Büyükelçi Karlov'u öldüren teröristin cenazesini alan olmadı

Büyükelçi Andrey Karlov'u silahıyla suikast düzenleyerek öldüren terörist Mevlüt Mert Altıntaş'ın 24 gündür ailesi tarafından alınmayan cenazesi ortada kaldı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırıyla öldüren ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın 24 gündür ailesi tarafından alınmayan cenazesinin kimsesizler mezarlığına defnedilmesi için işlem başlatıldı.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 19 Aralık 2016 tarihinde Büyükelçi Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Altıntaş'ın Keçiören'deki Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemleri 21 Aralık'ta tamamlandı.

Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adli Tıp Kurumu Kanunu Uygulama Yönetmeliği hükmü gereğince cenazenin teslim alınması için tanınan 15 günlük sürede Altıntaş'ın cenazesi teslim alınmadı.

24 GÜNDÜR MORGDA

Aile tarafından kabul edilmeyen ve yaklaşık 24 gündür Adli Tıp Kurumu morgunda bekletilen Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığınca işlem başlatıldı. Yönetmelik hükmü gereğince Adli Tıp Kurumu tarafından Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için belediyeye yazı yazıldı. Saldırgan Altıntaş'ın cenazesi, belediyeye teslim edilmesinin ardından kimsesizler mezarlığına defnedilecek. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Akılları sıra İslam için Allah için öldürdü dimi tekbir getirerek. Seni toprak bile kabul etmeyecekken, sana bunu yaptıranlar Allah için yaptığına nasıl ikna etti ve kabul ettin düşünüyorum. Bir cevap bulamıyorum.
cevap çok basit esasen. Bu adamlar cemaat evlerinde, ülkü ocaklarında, alperen ocaklarında, ve dini örgüt evlerinde yetiştirildikleri için biat kültürü oluşmuş ve büyük abilerinin emirlerini sorgulamadan yerine getiren insanlık dışı asakallardır bunlar bilinçsiz bilgisiz cahil aptal gibi sözcükler yetmez bunları tanımlamaya ve malesef ülkemizde o kadar çok var ki nasıl temizlenir diye sormak ta anlamsız olur çare din ve milliyetçilik üzerinden siyaset yapanlara pirim vermemek esastır ama son zamanlarda bu çevreler insanların açlığından ve sefaretinden yandaş toplamaya başladılar pkk gibi
cevap basıtmış ulan kac sefer ulku ocagına,alperen ocagına gıttınde boyle konusuyorsun .orada neler anlatılır neler yasanır bılırmısın cahıl adam .gıtmedıgın gormedıgın yasamadıgın ortamlar ıcın ahkam kesme ..cok merak edıyorsan ocaga gel bır cayımızı iç, yemegımızı ye ondan sonra yasadıklarını yaz ıstersen
Diğer Haberler