Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda tecavüz

Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Kasımpaşa Çocuk Yuvası’nda şoför olarak çalışan Serkan Ç.’nin, 13 yaşındaki İ.P.’ye kalorifer dairesinde cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda tecavüz

Habertürk Gazetesi'nden Müslim Sarıyar'ın aktardığına göre, İstanbul Beyoğlu'ndaki Kasımpaşa Çocuk Yuvası'nda yaşandığı öne sürülen olay, 13 yaşındaki İ.P.'nin başından geçenleri yuva müdürüne anlatmasıyla açığa çıktı.

Olayın savcılığa iletilmesinin ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifade veren İ.P., yurtta baktıkları kediyi aramak için bodrum kata indiğini ve arkasından gelen şoför Serkan Ç.'nin kendisini sürükleyerek kalorifer dairesine götürdüğünü söyledi. Serkan Ç. kaloriferi çalıştırdığı için büyük bir gürültü olduğunu ve yardım çığlıklarının duyulmadığını anlatan İ.P., "Daha önce de beni tuvalette sıkıştırarak tecavüz etti. Ancak her defasında korktuğum için kimseye söylememiştim" şeklinde ifade verdi.

Savcının talimatıyla Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kurumun güvenlik kamerası kayıtlarını topladı. Küçük kız Adli Tıp Kurumu'nda muayeneden geçirildi. Serkan Ç. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AĞLAYARAK AYRILMIŞLAR

Tecavüz mağduru İ.P.'nin annesi A.E.'nin 4 yıl önce eşi A.P'den şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmasıyla başladı. Mahkeme, çiftin 3 kız çocuğunun Çocuk Esirgeme Kurumu'na yerleştirilmesine karar verdi.

O dönem 14 yaşında olan Z. ve 11 yaşındaki S. Taksim, küçük kardeşleri İ.P. ise Bahçelievler Çocuk Yuvası'na gönderildi. Gözyaşları içinde birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşlerden şu an 18 yaşında olan Z.P., o günü "Birbirimize sarılarak aynı yere gitmek istedik. Ancak kabul etmediler" diye anlattı.

Kızı Z.P.'yi artık reşit olduğu için yanına alan anne A.E. ise "Çocuklarımı almak için 1 yıl önce dava açtım. Ancak mahkeme yine bana vermedi. Verseydi, kızım yanımda olsaydı belki de bunları yaşamayacaktı. Şimdi çocuklarımı yanıma istiyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bu ülkede tecavüz edenleri özellikle de küçük çocuk istismarlarında ceza yöntemi yokmudur caydırıcı. mesela cinsel organına ameliyat gibi yani cinsel organının 2/3 ünü keseceksin 1/3 ü kalacak idrarını boşaltabilmesi için ben evet derim buna
İDDİA BİLE DEHŞET VERİCİ.. BUNLAR HADIM EDİLMELİ !
şu tecavüzcülere gereken ceza verilmiyor ki son bulsun bu olaylar.
vay sapık vay mel'un kitapsız şerefsiz
Bu tür yerlerde sadece kadınlar çalıştırılmalı.
devlet ne güzel korumuş çocuğu, ha tecavüz yasası çıksaydı o ufacık çocuğu tecavüzcüyle evlendirirlerdi değilmi.
Arkadaşlar bu çocuk yuvalarında senelerdir olan olaylar bunlar..yuvadaki bir ya öksüz;ya yetim,yada anne baba ayrılmış yardıma muhtaç çocuklardır..buna tecavüz edende ALLAH sız ,KİTAPSIZ; şerefsiz kanı bozuğun biridir..böyle sapık inanın her şeyi yapar..
AHA MÜGE ANLI'YA MALZEME ÇIKTI..! BU TÜR HABERLERİ OKUYANLAR TÜM TOPLUMU SAPIK,TÜM YURTLARI TECAVÜZ MAHALİ SANACAK,ÇOK ÇOK YANLIŞ HABERLER BUNLAR...
Küçük kız Adli Tıp Kurumu'nda muayeneden geçirildi diyor,rapor sonucu belirtilmiyor...Buda kızın yalan söyleme,iftira atma ihtimalinide göz önünde bulundurmamız gerektiğini gösterir..Ayrıca yurt müdürü ile şoför arasında husumet olma,yurt müdürünün 13 yaşındaki bu kızı intikam almak için kullanmış olma ihtimalide var..Hatta şoför'ün kızın ailesiyle (anne babasıyla) bir geçmişi olması ihtimalide söz konusu olabilir..YANİ KESİN BİR YARGIDA BULUNMAK İÇİN ERKEN..
Şerrefsiz sapıklar,,,çocuklar korumak için devletin yuvasına verilir ,buralarda böyle şerrefsizlik oluyorsa dicek birşey bulamıyorum,böyle yerlerde çalışanların çok iyi araştırılması gerekmezmi,eş dost hatrına işe alınmaların sonucu bunlar,,,zar zor muhtaç ekmek parasını evini geleceğini düşünerek işe giren böyle bir şerefsizlik yapacağını sanmıyorum,,,bir insanın iman gücü yoksa o kişiden herşey beklenir.
Diğer Haberler