Canan Karatay'dan GDO'lu ekmek açıklaması

Adana'da bir firma tarafından fırınlara satılan, ekmeği olduğundan hacimli gösteren ve geç bayatlamasını sağlayan katkı maddesinden GDO'lu soya çıkmıştı. Karatay konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay'ın konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

Ucuz olsa dahi yememiz lazım. Çünkü içinde çok katkı maddesi, kimyasallar var. Tarım Bakanlığı'nın izniyle bütün unlara yüzde 10 katkı maddesi koymak zorundayız diyor uncular. Bunun üzerine bir de GDO çıktı. İthalatına izin veriliyor, yazık. Ülkemizde GDO'suz her şeyi yetiştirebiliriz diye düşünüyorum. Bunun mücadelesini veriyorum. GDO'lu yiyecekler bilhassa soya mutlaka GDO'lu oluyor, çok tehlikeli. Her türlü hazır yiyeceğin içinde bulunuyor. Soyada yalancı östrojen var. Bütün hastalıkların sebebi, başında da meme kanserinin ve kısırlığın sebebi.

Yalnız GDO değil. Ekmek Türkiye'de 1950'lerden sonra hayatını kaybetti. Buğdayın kendisindeki guleten, lektün proteini o kadar tehlikeli ki.
Lektün proteini insülin hormonu salgılatıyor, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması yapıyor. Lektin denilen protein hazmolduğu zaman aynı boğmaca virüsüne benzer bir formüle dönüşüyor. Çocuklarda öksürüğün sebeplerinden biri de budur.

"KESİN OLARAK SÖYLÜYORUM, EKMEK YEMEYİN"

Yüzde 10 katkı maddesinin içinde bromür var, ağır metaldir. Bütün canlılar için tehlikelidir. Kesin olarak söylüyorum. Ekmek yemeyin. Geleneksel buğday kalmadı. Ben senelerdir söylüyorum. İran'da geleneksel ekmek yalnız lavaştır halkımızı kandırmayalım.

Hakiki besin vücuda girecek. Sağlıklı karbonhidrat yiyeceğiz. Kuru fasülye, mercimekte de vardır. Yumurta en önemli besindir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Kadın ne söylese çıkıyor.ölünce kıymeti daha anlaşılıcak
Bilimle orantılı olarak artan tek şey sahtekârlığımız. Millet dış dünya dan habersiz, ülke gelişiyor zannediyorlar. Bi ara interneti gündeme getirin lütfen. Rusya da 50 gb hızda kullanılan internet, Bizde 50 gb kota ile satılıyor hemde uçuk fiyatlara. Adam orda saniyede 50gb veri indiriyor. Herşeyimizin sahtekarlık olduğunu bu millet artık görsün.
@sonefe53 İyi sallamışsın bilmemek böyle bir şey işte.
balcılar dava açtı yarın da fırıncılar dava açar. ama her söylediği doğru, bilimsel verilerle anlatıyor. abd cüce buğdayı ülkemize soktu ekmek bozuldu
sanki yeni birşeymiş gibi... ekmeği beyazlatmak için GDO ve maliyeti ucuz domuz jelatini kullanıldığı yıllardır söyleniyor. aklınıza yeni mi geldi. referandumda oy devşirmek için al bir oyun daha. Biz halkı düşünüyoruz ayakları falan...
ekmek yediğim zaman fena oluyorum.bişey içerde resmen isyan ediyor.
bu ulkede insan canı okadar ucuz ki özellikle bu gıda namussuzları para için yapmadıgı şey yok devlet zaten ne denetim ne baska sey oylesine devlet vergiye bakar sadece bıde muslumanlık olunca kimseye laf kondurmazlar para hariç allah belasını versin
Bizim gibi bir milleti gdo lar ile yok ettiniz sizde yom olun insallah:)
EKMEK YOK.. ŞEBİT VAR.. YANİ YUFKA..EVDE YAPILAN..
arkadaslar kadın haklı ozellikle paketlenmis urunleri cips kek vs kesinlikle tuketmeyin dogal beslenin bu ulkenin(devletin degil) bize ihtiyacı var
gdolu olmayan ürün kaldı mı? vala mis gbi de yiyorum, başka çare var mı? bir kase çorba ile 1 ekmek yiyoruz biz, hayatta kalmak için başka çare yok. bu abladaki para bende olsa hiç yemem valla, sabah akşam zeytinyağlılar kilosu bilmem kaç liralık organik ürünler yerim ama yok. ağalarımız beylerimiz kilosu kaç liralık çaydan içsin, biz böyle de yaşarız, bakalım köprüden nasıl geçecekler zaatı şahaneler.
eyyyy bunak... pcoca colanın zararlarını anlatırken.. gazlı içecek değilde marka ismi söylesene kıçın yiyosa..onu yeme bunu yeme.. sen kobmu yiyosun. bunak
@makbat1 kadın saglıklı beslenın dıyor evet ekmek zehır sacıyor kadını kıcınla dınledıgın okudugun bellı
Diğer Haberler