Bu şehirde 3 liraya 100 dolar alınabiliyor

Düğünlerde gelin ve damadın başına saçmak için basılan sahte dolarlara en fazla talep Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden geliyor.

Bu şehirde 3 liraya 100 dolar alınabiliyor

Hatay’da bir firma tarafından basılan dolarların, 1 dolarlık yüzlük destesi 3 liraya alıcı buluyor. Dolarların basım amacı ise düğünlerde gelin ve damadın başına saçmak. Sahte dolarlara en fazla talep ise Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden geliyor. Hatay’ın merkez Antakya ilçesi Meydan Çarşısı'nda esnaflık yapan Şevket Güven sahte dolara artan talebin düğünlerden kaynaklandığını belirterek, günde ortalama 3 -4 bin banknot sattıklarını söyledi.

Güven, ''Hatay'dayapılan düğünlerde, gelin ve damat meydanda oynarken başlarına para atılıyor. Son üç yıldır gelin ve damat oyun oynarken gerçek dolar yerine sahte dolarlar atılmaya başlandı. Bu düğünler için özel üretilen sahte dolarlar, yüzlük desteler halinde satılıyor. 1 dolar olarak basılan paralar gerçek dolarlardan biraz daha büyük ve renkleri biraz farklı. Açık yeşil ve siyah olarak basılıyor.'' dedi.

Sahte dolarlara en fazla Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden rağbet geldiğini söyleyen Güven, ''Biz düğün nişan malzemesi satıyoruz. Sahte dolarlar da bu sektörün işine girdi. Günde yaklaşık 30-40 deste bu dolarlardan satıyoruz. En fazla rağbet, düğünlerin şatafatlı olduğu Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden oluyor.'' açıklamasını yaptı. İlk bakışta dolar gibi görünen bu sahte dolarlar, rengi ve ebatları ile gerçek dolardan ayrılıyor ve şehirde çok rağbet görüyor.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Adanadaki düğünlerdede cok sahte dolar atıyolar havaya :) ama bence görgüsüzlükten başka bişey değil.
samimiyetsizlik, görgüsüzlük, ego duygularımız o kadar tavan yapmış ki artık ticarete yansımış durumda. Hal böyle iken elin amerikası avrupası sömürür sonra da ah efendim vah efendim yapar dururuz... ÜLKEM ADINA BÜYÜK TALİHSİZLİK.
MİLLET HAVA ATACAM DİYE KAFAYI YEMİŞ..
devlet neden izin veriyo sante para basılmasına ve satılmasına
vergi alındığında kalpazanlık serbest mi?
Hava atamayanlar hava yerine para atsın.Sahteleri hava yerine geçer.
Diğer Haberler