CHP kurultayında İnce'den CHP için çok sert sözler

CHP'nin 36’ncı Olağan Kurultayı sürüyor. Kılıçdaroğlu kendisine karşı aday olan Muharrem İnce ile yan yana oturdu, diğer yanındaki koltuk ise tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'na ayrıldı. Kürsüye gelen başkan adayı İnce, "CHP'de tuzu kurular var" dedi.

Muharrem İnce konuşmasını sürdürüyor, CHP yönetiminin ardından şimdi de AK Parti hükümetini eleştiriyor: "Mevcut konumlarını korumak için yapamayacakları şey, söyleyemeyecekleri yalan yok. AKP'nin sloganı ya iktidar ya ölüm."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ÖSO’yu Kuvayı Milliye’ye benzetmesine de değinen İnce şöyle devam etti: “Umut olmak için buradayım. Büyük değişim için buradayım. Dış politikada topyekün bozgun dönemi yaşıyoruz. Devletten devlete politika yapardık. Şimdi partiden partiye politika yapılıyor. Türkiye’nin 70 yıllık Filistin politikası vardı. Bugün 70 yıllık Filistin politikası terk edildi. AKP Genel Merkezi’nden idare ediliyor. Pasaportumuzun Edirne’den öteye değeri yok. Ortadoğu bataklığına saplandık. Bir tarih cahili ‘ÖSO, Kuvayı Milliye’ diyor. Kuvayı Milliye askerlerinin ekmek almaya parası yoktu. Ne diyorsun sen cahil. Kuvayı Milliye’nin askerleri emperyalistlere karşı savaştı. ÖSO’nun derdi bir tane; Esad gidince onların sorunu bitiyor. Sen nasıl olur da Kuvayi Milliye ile yan yana koyarsın… Tarih cahili… ÖSO dolarla maaş oluyor. Kuvayı Milliye evine ekmek götüremiyordu.

'HADDİNİ BİLDİREMİYORLAR'

Ama ne yazık ki bir taraftan o kaçak sarayda oturan o tarih cahili konuşurken CHP’nin yöneticileri de bu tarih cahilinin haddini bildiremiyor, ona cevap veremiyor. ‘Muharrem İnce niye aday oldun’ diye soranlara cevap veriyorum. Onun haddini bildirmek için adayım. Ülkemizin kaderi bir kişinin iki dudağı arasında. Sözde dünya lideri, kafa tuttuğunu zanneettiği emperyalist güçlerin ekmeğine yağ sürdüğünün farkında değil…”

'CHP'DE TUZU KURULAR VAR!

İnce özetle şunları söyledi: "Bu kurultay Türkiye için, partimiz için ve benim için çok önemli. Devrimlerin, zaferlerin, kuruluşun partisiyiz. Bu mücadelede boyun eğmeyenlere selam olsun. İki ayrı yol, iki ayrı ihtimal var. Ya kazanacağız, ya kaybedeceğiz… CHP’nin çok değerli gönüldaşları, geleceğimiz elimizden alınıyor, cumhuriyetimiz yıkılıyor, umutlarımızı söndürmek istiyorlar, yaşama sevincimizi yok etmek istiyorlar. Karşımızdaki bir siyasi parti değil, ülkeyi yağmalamak için bir araya gelmiş bir yapı. Cumhuriyeti kuran parti, cumhuriyeti kurtaracaktır… CHP’de de tuzu kurular var. Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy (belediyeler) onları aldı mı yetiyor. Erzurum, Şanlıurfa onu ilgilendirmiyor. Sığınmışlar 3, 5 belediyeye. Onların oldu mu yetiyor. Ben memnun değilim. Onun için itaat etmiyorum. Bu partide bir itaat edenler, bir de memnun olmayıp itiraz edenler var. Ben itiraz ediyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Gitsin artık bu Kemal gitmese ne CHP kalır nede kurultay
AKP yağma ve talan eden ülkeyi soyan bir parti olarak tarif etmen çok ucuz basit bir siyaset.biliyoruz ki sen aday olarak CHP de yer kapma telaşındasın. gene kalkıp kemal beyin öpersin elini herşey süt liman olur.gene AKP nin kuyruğu gene ençok %25 gene makarna kömür sözleri oooo atı alan geçiyor uskudarı hedef 2023 yenilmez bir TAYYİP ERDOĞAN. gene arkasına baka baka giden bir KEMAL.
Bana sorarsaniz ,siz daha baslamadan kaybetttiniz. Hukemeti yolsuzlukla hirsizlikla suclayarak kazanilmaz.Mevcut baskaniniz bunu cok denedi.Kisa ve net !!! Kararsizlari ve arayis icinde olanlarin beklentisi bu degil.
Kılıçdaroğlu nu istemiyorum. bıraksın artık
Yorumumu sade vatandaş olarak yapıyorum. CHP li değilim. Galiba Avrupa da, gelişmiş ülkelerde SEÇİM KAYBEDEN LİDER, Tüzükte yazmadan, VİJDANI ile karar verir ve SEÇİM KAYBEDERSE GECİKMEDEN İSTİFA EDER. Sanırım CHP da taban böyle düşünüyor, ancak delegeler ile taban farklı diyorum. Değişim Faydalı Olur UMUDUYLA, Katılıyorum. Saygılarımla.
chp iktidar olmak istemiyor.chp iktidar olsa, gun gelmeden aday adayını belirler adam gibi imanlı ahlaklı vatan severleri saygın ureten insanları aday gösterir. nerde suç işlemiş nerde hain var yada haini savunan var aday oluyor. bu partide ne ararsan var. yani bunlardan cacık olmaz
dedim heralde güzel dogru düzgün mantıklı ikna edici açıklamalar yapacak ama nerde buda aynı çıktı kk ile bunun sesi biraz daha fazla gergin melahat gibi çıkıyor sadece okadar bin tane oyum olsa yinede birini size bu kafa yapınızı deiştirmedikçe oy vermem
AFRİN, TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR ! “BOP PROJESİ BAŞKANLARINDAN KURTULMADIGIMIZ SÜRECE BU BOP BAŞKANLARI DAHA ÇOK KANIMIZI DÖKTÜRECEK ÇUNKİ B7NLAR KANDAN VE SAVAŞTAN BESLENİYOR olmasaydı, ne PKK olurdu ne de DEAŞ… Elbette ki terörle sonuna kadar mücadele edelim ama unutmayalım ki terör örgütlerini oluşturup başımıza bela eden asıl iradeyle yapmamız gereken mücadeleyi yapmazsak, onlara karşı Atatürk gibi temkinli olmazsak, onlardan kendimizi, milletimizi ve de devletimizi bağımsız kılmazsak, elde ettiğimiz bütün başarılar ve zaferler nihayetinde hüsran olacaktır.
Bu kafa ile %25 alıyor bu parti dünyada böyle bir kör sevda yok
TERBİYESİZ UTANMAZN ADAM TV YE ÇIKMIŞ BİZİM ARAMIZDA BİŞEY YOK DİYO SAHDEKAR MURAT EMİR DENEN HOKKABAZ SİZ KENDİ ARANIZDA ÇIKARDINIZ MÜKERRER OYU BEEEE DEMEKKİ ŞİMDİYE KADAR OLAN SEÇİMLERDE SİZİN UYDURMANIZMIŞ BU MÜKERRER OYLAR KURBAN OLAYIMKİ ŞU ALLAHIMIN BYÜKLÜGÜNE SİZE BU ÜLKEYİ YÖNETME FIRSATI VERMİYO SİZ BU MİLLETİ BİR KAŞIK SUDA BOGARSINIZ BEEEEE ESAS İKTİDARLIK TEK ADAM YÖNETİMİ SİZDE OOOOO GÜZELİM İNSAN YÜCE ATATÜRKÜN PARTİSİNİ NE HALLERE SOKTUNUZ BAKALEEEEE
muhalefete Taze gençler lazım 8 kez yenilen genel başkan Vatandaşa ne diyecek?9 kez yenilmek istiyorum REKOR kırmaya adayımmı diyecek...Ülkemize yazık oluyor adam gibi Muhalefet Adayları gerekiyor...
Diğer Haberler