Destici'den kaçırılan çocuklarla ilgili flaş açıklama: Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, son günlerde artan 'kaybolan çocuk' haberleriyle ilgili "Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi" ifadelerini kullandı.

Destici'den kaçırılan çocuklarla ilgili flaş açıklama: Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi

BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, seçim sonuçlarına ve gündemdeki diğer bazı konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Destici, AK Parti teşkilatlarıyla çok uyumlu, kardeşçe bir seçim süreci geçirdiklerini, sonuçta da Cumhur İttifakı'nın seçimlerden başarıyla çıktığını belirtti.

Destici, seçimlerin güvenli ve demokratik bir ortamda yapıldığını, milletin yüzde 90 civarında katkı göstererek demokrasiye olan inancını ve milli iradeye olan bağlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu, huzur ve güvene kavuşan Türkiye'nin bundan sonra barış ve kardeşlik içerisinde yoluna devam edeceğini söyledi.

'SANKİ PLANLI YAPILIYOR'

Son günlerde gündem oturan, çocuklara yönelik istismar ve şiddet olaylarına da değinen Destici, şöyle devam etti:

"Çocuklarımızın kaçırılarak öldürülmesi, ölüme terk edilmesi, tacize ve tecavüze uğraması, gerçekten bunlar dayanılmaz bir noktaya gelmiştir. Sanki bir yerlerden düğmeye basılmış ve bunlar planlı bir şekilde yapılıyor gibi toplumun belli kesimlerinde bir kanaat oluşmuştur. Eğer bunun arkasında bir plan varsa, bunlar bir merkezden yönetilip, eğer planlı bir şekilde yapılıyorsa, bunun da mutlaka ortaya çıkarılması, Türkiye, Türk milleti ve çocuklarımız üzerinde oynanan oyunların mutlaka ama mutlaka cevabının en şiddetli şekilde verilmesi gerekir."

Destici, BBP olarak idamla ilgili yasanın kaldırılmasının yanlış olduğu ve geri getirilmesi gerektiği düşüncesinde olduklarını anımsatarak, konuyu TBMM gündemine getireceklerini söyledi.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİFİ EDİLDİ Mİ?

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Destici, "Size başkan yardımcılığı teklifi geldi mi? Gelirse tavrınız ne olur?" ve "Başbakan Binali Yıldırım'ın, TBMM Başkanı olabileceği konuşuluyor. Sizin tavrınız ne olur?" şeklindeki sorular üzerine, şunları kaydetti:

"TBMM Başkanlığı ile ilgili henüz bize ulaşan bir bilgi olmadı ama önümüzdeki günlerde bu işin konuşulacağını düşünüyorum. Benim kabinede ya da başka bir görevde yer almam şu anda bizim gündemimizde değil, benim de böyle bir talebim yok. Ben şu anda BBP 'yi TBMM'de temsil ediyorum, inşallah niyetim ve arzum da bu temsili devam ettirmek.

'YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINMALI'

Bizim BBP olarak şöyle bir önerimiz var, yerel seçimlerle ilgili onu da bugün söylemiyoruz, biz 2009'dan beri yerel seçimlerin mart ayında yapılmasını doğru bulmuyoruz, kış şartlarında yapılmasını doğru bulmuyoruz. Seçimlerin daha rahat bir ortamda yapılmasını arzu ediyoruz, bu anlamda yerel seçimlerin sonbahara alınması noktasında bir görüşümüz var."

Okuyucu Yorumları 39 yorum
bağla bağla bunuda fetöye abd ye israile bağla yırtın nasıl olsa %50 niz hazır
@encunii % 50 çok koymuş olmalı. off.offf.
@erdalyuksel38 Kalan yüzde 50 de sana çok koymuş olmalı.
@encunii yorumuna koyim. asıl sana koyuldu da alışmışsın arkanda kocaman oluşmuş delikler haberin yok zevkten dörtköşesin
SAYIN DESTİCİ...BU ÜLKEYE NE GİBİ BİR FAYDAN VAR...BİRAZ AÇIKLASANDA HERKES ÖĞRENSE DİYORUM..
bu da dış güçtür dimi.. Ülkemizin ne kadar geri yobaz olduğunu göremeyecek kadar körsünüz.. yazıklar olsun
@ayse_yagiz_2018 SAPIKLAARI ALIPTA BİR YERE TOPLA SAPIK İSTEDİĞİ ORTAMDA BULUNABİLİYOR BUKELEMON GİBİ. İNANÇLI İNSAN GÖRÜNÜMÜNDE OLMASI SAPIK OLDUĞUNUN KAMUFULAJI OLABİLİR. ÇAĞDAŞ GÖRÜNÜMLÜ SAPIKLARDA VAR OZAMAN NE OLACAK ? SAPIK SAPIKTIR BUNUN İLERİCİSİ GERİCİSİ YOK ÖNCE BURADA UZLAŞALIM
Benimde aklıma geldi.Sanki planlı gibi.
böyle bir yorumu 3 gün önce ben yapmıştım. demekki siyasiler halktan 3 gün gecikmeli düşünüyor.
kanunlar bu sapıklara bir şey yapmıyor demiyor da dediğine bak yok yok kesin dış güç lerin oyunudur bunlar
'İslamiyet te erkek çocuklarla oynaşmaya bademleşme denir' diyenler basmasın o düğmelere...
@gulixe islamiyette değil.arap toplumunda de.eğer bunu bilerek yazdıysan müslüman değilsin.bilmeyerek yazdı isen.cehalet zor şey git gider derim.
@habicht 12 cahil veyahut art niyetli beğenmemiş.güneş balçıkla sıvanmaz.
düğmeye filan basılma yok.okullar tatil,millet memleketine,tatilene,köyüne gidiyor.başlarında ailelerinin olmadığı durumlar oluyor.sapıklarda bundan yararlanıyor.
Sende otur koltuk sevdalısı yavrularımızı koruyamayan bir devletiz.
yaaa bu adan ne dedinii bilmiyor. bunun oadar çelişkili ve yalan konuşan bir kişi yoktur.
He Destici he. Bir sen kalmıştın dış güçler muhabbeti yapmayan. Yüreğin varsa Ensar yurtlarında ve tarikatlarda yaşananların üstü kapatılmasa bunlar yaşanmazdı desene. Size kalsa böyle pisliklerin hiçbirinin haber yapılmaması ve toplumun kör sağır dilsiz olması gerekir. Her sıkıştığınızda da yüce dinimiz islamın arkasına sığınırsınız. Peygamber Efendimiz yaşasaydı bugünkü din tüccarlarının alayının yüzüne tükürürdü.
Bir bu eksikti onuda dediniz tam oldu bunu da dış güçler yapıyor dediniz ya bravo size.
yav he he. bu olaylarda bile hükümeti yıpratmaya yönelik dış mihrakların planı diyip sıyrılın işin içinden
Ülkemizi bu kirli siyaset bu hale getirmiş olmasın, Sahte deliller, Komplo kasetler, Feto ile işbirlikleri, saçma sapan Pkk açılımları, Enflasyon, faiz artışları, issizlik artışları, suriyeden gelenleri avrupa lı devletler de aldı. Ama işine yarayanları aldı, doktoru, hekimi, mühendisini. Bize eleye leye dibindekiler kaldı. Dilencisi, hırsızı, üçkağıtçısı. Bunların hepsi ülkemizi bu duruma getirmiş olabili mi? Gelişemekte olan 3. dünya ülkesi olarak kaldık.
Arkadaş kafanız mı güzel, ne planı olacak. Olayın temeline, sebeplerine ve toplumun cinsel eğilim altyapısına inmen gerekirken sen hala dış mihraklar, büyük oyun, bir plan gibi geniş mezhepli yorumlarda bulunuyorsun. Ne kadar cahilce bir yaklaşımdır Yüce Allahım.
Kesin " ÇOCUK LOBİSİ " dir......
Sayın Destici hayatında tek bir doğru yakalamış,gerçekten evet sanki birileri bu işi plalayarak yapıyor,bence kesin gibi bir durum.Baksanıza hergün ayrı ayrı yerden aynı olaylar,infial yaratmak,yada idama sağlam zemin ayarlamak.İdama karşı değilim zinhar ama bu tertiplenmiş iş gibi..?
Toplum ahlaki açıdan büyük çöküntü içinde. Düğme aramaya gerek yok.
evet o düğme basiretsiz sen ve akp ve mhp
patates soğan için de bir yerlerden düğmeye basıldı mı eyyy desdici bunu da açıkla. bu devletin istihbarat örgütleri emniyeti ne iş yapıyor onu da açıkla
yani gelecek seçimlerde cumhur ittifakına katılacaklar yada yok olup gidecekler
akp şeriatı getirecek diye korkuyorlar..şimdi gelsin bence ilk katliam kendi içlerinde başlar nasılsa :)
akp nin devşirme parti liderlerinden akp zırvalarına alışma beyanatları.
bağla bakalım iktidar heveslisi faşist köpek
ben bugün bu yorumu yaptım aklın yolu bir.
bilinçli olartak gündemde sıcak tutulduğu çok açık..seçimden yeni çıkmış hükümetinde işine gelebilecek bir durum..toplum bu tür haberlerle ilgilenirken yapılacak zamlar çıkartılacak kanunlar ve hükümetin yapmak istediklerini kimse görmez kimse duymaz kimseninde ilgisini çekmez..hükümet rahat bir oyun sahasında istediği gibi oyunu yönlendirebilir..kendi geleceğini garanti altına alabilmenin yollarını açar..toplum tüm hıncıyla çocuk tacizleri çocuk kaçırmaları ile ilgilenmeye devam ederek farkında olmadan hükümetin istediğini yapar..
kesinlikle dış guclerin işi.Neden diyecek olursanız patates soğan biber ve limon fiyatlarını dış güçler yapmadımı bunu da onlar yaptı.????????????
akp yi yıpratmak isteyen faiz lobisinin,dolar lobisinin,patates soğan lobisinin ve bunların işbirlikçisi chp nin işidir.kılıçdaroğlunu tutuklayın.ulan bundan sonra her şey,mecliste,bakanlar kuruluda sayın cumhurbaşkanı.idamı çıkartsın.iş bitsin.tüm muhalifleri asmaya başlayın.ne duruyorsunuz.elinizi tutanmı var.
hep vardı, eskiden sadece üstü kapatılırdı duymazdık bilmezdik. Şimdi herkes daha bilinçli çoğu insan susmuyor. Sosyal medyanın olumlu etkileri sayesinde de yaşanan kötü bir olayı dakikasında duyabiliyoruz. Son olsa keşke :(
bence akp bilerek yaptiriyor bu olaylari. böylece idamı getirip sol ve muhalif kesimi terörist suçlaması ile öldürecekler.
herşeyi yap sonra herşeyi dış güçlerin üstüne at....amerika da ladini suçladı sonra afganistana girdi...15 yıl sonra amerika halkın dan özür diledi..ikiz kuleleri amerika vurdu koltuk uğruna siyaset böyle birşey...
TOPLUMDA HUZUR MU KALDI SEÇİLENLER SEÇİLMEK İÇİN YAŞARKEN DİĞERLERİ HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERİYORAHLAK DESEN YERLERDE ÇÖZÜM SEÇİLENLERDE DEĞİL HALK VERSİN KARARI
NE ADAMSINIZ BE HERŞEYİ SİYASETE BAĞLIYORSUNUZ SONUÇ NE PEKİ SIFIR HERZAMAN OLDUĞU GİBİ
Diğer Haberler