bir şeriatçıysan git iran da yaşa
Şeriat gelse ilk sen kaçarsın ülkeden. Fazla sıkıya gelemezsin. Ama aleviler alıştılar yıllar boyu sıkılmaya, asılmaya, ...
götün yiyorsa gel de yap im kimi asıyor görürsün
ÖNCE İNSANLARI ÖTEKİLEŞTİRİN HAKARET EDİN İNANÇLARINA SAYGI GÖSTERMEYİN,İNANÇLARINI SADECE KENDİ İNANÇLARININ DIŞINDA HİÇBİR İNANÇ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜN SONRA DA OY İÇİN İNSANLARA YALAKALIK YAPIZİYNİYET,HER KONUŞMANIZDA ALEVİ TOPLUMUNA HAKERET EDİN VE SONRASI TEPKİLER .ATATÜRK LAİKLİĞİNİ TÜRK PROFESÖRLERİ BİLE ALGILAYAMAMIŞ TÜM HERKESE OKULLARDA DAHİ YALNIŞ ANLATILMIŞTIR.LAİKLİK DİNLE DEVLETİ AYRI OLMASI DEMEK DEĞİLDİR. (BÖYLE LANSE EDİLİNCE LAİKLİK DİNE KARŞIYMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR)TÜM DİNLERİN VE İNANÇLARIN ÖZGÜRLÜĞÜDÜR LAİKLİK.SANLARIN BİRBİRİ İNANÇLARINI İSTEDİĞİ GİBİ YAŞAMALARIDIR LAİKLİK
gerçek laikliği arıyorsanız;ATATÜRK'ün ilkelerine bakmanıza gerek yok.bizim dinimiz,gerçek laikliği,gerçek demokrasiyi,gerçek cumhuriyeti hakkıyla anlatıyor.tabi sizler dininizi öğrenmek yerine aşağılamayı tercih ediyorsunuz.unutmayın ki altın pislenmeye çalışılmaklan değerinden bir şey kaybetmez.sizin inancınızla AKP uğraşmıyor.siz insanların inancıyla uğraşıyorsunuz.
kursaklarınızda kalan o lokmalar kolay yutulacak cinsten değildir.okuyanınızın okumayanınızdan ne farkı varki?sizin için heryer cehennem olmuş taksim olsa ne geziparkı olsa ne.ALLAH İSMİ O KADAR KUALKLARINIZI ZINGIRTLIYOR Kİ DUYMAKTAN KORKUYORSUNUZ.UMUTTA BİR UMUTTUR.VARIN UMUTLANIN.AMA O GÜNÜ GÖREMEZSİNİZ.SOLCUKLAR.
Oy için takla atacağınıza azcık adam olun!
ALEVİLER SİZİN NE MAL OLDUĞUNUZU BİLİYO, BOŞUNA YALVARMA AKP OY ALAMAZSIN
Aleviler keşke CeHaPe ninde ne mal olduğunu öğrenebilselerdide Dersim katliamının hesabını sorsalardı.
siz bu güne kadar AKP YE oy vermediniz oyda beklemiyoruz.bu ülkeyi %50 oy alan bir parti herkesin başbakanı olarak yönetiyor.nezaketen hükümeti temsile oraya gelen bir bakan size yakışan şekilde ağırlarsınız olur biter.sizin kemalistlerin ateistlerin oy verdiği CHP NİN aldığı oy belli.her yer KAZLIÇEŞME her yer AKP
Agziyla kuş tutsa vermezsiniz zaaten sizinde ne mal oldugunuz belli
sen ve senin gibilerde oy atmadı diye çok farketti sanki :)))))) :))))) :))))) :))))
oh olsun
Arkadaş bir yerlerine bir şey girdi galiba.Baksana bayağı rahatlamışsın.
alevi diye sapıkça bir şeyi adam yerine koyarsan olacağı bu insana insan ite it gibi muamele etmek gerek bakalım bu itlerde söylenenler gibi ayaklanacakmı eğer öyle bir şey olursa o zaman atatürkün bıraktığı işi bu millet tamamlar.
senin gibi zihniyetler neden bu dünyada yaşar ki??? oksijenime, suyuma ortak olur ki...yazıkkk sizin gibi insanlara..
Megansam denilen İt sana nasil muamele yapacagimizi gösteririz bir zamanlar
ağzını seveyim senin her fırsatta islama hakaret eden hz aişeye zeynebe apaçık küfürler eden peygambere bile hakaret etmekten çekinmeyen bu yaratıklar müslüman hatta insan olduklarını idda ediyorlar maalesef kardeşim
Senin ananı ne yapayım sen söyle terbiyesizlik yapma.Sen insanlıktan nasibini almamışsın.hala mezhepçilik yapıyorsun aleviler toplumun en dürüst ve en saygın insanlarıdır.sapık sensin ve senin gibi düşünenlerdir
merak etme tamamlayacağız senin gibi itleri bitiremedik ama bu sefer bitiririz....
Yazı içinde it oldugunu yazmışsın ama cinsini yazmamışsın gerçi senden olsa olsa sokak iti olur.
İslamiyeti Anadoluya Aleviler getirmiştir Alevilik islamın özüdür.Aakp suriye politikasında mezhepçilik yapmıştır Müslümanları asevi sünni diye ayırmak ne islamiyete ne de insanlığa sığar.
diyelim ki getirmişlerdir ama kendileri de şu an islamdan uzaklaşmaktadırlar !
sen uzaydamı yaşıyorsun doğu270 ne islamiyeti ne alevisi ikisini aynı terinde kullanman bile senin cahil olduğunu gösteriyor alevilerin yüzünden hacı bektaşi velinin kemikleri sızlıyor be ateist sürüsü terör örgütleriin omurgası şimdiki alevi denenmahlukatlar...
"Alevilik islamın özüdür."bunu söyleyen birinin İSLAM DİNİnden bihaber olduğunu düşünüyorum.ve asıl sen şimd,i mezhepçilik yaptın.
o zamanki alevilik şimdiki gibi değildi. ramazanda oruç tutuyorlardı. namazlarını kılıyorlardı ve camiye gidiyorlardı. kurana tam iman ediyorlardı. şimdi nerede o alevilik.
Şu söylediğin hiç bir tarihi gerçeklikle bağdaşmaz. Anadolu'ya İslam resmen Malazgirt muharebesiyle bizzat sultan Alparslan tarafından getirilmiştir. O da alevi değildi.
yapmayınn allah aşkına.islamın özüdür sözüdür.bilip bilmeden atmayın.tamam anladık siz islamın öyle yorumluyorsunuz anladık anladık.ama reklam yapmayın.ve Allah resulünün hayatına bakın.özde o gerçekte o.boş boş konuşmayın ve ağzınızı kapatın.
:)) bana islamı anlat kuranı anlat
Dağılın arkadaşlar sıkıntı yok hepsi ÇARKÇI KIÇIDAROĞLUNUN izindeler :)
CHP ALEVİLERİ YILLARCA KATLETİ ŞİMDİDE KULLANIYOR YAZIK DERSİMİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ
ozaman tek parti vardı opartinin içinde dedelerinizde vardı BAŞBAKAN CELAL BAYAR OKABİNEDE imza atan dedelerinizden biride ADNAN MENDERES dir bunu böylece bilesiniz katliamı dedeleriniz chp de yaptı çok partili dönemde DEMOKRAT PARTİYE ÇEÇTİLER sanmayınki parti değiştirince suçlular chp de kalmadı yıllardır halkı yalanlarla sağ iktidarlar kandırdı şimdi aynı oyunu AKP nin akıllı denen DİN SÖMÜRÜCÜLERİ YAPIYO
bakan a yapılan saldırı kabul edilemez.ama bu hükümetin alevilerin değerlerinne de hiçbir zaman saygısı olmadı.aleviler kendilerinde nasıl ve nerde görüyorlarsa,öyle kabullenmek lazım.bu hükümet ve yandaşları,aleviliği kendilerince tanımlama yoluna bile gittiler.
Allahın yobazı ne işin var senin Hacı Bektaş'ta. Doğru mollaların yanına.
SİZİN GİBİ DÜŞÜNMEYEN YOBAZ OLUYORSA ASIL YOBAZ SENSİN!!!
yobaz şiddeti kullananmı saldıranmı, yoksa muhalif bir kente bir beldeye gidip medenice konuşmakmı.
yobaz eyer dinini yaşadığı için diyorsan ondan makbulü yok bence aslında sizin gibileri insan yerine koyup oraya gidende bırakacaksın ne hal ederseniz edin .yobazmış siz yobaza allahın dediklerini yapanlara diyorunuz varsın yobaz olsun sizde devam edin şeytanın isteklerini yapmaya .yobaz kurban olsun sizin gibilerine yobazmış vay be
YA SEN NE YAZDIĞININ FARKINDAMISN Hacı Bektaş ALLAHA İNNAN MIYORKİ Kİ ALLAHA İNANA YOBAZ DİYİYORSUN ASIL YOBAZ SENSİNKİ NEDEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİLSİN ???????????????????????????????.................... UMARIM ISLAH OLURSUN SANIRIM SEN ALEVİLİĞİ KULLANAN ALEVİ DAHİ OLAMAYAN ZAVALLISIN
molladan ne zarar gördün dedeni katledenler sana daha mı tatlı geliyo mal bu arada ben sağ partilerin hiç birine şimdiye dek oy vermedim ama senin faşist chp nede oy vermedim...burda atacağına git biraz atalarının kimlerden ne çektiğini araştır.uydurma duyumlara değil ulaştığın gerçeklere itibar et...
BAKANA YUMRUK ATACAKSIN BAYRAK YAKACAKSIN PKK NIN EN GÜÇLÜ OLDUĞU YERLERE BAKIN HEP BU SÖZDE ALEVİ OLDUKLARINI İDAA EDEN DÜRZİLERİN ORALARI . HALİFELER HAKARET EDECEN BIDI BIDI BIDI. AMA UNUTMAYIN ALLAH SİZE HİÇ BİR ZAMAN İKTİDARI NASİP ETMEYECEK BİR YAVUZ DAHA ÇIKAR BU SAHTEKAR RİYAKAR MUNAFİKLARIN SONU GELİR. HAYIRLISI İLE. NAMAZ YOK ORUÇ YOK PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V.) VE HZ. ALİ İFTİRA AT SONRA ÇIK HOŞ GÖRÜ BİRLİK V.S. MESAJLARI AT YALANDAN. GAVUR SİZİN KADAR ZARAR VERMİ ULAN BU DİNE SAPIKLAR.
cok ayıp her namaz kılan oruc tutanı müslümanmı sanıyon sen gerı zekalı
beyin yaşın kaç senin.bi ölçtür isteren..
bu ülkeye hiç bir faydası olmayan dini kendilerince yorumlayan sapık ruhlu insan görünümlü şeytan düşüncesi
iktidarıda ALLAHMI seçiyor tey ALLAHIM BUNLAR GÖTÜNÜ ÜŞÜTMÜŞ YAZ GÜNÜ LAN ALA GEYİK BARİ ALLAHIMI BU İŞE KARIŞTIRMA AGZINA YAKIŞMIYOR ZÜPE MAKARNACIII
yavuz gibi biri gelir senin gibilerinde dibi gelir İNŞALLAH
PKK YA ÜLKEYİ SATAN AKP DENEN DÜRZİ ALLAHSIZ PARTIDIR. TURK BAYRAGINA GIZLI DUSMANLIK BESLEYEN AKP DENEN TERORISTLERIN PARTISI AKP DIR. BAYRAK TAKAN AKP DENEN PISLIK ZIHNIYETIN TA KENDISIDIR. GEC BUNLARI KOCUM. YA MAKARNAYI AZ YE BEYNIN CALISSIN, YADA COK YE BOYLE CAHIL SAF G...T KILI OLARAK KALMAYA DEVAM ET. MUSLUMAN DUSMANI AKP VE TAYYIBIN TA KENDISIDIR. O BIR AMERIKAN AJANI, O BIR VATIKAN HIZMETKARIDIR. SOYU RUM OLAN BIRI MUSLUMAN OLAMAZ.
sen çok yandaş haber izliyorsun . bayrak yakmışlar :DDD:D
Edepli ve olumlu olursanız incinmezsiniz, yavuzdan bahsedip arkasına dini ekleyince müslüman olduğunuzdan eminmisiniz diye sormalıyım. Senin gibi müslümanlar ancak asıp,kesip yakarak dindar olduğunuzu ispatlayabildiğiniz için yavuzun arkasına sığınıyorsun. o zaman bir GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK çıkarsa sen ne yapacaksın çok merak ettim
ÇOK HAKLISIN ELLERİNE SAĞLIK!
aleviler sana cok atladı sanırım
bende kılıçdaroglundan nefret edıyorum yuhalamammı lazım acaba
ben atatürkün chp sinden başka chp tanımıyorum, kılıçdaroğlu istifa, işi gücü yalan dolan takmış hükümüte devleti zarara uğratıp kendi çıkarlarını düşünen bir lider.
doğal hakkınız
eee,saldırı görüntüsü yok,sansür mü var...
ne işin var senin kızılbaşların arasında az bile olmuş kork allah tan korkmayandan::))
Allahtan korktuğunuz için mi suriyede mısırda insan kanı içiyorsunuz
PEYGAMBERİN EN ÇOK SEVDİĞİ EVLADI HZ.FATMA SOYUNDAN GELEN İNSALARA HAKARET ETMEK,PEYGAMBERE HAKARET SAYILIR.ONLARA SAYGI DUYMAYAN PEYGAMBERE SAYGISIZLIK YAPMIŞ SAYILIR.Kİ BİZ BUNLARA YEZ İT DERİZ.SEN EN İYİSİ OĞLUNUN ADINI YEZ İT KOY.
helal olsun yürekli kardeşime
BUNLAR KENDİLERİ YAPIYORLAR BU TÜR HAREKETLERİ.HER SEÇİM DÖNEMİNDE OLDUĞU GİBİ YAKLAŞAN SEÇİME HAZIRLIK.MALUM İŞLER MAĞDUR EDEBİYATI
bu söylediğine kendin inanıyormusun?
Gel ben senin baban kılıçdaroğluna gömeyimde oda mağdur olsun
orospu çocuğu kaç para aldı acaba kılıçdar oğlundan bunların alayını sikip öldürmek lazım bunlar ne anlar sevgiden kaerdeşlikten alevi müslüman değil ki kafir allahsızlar topuna benzin döküp yakacaksın şerefsizleri kılıçdar oğlunuda tabiki onlar la birlikte
alevilere kurban ol sen kuduz köpek
bence seni yakmalı önce
yapılan olay kesinlikle çok yanlış ...ama senin gibi ancak yakıp yıkmaktan anlayan insan müptelasına ne demeli...senin gibi müslümanın allah belasını versin şerefsiz bari bizi lekeleme düz kontak geri zekalı mahlukat...
sen bu kafayla çakma cihad kafasıyla tövbe haşa allah bilir ama cennete gideceiğini düşünmeye devam et... islamı daha tam anlayamamışsın...
"kenpoo" denen zavallı sen kimsin ki alevi kardeşlerimize müslüman değil diyor ve küfürler ediyorsun...Allah sana hidayet nasip etsin inşallah,,,
asıl anası belli olmayan orço sen kim oluyorsunda allahın yarattığı kolladığı kullarına ölüm fermanı veriyorsun azabın büyük olacak seni allah asla affetmeyecek
Ey tayyip bunlar daha başlangıç. Sen kul hakkı yersen halkta sana gereğini yapar tabi. Yaşasın müslümanlar ve kahrolsun tayyipciler.
SEN MÜSLÜMAN OLSAN BUNLARI SÖYLEMESSİN
kul hakkı yemek senin hayal bile edemediklerine sahip olmaksa sen hiç uyanma uyumaya devam et
oğlum bak git
Dikkate almayın arkadaşlar 3-5 Mum Söndürcü :))
MUM SÖNDÜRÜRKEN ANANDA ORDAYDI.
BENİM KALIN MUMU SENİN BİTARAFINDA SÖNDÜRTME BANA SKİKKKKK!!!!!!!!!
adından bellı çarkcı oldugun kac derece dönüyon
arkadaşlar bu carkcı sapık mynette bir yorumunda şikayet hattında bir bayan resmi var demişki telefona bu bayan bakıyorsa 24 saat ararım işte bu kadar beyni olan biri cevap vermek bile hata kendinibirbok sanar sapık
Solcuların kendilerinden başka kimseye tahammülleri yok. bak sağcılara gitmiş hacı Bektaşi Veli'ye... Ama hiç bir solcuyu göremezsin kendilerinin dışındaki etkinliklerde
allah akıl dağıtırken neredesiniz sizler be yahu..hepinizmi aynısınız hepinizmi aynı tornadan geçmiş gibi siniz..
çok iyi yapmışlar iyice bi tokatlasalardı bari hahahahhahahahha
senide tokatlarlar dikkat et,hemde şeyleriyle:)))
Müsait yerlerine kına yakarsın umarım.Demokrat geçinen ama gerçekte milletine zulm etmeyi şiar edenler.Yahu insan bu nasıl böyle bir olayı alkışlarsınız. İnsanlıktan nasibini almamış haysiyetsiz.
eline sağlık, az bile yapmışlar, bu bozdağ yozgatta da sevilmiyor. Vuranın eline sağlık.
kendi ifadeleriyle katliama maruz kalmış,dağ köylerine çekilerek yaşamaya çalışmış,kendilerini saklamış mazlum olduğunu iddia eden bir topluluğa bugün ilk defa gel kardeşim derdini anlat beraber çare bulalım diyen her ne kadar kendileriyle ilgisi olmasa da geçmişte yaşananlar için alenen özür dileyen bir hükümete karşı hasmane tutumlarını devam ettirmelerini anlıyamıyorum. atalarını kesen katliam yapan chp'nin peşinden gitmeleri kasabına aşık koyuna benzetilmeyi hak ediyor. eline,beline,diline sahip olma şiarını düstur edineceksin incinsende incitme diyeceksin sonra her yerde yakıp,yıkacaksın
bu masalları git kendi koyun sürüne anlat sivas katillerinin avukatları kimin partisinde biliyorsunuz kendisi alevi diyip meydanda alevileri yuhalatan kim beni alevi hakimler tutukladı diyen cem evlerine ucube diyen kim gelip burda melek taklidi yapma
sempati duydugun insanların geçmişini incele kim olduklarını göreceksin dürüslügü veya hainligini sagılar
Diğer Haberler