Cumhurbaşkanı bekleniyor... Diyarbakır'da geniş güvenlik önlemleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Diyarbakır’a yapacağı ziyaret öncesi kentin caddeleri al bayraklar ve Türkçe-Kürtçe yazılı pankartlarla donatıldı. Toplu açılış töreni gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı. Güvenlik önlemleri kapsamında bazı caddeler trafiğe kapatılırken, polis helikopteri de havadan destek veriyor.

Diyarbakır’da yapımı tamamlanan 288 milyon lira tutarında 85 projenin toplu açılış törenine katılmak üzere bugün kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçiş yapacağı caddeler al bayrakla donatılırken, birçok noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafları asıldı. Kentin birçok yerine, ’Diyarbekir’e hoşgeldiniz’, ’Bizler 15 Temmuz nöbetçileri, 16 Nisan evetçileriz’ yazılı pankartlar asıldı.

Caddelere daha önce geleceği belirtilen ancak, sonra program değişikliği nedeniyle gelmeyeceği öğrenilen Başbakan Binali Yıldırım’ın da fotoğraflarının da asıldığı görüldü.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Diyarbakır’da, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Çevre illerden takviye polis gönderilirken, Erdoğan’ın geçiş yapacağı yollarda belirli aralıklara polisler konuşlandırıldı ve kontrol noktaları oluşturuldu.

Güvenlik önlemleri kapsamında bazı caddeler trafiğe kapanırken, havada polis helikopteri de güvenlik önlemlerine destek veriyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Aklı başında olan her insan hayır oyu verir.
Cumhurbaşkanı siyasi parti temsilcisi değildir.Siyasi yanlı olmaması gerekir.Cumhurbaşkanı toplum temsilidir.Herhangibir parti propogandası yapma yetkisi yoktur.Kendine ne oluyorki referandum sonucu ne olursa olsun.Bütünleştirici olmalıdır.Kınıyorum vede yadırgıyorum.Demekki kendini sonsuzlaştıracak yetkiler varki ve yine kendini ileriki olabilecek yargılamadan kurtarmak istiyorki mensup olduğu partiden daha fazla mücadelesini veriyor.Ben halkım Sayın Cumhurbaşkanı benle ilgili madde değişikliği yokki seni savunmak için evet diyeyim.Ondan dolayı HAYIR diyorum.
Hep diyorum ulkedeki sol zihniyet pkk ve feto dan bile tehlikeli. Zaten bunlar darbeninde kaynagi ama yuce kurani kerimde buyruldugu gibi o solcular hep cehennemde olacak insallah.
1 ay sonra seçim olsa bu gün belki aylar önce yıllar önce yaptığın mitinglerde açtığın artık neler varsa yine açarsın logar kapağının bile açılışını yapan bir adamsın 100lerce işe yaramaz bişeyler açacağına bir tane adam gibi fabrika yaptır ve onu aç inan daha çok hayır kazanırsın
Sen neymişsin be reis tüm dünyayı elinde oynatıon..baksana bi lafınla tüm dünya hayır diyo evet çıkması için ..harbiden helal olsun
Ahmet nejdet sezer gör gör Cumhurbaskanı nasıl olunur gör, Dıyarbakır ı zıyaretı bırak bır Dıyarbakırlı ıle konusmuslugu yoktur, Ahmet nejdet sezerın tek yaptıgı ıs hümete nasıl takoz olurum nasıl engelelrım,
Hiç bir açılış yok hiçbir yatırım yok insanları kandırmayın her seçimde aynı terane.
Bu milletin verdiği vergilerle bir parti için propaganda yapanlar yapanlara haram zehir zıkkım olsun .Dantelli kefen giyenlere.
Tezat duruma bakar mısınız? Al bayrak ve Kürtçe yazılı pankartlar! Yıl olmuş 2017 ve halâ Türkçe öğretemiyorsak yada öğretmiyorsak daha birşey demeye gerek yok!..
burası türkiye.resmi dili türkçe.almanyada fransada ingilterede bunu hiçbir devlet kurum ve yöneticisi yapamaz.resmen ikili oynanıyor resmen bölücülük yapılıyor.atatürk boşuna ne mutlu türküm diyene demedi.trump seçim yaparken italyanca çince yada japonca mı yaptı mitinglerini.kürt kardeşlerim eminim ki bunlardan daha çok türkiyeyi benimsemiş ve vatan olarak kabul etmiştir fakat trabzonda lazca pankart mı hazırlattılar.tabii ki hayır.kürtler bu ülkenin bir parçası bir vatandaşı çok şükür hepsi türkçe biliyor bu hareketle kürtlere ayrımcılık yapılmış.iki türkiye yok tek türkiye var.
siyasette genelde yalan söyleyen olur 3.5 oy alabilmek lakin hayatımda öyle riayakar fitne zorbalık bir siyaset yapanı görmedim
Diğer Haberler