Belediyeden, bankanın bütün şubelerinin önünde kazı çalışması

Adana'da bir bankadan kamulaştırılarak polis merkezi yapılmasına karar verilen 66 yıllık Güney Sanayi idari binası, askı süresi dolmadan mülkiyet sahibi banka tarafından yıkıldı. Yıkım, Seyhan Belediyesi zabıtalarınca durdurulurken, kentteki pek çok banka şubesinin kapılarının önünde Adana Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ASKİ) tarafından kazı çalışması başlatılması dikkat çekti.

66 yıl önce inşa edilen ve o dönemlerde Türkiye'nin en büyük 4'üncü fabrikası unvanını taşıyan D-400 karayolu üzerinde bulunan Güney Sanayi Tekstil Fabrikası binası uzun yıllar atıl vaziyette duruyordu.

Fabrikanın da bulunduğu bölge daha sonra kentsel dönüşüm kapsamı içerisinde yıkılmaya başlandı ancak İş Bankası bünyesindeki fabrikanın idari binası kent protokolünün girişimleriyle yıkılmadı. Daha sonra Adana Valiliği binanın polis karakolu olarak topluma hizmet vermesi için kamulaştırma girişimleri başlattı.

Valiliğin teklifiyle Seyhan Belediyesi Meclisi geçen ay tarihi fabrikanın idari binasının olduğu bölgeyi kamulaştırıp polis merkezi yapılması için oy birliğiyle karar verdi.
Adana Valiliği ayrıca Adana Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'na da başvurarak binanın koruma altına alınmasını istedi.

Askıya çıkartılan kararın bu hafta kesinleşmesi beklenirken 15 temmuz sabahı İş Bankası Adana Bölge Müdürlüğü tarafından, 2002 yılında alınan yıkım iznine dayanarak yıkım işlemi başlatıldı. Binanın neredeyse yarısı iş makinaları tarafından yıkıldı. Yıkım, kentin pek çok kesimi tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar, "Yangından mal mı kaçırılıyor" şeklinde yıkıma tepki gösterdi.

Bu arada, kent merkezi ve ilçelerindeki pek çok ilgili bankanın şubesinin önünde ASKİ tarafından kazı çalışması yapılması dikkat çekti.

Gürhan Kütük isimli ASKİ görevlisi, pek çok noktada arızalar tespit edildiğini ve çalışmaların rutin olduğunu kaydederek, “Yapmadığımız zamanda da 'Niye İş Bankasına yapılmıyor' şeklinde tepki verilecekti. Biz arıza olan her yerde çalışıyoruz” diye konuştu.

ASKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise günlük bin 200 arıza ihbarı aldıklarını ve gün içerisinde 300 tanesine müdahale ettiklerini belirterek, banka önlerinde kasıtlı olarak bir çalışma yapmadıklarını, 8 şubeye aynı anda başlatılan çalışmaların tesadüf olduğunu kaydetti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
CHP BANKASI normaldir
Akp belediyesi normaldir.
Parti muhabbetine girenler direkt olarak belediyenin Akp li olduğunu düşünüp saydırmış ama Ceyhan Belediyesi CHP lidir. Bilginize
AK Parti’nin adayı Ali Alper Boydak Ceyhan Belediye Başkan Vekili seçildi. GÖREVDEN ALINAN BAŞKANDA AKP ALEMDAR ÖZTÜRKTÜ... HEMEN SALAYIN CHP'YE..
@kardelentrafik adanada hüseyin sözlü belediye başkanı boş yorum yapma birader ne akpsi belediye mhpnin
nasıl bir ülke bu ya ...belediye haklı bile olsa boyle bir sey yapamaz..durduk yere vatandası rahatsız edip paraları boşa harcıyamaz.. adalete guvenmiyormu bu belediye de kendi işimi kendim hallederim diyor.. tiranlık olduk cumhuriyetten ziyade..
Adamların bir tane de rantsız işi olsun ne olur?Allahın karşısına hangi yüzle çıkacaklar bakalım?(Orada da:'Kandırıldık!'derlerse şaşırmam.)
@palet57 ne oldu ucu size dokununca mı Allah aklınıza geldi keferler
@palet57 ucundan ziyade Allahsızlıkla Dinsizlikle suçladığınız insanların size bakınca ne kadar mübarek olduklarını görmek çok ilginç
HAK, HUKUK, ADALET OLMAZSA OLACAĞI BUDUR.
Banka çalışanları gece dozerleri çalıştırıp belediyeyi baştan aşşağı yıksa acaba nasıl olurdu. insanımız gerçekten sabırlı tabi nereye kadar sürer bilinmez
adalet olmadığının ispatı.
toplumun bir kısmı cahilleştirilip gönüllü tetikçi yapıldı, hak hukuk rafa kalktı.. böyle bir ülkede ekonomi veya turizm iyi gider mi? yabancı yatırımcı ya da batılı turist gelir mi? hergün yeni bir senaryo yeni bir hukuksuzluk.. ülkemizi bu hale getirenlere yazıklar olsun!!
TÜRKİYENİN İNSANLIK ANLAYIŞI BU.ALLAH DÜZENDEN YANA OLMAYANA SABIR VERSİN
15 yıldır oy verdiklerinizi görün artık .
akpye oy veren hiç bir akrabam akıllı tel. kullanmıyor hala ana haberden oda atv den haber dinliyor.
angutluk bu kadar olur hala partiyle ilişkilendiriliyor vatandaşın parasını cebe atıyolar bunu sölemiyolar yok a partisi yok b partisi ha buarada akepeliyim
@mman ak partili biri ben akepeliyim demez mal!
zorbalıkla nereye kadar gideceksin ey AKP allah bırakırım yanına
@beyza_can_s3 iyide bunu yapan chp zihniyet belediyesi sazan
@beyza_can_s3 aklı eksik ceyhan belediyesi chp nin. Kim zorbaymış.
@beyza_can_s3 Beyza can yalnız dikkatini çekerim haberde konu olan iki belediyede Ak Partili değil Seyhan Belediyesi CHP adana büyükşehir ise MHP
EMBESİL CHP nin bankası ne beklersin ki. Vatana millete nasıl zarar veririz diye oturup düşünür bu yaratıklar
@trueagle Cahil arkadaş bir oku araştır.Karşı duran belediyede chp li ve bşb side mhp li.Kuyruk acın var diye cahilliğini öne çıkarma.Sabırlı ol.
belediye iyi düşünmüş alanı emniyete verecekmiş fakat işbankası ortalığı karıştırmış
@muratfitil Adana seyhan belediye başkanı zeydan karalar chp lıdır. Isteyen googleden bakabilir.dogru soz konuş iftira atma
:))) seyhan belediyei CHP NİN ne cahiller var ya evet chp bu yaptığına adelet diyoruz
tabiki atarürk ün bankasına mı sıra geldi ama o sıra gelemeyecek elinizden ne geliyorsa
yazık şu halimize yazık kanun adalet insana saygı hiç kalmamış bu ne demek iş bankasıdamı fetocuki böyle bir davranışla cezalandırılıyor
@hselcuk42 haberi oku ve Adana da Seyhan Belediyesi CHP li Adana Belediyesi MHP li
Burda Belediyelere saydıranlar Seyhan Belediyesi CHP Adana Belediyesi MHP lidir dikkatinizi çekerim parti muhabbetine girecekseniz önce hangi belediye hangi partiden ona dikkat edin
Klâsik CHP zihniyeti...
beledıye akp mıymiş
Zeydan beyden önçe AKP li Azim Öztürk vardı 2 dönem Seyhanda durdu Seyhanın içine etti Adanalılarda bu sefer Chp liye verdi Zeydan beyimize ne oldu Deyisen sizçe hiç bise gideni arattı Belediyecilik parti işi deyil beyler Rant işi gelen küpünün derdinde Makam arabalarını Belediyeye masraf oluyor diye gösteris olsun diye satıp yedigi pastanın parasını bile belediyeye ödeten Cukurova belediye başkanını unutmadık Chp olur kendisi seçim kazanmak için 45 milyon tl harcıyan MHP li Hüseyin sözlü de unutmadık caldıgı paralarla Tokata 5 yıldızlı hastane yapan Azim öztürktede unutmadık AKp li
ben devletim istediğimi yaparım , güçlünün adaleti böyle olsa gerek!!!!
Diğer Haberler