ÇAYKUR Katar grubuna satıldı mı? Resmi açıklama geldi

Eski MHP milletvekili Lütfü Türkkan ÇAYKUR'un Katarlı bir gruba satıldığını iddia etti. İddia sosyal medyada tüm gün yankılandı, çeşitli yorumlar yapıldı. ÇAYKUR satılma iddialarını yalanladı. ÇAYKUR, "ÇAYKUR'un Katarlılara satıldığı haberinin gerçekle alakası yoktur. Böyle bir konu kesinlikle söz konusu değildir." açıklamasını yaptı.

ÇAYKUR Katar grubuna satıldı mı? Resmi açıklama geldi

Eski MHP milletvekili Lütfü Türkkan, ÇAYKUR’un Katarlılara satıldığını iddia etti.

Türkkan, Twitter hesabından, "Varlık Fonu'na devredilen ÇAYKUR, Katarlılar'a satıldı. Elde var bir. Sırayla gider bu. Bizim Rizeli uşakların Katarlı patronları var artık. Katar'dan daha önce alınan paraların borç kapaması olur mu bu satışlar?. Katar'dan daha önce alınan paraların borç kapaması olur mu bu satışlar? Sayın @memetsimsek Bakanım, bize gelen bu bilginin teyide muhtaç olduğu ifade ediliyor. Doğrusunu sizden öğrenebilir miyiz?" paylaşımında bulundu.

ÇAYKUR'dan açıklama

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada, "ÇAYKUR'un Katarlılara satıldığı haberinin gerçekle alakası yoktur. Böyle bir konu kesinlikle söz konusu değildir." ifadelerine yer verildi.

Türkkan'ın paylaşımları ise şöyleydi;

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
Daha dur , Daha dur bakın daha neleriniz satılacak.
@hayri.cinar devlet çay fabrikası, liman, petrol istasyonu, şeker fabrikası, tersane, et kombinası işletmez. Hepsi satılmalı, alınacak vergi yeterli olur.
@mskopuz esas seni bu laflarla işletiyorlar. Hep yandaş medyaya takılma IQ yu etkiliyor.
@mskopuz Ak parti başta olunca satılmalı,başka hükümet yapsa sokaklaradökülürdünüz satılırmı diye.Diğer hükümeleri böyle savunsaydınız şimdi Amerikayla yarışıyorduk..Ecevit Amerikaya kafa tuttugunda çay kuyrugunda tüp kuyruguna sabretseydik şimdi uçmuştuk..
@hayri.cinar Ne kaldı ki, daha neyi satacaklar?
@mskopuz SSK batmış 150 milyar kurtaramaz.. Devlet o kadar vergi toplayamıyor koyunum benim....Yapılan köprüler yolları devlet özel sektörü dışa borçlu olarak yaptırıyor !!! OLAN DA HALKA OLUYOR....
@hayri.cinar 2019 VE 2023 TC NİN YIKILMASINA ODAKLANILMIS TARİHLER GİBİ.. KİMSE YIKAMAYACAK TCYİ...
@mskopuz peki devlet istihdamı nasıl sağlar? ismi aklımda değil ama yanlış değilsem gazeteci Ahmet Hakan ın yazısında geçiyordu. suriyeli biri kuyumcu açıyor ve röportajda soruyorlar Türk işçi çalıştırıyormusunuz diye. verdiği cevap "yabancı çalıştırmıyorum" şeklinde, ulan burası Türkiye ve Türk vatandaşı nasıl yabancı kabul edilebilir işte aynen böyle! bari 3 kuruş aşağısına yerli sermayeye satılsın, alacağın vergi gene aynı vergi ama en azından kendi vatandaşlarımız kalkınsın ama sizde o zihniyet ne gezer!
her zaman ki gibi bu tür haberlerle toplumu konuya alıştırarak olabilecek tepkilerin azaltılmasına yönelik medya ya servis edilen haberler...ateş duman hikayesi ...günü gelince sattıysam ben sattım nolmuş der ve bu yüzde 51,5 kısımlık embesiller grubuda nolmuş sattıysa yol yaptı ya derler ve konu kapanır...
adamsin vala kardes ... merinos cok memlekette :)) iyi oluyor mustahaktir... satin satin
@kemall_ist SONRA DE HER ŞEYİ YURT DIŞINDAN İTHAL EDERİZ, İKİ GÜN ÖNCE Kİ HABERDE TEMEL ATILDI, çay Singapurdan alınıyor diye
@kemall_ist ulan kemalist misin ne sin. senin gibiler yüzünden çok gülüyorum. sen ve senin gibi kekolar olmazsa bizler nasıl güleceğiz. allahın kekoları. ulan biyeriniz sıkışınca ben Mustafa Kemal'in askeriyim diyosunuz. ama hepiniz asker kaçağısınız. ya askere gitmemek için 40 yıl üniversiteye gidersiniz. yada para verip askere gitmezsiniz. sonrada dersiniz. ee devlet buna izin veriyosa yaparım. işine gelmiyo dimi askere gitmek. sonra şehit haberine yorum yaparsınız. sizi gidi sizler. la siz kimin uşağısınız. father-mather belli değil senin bence adını bile korkudan yazamamışsın....
saaaatttııımmmmm! sata sata bitirinn tüm varlıklarımızı!
satılmadı dediklerine göre satmışlar demekki,
Devlet et üretmez dediniz sattınız. Devlet benzin üretmez dediniz sattınız. Devlet ÇAY mı üretiyorda satmıyonuz. Paramı basıyor acaba anlamak mümkünmüdür.
YSK'nın resmi açıklamalarından sonra hiç bir kurumun resmi açıklamasına güvenmek gelmiyor içimden.
yalan dediklerine göre satılmış olma ihtimali oldukça yüksektir.
bu yeni bir uygulamak...! ilk önce yaptığını veya yapacağını duyur, tepki %80 lerde olur, sonra inkar et, halk sakinleşsin, tekrar fısılda veya fısıldat tepki %50/40 tekrar inkar et, üçüncüde geçir gitsin... Bu hükümetin uyguladığı taktik- TAKDİR EDİLECEK BİR TAKDİK
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Ülkeye belli olmayan her ay bir yerden para geliyor.Bedava mı veriyorlar.Herşeyin bir bedeli var.Kimse kimseye bedavadan para vermez. Digitürk te katarlılara satıldı ihale yapılmadan ve ne kadara satıldığı da bilinmiyor.Ülkemin güzel kurumları 80milyonun hakkı peşkeş çekiliyor.Herkes hakkettiği gibi yönetilir. Trabzonun en güzel yerlerinden biri olan Çamburnunda kışın ortasında yangın çıktı kimsede birşey sormadı.Yakında orada da Katarlılar tarafından otel kurulur. Karadeniz uşağı da gider Otelde uşak olarak çalışır. Bunlar daha iyi günlerimiz lale devri bitti.
Katarlı değil de suudi bi arap şeyhi olmasın:)
Şu ülkede gezi zekalı insanlar oldukça iftira yalan dolan eksik olmaz Bunlar kendileri yazıp çizer uygular sonrada madur rolünü oynarlar dikkat edip araştırın her şerin altından bu zihniyetli insanlar çıkar.
dikkat ediyorum bu çeşit haberleri devamlı eski MHP den ayrılmış olanlar çıkarıyor. daha sonrada aslı astarı çıkmıyor. ya ne çok düşmanı varmış meğer MHP nin. hemde zamanında içine sızmış. milliyetçiyim diye geçinmiş. Bu ülke bu kadar haini hiç bir döneminde görmedi.
milli milli derken birşey kalmadan satacaklar güçlü türkiye için evet diyenlere kapak olsun?
sata sata bitiremediniz, sizden önceki hükümetler in yaptığı eserleri, sizde ancak asfalt dökün, sonra milleti üzerinden parayla geçirin...
bunlar yalanlarsa garanti bunun aslı vardır. bunlarda satılamaz diye bir şey yoktur.söyleyin şöyle 500 işçi kurdukları bir fabrika?
ülkemizin geleceğini yabancılara sattılar..sizlere kimbilir nasıl beddua edecek gelecek neslin çocukları...
@erxcanka79 satılmamış. korkma geleceğin sağlam..
venezuela çok sevdikleri başkanı seçiyorlar chavez ölünce yerine şöförü geçiyor.varlık fonu kuruyorlar petrol gelirleri var.sonra 6 geçiyor buuummm varlık fonunun içi boş hiçbir şirket kalmamış parada yok.venezuela 3 senedir krizde halk sokaklarda polisle çatışıyor.ama malı alan üsküdarı geçti...
@uzi707 Yakında venetürkiyeliyiz, züğürt ağamız herşeyi satacak, koydu kafaya bir kere
SİZİ FETTOŞCULAR SİZİ. YALAN BİR HABER YAKALADINIZ NASIL SEVİNDİNİZ.
@foto5865 SEN OTLAMAYA DEVAM ET
@foto5865 Evet açıklıyorum FETOYU bukadar babam güçlendirdi şimdi ayıklayamıyoruz ne yazık ki burdan babamı kınıyorum...
benim güzelim ülkemde herşey yetişiyor toprakları berekettir ama biz herşeyi dışardan ithal ediyor durumuna geldik herşeyi satıyor bu adam evet diyip ülkenin anasını aglatanlar kurunun yanında yasta yanıyor malesef ülkeyi satacak bu para için servetine sevet katmak icin bu cumhur
biri kuyuya bir taş atar bin kişi çıkarmaya çalışır...
@absolitim aynen..
bunlar yok diyorsa kesin satılmıştır. Ve katar almıştır.
Çaykuru bilmemde israile bol bol toprak sattıkları biliyoruz
satlisin adamlar 6 ay çalışıyor 6 ay yatıyor ama tam maaş işliyor kimse birşey demiyor tikirinda.
Şartlara uygunsa satılacaksa alana da satanada hayırlı olsun sorun ne? Özelleştirmei 40 yıl evelde yapmak istyedi o zamanlrınn siyasileri ama yemedi yapamadılar siyasi arpalık olarak kullnadılar helal REİS sana yaptığın her işin altına vatandaş olarak imzamı atıyorumm
@arslan_ozeren_1955 babanın malı ya satsınlar sıkıntı yok
Bazilarinda göz var görmez, kulak var duymaz, dil var dogrulari söylemez. Yav satilmadik yermi kaldida savunmaya calisiyorsun, edep ya huuuu.
AYIP BE KARDEŞİM. HİÇ HERŞEY KATARLILARA SATILIRMI AYIP DENEN BİR ŞEY VAR .BUNU KUVEYTLİLERE SATTILAR .HEPSİNİ KATARLILAR ALACAK DEĞİLYA.
Yıllardır takip ederim bu adamın soyadının Türkkan olmasına aldanmayın. Bu herif hep ortalığı karıştırmak gibi bir çıkışı var.
AKP KESİNLİKLE SATIŞI YALLAN DİYORLARSA KESİN YALAN SÖYLİYORLAR SATILDI YADA SATILACAĞI KESİNDİR.
Eyyy karadenizliler fındık sizde hatta dünyada en çok sizde ama enpahalı fındık bizde neden acaba
Karadenizli uşaklar düşünsün onlara müstehak evet evet evet diye bir tarafını yırtıyorlardı.
@3_band_noktali_yegen aynen kardeş hiç acımıyorum zerre kadar da umurumda değil
@3_band_noktali_yegen siyaset için oyların sahibi hizmet yapanındır. Karadenizi yorumlarken buralara fabrikanın yapılmayacağını bilin. Hammadelere uzak bu coğrafyada millet 10 yıldır görmediği altyapı ve üst yapı hizmetini gördü görmeye devam ediyor. Bunun yanında karadeniz insanı zekidir. Ahmak ile haini ayırt eder. Siz hayır diye yırtınmanızı bence sorun edin. O hayır dediğiniz sisteme 2019 yılında ..ke ..ke aday vereceksiniz..
fiskobirlik kapandı. sonrasında özel işletme kurdular onun yerine. oda yabancıya satıldı. şimdi bütün fındıkları işleyip satan yabancı oldu. bir mal işlendikten sonra daha çok değer kazanır bilmeyenlere anlamayanlara gelsin.
Adam bi iddia atmış.ordanda boyle bişey söz konusu degıldır acıklaması gelmiş.burdan yok yok kesin satmıştır.satar alışmış zaten servet için satar falan bu ne basiretsiz bi zihin gelişimidir.adamın bu ülke için yaptıgı ortada bunu görmeyen göz kem gözden başkası olamaz.
Lütfü'nün yalanlarına alıştık artık. Önemli olan gündeme gelmek.
Bugüne kandıranda kandırılan da olmadı, satmışsa komisyonunu almıştır, babalar gibi satarım zihniyeti işte
BIRAKIN BUNUDA KARADENUZ UŞAĞUM DÜŞÜNSÜN DAHA DÜNE KADAR REFERANDUMDA EVETLERİ HAVALARDA UÇUŞTU MUHALEFET PARTİLERİ VEKİLLERİ SÖYLEMİŞLERDİ KARADENİZ HALKI DUYGUSAL DAVRANARAK KENDİLERİNE ZARARI YİNE KENDİ KENDİLERİNE VERMİŞ OLDULAR.
satmışlardır kesin satmasalar arap emirlerinin ne işi var karadenizde açılışlarda boy boy resimleri neden asıldı sanıyosunuzz
Gebe kalmıcan abi kimseye. Daha neleri isticekler bakalım. Vergisi yeter de hikaye bunlar kılıfına uydurup vergi de vermezler. Tarımı bitirmek için fiğ ekim desteği verildi bu ülkede. İnsanı diksen yeşerecek derecede kaliteli topraklar gereksiz bitkilerle doldurulup tarımın önü kesildi... Ve sonuç ortada. Domates ihracatına gittiğimiz rusyadan, bi avuç bakliyat ile döneriz...
Şimdiye kadar neyi yalanladılarsa en geç 2-3 ay içinde gerçekleşti. Görün bakın 1-2 ay içinde Çaykur haberleri başlar.
Çok zorunuza gidiyor değil mi? Çakıldınız yine. Üzülmeyin. Alışkınsınız nede olsa :D
@teksin.ahlat daha bu başlangıç satışlar pazarlamalar toprak satışı ile kalmayacak vatanın milletin kadını ve kızıda pazarlanacak çünkü herkes bulunduğu bölgeden şikayetçiyim olduğu bölgelerden ayrılmak başka şehirlere gitmek istiyor o yüzden %80 evet oy çıkmıştır
Ne Belge Var Ne Delıl Kuyuya Tası Atmıslar Hemen Sazan Gıbı Atlamıssınız....
Diğer Haberler