DBP'li belediyeden skandal dergi

Diyarbakır'ın DBP'li Lice Belediyesi bünyesinde yayınlanan dergide, dağa çıkmayı özendiren, teröristleri sevimli gösteren ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan içerikler bulunduğu belirlendi. Lice Belediye Başkan Vekili Başak, "Bunlar 5-6 yaşındaki çocuklara, gözümüzden bile sakındığımız yavrularımızın tertemiz zihinlerine terör örgütünü empoze ediyorlarmış. Bunun bir izahı, bir savunması olamaz." açıklamasında bulundu.

DBP'li belediyeden skandal dergi

Diyarbakır'ın DBP'li Lice Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve geçen yıl kapatılan Şahin Öner Eğitim Destek Evinin hazırladığı dergide, dağa çıkmayı özendiren, teröristleri sevimli gösteren ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan görseller yer aldığı tespit edildi.

Lice Kaymakamlığı, belediye bünyesinde bulunan ve 5 ve 6 yaş grubundaki çocuklara eğitim verilen Şahin Öner Eğitim Destek Evini, geçen yıl izinsiz faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle kapattı.

Binada yapılan incelemede, bir çuval içinde okul öncesi eğitim alan çocuklar için hazırlandığı belirlenen yayınlar bulundu. Yayınların içeriğini inceleyen ekipler, dergideki görseller ve Kürtçe hikayelerde terör örgütü PKK'yı, teröristleri ve örgütün yaşam tarzını övücü nitelikte, dağa çıkmayı özendiren, teröristleri sevimli gösteren ve örgütün propagandasını yapan unsurlar bulunduğunu belirledi.

SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Lice Belediyesi de suç teşkil eden yayınla ilgili dönemin belediye başkanı, başkan yardımcısı, merkezden sorumlu yetkililer ve resmi ya da gönüllü çalışan tüm görevliler, derginin basım ve yayınından sorumlu şahıslar ile yayınevi hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için Lice Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
AZ KALDI AZ BİTTİLER ARTIK...16 NİSAN SONRASI CHP DE KURTARAMAYACAK. FRANSADA ALMANYADA HOLLANDADA...
@yilmaz_1972_jhkak hacı abi sizin açılımda verdikleriniz sayesinde başladı bu işler. Çıkar şu at gözlüğünü de öyle bak
@ramazandemirkan ADAMA HACI DİYON O DA KENDİNİ GERÇEKTEN MÜSLÜMAN SANACAK .
@yilmaz_1972_jhkak /// Beyin damarına sperm ektiğim in alakasız ı. CHP nerene batıyor, saydığın ülkeler şu durumda isteseler topa çevirirler seni..
16 nisandan sonra diyonda sanki 16 nisandan önce ulkeyi baskasi yöneti yine sizin taptiğiniz sahislar ve parti tarafindan yöneltiyor bir halt etmedinizde 16 nisandan sonrasinami medet beklemeniz kadar sacma bisey yoktur.
@yilmaz_1972_jhkak YAHU DÜNE KADAR KOL KOLA OLAN SİZ DEĞİLDE BAŞKASI ZANNEDER!!! BOP İÇİN ATMADIĞINIZ TAKLA KALMADI!!! YÜCE ALLAH'TAN (C.C.) KORKUN!!!! NEREYE KADAR BU 2 CİKLİK?
@anteras094 sen ne biliyon ne olduğunu bi insanın dinini ancak kendi ve ALLAH bilir . evet devlet nerdeymiş bunlar dergi basıncaya kadar . çok büyük istihbarat zaafiyeti var bu ülkede benim gibi sıradan bi vatandaş bile bunu kolayca anlayabiliyor .
@yilmaz_1972_jhkak 16 nisandan önce pkk ile masaya oturup 16 nisan dan sonra mı pkk bitecek. 15 yıldır pkk ya her istediğini veren sizlersiniz. çözüm sürecine girip bu rezillikleri yaşatanlar sizlersiniz. terörist başına sayın diyen de sizlersiniz. hala daha utanmayıp barzani ile işbirliği yapan da sizlersiniz. bırakın bu yalanları. pkk ile iş tutan 15 yıldır sizden başkası değil
Ak kafaların eserleri
Fetoculara hocaefendi diyenler zamanında neler yaptı.Bıktık terör destekçilerinden.Pkk ya da Feto bütün teröristlerin ve ilk gününden itibaren onları destekleyen koruyan yardım yataklık yapanları yargılayın.
BELEDİYE TÜRKÇE, YA ALTINDAKİ "FARSCA" YAZI NEDİR? kürtçe deselerde FARS CA!!! BU ÜLKEDE B AŞKA BİR DİL ADI ALTINDA TERÖR ÖRGÜTÜNE VERİLEN SONSUZ DESTEKTEN BİRİ!!!! 15 YILDIR HAİN PKK İLE MÜCADELEMİ EDİLİYOR YOKSA KUVVETLENDİLİYORMU? KUZEY IRAK, SURİYE SINIRIMIZ VE ÜLKEMİZDE? BAKAN AÇIKLIYOR; PKK NİN ELİNDE 9 ADET FÜZE VAR!!!! BROWA YANİ!!!!
çözüm sürecinin eseri. akpkk lılar terörist başına sayın derken bunların olacağını düşünmediniz, düşünenlere de hain dediniz. asıl hainler pkk ile oslo da masaya oturanlar çıktı. hala daha utanmayıp van a gidip biz ahmet kayayız diyenler haindir.
yılmaz_1972 akp nin kendi yarattığı canavarkla boğuşması bu,millet yer mi ama koyunlar yer sizin gibi :)
BUNU SÖYLEYEN İŞGALCİ BİR KAYYUM.YANİ MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR DERLER YA .İŞTE BUDUR.HALKIN İRADESİNİ YOK SAYANLAR5 BİZE MASAL ANLATMASIN.İŞGALCİ.P...LER
YAV SÖKTÜRÜN ŞU YAZIYI TC LİCE BELEDİYESİ YAZSIN ORADA. ONLAR KİMKİ DEVLETİN OTORİTESİNE KAFA TUTUYOR!!!!!!!!!
17 Nisan da onlarında kökünü kazıyacağız, Her yerde EVET, ölene kadar EVET
Diğer Haberler