CHP'de tartışma yaratan faturalar ortaya çıktı! Sosyal medya sallandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP öncülüğünde sivil toplum örgütleri ile birlikte gerçekleştirilen Adil Seçim Platformu organizasyonunun, 7 milyon lira ödediği iddiasına Twitter'dan "faturalı" yanıt verdi. Seçim sonuçlarıyla ilgili teknolojik bir altyapı kurulması sırasında el yazısıyla fatura kesilmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

CHP'de tartışma yaratan faturalar ortaya çıktı! Sosyal medya sallandı

24 Haziran seçimleri geride kaldı ama seçim gecesi yaşananlar ve CHP'nin seçim sonuçlarına yönelik açıklamaları ile ilgili tartışmalar bitmedi.

Sandık başı verilerini paylaşan Anadolu Ajansı'na alternatif olarak geliştirilen Adil Seçim Platformu, seçmenlerin beklentilerini karşılayamadıklarını açıklayarak seçmenden özür dilemişti. Seçimle ilgili kendi sistemini kuran CHP de farklı bir sonuç açıklayamamış, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim gecesi sonuçları kabul ettiğini açıklamıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP öncülüğünde sivil toplum örgütleri ile birlikte gerçekleştirilen Adil Seçim Platformu organizasyonunun, 7 milyon lira ödediği iddiasına Twitter'dan "faturalı" yanıt verdi.

Adıgüzel, “CHP’nin sistemi çalışmadı yalanıyla bizleri hedef gösterme gayretleri boşa çıkınca şimdi de Adil Seçim Mobil Uygulaması’na 7 milyon lira ödediler yalanıyla sahneye çıktılar. Sözüm ona bu gazeteciler beni arayıp maliyeti sorsa faturaları gönderebilirdim. Faturalar ektedir” diye yazarak yaklaşık 80 bin liralık faturayı paylaştı.

SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Ancak Adıgüzel'in verdiği yanıttan ziyade bir bilişim firmasının el yazısıyla fatura tanzim etmesi yankı buldu. Çok sayıda Twitter kullanıcısı fatura ile ilgili esprili mesajlarla Adıgüzel'e yanıt verdi.

İşte o yorumlardan bazıları:

 • Daha bilgisayar çıktısı fatura veremeyen firmadan hizmet alıp sonra da o hizmetin seçim gecesi yoğunluğunu kaldıracağını mı düşünüyordunuz? Kapasiteyi anlayamadınız mı şu faturayı görünce?

 • Nalbur bile böyle fatura kesmiyor artık.

 • Çiviyle taş tablete yazdırsaydınız faturayı.

 • Bu devirde elle yazılan fatura. Kesen de bilgisayar firması. Kendi fatura sistemi yok.

 • Kırtasiyeden alıp noterden onaylanmış fatura. Firmanın vizyonu harika. Hangi partiyle çalışsa gelecege taşır. Faturada KDV tutarı ayrıca gösterilmeli.

 • Yapay zekadan bahsediyorsun e faturadan haberin yok mu?

 • Eminönü hırdavatçılar çarşısında mı yaptırdınız sistemi, e-fatura filan yok da? Bir de "tutanak tanıma sistemi" çalışmadığına göre parasını iade edecek mi arkadaşlar?

 • Hayaller Endüstri 4.0, gerçekler karbon kağıdı ile fatura.
 • Orhun kitabeleri daha okunaklı.

 • Bunların yanında taksi fişi bile daha ciddi duruyor.

 • Size de bir bilişim firmasının faturalarını İbrahim Mütefferika'ya bastırmış olmasi garip gelmedi mi?

 • Çay bahçesi adisyonu değil mi bu?

 • Faturalar endüstri 0,00004

 • Faturayı Romalılara mı kestirdiniz?

 • Muhasebeciniz kaçırılmış olmasın?
 • 234

  235

  YORUMLARI GÖR ( 0 )
  Okuyucu Yorumları 25 yorum
  bunlar mı ülkeyi yönetmeye talip
  @ayd6161 çalmayı öğrentiklerinde yönetirler
  @ayd6161 rezidans kraliçesini ne çabuk unuttunuz pardon unutturmaya çalıltınız.sadece iletişin faturaları trilyonları bulan milletvekillerinizi ne çabuk unuttunuz. ve bu olaylara genel başkanın ne dedi yetki vermeseydiniz !!! Allah muhafaza birde ülke teslim edilse ülkeyi satarlar hemde yunanistana meraklılar çünkü
  secimi kesin kazandik gözü ile var gucleri calismislar eee tabi var güç bu kadar olunca yapacak birsey yok gene geçen sene başka bir millet vekilinin böyle bir faturası vardi hatirladiniMi?o borç kime kaldı nasıl kaldı niçin kaldi ? chp zihniyeti hiç değişmiycek yazik
  Gerçekten komik bir durum. Doğru dürüst bilgisayar çıktılı fatura düzenleyemeyen göya bilişimci şirkete bilişim işi vermek. İnşallah bir açıklamanız vardır bu komik duruma.
  Yurdum insanının yorumları :)
  faturada imza bile yok nasıl iş anlamadım...:))
  @qolqeeee faturalar tartışılır o ayrı konu ama imzada var kaşe de var sen görmüyorsun man adası dekontlarını bilgisayar kestide ne oldu herseyimiz doğru bir bumu yanlış elestri ise elestri herkes acik olmalı elestriye en bastakinden en sondakine kadar
  ayd6161 yalakası bunlar talip oluyorlar birde bunu yapanlara sormak lazım deniz feneri zarrab çetesi feto man malta singapur gemicikler ankarayı parsellemeler türgeve kadeve milyonlarca dolar bağışlamalar arsalar hibe edn belediye başkanları aynaya bir bak bakalım
  @garipuyar acil psikiyatri tedavisi öneriyorum.
  CHP vizyonu ...
  Reza nın akp li bakan çağlayana verdiği kol saatinin belgesi olarak ajandadan koparılmış kağıdı alkışlarla kabul eden öküzler yasal faturanın el ile yazılmış olmasını kabul edememeleri oldukça doğaldır çünkü sahibinin sesi bu mahlukatların amacı üzüm yemek değil bağcı döğmektir.yalanları yüzlerine çarpıldıkça kıvranıp başka bahanelere sarılıyorlar bunların başka bir yerlerinden deri alınıp yüzlerine gerilmiş onun için utanmazlar.
  fatura her zaman, her yerde ve her ortamda kesilebilir, yorum yapmadan evvel bu gerçeği kulak arkanıza koyarsanız sonra bu gerçek doğrudan arkanıza kaçmayacaktır! özel bir firmada çalışıyorum, faturalarımız dijital ortamda yazılıyor ve basılıyorlar lakin bazen şantiye alanları gibi ofis dışı herhangi bir ortamda daha önceden tam miktarını bilemediğiniz tahsilatlar yapabiliyorsunuz, o an anlık olarak faturanızı kesip teslim etmeniz gerekiyor. bu yüzden dış saha ekiplerimizde bu tip koçanlı faturalar mevcuttur, elle yazıp keserler.
  CHP'den NE BEKLİYORDUNUZKİ? ALLAH'tan T.C YÖNETİMİNDE BUNLAR YOK.
  33 bin tl lik faturayı kapalı kesemezsin . ha o alttaki mühür noterin se firmanın kaşe ve imzası nerede
  iyi de hepiniz yanılmışsınız :) bu faturayı chp kesmemiş bostancı.... firma tarafından chpye kesilmiş kamiller :)
  yolsuzlukları kapatmak için alelacele kesilmiş.
  İşte Türkiye’yi yönetmeye aday ilerici chp nin hali.Bir kez daha milletimle gurur duyuyorum.Kendisini kimin yönetmesi gerektiğini çok iyi biliyor.
  hiç birisini gayormaksızın tüm siyasetçilerin canı cehenneme
  kamil abim zaten kimse o faturayı chp nin kestiğini iddia etmiyor bir bilişim firmasının koskoca bir partiye böyle bir alelade fatura kesmesi ve chp nin çaresizliği tartışılıyor kamil abim anladın sen kendini aydınlık beyin
  Böyle fatura düzenlenmez. Ünvan kısmına Şahıs adı ya da şirket adı yazılır. Böyle tabela ismine fatura kesilmez. Allta kdv kısmına kdv oranı değil kdv tutarı yazılır. Ayrıca maliye bakanlığının mühürü de olmak zorunda. Bana uydurma bir belgeymiş gibi geliyor.
  chpnin en iyi olduğu işlerden birisi sahte kılıflarla el altından paralar götürme... örnek bu ve bunun gibi telefon yol yemek faturaları..
  @savasci515 hadi öyle diyelim, akapenin götürdüklerini göremeyecek ya da haykıramıyacak kadar mı körsün ? Sığır, manda, camış, diyesim var sana ama diyemiyorum ! Etmezsin bunları da ...
  el yazısıda olsa en azından gösterebilecek faturaları var yılbaşından bugüne örtülü ödenekten kaç tl gitti biliyormusunuz ?
  ATATÜRK ün bıraktığı CHP ye gelir kaynaklarından gelen paraların ne kadar olduğunu hiç kimse sormuyor örneğin %25 CHP nin olan kamubankasından gelen gelir
  Diğer Haberler