Bingöl'deki tecavüz davasında flaş karar

Bingöl'de, E.A. adlı kıza tecavüzde bulunmakla suçlanan 4 uzman çavuşun yeniden tutuklanma talepleri mahkeme tarafından reddedildi.

Bingöl'deki tecavüz davasında flaş karar

Bingöl'de, 16 yaşındaki E.A. adlı kıza cinsel taciz ve tecavüzde bulunmakla suçlanan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 4 uzman çavuşun yeniden tutuklanması ve gizlilik kararının kaldırılması talepleri mahkeme tarafından reddedildi.

Bingöl'de E.A.'ya cinsel istismar ve tecavüzde bulundukları iddiasıyla aralarında uzman çavuşlarında bulunduğu 8 kişi ile ilgili gizli yürütülen soruşturma devam ederken, E.A.'nın avukatı Canan Çakabey, geçen perşembe günü, tutuklama ve gizliliğin kaldarılması taleplerinde bulunmuştu.
Çakabey, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de aynı şekilde bu şüphelilerin tekrardan tutuklanmasısına ilişkin bir talepleri söz konusu olmuştur. Savcılık makamı şu an hem bizden, hem bakanlığın tutuklamaya ilişkin talebini değerlendirme aşamasında. Hem tutuklamaya ilişkin hem de dosyadaki gizlilik kararının kaldırılmasına ilişkin biz başvuru yaptık. Ama daha savcılıktan bize olumlu ya da olumsuz herhangi bir netice verilmedi" demişti.
Bugün bir açıklama yapan E.A.'nın avukatı Canan Çakabey, tutuklama talebinin delil durumunun değişmediği, soruşturma dosyasındaki gizliliğin kaldarılması talebinin ise delil durumu ile suçun vasıf ve mahiyeti gerekçe gösterilerek rededildiğini söyledi.
DHA
[ **Bingöl haber**](http://yurthaber.mynet.com/kategori/bingol-haberleri) | [****](http://yurthaber.mynet.com/kategori/bingol-haberleri)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Filistinli bı kıza 5 İsrail askeri tecavüz etse ve serbest bırakılsa, Başta Akp munafıkları sözde dindarcılar Türk medyası,Hizbulahclar,mustazaflar çıkıp lanetlerdi. Ama tecavüze uğrayan Bingöllü Kürt olunca herkes sus pus..Hani nerde o sözde dindarlar? Hangi dine hangi kitaba sığar bu şerefszlik Dersim...de Ağrıda Zilanda Uluderede binlerce Kürt katletti bu türk devleti,İsrail bu kadar Filistinli katletmedi Kurdistandaki katliamlara sessiz kalıp, Filistin diye havlayan Akp,türk medyası.DOGU VE GÜNEYDOĞU OLARAK BİLDİĞİMİZ KÜRDİSTANDA KÜRTLERE YAPILAN ZÜLÜMDEN HABERDAR ETMEDİLER SİZ TC HALKINA
Kader kocaya kaçtı. Kısmet hamile. Sağdıç oldu. Obama. Devlet girdi. Yatak odama. Ehliyet verdi. Tecavüzcüme. Kefil oldu. İğfali. İslami usullere göre. Gerdek saydı. Yeter ki doğur sen. Bakarım çocuğuna ben. Ah. Birde. Bu. Düzenin. Adaletini yazanın. Babasının. Şeytan. Olduğunu bilebilsem. Adalet kötü yola düştü. Deniz Feneri. Adalet Terazisi oldu. İmam Feto ferman buyurdu. Pensilvanya'yı yeni kıblemiz oldu. Müezzin şarap içti. Minareden düştü. Zalimin Adaleti bizi de inletti. Cami duvarı, yıkılsın üstlerine. Ebabiller, taş yağdırsın tepelerine. Tövbe edip. Yanalım. Şimdi. Memleketin haline...
GEZİPARKI EYLEMCİLERİ CEZAEVİNE,14 YAŞINDA Kİ KIZA TECAVÜZ EDEN 4 SÖZDE UZMAN ÇAVUŞ DIŞARDA...İLERİ DEMOKRASİ.
mahkeme bu kadar baskıya rağmen tutuklamadıysa mutlaka sebebi vardır yaşı küçük olduğu için tecavüz gözüküyor rızası olsa dahi ayrıca deliller yetersiz olabilir kızın yaşıda kimlikte küçük yazılmış olabilir belkide iftiradır bunu bilemeyiz mahkemenin vicdanına kalmış hak eden cezasını bulsun
çapulcu olsalar müebbetle yargılanırlardı belki linç edililrlerdi, çapulcular tecavüzvüdür diye de tam boy 1 hafta press edilierlerdi ...
Tecavüz ve cinsel istismar olaylarına en ağır cezadan yanayım. Ancak bu olayı çok detaylı okudum ve tecavüz olduğuna inanmıyorum. Bu küçük kadın annesinin takibi sonuncu yakalanınca tecavüz diyerek kendini kurtarma yolunu seçmiş. Burada suç küçük yaşta kızla ilişkiye girmek olabilir. Kızın gönüllü olarak beraberlik kurduğu ve durumundan hiç bir belirti vermediği ancak dedikodular üzerine annesinin takibi sonucu olayın ortaya çıktığı biliniyor.Demek ki ruhi bir bunalım da yok. Oysa tecavüz olsaydı farklı olurdu. Yine de allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
Hadım yasası denilen bu tür suçları engellemek için çıkarılmak istenen bir kanun tasarısı vardı. Bu bu sözde dindar iktidar tarafından engllenen bir yasa. Hoşunuza gitmeyen gezi eylemlerini engelemek için gösterdiğiniz kadar çabayı bu konuda neden göstermiyorsunuz?
kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi ile bu hallere göz yummak bence denk kefeler...
Türk askeri böyle namussuzluk yapmaz. Uzman çavuşlara atılmış kirli bir iftiradır bu. Tecavüzcü arıyorsanız PKK'lı teröristlere gidin onlar daha iyi bilir.
tecavüzcü mahkemeler deşifre oluyor işte. Gitmeyin oralara önlerinden bile geçmeyin. Tanımayın.
eylemlerin bi nedenide budur. adaletsizlik
taksimde bir kişi bikiniyle geziyor erdoğan her yerde eleştirip tepki gösteriyor. bingöl'de 16 yaşındaki kıza 4 kişi tecavüz ediyor ses yok! tarafsız başbakan..?
yav yavaş olun bu iftira büyük kardeşim hemen tecavüz demeyin.kızın hakkını düşündüğünüz kadar askerin polisin memurun hakkını da düşünün o da vatandaş o da insan. ne bu tepki vermeye alışmışsınız hepiniz hayret yav nasıl bir vatandaş oldunuz nasıl bir isyankar oldunuz icraat nerde icraat oturup boş boş laf vatandaşı olmayın çalışın.
kürt türk kızı olsun asla tecavüz edenler tutuklanmalı hatta görevden atılmalıdır
gezi parkı protestocularına laf atanlar görsün bunu. bizim tepkimiz ne sadece ağaç için, ne sadece hükümete yönelik. tepkimiz insanlık dışı "her türlü" iş ve işleme yöneliktir.
adaletiniz batsın soysuzlar
AKP'nin adaleti ulan "kıl"lar şu olaya bile karşı çıkamıyorsunuz !
tecavüz serbest yürüyün
bence kızıda tanımak lazım günümüzdeki kızlar malum bunlar komutan değilde doktor veya polisde olabilir Allah herkeze akıl fikir versin
mahkeme suç vasfı değişmedi diyerek tutuksuz yargılamalarına karar veriyorsa,Dosyaya neden gizlilik kararı koyar anlamakta güçlük çekiyorum. gerieye kalan seçenek suç tarihinde 14 yaşında olan, kızın kürt olması başka öneri ve çıkarımı olan varsa yazsın öğrenelim..
BU SOYSUZLARA DOKUNMA ONDAN SONRA PROTESTOCULARI TUTUKLA!! ADALETİNİ .......!!!!!
sizin gibi adaleti ........
bu adalet kimin için adil
klavye artistleri. millet sokağa çıktığında artisit diyosunuz.
Tecavüz iddiaları ülkemizde istismar ediliyor art niyetli insanların şantaj tehdit para koparma intikam araçları olarak kullanılabiliyor.Hakimlerimiz konuyu tetkik edip kararlarını daha dikkatli veriyorlar vermelidirler.ben biliyorum o kadar çok mesnetsiz bu yüz kızartıcı iddiayla masum suçsuz yere yatan çok insan var.dahada acısı aileden sorumlu bakanımız kendisini hakim yerine koyupta bunun tarafıyım tutuklanmaları için ne gerekiyorsa yapacam demek çok acı o zaman sen yargılamadan cezayı vermişsin bile işte bu bi bakana yakışmaz aslında hiçkiseye yakışmaz bırakın adalet yerini bulsun.
yaptılarsa allah belalarını verir inş soysuzların kim olursa olsun..
Kızın aile bireyleri Mahkeme heyetini öldürmesi lazım işte o zaman Kul'un sağlayamadığını İlahi Adalet sağlamış olur, İşte o zaman sen tecavüz edeni bir daha serbest bırakabilirmisin!!!!!!
Amerikalı adaleti mükemmel işliyor ne hikmetse ama kimse unutmasın bu tarafın öteki tarafı da var YARADAN görevini yapar merak etmeyin malı mülkü serveti makamı olanlar hiç ölmiyecekmiş gibi baki kalacaklarmış gibi davranıyorlar YARADANIMA sığınıyorum İNŞALLAH
on yargili insanlarin sadece kendi yargi degerlerine gore insanlarin suclu olup olmadigi mahkemece hukum altina alinmadigi halde yorum yapmalari, munferit ve cirkin olaylari devlete ve yonetime yakistirmalari, senelerdir terorden ezilmis ve cigerleri yanmis insanlarin (turk yada kurt herkes) yasadiklarini gormezden gelmeleri ve soz konusu olayi bile turk kurt ayirimi yaparak dile getirmeleri cehaletin ta kendisi degilde nedir? bu gibi olaylar sadece Bingolde degil maalesef ulkemizin baska yerlerinde de yasanabilmektedir. Haksiz yere suclanan iftira atilan insanlarda olabilir.
lütfen bu uzmanların isim ve adreslerini bilen ler yazsın.insanlık için hepsini öldürecem
Bunun milletle alakası yokk, sknden Asılmalı ibnleri :@ Nasıl bi adalet sistemimiz var böyle :@ Bu kararı veren askeri mahkemedeki hakimlerinn varsa çocuklarınıı yoksaa cibilyetini... Haysiyetsizlerr @
Adalet mi lan bu?
bu ülkenin artık hiç bir bölümünde ne asayiş , ne adalet, ne sistem ne de güven kaldı..Bir devlet hukuk ve eğitiminde bu kadar başarısızlıklara ve çifte standartlara imza atıyorsa yol yapmanın, yeşilaycı olmanın ne anlamı var.Çalışmamızın, emeğimizin ne önemi var.Küçücük bir kavgada sivil bir insan ceza alıyorsa, 16 yaiındaki bir genç kızın hayatının karartılmasına nasıl seyirci olabiliyor Türk adaleti anlamak kolay ama inanmak çok zor..İyi o zaman üzerine askeri ve emniyet uniformasını geçiren herkes istediği suçu işlesin, nasıl olsa karşılığında serbest kalacak..
cicekler-10 sana katılıyorum.bu hakimlere ve savcılarada bir düzenleme getirmek lazım
ulan birinin tutuklu yargılanması için illaki siyasi suç işkemesimi gerekiyor. 14 yaşından itibaren 2 yıl süre ile bir kıza tecavüz et ( 14 yaşındaki kızın rızası olamaz) sonra alelane bir suçmuş gibi elini kolunu salla çık. umarım bu kararı verenlerin başınada böyle bi şey gelir o zaman anlarlarmı ondanda emin değilim...
Aradan geçmş iki sene.Aklınız neredeydi.Tıbben tecavüz olduğunu tespit edemezsiniz.Kaldı ki işin içinde para olduğu kesin.Yani hiçbirşey zorla olmamış.
Bingölde 13-14 yaşında ki kızları bazı kesimler 5 milyara satıyolar
bizim ülkemiz biraz sapık yolda yürüyen bir bayanın kalçasına bakmadan giden acaba kaç erkek vardır? genç bir kıza laf atan aynı olayın kendi kız kardeşine yapıldığında adam öldürmek üzülmemek elde değil ya
Bu uzman çavuşları kim koruyor? Tecavüzü onların pkk lı olduklarını düşündükleri ve kendilerince haklı olduklarını düşünerek mi yapmışlar? işte Türk yargısı bu kardeşim. adamlar. haklı Ben hakim olsam o insanlara ağırlaştırılarak ceza verirdim. ama RTE nin hakimleri ceza vermezler.
adleti sağlayamayan bir devlette halk kendi adaletini sağlar
Diğer Haberler