Bolu Dağı Tüneli'nde araç yangını! Yol 1 saat trafiğe kapatıldı

Bolu Dağı Tüneli’nde alev alan hafif ticari araç, kullanılamaz hale geldi. Dumanlarla kaplanan Bolu Dağı Tüneli, yaklaşık 1 saat araç trafiğine kapatıldı.

İstanbul’dan memleketi Artvin’e giden İlhan Şeker (47) yönetimindeki hafif ticari araç, saat 01.00 sıralarında TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı Tüneli geçişinde motor kısmından alev aldı. Alevleri fark eden İlhan Şeker, eşi ve kızının da bulunduğu aracı durdurup indikten sonra itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Şeker ailesi, araçlarının söndürülme çalışmalarını birbirine sarılıp teselli ederek izledi.

AW434225_04

Dumanlarla kaplanan tünelin her iki yönü araç trafiğine kapatıldı. Araçlar Abant ve Kaynaşlı gişelerinden D-100 Karayolu’na yönlendirildi. Yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alınırken, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından tünel yeniden araç trafiğine açıldı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Tünellerde tüm uyarılara rağmen sürücülerin kural tanımazlıklarının önüne geçilmesi Lazım. Tünel hız limitlerini takan yok.
@lms100 harbi sacmasin yaa motoru alev almis sigir eti tuketmis yaratik bilmislik yapma hemen gecmis olsun aileye
Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.
o tünelde yangına müdahale ekipmanı illaki olmalı itfaiye ekibini gelinceye kadar müdehalesi yapılabilirdi. kaldıki kendi aracında en az 6kg kuru kimyevi toz olsaydı yine engellenirdi. birdaha tüpsüz dolaşmaz
Bu tünel ne zaman açıldı. açıldığı tarihten beri her hafta iki kez geçiyorum. iki hafta üst üste onarım olmadigini, birkaç serin kapı olmadığıni hiç görmedim. Açıldığı hafta onarım başladı. halen devam ediyor.
Diğer Haberler