Bilgisayarında kızının çıplak fotoğraflarını bulunca cinsel istismar ortaya çıktı

Samsun'da akrabası olan kendisinden 39 yaş küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı ağır ceza mahkemesi tarafından beraatine karar verilen şahıs, karara yapılan itiraz sonucu Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından suçlu bulunarak 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bilgisayarında kızının çıplak fotoğraflarını bulunca cinsel istismar ortaya çıktı

Samsun'un İlkadım ilçesinde akrabası olan bir kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen biri 4 yıl 2 ay hapse mahkum edildi.

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesinde 2 yıl önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.A. adlı anne evlerinde kızının bilgisayarını kurcalarken 15 yaşındaki kızı S.A.'nın bilgisayardaki bir klasörde çıplak fotoğraflarını fark etti. Anne yaptığı araştırma sonucu fotoğrafı akrabaları olan 56 yaşındaki M.A.'nın çektiğini tespit etti ve polise şikayette bulundu. M.A. polis tarafından gözaltına ve cep telefonunda yapılan incelemede S.A.'ya ait çıplak fotoğraflar ele geçti. M.A. kendisine ait cep telefonunu daha önce akrabası S.A. adlı kıza verdiğini ve bu kızın bu telefonu kullandığını, söz konusu fotoğrafları bir arkadaşının kendisinin çektirmiş olabileceğini ileri sürerek suçlamaları kabul etmedi. M.A., hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Hakim karşısına çıkan ve tutuksuz olarak yargılanan M.A., hakkındaki suçlamaları mahkemede de kabul etmedi. M.A., "çocuğun cinsel istismarı ve özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan yargılandığı mahkemede beraat etti.

Küçük kızın ailesinin avukatı Adem Erol, Samsun Bölge Adliye Mahkemesine itirazda bulunarak M.A.'nın cezalandırılmasını talep etti. Aynı zamanda 2. Ağır Ceza Mahkemesi savcısının da beraat kararına itirazı üzerine M.A. hakkında Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesinde duruşmalı dava görüldü. Bugün görülen davada M.A., hakkındaki suçlamaları yine kabul etmedi. S.A. adlı kızın avukatı Adem Erol, "Hiçbir çocuk cinsel tacizde başa çıkabilecek psikolojiye sahip olamaz. Kızımızda ihanet duygusu, acizlik ve damgalanmak duygusu başlamıştır. M.A.'nın gerekli cezaya çarptırılmasını talep ediyoruz" dedi.

3. Ceza Dairesi heyeti, daha önce hakkında aynı suçtan beraat kararı verilen M.A. hakkındaki "özel hayatının gizliği" suçundan beraatine ilişkin Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararın hükmünün kaldırılmasına karar vererek, özel hayatın gizliğini ihlal suçu yerine M.A.'yı müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
cinayet adana,karı kız samsun
Demek ki...Adaleti sağlamak için kararlı bir şekilde çabalamak gerekiyor.
samsundan kız alınmaz
samsunda 2. adana olma yolunda çabalıyo
yine beraat vermişler utanmadan ilk başta bence tüm hakim ve savcıları daha kaçırıp ne kadar sapık varsa başbaşa bırakmalı
"BEN TELEFONUMU KIZA VERDİM O DA BAŞKASINA ÇIPLAK FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞ" GİBİ SAÇMA SAPAN BİR YALANA İNANAN HAKİMİN AKLINA VİCDANINA TÜKÜREYİM... DERNEĞE ÜYE OLDU BANKAYA PARA YATIRDI ÇOCUĞUNU FALAN OKULA GÖNDERDİ GİBİ SUÇ OLMAYAN ŞEYLERLE YÜZBİNLERCE İNSANI İÇERİ ALAN AKP YARGISI ÇOCUK TACİZCİSİNİ SERBEST BIRAKIYOR. AKP YARGISI İŞTE... HERKES ÇOCUĞUNA SAHİP ÇIKSIN
aksamsun aksakarya akkonya aksivas vs alın size yeniaktürkiye
@erkan_1975_bazzz Senin Aklın almaz .
@niyemi aynen bizim aklımız almaz sizin aklınız alır ama kücük cocuklara cinsel istismarı
bu nasıl adalet bunasıl hakim lik biri beraat veriyor bir cezalandırıyor demeki neymiş adalete güvenmiyecekmişsin
YA 15 YAŞINDA Bİ KIZIN NİYE ÇIPLAK RESMİ VAR NASIL VAR, KIZIN İFADESİNDEN HİÇ BAHSETMEMİŞ ZORLAMA MI İSTEĞİYLE Mİ HATTA O ADAM YAPMIŞ DİYE İFADESİ VAR MI? NE BİÇİM HABER YAPIYORSUNUZ BELKİ İFTİRA BELKİ GERÇEK AMA NET Bİ SONUÇ YOKKEN NEDEN HEDEF GÖSTERİYORSUNUZ!
samsun öncelikli olarak ilk adım ilçesi sıkıntılı yer çok cahil ve abaza var normal vatandaşları tenzih ediyorum
samsun namus adana cinayet tunceli terörist sorunu yaşıyor
Yeni Türkiye..demekki imamhatipler birişe yaramıyormuş değilmi ! Hergün 100 tecavüz 5.000.000 taciz.Dini eğitimler arttıkça sapıklık neden çoğalıyor ? 13 yılda 5 defa eğitim sistemi çöktü. 15q soru hatalı bulundu.ee dünya düzdür.cahil insan daha iyidir diyenleri makam sahibi yaparsan olacağı bu.
Diğer Haberler