Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Özgecan Aslan' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 yıl önce vahşice katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Twitter üzerinden anma mesajı yayınladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Özgecan Aslan' mesajı

2 yıl önce bindiği minibüste vahşice katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ölümünün ikinci yılında anılıyor. Özgecan Aslan ile ilgili bir anma mesajı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter üzerinden attığı tweette "Tam iki yıl önce vahşi bir cinayet sonucu genç yaşında hayatını kaybeden #ÖzgecanAslan kızımızın acısı yüreğimizde hala çok derin, çok taze. Biricik kızımız Özgecan'ı bu vesileyle rahmetle yad ediyor, kadına yönelik şiddetin ülkemizde ve tüm dünyada son bulmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Aynı zamanda kadına şiddete de dikkat çekerek "Özgecan Aslan cinayeti, kadına yönelik şiddetin durmaksızın mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu bizlere anlattı. Özgecan ve kaybettiğimiz tüm canların hatırasını yaşatmak, kadına yönelik şiddete her zaman güçlü bir şekilde DUR demekle mümkündür." mesajını yayınladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
kolayi var. ilk okuldan itibaren insan egitimi dersi ve yasa cikartmak
İstismar ve böyle katliamlara idam şart...Sadece bakıyorsunuz üzülüyorsunuz...Katilini belki hapiste başka katil öldürdü...AMA İDAM EDİLMELİYDİ...Canlı canlı bir insanın elini ayağını kesip yakmak zalimlerde bile bu yoktur...Bunun hakkıda sadece yargısız idamdır...
Aslında sistemle beraber ,RTE yide en az bir dönemde olsa dinlenmeye alsak çok güzel olur hayırlsı bakalım Başkanlık seçiminxde neden BAHÇELİ olmasın
Nur içinde yatsın Özgecan kardeşimizi de, ölümünün ardından, sinir uçlarımıza dokunan açıklamalar yapan nihat doğan inida unutmayacağız. Mesela simdi melih gokcek in sabihi olduğu kanalda program yapıyor.
Madem Cumhhur kadınlara bu kadar değer veriyor kadınları düşünüyor??? Neden kabinesinde 15 senedir hiç bir kadın kadın bakan göremedik Kadın ve aileden sorumlu bakanlık dışında :))) hiç bir doğru dürüst kadın bakan olmadığı gibi Onlarca başbakan yardımcısı oldu reisin ama bir kadını bile başbakan yardımcısı yapmadı.. Maalesef kadınlar mecliste kabine de hep azınlıkta kaldılar hatta yok sayıldılar..
Diğer Haberler