'Biz devletin polisine yardım ettik'

Ali İsmail Korkmaz soruşturmasında tutuklanan dördüncü sivil kişi de "Devletin polisine yardım ettik. Biz düşürdük. Son tekmeyi polis vurdu" dedi.

Eskişehir’de üniversiteli Ali İsmail Korkmaz ’ın dövülerek öldürülmesi soruşturmasında son olarak tutuklanan Ebubekir Harlar’ın ifadesine Radikal ulaştı. Soruşturmada tutuklanan dördüncü sivil kişi olan Harlar, tutuklu sanık polis Mevlüt Saldoğan’ın “Yakalayın” diye bağırması üzerine Korkmaz’ı çelmeyle düşürdüklerini, üç fırıncının tekmeyle vurduğunu, en son polisin gelip çocuğun kafasını tekmelediğini söyledi. Harlar, tutuklanan diğer üç sivil gibi “Biz devletin polisine yardım etmek istemiştik” diye savunma yaptı.

Eskişehir 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nde 15 Ağustos’ta sorgusu yapılan Harlar, bir pide fırınında ocakçı olarak çalıştığını, olay günü gösteriler nedeniyle Sanayi Sokak’taki Harman Ekmek Fırını’na girip beklediğini anlattı. O gece fırına polislerin girip çıktığını söyleyen Harlar, görüntülerdeki eli sopalılar için ise “Bildiğim kadarıyla sivil giyimli polis memurlarıydı” dedi. Normalde fırının o saate kadar açık olmayacağını anlatan Harlar, şunları söyledi: “ Gezi Parkı eylemcileri fırına zarar vermesin, yağma yapmasın diye bekliyorlardı. Polisler eylemcileri yakalamak üzere oradaydı.” Saat 23.57’de, Ali İsmail Korkmaz olduğu anlaşılan bir gencin sokağa koşarak girdiğini ifade eden Harlar, şöyle devam etti:

Çelme takıp düşürdüm

“Bir polis ‘Geleni yakalayın’ diye bağırdı. Birinin fırının sahibi olduğunu düşündüğüm, diğer ikisini ise fırında gördüğüm kişiler şahsa hamle yaptı. Ben de şahsın ayağına çelme takarak düşürdüm ancak vurmadım. Ben ‘devletin polisine yardım edeyim’ diye hamle yaptım. Fırındaki üç kişi elleri ve ayaklarıyla vurdular. Bunun üzerine erkek şahıs bir süre yerde yattı. Hızlı adımlarla yerde yatan şahsa doğru yürüyen ve üç dört tekmeyle şahsın başına vuran kişi, bize ‘Yakalayın’ diyen sivil giyimli polisti. Polis tekme atarken ‘Kimmiş o.ç., şimdi söyle’ diye bağırıyordu. Polis öldürücü nitelikteki tekmeleri vurduktan sonra yerde yatan şahıs ayağa kalkarak kaçtı.”

Bu arada, 5 Ağustos’ta tutuklanan fırındaki üç sivilden biri olan Muhammet Vatansever’in de, sorgusunda, ‘polise yardımcı’ olmak için Korkmaz’a çelme takıp düşürdüklerini, kendisinin bir tekme attığını, sonra polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın gelip vurduğunu anlattı.

Polisin elinde sopa vardı

Vatansever, “Polis olduğunu düşündüğüm şahsın elinde 40-50 santimetrelik bir cisim vardı. Bu cismi kullanıp kullanmadığını hatırlamıyorum. Ayaklarıyla vurduğunu hatırlıyorum” dedi. Fırıncı İsmail Koyuncu ve özel güvenlik görevlisi olan kuzeni Ramazan Koyuncu da “Polislere yardımcı olmak kastıyla yapmıştık” diye savunma yaptı. Soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan ikinci polis Terörle Mücadale Şubesi’nde görevli Y.A. oldu. Ali İsmail Korkmaz’ın kendilerine taş attığını ileri süren Y.A. , ifadesinde, polislerin yanında meşe odunuyla görülen ve tutuklandıktan sonra serbest bırakılan Serkan Kavak’ı tanıdığını ifade etti. Dört sivil kişinin eylemcilere müdahale ettiğini anlatan Y.A. “Eylemcilerin dövülmesi veya yakalanması konusunda resmi veya sivillere herhangi bir emir ya da talimat vermedim. Sadece bir grup göstericiyi kovalarken benim önüme çıktılar. O şekilde sivillerin yakalayıp kovaladıklarını gördüm. Darp edip etmediklerini bilmiyorum” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 78 yorum
ANKLET HABERİNE BAKTIMDA ŞUNU GEÇİRDİM İÇİMDEN BU TOPLUMUN %50 YOBAZ DOĞU ZİHNİYETLİ.EE KALIYOR %50 O %50NİNDE %30U MİLLİYETÇİ YENİLİĞE KARŞI.VE ELİMİZE KALIYOR %20 O %20 NİNDE %10 U SAÇMA SAPAN AKIMLARA İNANIR…VE KALDI %10 YANİ ŞU TÜRKİYEDE KENDİSİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLARDA BENCE %10 HAS KÜLTÜRE SAHİP DİNİNİ BİLEN VATANINI GERÇEKTEN SEVEN IRKÇI OLMAYAN EVRENSEL OLAN AYDIN İNSANLAR %10 YAZIH
aydın dediğin kişilerde şu ergenekonculardır kesin :)
bu anketlerle hayal kuruyorlar sen katıldın mı ankete benim çevremde kimse katılmadı % delerde kaç oluruz bilen varmı;?
Direnin Çocuklar Ellerinizden öpüyorum ellerinizden Gördüğüm bir rüyayı Bir kere daha Hem de uyanıkken Tekrar Yeniden yaşattığınız için Mert insanların yaşadığı Yalanın Kahpeliğin yasak olduğu Merhamet Kardeşlik Adaletin hüküm sürdüğü Bir ülkem vardı düşümde Ve siz geldiniz Benim mamak yaşlarımda "Aslaaan Papucu yarım Çık dışarıya oynayalım" Uyanacağız Uyandıracaklar Belki bu sefer Elektrik vermeyecekler Çarmıha germeyecekler bu sefer Başka bir hinlik Başka bir şeytanlık Kahpelik Bükecekler boynumuzu Uyandığınızda Rüyaymış diye şaşırmayın Ve inanın Aynı rüyaları yeniden Görme şansınız olacak
alın size polis ben hep yazdım türkiyede vergilerimizle bize silah sıkılıyor gaz sıkılıyor olaylara katılmadım hep haberlerde gördüm bu serefsizlerde mısır halkın vergileriyle adam öldürüyorlar diye faryat figan ediyor dönü aynada kendine bakmıyorlar
akp emir bverdi polis öldürdü msıırdan ne farkınız allah bealnzı versin o polis çocukalrı eşelri varsa bebekelri aynı şekilde öldürlsün allahsız katil iğrenç inşalar alah beallarını versin pkkya kedi mağsum halka kapalnm kesilirler
SİZ DEVLETİN POLİSİNE DEĞİL AKP NİN POLİSİNE YARDIM ETTİNİZ BİRİNCİSİ BU.İKİNCİSİ BİR GENCE 3-4 KİŞİ BİRDEN SALDIRMAK ŞEREFSİZLİKTİR ERKEKLİK DEĞİLDİR.HALK SİZE BUNUN HESABINI AYNI ŞEKİLDE SORSA NE HALT YİYECEKSİNİZ ACABA.İFADELERLE GÖRÜNTÜLER AYNI DEĞİL BİR DE ADAM OLACAK BUNLAR .
erkeklik 1ay kamu yolunu kapatıp halkın hakkını gasp etmekmidir.kim bu hakkı yol kapatmayı reva görebiliyor anlamıyorum.eskişehirde insanlar çarşıya giden bu yolu 1 ay kullanamadı.öldürmek reva değildişr ancak bunların yaptıklarıda doğru değildir.neden kimse bunu böyle düşünmüyor.yanlışlık yanlışkla düzeltilmeye çalışılmıştır.yolu kapatanlarda bu da onlar kadar suçludur.
28 şubat dönemindekiler kimin polisiydi?
peki, 3 metreden bir polise 10 kişinin taş yağdırması, engelli vatandaşların ekmek parası kazanmak için satış yaptığı simitçi tezgahlarını parçalamak, devletin otobüsünü - ambulansını - itfaiyesini - polis otosunu - iş makinesini ateşe vermek erkeklik midir....?
pariltiliahmet kardesim polis guc kullanir toplumsal olaylarda istenmeyen birkac nahos olayda olur bunu herkes biliyor gececekisn AKP nin polisi imis ayaklarini, chp nin yandas tv sinde de birkac kisi olsede daha iyi ses cikarirdi demesini unutuyrousnuz serefli vatandasim seni sevisnler bir kisi dedigin devlete saldiriyor vatandasda poliisne yardim ediyor ne var buna yukarda bir ukalada akp emir verdi polis öldurdu misirdan ne farkimiz var demis senin gibi kimin canagini yaladigi belli ama burasi ne bir misir nede suriyedir TURKIYE baska turkiye de yookkkkkkk
tebrikler kraldan kralcı katiller
aynen katılıyorum
ÖLDÜRENLERİN ELLERİNE TEKMELERİNE SAĞLIK HAİN TAŞERONLARA ARTIK BU ÜLKEDE (TÜRKİYE) YER YOK
sen nasıl insanım diyebiliyosun kendine ölen her ne olursa olsun 20 yaşına bile gelmemiş bir genç biraz empati kur haklı haksız her ne sebepten olursa olsun sonu ölümle biten bir olay ... bu beğenenler içinde söylediklerim geçerli allah korkusu olmayan içinde merhamet duygusu kalmamış insanlar olmuşuz yazık allah sizleri affetsin...
Az bile ama allah belanızı versin bu yaptığınız hayatınız boyunca kabus olsun sizlere uykularınız kaçsın her baktığınız yerde o çocuğun gözleriye karşılaşın adalaet bu şekilde tecelli etsin bu sefer .
aynen dediğin gibi bu çocugun ölümüne neden olanlar bu dünyada olmasada diğer tarafda cezasını alacak polis yada geziciler orada ne oldugu belli olacak merak etme sen
alın size tc devletinin polisi adam öldürüyor birde mısır devleti terör estiriyor diye konuşurlar
Bu zihniyete sahip kişiler, hedeflerine ulaşmak için kendi kendilerini bile öldürürler. Eski Yök Başkanı Erdoğan Teziç için hazırlanan suikast planı gibi. Bir olayın Fail yada Failleri araştırılırken “Bu olaydan kim yada kimler menfaat elde etti?” diye sorulur. Sonuç olarak, bu olaydan “Gezi eylemini içerden ve dışarıdan finanse edenler” menfaat elde edecekti ve ülkemizi Mısır’a çevirecekti ama hesapları tutmadı.“Gezi Eylecileri” de tek kelime ile “Kullanıldılar”.
AKP nin polisi ve onun gönüllü destekçileri.19 yaşındaki genci öldüren ve buna alkış tutan,neden olan herkesin Allah belasını versin.
Gezi eylemini içerden ve dışarıdan finanse edenler, gezi eylemine katılanları galeyana getirdi.Gezi eylemcileri insanların tahammül sınırlarını o kadar çok zorladılar ki, Polislere, İşyerlerine, Bankalara ve Kamu Kurumlarına saldırdılar, sokağa çıkılmaz ve şehirleri yaşanmaz hale getirdiler. Gezi eylemini finanse edenler tarafından, böyle bir kargaşada yaralananların ve ölenlerin olacağı biliniyordu ve bu yaralananlar ve ölenler kullanılarak ortalığı daha beter karıştırılacağı zaten planlanmıştı. Yorumumun devamı alttadır.
Laan zıRto PıRTO Yobazlarr..aLın size pekaka hadi GüCüNüz yetiyosa iMRalıda beslediğiniz TÜRK düŞmanı apoyu asın kesin-VuRun..ama nerede 1 AtatürkÇü miLLİyetçi Vatansever Türk ogLu Türk varsa..Gücünüz onlara yetiyoR degiLmi?
ayagına çelmene saglık bir pislikten kurtuldu güzel ülkem...
sen temiz kal kardeş.bir gün o ali ismal korkmaz gibi düşünenlere ihtiyaç duyarsan.o zamanda size ihtiyacım var ama sizler birer pisliksiniz diyebilirmisin.sen ve senin gibiler diyemez.çünki o anki menfaatiniz ali ismail korkmazlarda.dilerim ALLAH TAN bir gün ali ismail korkmazlara ihtiyacın olur.
BU KADAR MI İNSANLIKTAN ÇIKTIN
ALLAH BU OLAYDA SUCU OLAN POLİS YADA SİVİL KİM VARSA ONLARIN KIZI YADA OGLU VARSA İNSALLAH TEZ ZAMANDA ONLARADA BÖYLE VAHSİCE ACIMASIZCA BİR ÖLÜM YASATSINKİ ONLARDA ANLASINLAR BİR MASUMUN CANINI ALMANIN NE KADAR ACI VE AGIR OLDUGUNU O KİSİNİN ANNESİNİNİN BABASININ YASADIGI ACININ NE OLDUGUNU BUNLAR BİRDE ADAMIM DİYE TOPLUM ARASINDA GEZERLER YAZAIKLAR OLSUN ONLARA ..
İfadeden anlaşılan "Evinde zor tutulan %50"ye mensup bu AKP SS timleri fırında pusuya yatıp öldürmek için beklemişler yoksa fırının kapanma saati geçtiği halde yağma olur diye bekledik neden desin eylemciler nereyi yağmalamışlarda fırını bekliyorlar,devletin polisine yardım etmek 12 Eylül öncesi ABD uşaklarının zırvasıydı şimdi bu AKP nin SS timlerinin zırvası olmuş. yarın hepisi destan yazdılar diye onore edilerek salıverirler birazda nakdi mükafatta gelir tabi.
bence arkadan kullanmışlar bu arkadaşı...
Devletin polsine ihbarda bulunarak yardımcı olunur.İnsan öldürerek değil.
BU CENGAVER POLİSLER VE YARDIM EDEN SAHISLAR ACABA TERÖR EYLEMİ YAPANLARA NEDEN MÜDAHALEDE BULUNMUYORLAR. 5 KİŞİ BİR GENCİ ARA SOKAKTA TEKMELEMEK KOLAY MACANIZ YİYORSA DİYARBAKIRDA TERÖR EYLEMİ YAPANLARA MÜDAHALE ETSENİZE ARA SOKAKLARDA YOOO ORDAAA YEMEZZZZZZZZ
elinize sağlık
akpliler beğeniyormuşuz övünüyor musunuz eserinizle masum bir can gitti bi de mısırı destekleyen açıklamalar yapmazlar mı kendi kapının çöpünü topla önce sen elinize kan bulaştı ve hiç bir abdest bu bulaşan kanı temizleyemez
Siz çok yaşayın Başbakan... Bir anneyi ağlatıp, bir babayı ağlatıp geride bıraktığınız kocaman bir hainlikle siz çok yaşayın..
yan tarafta haberde hafif ıslak gözlerle mısırda devlet zulüm yapıyor eli silahsız insanları öldürüyor diye yorum yapanlar burda gelip ölene geber öldürene eline sağlık diyor. ben anlamıyorum artık bu zihniyeti.. beyne oksijenmi gitmiyor lan sizin...
bir atatürk ve bir dersim daha gerek bu iran şah kulu hain kızıllbaşlardan kurtulmak için ah atam ah neden bu kadar erken öldün tunceliyi yıkıp gitseydin ya ...bu hataylı arap alevisi nedense ölen bu devlete vbaşkaldırarak öldüren teröristlerin hepsi alevi düşündürücü nedense şehitlerimnizin hepside süni türk kürt arap .....
bence seni kullandılar bir zaman sonra unutulursun
Herkez her şeye karısıda olacagı bu. Baksana balık bastan kokar, Tayyip hiç birseyden anlamaz herseye karısır, son bombası White Sea'miş. Seni böyle zekasız yetiştiren hocalarının değil, aynı kapasitede olan kişiliksiz seçmenlerinin suçu bu hepiniz eli kanlısınız. Hepiniz. Bebek katili Aopo dan farkınız kalmadı. Kankanız zaten de.
NE İŞİ VARMIŞ TAKSİMDE GEZMEYEMİ ÇIKMIŞ ELİNDE GÜLLE SEVGİLİSİNİMİ BEKLİYOMUŞ HA GENÇLER ÖLMESİN AMA GENÇLERDE RAHAT DURSUN BAŞKALARININ MAŞASI OLMASIN BDP Lİ SIRRI KENDİNİ KEPÇENİN ÖNÜNE ATTI OLAYI BAŞLATTI SONRA BONRUMDA TATİLE GİTTİ ÖLEN KİM GARİBİN OGLU
Yakında Türkiye'de iç savaş çıkmazsa görün bakın... 1 Alevi, 2 Alevi 3 Alevi vs vs öldürün bakalım... Ben öleceksem sende öl !!!
polise ben emir verdim diyenlerin diktatörlerden ne farkı var acaba. hala çıkıp nasıl savunabiliyorlar kendilerini. bırakın mısır ı suriye yi de kendi ülkenizde dövülenlerin, öldürülenlerin kafatası sopalarla kırılanların, haksız yere müebbet hapis yedirtilenlerin hesabını verin. önce kendi ülkenize bakın sayın hükümet yetkilileri. ekonomi pekte iç açıcı değil. ama sizlerin derdi başka... basiretsizliğiniz artık konuşma üsluplarınızdan belli oluyor.
KÖR ÖLDÜ BADEM GÖZLÜ OLDU
inşallah senin ailenden birileride yaşar böyle bir canilik en yakın zamanda amin.
DEVLET POLİSİNE YARDIM ADAM DÖVEREK Mİ OLUYOR O..PU ÇOCUKLARI.
Allah o polisinde sizinde belasını versin nasıl siz bir annenin babanın yüreğini yaktınız Allah sizinde yüreğinizi yaksın(Amin)
Adamım diye gezersiniz birde ne olursa olsun gencecik bir çocuk, tez zamanda aynı şiddet ile karşılaşırsınız inşallah.
Bu örgütlü cinayetten başka bir olay değil. Ama AKPKK lı olduklarından adalet sıfırlanır ve berat ederler. Katillerin Allah belâlarını verir inşallah.
abi bu kadar adamı süpekilasyonlarla meydana getirdiler biride çıkıp demiyorki yardım edeyim mucize gerçekten oldu gördüklerinizi duyduklarınızı unutun arkadaşlar bayankupon diye bir site buldum kadınların açtığı iddaapaylaşım sitesi kadınlar 2 haftada altıyüzelli milyar kazandırmış. hemen siteyi bakın derim zengin olun. BAYANKUPON diye aratın ilk siteye
yakala, tak kelepçeyi götür. ama yok öldürene kadar döv. ölürse ölür , ölmezse bişey olmaz. işte bizim polisimiz ve onun yardakçıları ve yalakaları.. insan bu insan , be hayvan oğlu hayvan..
ne şehit oldu ne gazi bok yoluna gitti ali sırf birilerinin iktidara olan kini hırsı vesaire sonuç kim kazandı bence illegal örgütler ülkeyi karıştırmak isteyenler siyaseten kazanamayan siyasiler ama kaybeden türkiye cumhuriyeti
"Polis öldürücü nitelikteki tekmeleri vurduktan sonra yerde yatan şahıs ayağa kalkarak kaçtı.” fırında ocakcı olarak çalışan biri böyle bir cümlemi kurmuş. vay be kültüre bak ocakcıdaki :)
iyi oldu öldüğü devlete başkaldırmak neymiş gördü işte.
Su testisi su yolunda kırılırmış...
sen de yaşarsın inşallah.
Katil polis-Katil vatandas yaratan bu iktidara lanet gelsin
sizler öbür dünyanın odunu olursunuz örümcek beyinli insanlar...
Diğer Haberler