Berberoğlu hakkında flaş karar

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, durdurulan MİT tırlarının görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Heyetin, gerekçe olarak sanığa verilen hapis cezasının süresini gösterdiği öğrenildi.

Berberoğlu'nun avukatı Murat Ergün'ün, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan müvekkilinin tutukluluğuna yaptığı itiraz, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesince değerlendirildi.

Mahkeme heyeti, CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin yapılan itirazın reddine karar verdi. Heyetin, gerekçe olarak Berberoğlu'na verilen hapis cezasının süresini gösterdiği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
devlet sırlarını paylaşıp hainlik yapan kimse cezasını çekmelidir.
@sahineren76 Türkmenlere giden yardımın sırrı mı olurmuş!!1
@sahineren76 ne devlet sırrı salak kendileri demedimi o tırlarda gıda var diye,gıda da devlet sırrımı oldu beyinsiz.
Ülkede bağımsız yargı mı kalmış ki, adalet bekliyoruz..
BENİM ANLAMADIĞIM ŞU BENİM İİSTEDİĞİM KARAARI VERİNCE OOO ŞAHANE BAĞIMSIZ DOĞRU YARGI VERMEYİNCE KÖTÜ YARGI YAPMAYIN BEYLER BUNUN SONU UÇURUM OLUR OLANDA HEPİMİZE OLUR.
chp kendi içinde atatürk posterini kim indirdi olayında kendi milletvekilini partiden attı. buna kimse bir şey demez devletin sır dediği bilgileri sızdıran adama sahip çıkar demekki chp zihniyeti için chp devletten önemli.... Mit şeffaflaşmalı diyen bir liderden ne beklenirki....
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi Hakim Savcı Polis kim varsa Alın hepsini. Kesin Talimatımdır.
%90 ı fetocu olan akp nin o fetocu eski yeni vekilleri ve bakanları içeri girmeden bu ülkede adalet var demeyin..
BU VATAN HEPİMİZİN, VATANA BİR İHANET VARSA CEZA EN AĞIRINDAN VERİLSİN. BU E.BERBEROĞLU OLUR, ÖBÜRÜ BERİKİ HİÇ ÖNEMİ YOK.
Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'olur'u olmadan, kimse Sayın Berberoğlu'nu bırakamaz. Saygılarımla.
saraydan gelen söylemlerden sonra hangi hakim aksi yönde karar verecek bir zamanlar ergenekon davalarında ben bu davanın savcısıym diyenler yine ayni yanılgı içinde emirler veriyorlar
TÜRKMENLERE GİDEN YARDIMIN NERESİ VE NEYİ YASAKMIŞ YOKSA TÜRKMENLERLERE DEĞİLDE BAŞKALARINA MI YAPILDI Kİ ?...
MİT TIRLARI İLE SURİYE DEKİ TERÖRİSTLERE SİLAH GÖNDERİLDİ 300 BİN KİŞİ ÖLDÜRTÜLDÜ.ÖLDÜRTEN KATİLLER SERBEST.HABER YAPAN GAZETECİLER HAPİS.
önce silah yoktu dediniz. sonra türkmenlere gidiyordu dediniz. türkmenlere giden silahın sırrı ne olacak. devlet sırrını açığa çıkarmaktan bahsediyorsanız kozmik odayı açanı açtıranı basbas bağıranı idam edeceksin. kozmik odadan büyük devlet sırrı yoktur çünkü. ama iş kozmik odaya gelince adaletin a sını ağzına almayan bir hükümet ve yalakaları var.
Vekilin suçu delilerle ipatlı adam devlet sırrını satmış ne var bunda abartacak bedavadan tutuklanmıyor ki ortada bir suç var
tuğrul türkeşi anımsattı bu olay. bu mit tırları türkmenlere gitmiyor derken kimse bişey demediği gibi birde ödüllendirip akp ye davet ettiler. acaba bu adaletsizliği görünce utanıyormudur söylediklerinden.
Diğer Haberler