Cizre'de olaylı gece

Cizre'de iki polis memuru yüzleri maskeli grup tarafından linç edilmek istendi. Polisler havaya ateş açarak kurtuldu, olayda 4 kişi yaralandı, 2 polis ise gözaltına alındı.

Cizre'de olaylı gece

Şırnak Valiliği, izinsiz gösteri yapan yüzleri maskeli bir grubun içerisinde 2 polisin bulunduğu sivil aracı yakmak istediğini, polislerin de havaya ateş açarak, araçla olay yerinden uzaklaştıklarını bildirdi.

Şırnak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, dün gece izinli iki polis memurunun sivil araçlarıyla Emniyet Müdürlüğü Halı Sahası’na giderken, yüzleri maskeli, molotofkokteyli ve taş atan bir grup tarafından yollarının kesildiği belirtildi.

Polis memurlarının bulunduğu aracın, gruptakilerce yakılmak ve görevlilerin de linç edilmek istendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: ”Polis memurları bu durumdan kurtulabilmek için havaya ateş açmak suretiyle olay yerinden şahsi araçlarıyla uzaklaşmışlardır. Olaydan bir süre sonra çeşitli yerlerinden yaralanmış olan 4 vatandaşımız Cizre Devlet Hastanesine intikal etmiş ve tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili çok yönlü idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Savcılık talimatı ile iki polis memuru gözaltına alınmış, tahkikat jandarma tarafından yürütülmektedir.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Öldürülmek istenen POLİS suçlu, Terörist SUÇSUZ... açılımın sonu AKP nin adaleti.... geçmiş olsun türkiye....
ARTIK AKTİVİST OLDULAR
havaya ateş açıp kaçan polisler nasıl olur da 4 kişiyi çeşitli yerlerinden yaralamakla suçlanır...vurun abalıya..açılımın ve barış sürecinin meyveleri bunlar...
Yüzde yüz onlar pkk ya,iktidar aklamasını yapar suçlu o polisler olur.
Öldürülmek istenen POLİS suçlu, Terörist SUÇSUZ... açılımın sonu AKP nin adaleti.... geçmiş olsun türkiye....
YAHU BEN PEK ANLAYAMADIM..POLİSLER Mİ SAVCI EMRİYLE TUTUKLANMIŞ..O SAVCI HANGİ CUMHURİYETİN SAVCISI ACABA..EEE NE EDECEN..ŞİMDİ MODA PKK.. EMNİYET GÜÇLERİ OUT,TERÖRİST İN..
azınlığın çoğunluğa taakkümü
beter olun emniyet hak ettiğiniz yerdesiniz
Beter ol emniyet bunların hepsini hakediyosun !
ALIN SİZE AÇILIM ,ALIN SİZE BARIŞ...BUNLARDAN HİÇ BİŞEY OLMAZ...
Beter ol emniyet bunların hepsini hakediyosun !
Lafa gelince insan hakları,adalet gibi süslü ifadeler ağzınızdan düşmez ama her türlü şiddet,kanunsuzluk yapmaktan geri kalmıyorsunuz.Orda yapılanları kınamıyorda madur olana kin kusmakta neyin nesi.Sıkıştığın zaman zıplaya zıplaya onlara gidiyon ama...
polislerin gözaltına alınma sebebi acaba canlarını kurtarmaya çalışmaları mı ayrıca hastaneye getirilen dört vatandaş mı dört terörist mi bunun da adını koymak gerekir akp hani teröristlerle ateşkes yapmıştı
Öldürülmek istenen POLİS suçlu, Terörist SUÇSUZ... açılımın sonu AKP nin adaleti.... geçmiş olsun türkiye....
havaya niye sıkıyonki direk kafalarına sıksanıza
polisler gözaltında pkk lılar nerede.acaba sözde akiller bunun anlamınımı açıklamak içintura çıktılar.masum pkk lıları halka anlatmak içinmi .ah türkiyem vak türkiyem ne hallere geldin
sayın akil insanlar polisimizi linç etmek isteyenlerlemi barış yapmak istiyor merak ediyorum... umarım destek verdiklerinizin elinden olur sonunuz...
sosyal medyada polis sayfalarında polislerin gözaltına alındığı yazıyor mynet bu haberi duymadın mı
polisleri kutluyorum.yapilmasi gerekeni tam olarak yapamamislar ama yinede tebrik ederim onlari.
pkk silahları bırakıp çekilsin bi hele hizbullah pkknın silahlarını aldımı bakalım doğuda böyle bir tane olay yapabilecekler mi ondan sonra baltalar konuşur.
a.k.p.nin sözde kanunlarına bak yahu polis sivil.de olsa mesai dışıda olsa polistir.belki adamlar pusuya yatmışlardır sen neden polisleri gözaltına alıyorsun sözde yüzde 50.inanmadığı barışı zedelermi diye korkuyorsunuz.senin memurununun hiçmi değeri yok?onlarada kelle dersiniz olur biter değilmi???
CİZREDE ASKERLİK YAPTIM CUDİ MAHALLESİ VE NUR MAHALLESİNE OPERASYON ŞART..!
ya kardeşim sıkın bunların kafalarına,barış -çözüm dediniz adamlar kendilerini biirşey sandı durmadan birşeyler istemeye başlarlar,sıkın kafalarına ya,asın birkaç tanesini bakın sesleri çıkarmı
hangi barış neyin barışı her şey ortada ama bakın bu itlerin yaptığını masum gösterir polisleri içeri atarlar çünkü köpeklerin dokunulmazlığı var
Adamlar polislerin bulunduğu aracı yakmaya niyetlenmiş. Polisler suçlu. Ne iyiymiş o ya :)
ÇÖZÜM SÜRECİNDE YALAKALIK YAPMAK İÇİN BAYRAK AÇAN CİZRELİ SEMPATİZANLAR GECELERİ YİNE BOŞ DURMUYOR. AMA MALESEF ÇÖZÜM UĞRUNA HÜKÜMET SAYESİNDE YAPTIKLARI YANLARINA KALIYOR. ADI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ OLSA DA ADALETTEN ESER YOK.
Bunlar iyi günlerimiz. Açın açabi,ldiğiniz kadar...
polisleri öldürmek istiyorlar, kendini savunan polisler göz altına alınıyor... eee teröristlere ne oldu peki. tabi açılım sürecindeyiz artık onlar terörist değil barış elçisi, polisler olayı provake etmiştir. açılım açılım girsin bir tarafınıza ...... ???
polisleri öldürmek istiyorlar, kendini savunan polisler göz altına alınıyor... eee teröristlere ne oldu peki. tabi açılım sürecindeyiz artık onlar terörist değil barış elçisi, polisler olayı provake etmiştir. açılım açılım girsin bir tarafınıza ...... ???
ÜLKEMİZ akp tarafından işgal edilmiştir bunun başka izahı yok.DÜŞÜNÜN BİR ÜLKENİN ASKERİ VE POLİSİ YOBAZ TERÖRİSTLER VE PKK TARAFINDAN ESİR ALINMIŞ VE İSTEDİKLERİ MUAMELEYİ YAPMAKTALAR.ÖĞRENCİ ÖĞRENİM HAKKI İSTESE 18 YIL HAPSE ATAR AMA POLİSİ CANDARMAYI TOKATLAYAN HAKLI OLUR.
akp adaleti anca bu kadar olur. teroristler serbest. polis asker tututklu!!!
Bayrak açana biber gazı sıkıp teröristi koruma altına alan polis görsün ektiğini. Ata sözleri tesadüfi değildir " Ne ekersen onu biçersin , Besledim yetimi geldi ..... dötümü." örnek çoğaltılabilir ama sanırım bu ikisi yeterli.
Diğer Haberler