Cemaatlerin Umre kavgasında ikinci perde!

Umre'de kavga eden İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri resmi internet sitelerinden birbirlerini suçlamaya devam ederken, olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu olayla ilgili avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.

İsmailağa Cemaati'ne bağlı olduğu iddia edilen iki grubun 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki otellerinin önünde sözlü tartışma sonrası kavga ettikleri, çok sayıda kişinin yaralandığı ortaya çıkmıştı. İki grup sosyal medya hesaplarından kavga sonrası hastaneden çeşiti paylaşımlar yaparken, birbirlerini suçlamışlardı.

SERT AÇIKLAMALAR GELDİ

Yaşanan kavga olayının ortaya çıkmasından sonra iki gruptan ardı ardına açıklamlar geldi. Kıyamder, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "Kutsal topraklarda dahi fitne ateşini körüklemekten geri durmayan Masum Bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir' denilirken, kavganın diğer tarafı Fatih Medreseleri'nden yapılan açıklamada ise, "İslam ahlakından zerre nasibi olmayan sözde bir umreci bir grup, Mekke’deki otel lobisinde Masum Bayraktar Hoca Efendiye ve kafilesine hunharca saldırdı. Küfrün ve fitnenin aktörleri olan hainler bu kez emin belde olan mübarek topraklarda kol geziyordu.' denildi.

KAVGA OLAYI YARGIYA GİDİYOR

İki grup arasındaki gerginlik devam Kıyam Der'den yeni bir hamle daha geldi. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu yaşanan kavgayla ilgili bundan sonra avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 110 yorum
islam bariş ve hoşgörü dini olduğunu bir kez daha ispat etti))))))
@umitcanturk Gözüm İSLAM barış ve hoşgörü dinidir..fakat bunu anlamadan herhangi bir kişi yada kişilere bakarak İSLAM DİNİ ni değerlendirmek ise CAHİLİYET in belirtisidir..senin gibi cahiller bu toplumda olduğu sürece bu ülke yerlebir olmaya mahkum olur..onun için yapmamız gereken ilk iş İSLAMİYET inde ilk emri olan OKUMAKTIR ve okuyarakta senin gibi CAHİLLERİN içimizden kaybetmektir..
Kuran da yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin yazıyor. İslam da hoşgörü bu.
Kusursuz olan İslamdır, müslümanlar değil.
Kuran da yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin diyor.Bunları mı dost edineceğiz.
@bulut_han iyide bu tiplerlemi baris hoşgörü olacak hicbir ilim fen fizik astroloji tıp teknolojiden bi haber kendine bir şekil veren iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlari sömüren din tüccarları ilemi Türkiye'nin yarısı bu halde hiç bir iş yapmayan bir yere tutunamayan bedava yaşayan insanlarin dini duygularini sömüren bu asalaklarla kan emicileri ile doldu
@bulut_han haklısın söylediklerine katılıyorum. Ancak bu hükümet bu kişilerin arkasından gidip bunların uyruklarıyla hareket etti ve bence halen ediyor.Cahilleri kaybetmekten kastın dinden vatandan atmaksa bence yanlış bu tarz kişiler afaroz edildikçe 50 yıl sonrasına yeni düşmanlar kazanırsın. o yüzden bu tarz insanları da kazanmak aslında bizim ilk hedefimiz olmalıki kötülükler ortadan kalksın.
@muratfitil yani kucaklarına oturmayın demek istiyor onları öldürün yok edin demiyor tabii bize savaş açmadıkları sürece
yiyin birbirinizi yiyin... BİZDEN UZAK ALLAHA YAKIN OLUN İNŞALLAH..
@mak_berimm sen ALLAH CC uzakmısınki bize uzak ALLAH a yakın olun gibi cahilce bi laf etmişsin..hadi bu senin cahiliyetinin belirtisi ya yorumunu beyenen 51 cahile ne demeli:))
@mak_berimm ahlaksızsınız ahmaksınız , cemaatlerden uzak durun . Zamanında kapatan boşuna kapatmadı bu cemaatleri . Cemaat ilim yaymak içindir , birbirlerini kesmek dövmek icin degil. Daha yakin cevrenizden ders alamayan ahmaklar , kuşlar böcekler bile ilim icin calisir siz naparsiniz?
PEKİ SENCE BU CEMAATLAR KİME HİZMET EDİYOR DERSİN??ONU AÇIKLA CAHİLMİSİN DEĞİLMİSİN ANLAYALIM....
SAHTE DINDARLAR OLUNCA NORMALLL:)
Aynı cemaat bunlar...cubbelinin cemaati..bir Müslüman edebi bunlarda olusmamis maalesef...Habil olamamış kabiller..
İSMAİLAĞA TARİKATININ CAMİSİNDE ADAM BIÇAKLANMIŞTI.BUNLAR DAHA BİR ŞEY DEĞİL.
"RANT"KAVGASI BELLİ.FETÖ TERÖRİSTİ GİTTİ ŞİMDİ MEMLEKETİ BÖLÜŞEMİYORLAR.Birbirlerine söylediklerini biz söylesek "DİNSİZ" derler.Yazık bu memlekete....
TÜRKİYEDE DİN TİCARETİNİN YASAKLANMASI VE BU ŞARLATAN GURUPLARIN MİLLETİN DİNİ DUYGULARINI SÖMÜREREK PARA TOPLAMALARINI ENGELLEMEK GEREKİR. AMA NE YAZIKKİ İKTİDARDAKİLERDE AYNI YOLLARDAN OY TOPLAMA PEŞİNDELER..
Rezil insanlar kutsal toprakları da kirlettiniz. Hiç biriniz oralara yakışmıyorsunuz.
Dertleri rantı kim yiyecek , cemaatten KENDİNİ hoca ilan eden bir uyanık fatih medreseli adıyla alternatif bir yapılanma kurup yardım paralarının ve öğrencilerin bir kısmını kendine çekince uzun süredir gizli bir çekişmeleri vardır, yakında istanbul sokaklarında bunların epey bir dalaşmalarına şahit oluruz.
rezilik ya umrede böle şey olurmu ayıp size yakıştıra madım bunlar ismailağdan olamaz net orda hoşgörü vardır bunlar sölicek şey bulamıyorum boşa giti umre .
"Efendiler ve ey ulus; biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır." M. Kemal ATATÜRK.
Allah belanizi vermis.Daha beter olun.Sizi gidi igrenc yaratiklar. Din tüccarlari.
@55yudem55 seni allah daha beter yapsın
Rahmetli Atatürk ne büyük adammışsın, " en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır"derken.
atatürk boyle sahte hocaları kesmışş
Cemaatlerin hepsi pislik yuvasidir
Herkes hacıyı hocayı bahane ederek dinden soğuyor, siz hiç kötü bir zengini bahane ederek paradan soğuyan birini gördünüz mü? Kötü bir hacı tasvip edilemeyecek hareketler yapmış diye tüm cemaati, kurumu veya kuruluşu kötülemek kötü niyetli, art niyetli kişilerin işidir.
İşte dünyadaki müslümanların resmidir.
Birlerini geçersiz kılan sünni mezhepler (birinde helal diğerinde haram, birinde sünnet diğerinde farz) ve her biri sadece kendi fırkasının cennetlik olduğunu iddia eden bu mezheplerin yüzlerce sapıuk cemaati ve tarikati. Örnek said nursi yazdığı risalesinde "ALLAHIN EMRİ İLE RİSALEYİ YAZDIĞINI VE RİSALEİ NURUN KURANIN ARŞTAN İNDİĞİ YERDEN FEVC FEVC İNDİĞİNİ" iddia ederek, Ayetlerin Mutlak olmadığı değişebileceğini! 2 nci dünya savaşında ölen Hristiyanların şehit ve cennetlik olduğunu!!! 80 bedende yaşadığını, Miraca çıktığı, Mehdi olduğu, Risalesinden başka kitap okunmamasını istiyor!!!!
@demrdem bal gibi yalan üstada dil uzatmak kimsenın hadi değil
Allah birbirinize ettiğiniz bedduaları kabul etsin de, ikinizden de kurtulalım. Müslümanlığı kirletiyorsunuz yobazlıklarınızla.
@mahmutsaday İslamcıyım diyen bu münafıklara dikkat!
En am 159 derki gruplaşmayın parça parça olmayın senin bunlarla işin olmaz
Maide 51 de derki yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin.Bunları mı dost edineceğiz?
evinde oturup namazını kılan başını annelerimiz gibi örten kuranını okuyan kul hakkı yemeyen adil olan kimseye zarar vermeyen insanlar benim gözümde tek müslüman şimdi ki şatafatlı gösteriş meraklısı olanlar değil
BU KADAR DİN OLMASINA RAĞMEN İNSAN OĞULUNU HALİ ORTADA.BÜTÜN DİNLER İNSAN ÜRÜNÜDÜR.HEPSİ İLİMLE BİLİMLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKALARI YOKTUR.TUTTURMUŞLAR 2 DENİZİN KARIŞMAMA OLAYINA.ZATEN O TEORİ DAHA DİNLER ORTADA YOKKEN YUNAN FİLOZOF PUTELEMAYOS KİTABINDA YAZMIŞTIR.İLK İNSAN ADEM İLE HAVVANIN YARATILIŞ TARİHİ İLE ,ŞU AN TOPRAK ALTINDAN ÇIKAN İNSAN FOSİLLERİ ARASINDA MİLYONLARCA YIL VARDIR.BÜTÜN DİNİ İNANÇLAR İNSAN OĞLUNA AYAR VERMEK İÇİN YAZILMIŞ İNSAN ÜRÜNÜDÜR..
İYİ Kİ ATAÜRK CEMAATLERİ VE FAALİYETLERİNİ YASAKLAMIŞ
allah akıl dağıtırken sizler neredeydiniz boş beyinli olduğunuz için anca boş beyinlileri kandırırsınız ALLAHA İBADET ETMEK İÇİN TARİKATA SEYHE SIHA GEREK YOK.
ne güzel demiş ATAM. Sıra ülkeyi bölüşmeye geldiğinde birbirlerini yiyecekler. birbirlerini dinsizlikle hainlikle suçlayacaklar. eeeee göklerden gelen bi karar var. 15 yıldır yenilen yetim hakkı çıkıyor aheste aheste.
pisliğinizi orayada bulaştırdınız mikrop herifler
TİPİ BOZUK İŞİD KILIKLILAR
ATEİSTM OLURSANIZ BU KADAR ÇELİŞKİDEN KURTULURSUNUZ VE ARINIRSINIZ.
sevgili atam bunları çok iyi tanıdığı için hepsini yasaklamiştı örümcek kafalı zihniyet dünya teknoloji zirvesinde bunlar boş kafa allah gerçek inananları bunların eline düşürmesin.....
Bu tarikat ve cemaatler kendilerinden başka cemaat ve tarikat ve hatta tarikat mensubu olmayan insanları kendileri gibi gerçek müslüman olmadığı gibi bir kanıları var ve Kabe de Allah tealnn evinde dahi cemaat halinde gelirler ve giderler diğer müslğmanlar ile kaynaşmazlar. Bunu afaki değil bizzat görmüş akrabalarımın ve arkadaşlarımın görüp anlattıkları olduğu için biliyorum. Zaten tv de konuşmalarına denk gelirseniz adamaların ne olduğunu anlarsınız.İslam kardeşliktir ama bunlarda cemaat dışı alt tabakasın kardeş olmak iöin cemaat olmak lazım. Allah ıslah etsin ne diyelim.
Yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin diyen Kuran(Maide 51).Kardeşlik barış güldürmeyim beni.
@hortex İslamcıyım diyen bu münafıklara dikkat!
@hortex cami cemaatinden baska cemaat tanımı olmaması lazım..zira (hucurat 13) "Ey insanlar! Sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi soylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en üstününüz en çok takva sahibi olanınızdır. Allah bilendir, (her şeyden) haberdar olandır".buyurmustur Tarikat ve mezheb de taasup ,cemaatlerini,seyhlerini,abilerini ustun gorme kuran ve sunnetin onune geçtiği gibi.muslumanları boluyor..
@muratfitil sen islamdaki kardeş kavarmını yanlıs anlamışsın..(hucurat 10) Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz."
Mübarek topraklarda bıle kın kefret sacan bunlara nasıl müsliman denır anlamıyorum yazuklar olsun bu gibilerim ardına takılıp gidene
kuldan utanmaz ALLAH dan korkmaz rantiyeciler mubarek topraklarımı buldunuz kozlarınızı paylaşacak yazıklar olsun cemaatmiş ne cemaati yobazlar sürüsü.
''Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin" (Âl-i İmrân Suresi 103. Ayet) O Cemaat bu cemaat yoktur. O'culuk Bu'culuk yapan bölücülük yapar. LAİLAHEİLLAH MUHAMMEDURRESULULLAH diyen herkes kardeştir bir cemaattir ümmettir. Alimlere saygı gösterir onlardan ilim tahsil eder fetva sorarız. Onları veya ölmüş alim, veli insanları vesile ederek ALLAH'tan yardım istememize gerek yoktur. Onları insanlara överek anlatmamızada gerek yoktur. Peygamberimiz (as) gibi yaşayıp anlatmalı insanlara. Geçerli hüküm ALLAH'ın hükmüdür, geçerli yol RESULULLAH'ın yoludur
Ama yahudilerle hristiyanları dost edinmeyin diyen din.Kardeşlik,barış dini islam:))
@muratfitil ''Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.'' ''Man is known by the company he keeps'' bak iki atsözü din yok dil yok ırk yok ikisi de aynı şeyi vurguluyor. Dine saldırmak için evrensel kabulleri kullanma zira komik oluyorsun.
@muratfitil hangi şartlarda, hangi durumda..sizin dininizle alay ederlerse dost edinmeyin..size saldırırlarsa öldürün diyor..ama biz maalesef hep okumak istediğimizi okumak, görmek istediğimizi görmek için yaşıyoruz.
kendinize gelin arladaaş bu nedir yaa. Allah 1, islam 1 , peygamber 1.. siz neyin kavgasını yaptınız..
bunların hepsi hapçı-uyuşturucu kullanan tipler.normal mütedeyyin hiç kimse bunlara katılmıyor..bildiğin esrarkeş dönmesi tipler..para için yapıyorlar.sonra mykonosta çıplaklar kampında jet skili bol karılı alemler yapıyorlar..zavallı salak müritlerde 3-5 ellerinde ne varsa bunlara döküyorlar..mercedesin-bmw nin-audinin kralı bunlarda...çocuklarda ferrari-porsche-maseratti den aşağısı yok..karıları mercedesin askeri arazi araçlarını çok severler.öbür dünyada cehennemin dibi göründüğü için burada cenneti peşin yaşarlar..
şeytanlar birbirini taşlamış
Bu adamlar ki, bir imam hakkında ölüm fermanı çıkaracak kadar pervasızlar. Devletin bunların eline kaldığını düşünün, daha 10 kişi bir araya gelip anlaşamıyor. Yavaş yavaş da bu kendini alim sanan meczupların, taş devri insanlarının eline kalıyoruz işte. Müslümana Allah ve Kuran yeter, böyle sahtekar cemaatler olmasa da olur. Jet Fadıl'ı da çok sever bunlar. Yarasın aslanıma..
Bu ülkeyi idare edenler tarikat şeyhleri önümnde diz çökenlerdir. Bir gün onların olacağıda odur. Yüce ATATÜRK bunları 90 yıl öncesinden görmüş ve önlemlerini almıştı.ATATÜRK'E Hain diyuenler, ATATÜRK konusunu kitaplardan çıkaranlar ATATÜRK POSTERİNİ İNDİRİP YIRTANLAR Atatürk HEYKELİNE SALŞDIRANLAR GELECEĞİNİZİ GÖRÜN İŞTE.
menfaat böyle bir şey anlaşılan...tekkeler bile düşüyor birbirine..kimbilir ne rant var ortada..kimbilir neyi paylaşamadılar..islamı kötüleyip hedef gösterenlerin ekmeğine yağ sürdü bu herifler..dünyanın milyarlar harcayıp yapamadığı karalama kampanyasına tek harekette bu kadar büyük destek verdiler...galiba bu cemaatler islamı karalamaya çalışan amerikaya ve avrupaya şirin görünme gayretindeler..ne diyelim..islam düşmanlığını dışarıda değil içeride aramak lazım..
Kavgayı yarım bırakmasaydınız, kutsal topraklarda ölseniz şehit sayardık,
Diğer Haberler