Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın'ın klibi çıktı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın ‘Bir Mendil Aldım’ isimli Kıbrıs türküsüne çektiği klip ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın, siyasi kariyerinin yanı sıra müziğe olan ilgisiyle de biliniyor. Bağlama çalan ve türkü söyleyen Kalın, ‘Bir Mendil Aldım’ türküye klip çekti.

SOSYAL MEDYADA YAYILDI

"Bir mendil aldım" türküsüyle İbrahim Kalın, sesiyle dinleyenleri mest etti. Türkünün klibi sosyal medyada hızla yayıldı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN SÖYLEMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi İbrahim Kalın daha önce de sözleri Safevi Devleti'nin kurucusu Şah İsmail Safevi'ye (Şah Hatayi) ait "Gör nice olur" türküsünü 15 Temmuz Şehitleri için seslendirmiş ve büyük beğeni toplamıştı.

İBRAHİM KALIN KİMDİR?

5 Eylül 1971'de İstanbul'da doğmuştur. 11 Aralık 2014 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Erzurum - Ispir kökenli bir ailenin çocuğu olarak 1971 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden 1992 yılında lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans tahsilini sürdürmek için Malezya'ya gitti. 1996 yılında doktora çalışmaları için ABD'deki George Washington Üniversitesi'ne girdi. College of the Holy Cross, Georgetown Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi'nde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi. Felsefe, İslam düşüncesi ve İslam felsefesi üzerine akademik çalışmalarda bulundu. Doktora öğrenimi sırasında "Mulla Sadra’nin Bilgi Teorisi ve Anti-Subjektivist bir Epistemolojinin İmkanı" konusu üzerine çalıştı. Japon araştırmacı Toshihiko Izutsu'nın 'İslamda Varlık Düşüncesi' kitabını ve Şazeli tarikatının Darkaviyye kolunun kurucusu olan Mulay El-Arabi Ed-Darkavi’nin “Bir Mürşidin Mektupları” adlı kitaplarını Türkçe’ye çevirdi. Halil İnalcık'ın makalesini "İstanbul: Bir İslâm Şehri" başlığıyla tercüme etti.

2005-2009 yılları arasında Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) kurucu başkanlığını yaptı. 2011 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğine atandı. 2007 yılında "İslam ve Batı" adlı kitabı yayımlandı. Bu çalışmasıyla Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü'nü kazandı. Macmillan Encyclopedia of Philosophy, Encyclopedia of Religion ve Oxford Dictionary of Islam gibi ansiklopedik eserlere katkılarda bulundu. 2014 yılında "Akıl ve Erdem", 2015 yılında "Varlık ve İdrak", 2016 yılında ise "Ben, Öteki ve Ötesi: İslam-Batı İlişkileri Tarihine Giriş" adlı çalışmaları yayınlandı.

2009 yılında Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı olmasıyla boşalan Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Ocak 2010'da kurulan Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün ilk Koordinatörü oldu. 2012 yılında Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Son olarak 11 Aralık 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olarak atandı

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Akademi ve bürokrasideki çalışmalarının yanı sıra İbrahim Kalın'ın halk müziği başta olmak üzere sanata yakın bir ilgisi vardır. Bestelediği eserler arasında "Seni Mene Vermez İse" ve "Elif Bacı" adlı çalışmalar bulunmaktadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
SELO SAZDAN OY ALDIYA BUNLARDA SÖZCÜNÜN SIRTINDAN RANT DEVŞİRECEK İSTERSE AĞZIYLA KUŞ TUTSUN YİNE HAYIR.
@apnekeo sen avrupanin referandum icin nasil kampanya yuruttugune bakta ondan sonra hayir diyebiliyomusun bakalim..
@eren_71 harbiden malsınızzz malll ülke gidiyorrr ülkeee bir tarih batıyorrr allah aşkına yapmayın bir bakın satılmayan yer kurum kalmadı hakikatı görün nolur artık ülke gitmesin
sesine kurban sayin Ibrahim kalin saygıyla kalın
@nurcan_dicle demirtas saz caldi diye demediuniz hakaret kalmadi
@nurcan_dicle kalin gelir bence kurban olma yinede:)
@yorhan266 BEYNİYLE ŞEYİ YER DEĞİŞTİRMİŞ VARLIK...
SİYASİ BAKIŞLARIMIZ FARKLI DA OLSA ORTAK DİLİMİZ TÜRKÜLER. GÜZEL YORUMUNUZ İÇİN TEBRİKLER.
AĞZINA SAĞLIK
gayet güzel yorumlamış.gerçek sanatçıdan zarar gelmez
Bu habere bari kin nefretle yaklaşmayın psikolojisi bozuklar
Bir zamanlar Selahattin Demirtaş saz çaldığında adama söylemediklerini bırakmadılar. Şimdi Kalın bey çalıyor, bakalım RTE ne diyecek Kalın için?
hadi hemen bir şey bulup eleştirelim
bos seylerde rekor kirmaya ustumuze yoktur cekilin:)
adam iyi bağlama çekiyor boşuna sözcü yapmamış reis
yalaka türküleri söyler yaranmak için
TÜRKÜLER BİZİM ÖZÜMÜZDÜR. TÜRKÜLERİMİZ BİZİM SEVDAMIZDIR, GÖZ YAŞIMIZDIR, ÖZLEMERLERİMİZ,MUTLULUĞUMUZ KİMİ ZAMAN İSE TEBESSÜMLERİMİZDİR. TÜRKÜLER BİZİZ BİZ TÜRKÜLERİZ. SANATÇI KİMLİĞİNİZ OLARAK SİZİ TEBRİK EDERİM YÜREĞİNİZE SAĞLIK İBRAHİM BEY.
Mendilide çalmıştır dedimde , almış helal olsun
alp içinde saksafon çalan var mıdır acaba
birileri az konuşup az hakaret edip iyi düşünmesi gerekir et döner sap döner gün olur kasap döner. selo saz çaldığında laf edenler ibo ya da edermi bilmem.
Zaten Hükümette işten anlayan yokki,şoför,türkücü,bahçivan vekil oldu,profesörlerde doğruyu söylediği için hapiste.Tam Arab ülkesi olduk..
vay be ABD adam parlatmaya geldimi senden iyi cila çeken yok bu saydıklarınızı göstermelik değilde geçekten yapsaydı ceza evinden cıkamazdı
buadamı korku filimlerinde oynatmak lazım
selo söylerken hop oturup hop kalktınız. size noldu şimdi.
Siyasi olayı bir kenera atın her ne kadar nefretle baksanızda içindeki türkünün güzelliğini gören insanlar güzel insanlardır.
Türk siyasetinin en entel dantel adamı cehepenin genel müdürü ke-Mala gelsin bu türkü. Eeeeyyy cehepeliler; hadi iyisiniz, içimden geldi size de gelsin.
@tolga_alisan_1983 Siz de selo söyşerken ayran budalası gibi ağzınız bir karış açık bakıyordunuz aval aval seloya. Ne oldu da bizden biri söyleyince zorunuza gitti
@serhat_boyu_77 selo söylerken patırdıyordunuz nooldu. rol çalmaktır bu.
İBRAM KALIN VE SAZ ARKADAŞLARININ YAPACAĞI ANAYASA METNİDE BÖYLE OLUR .VER AKEPEYE YESİN ANAYASASI .
türkü dinleyen ve çay içen adamdan zarar gelmez...
Seloya demedik laf kalmamıştı saz çalınca :) Hey gidi hey..
ARTIK İŞSİZ KALIRSA GARİBİM ZAR REİS TE İZİN VERMİŞ İŞİNİ BULMUŞ
BIRAKIN SÖYLESİN VARDIR BİR DERDİ....
Zaten türkücü tipi var
Diğer Haberler