Canlı yayında Erdoğan'a eleştiri ve istifa

TRT Arapça kanalında program yapan Mısırlı Beshir Abdelfettah, Başbakan Erdoğan'ın Mısır politikasına ağır eleştiriler yönelterek, canlı yayında istifa ettiğini açıkladı.

Canlı yayında Erdoğan'a eleştiri ve istifa

Tüm Mısır halkından bugüne kadar TRT 'de çalıştığı için özür dilediğini de açıklayan Abdelfettah, artık bu kurumla bütün ilişiğini kestiğini ifade ederek; " Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır." dedi. Radikal'in haberine göre TRT Arapça spikerinin Beshir Abdelfettah'ın olay yaratan sözleri şöyle:

"Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır.

"ERDOĞAN'IN MISIR HALKINA ÖZÜR BORCU VARDIR"

Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum. Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz. "

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
TRT'de Teyyib'in şantajlarına boyun eğmeyen, Teyyib'in satın alamadığı, onurlu ve şerefli çalışanlar da varmış demek. Ne diyeyim; Teyyib'in g.t kılı olmayı içine sindirerek üç kuruş menfaat için ona boyun eğen TRT çalışanları utansın.
tayibin kamışı çokmu hoşuna gittide yiyon ibnenin biri istifia etmiş çokta tıııın bir pislik eksildi demektir tayibinkini azına almasan olmaz demiii
yiğit bulut gibi yiğitler varken satılmış Beshir Abdelfettah lara gerek yok. defol pislik seniii. zaten biz kovacaktık seni.
yiğit bulut gibi yiğitler mi?arkadaşım sen herhalde 2006 dan önce başka bir ülkede yaşıyordun.şu yiğit bulutun önceki konuşmalarını proğramlarını izlemeni tavsiye ederim.nasıl bir adammış öğrenirsin!
ONUR BAŞKA BİR ŞEYMİŞ DEMEKKİ.SENİ TAKDİR EDİYORUM.pardon birisi bizdede böyle spikerler varmı dedi ! hadi ordan ! hadi ordan !
Sayın Erdoğan, Mısırdan sana ne, Suriyeden sana ne. Elinden geliyorsa Suriye'de savaşan Müslüman kardeşlerin arasını düzelt, onları Hucurat-10 ile barıştır. Türkiye'yi savaşa sokma. Suriye'de taraf tutma...
tehdit edilmiştir mutlaka. yoksa erdoğanı beğenmeyenin aklından zoru olmalı.
Yiğit Bulut ve Beshir Abdelfettah. Yorum sizlerin...
AHLAK YOKSUNU DARBECİ TARAFTARI AŞAĞİLIK HERİF ALLAH SEN VE SENİN GİBİLERİNDEN MISIR HALKINI KORUSUN
ee herkez gibi yagli yalaka degil diye dayanamiyorsun degilmi ergoganin kili seni
Doğru laf eğri insanları kızdırır.Kızma brader:))))
Adam Mısır halkının ta kendisi ya İllaki Mursi taraftarımı olacak. Sizin derdiniz Mısır Devleti ve halkı değil siz Mursi nin Müslüman kardeşler örgütünün çıkarlarını savunuyosunuz. Mursinin Türkiyede ne kadar destekçisi varmış meğer. Gidin ozaman Mısırda direnin Türkiyeyi neden karıştırmak istiyosunuz.. Mısırda seçmen sayısı 53 milyon muş mursinin aldığı oy 13 milyon yani Mısırda herkes Mursiyi desteklemiyor.
Nasıl bir Başbakan'ımız var bizim biz ne suç işledik' te bize böyle bir Başbakan verdi?
Kimse işini kolay feda etmez.Mutlaka diktatör bozuntusu Sisi tehdit etmiştir.bu adamı.
Türk-Mısır ilişkilerini bozmaya çalışan bi şahıs daha sadece gülüp geçmek lazım. Allah Sabredenlerle beraberdir.Diren Mısır. Bu Millet Seninle..
bu vatandaşın tavrı mısır halkına örnek olursa kavga biter
Darbecilere yaltaklanma değilde nedir?Darbeciler TRT'nin Mısır muhabirini tutuklayabiliyorsa,bu zat ya korkudan ya da yaltaklanmak için istifa etti.Giderayak tüm muhaliflerin yaptığı gibi aynı yolu takip etti ve Erdoğan'ı eleştirerek bir puan daha almayı tercih etti.Darbecilerin kanalında işi hazırdır sanırım.
defol gitvede haddinibil.kendini fasülyegibi nimetten sayma.
eğer bunun yaptığı şerflilikse böle şerefi ....
valla senin taptigin recebinde serefini gorduk..Bu adamin serefine kurban olun adi embesiller
SİSİ KARŞITLIĞINI ERDOGAN YANDAŞLIĞI SANAN ZAVALLILARA BAK. EĞER BU ADAM ERDOGAN'A TAPMIYORSA GİRDİĞİN GÜNAHI AHİRETTE GÖRECEKSİN. HEMEN YAFTAYI YAPIŞTIRMAKLA HAKLI ÇIKMAYA ÇALIŞMAYIN BOŞUNA. BOYUNUZA KADAR PİSLİĞİN İÇİNDE O FİKİRLERİNİZ.
darısı diğer çalışanlarının başına......
en büyük ATATÜRK başka büyük yok kürtlere ölüm
sen 100 yıl önce batmadın mı ne konuşuyon hala
Gerçekleri gördüğün için ne mutlu.O bahsettiğin kimsenin eline binlerce müslümanın kanı bulaştı.Halende suriyeli müslümanların hiristiyanlarca bombalanması için çırpınıp duruyor.
alt tarafı sipikersin satılmış istifa etsen neyazar sen kimsinki t.c başbakanına yanlış yaptı özürdilesin diyorsun pussstttt defolllll
Bir şeyi unutmuşsun adam Mısır halkından onuruna dokunmuş. Herkes Mursinin örgütünü desteklemek zorundamı. Bu Mısırlı şahıs desteklemiyor.
onurlu insanmış
Gercekleri fark edip dogru kararlari ve cesaret sergileyenler daima alkislanir gec olsada.. Kim bilir belkim bir gün Erdogan´da yaparsa süpriz olmaz nede olsa oda bir insan tabii güc sarhoslugunda ve din sömürgesinde kurtulursa...
erduş alay konusu oldun. farkında mısın
siz doğru ile yanlışı ayırdedemediğinizin farkında mısınız sülo ?
Besmele duymuş şeytan gibi kaçarsınız tabiii.. Tayyip ismini duyan çakallar kaçacak yer arıyor.
yedi,ğin ekmek boğazında durur inş hain pezevenk.. ne özürü lan? tayiyp askeri darbeye karşıyız dedi halkın seçtiği bir lideri darbe ile indirmek domokrasiye yakışmaz dedi lan siz bunları gö.tünüzüdenmi dinliyosunuz çok merak ediyorum.. bukadar kör bir toplum olamaz şu yorumalra bak tühhh ALLAH cezanızı versin cahil insanlar..
BÖYLE KENDİNİ SATANLARA BİDE DEVLETİN KANALINDA CALISTIRILIP DEVLETİN PARASINDAN MAAS VERİLİYOR karnını türkiyede doyuruyor ama sisiyi tutuyor kovmalı böyle 2 yüzlü insanları türkiyeden
ne yapacaktı lan geri zekalı almanyada yaşayanlar tecirimi tutacak ne yapacaktı senin gibi tayibe alcaklık mı etseydi helal olsun adama ülkesinin sesi oldu sizin gibi iki yüzlü degil
eminim kovulmuştur rol kesiyordur tv ekranlarında
mısır mısırlılarındır. bravo onurlu adam demekten başka bir şey söylemeye hakkımız yok.
Helal olsun...
tambir yalaka pislik
senin ülkendeki televizyonlar da akp'nin yalakası senin yorum yapmaya hakkın yok
Spiker ya Tam bir salak yada halk düşmanı ajan. Vatan sevgisi seçimle iş başına gelenleri alaşağı eden, kurşuna dizen diktatörlüğe karşı eğilip bükülmek mi... Sisi yanlıları topunuzu toplayıp çarpsalar bir erdoğan çıkmaz...
senin gibi dangalaklar için geçerlidir çarpmalar bölmeler eşittir Erdoğanlar benim gibiler için değil zavallı
sisi nin köpekliğine soyunduğu çok açık. eee mısırda da chp zihniyeti ile yaşayan çok insan var yoksa sisi köpeği darbe yapamazdı. Ama Başbakanın da söylediği gibi zulüm ile abad olunmaz ve zalimler, halka rağmen halkçılık yaptığını sananlar elbet ki cezalarını çekeceklerdir ve halk mısırın sahibi olacaktır. seçilmiş olanı darbe ile indireceksin, utanmadan bir de kalkıp halkçılık diyeceksin, bu nasıl bi tezattır.
lan burdakı babakan karsıtı hıpneler bu ulkenın ekmegı haram sıze defolun ısraıle ulkenıze canım kurban basbakanıma
Biz islamiyeti öne sürerek Türk Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapan Mursi nin örgütünün destekçisi arap milliyetçiliğine karşıyız.. Mursiyi destekleyen gitsin mısırda dirensin Türkiyeyi karıştırmasın.
asam mısırlı denyo neden ısraile gitsin sen boşbakanını alıpta gitsen daha iyi olacak o dedigin yere
neden sıra ile Müslüman devletlerini karıştırıyorlar neden mısıda ne olduda oldu suriyede ne yatınızda karışı yo fas ne oldu Libya neden karıştı bu kadar uyumakla Müslüman olunmaz Amerika yalaklığıyla van minutla Yahudi düşmanı olunmuyor herketler müslman olmadğın Müslüman potundasın tayyıb bey Erdoğan baş bakan bu kadar kör bu kadar koltuk bu kadar cum hur başkanlığı koltuğu uğrna din satıl maz
Bravo Beshir aferin sana
kac para aldıkı bu onun bunun cocugu
Sisi'den kaç lira aldın. gösteri yapan silahsız insanlara ateş eden alçakları alkışlamalı mıydık!!!! ey alçak.menfaatini put edinmiş şerefsiz..
puşt sisi dediğin köpek erdoğanla resimleri var el ele
Allah'ım sen bizi bu başbakandan kurtar. Dünyada hırıstiyanlardan başka dostumuz kalmadı.(tabiki dostsa).
işte gerçek bu islamı haçlılara teslim edenlere sesini yükseltti sonucu bildiği için onurluca istifa etti çünkü ileri demokrasi ona yapacağını bilir herkes haddini bilecek oda haddini bilmiş gerçekleri söyleyip kendi ipini çekmiş AFERİN ONURLUYMUŞ.
sktr git...cenennemin dibine kadar yolun var...
sen sktr git senin gibiler böyle onurlu istifalardan anlamazlar ah zavallı cahil okumamış insanım vay
sen erdoğana kurban ol canın cehenneme
ulan kafir erdogan kim ki ona kurban olsun puşt kafir gitsin ALLAHINA kurban olsun o
Takdirle karşılıyorum,Bizim cahil insanlarımız müslüman kardeşler isminin dini bir liderlik olduğunu zannediyorlar,hakbuki ülkeyi felakete götürecek bir zihniyet oluşumu ,din ile devlet işleri karışırsa diğer ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi o memlekette istikrar beklemek çok yanlış olur,başta görüldüğü üzere mezhep kavgaları ile onlarca insan her gün birbirini yer bitirir
daha din ile devlet işlerinin benmüslümanım diyenin ayıramıyacağını bilmiyorsun ne diyeyim şirkin ne demek olduğunu öğren
Helal olsun ! Filistin; gelme tayyip dedi, Mısır; 'sus artık tayyip' diyor ama bizim kagıttan kaplan tayyip, Mısır ve Filistini kullanarak ve dini istismar ederk Türkiyeden nası oy alabilirim die düsünüo ! senin yatacak yerin yok tayyyyyiiip
Diğer Haberler