Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den 'Twitter' uyarısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "sabah namazı buluşmaları" kapsamında geldiği Konya'da gençlere, "Sevgili gençler 140 karakterli lüzumsuz ifadelerden uzak durun. İnternette sosyal medyada beyninizi teslim alan yüreğinizi işgal eden her türlü görüntüden, lüzumsuz sözden ve yazıdan uzak durun" uyarısında bulundu. Beş vakit namazla Allah ile buluşulduğunu da aktaran Görmez, gençlerden Onunla konuşmaktan, secdede muhabbet etmekten kendilerini mahrum bırakmamalarını istedi.

Görmez, "Sabah namazı buluşmaları" kapsamında tarihi bedesten içerisinde yer alan Kapu Camisi'nde sabah namazını kıldırıp, vaaz verdi.

Vaazında sabah namazının faziletlerini anlatan Görmez, "Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde, 'Eğer siz sabah namazını bu şekilde cemaatle kılmanın faziletini bilseydiniz ve gücünüz yetmeseydi sürünerek gelirdiniz.' buyuruyor. Elhamdülillah biz ayakta geliyoruz. Sürekli bu nimeti Yüce Mevlamızdan niyaz ediyorum. Sevgili gençler bu nimetten kendinizi mahrum bırakmayın." diye konuştu.

Gençlere çeşitli nasihatlarda bulunan Görmez, müminin hayatını cennete dönüştürmek için anlamsız, faydasız ve lüzumsuz sözlerden, davranışlardan, tartışmalardan uzak durması gerektiğini söyledi.

Günde beş vakit kılmanın önemine değinen Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

"Sevgili gençler 140 karakterli lüzumsuz ifadelerden uzak durun. İnternette sosyal medyada beyninizi teslim alan yüreğinizi işgal eden her türlü görüntüden, lüzumsuz sözden ve yazıdan uzak durun. Ta ki kimse gelip kalbinizi cep telefonuyla işgal etmeye ve cep telefonuyla aklınızı ve ruhunuzu teslim almaya kalkmasın."

Kılınan beş vakit namazla Allah ile buluşulduğunu aktaran Görmez, gençlerden Onunla konuşmaktan, secdede muhabbet etmekten kendilerini mahrum bırakmamalarını isteyerek, "Cenabıhak bizleri bu büyük nimetten hiçbir zaman mahrum bırakmasın, Müslüman zürriyetini kıyamet sabahına kadar ibadetsiz, namazsız, niyazsız eylemesin inşallah." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bir de devlet malı çalmanın günah olduğunu, ufak çocuklara vakıflarda ensarcıların yaptığı sapıklıkların günah olduğunu açıklasa
her bilgiden uzak durun kendinizi eğitmeyin gerçekleri öğrenmeyin yoksa insanları nasıl sömürecek bu din tüccarları
tabi tabi sen onları koyunlara anlat
TARİKATLARIN ŞEYHLERİN KİTAPLARI DEĞİL KURANI KERİMİ OKUYUN SAHİH HADİSLERİ OKUYUN DİNİ BİLGİYİ DİYANETTE GÖREVLİSİNDEN ALIN BİZDE İYİ DİN ADAMI YETİŞTİRELİM DEMENİZ GEREKMEZMİ HOCAFENDİ
SAYIN GÖRMEZ VEBALİN ÇOK BÜYÜK SİZ NERDEYSE T.C.DEVLETİNİN BÜTÇESİNİN YARISINA SAHİP KURUMUN BAŞINDASINIZ NEDEN BU MİLLETİN HİZMETİNE DEĞİL DE GÜCÜN KUVVETİN HİZMETİNE TALİPSİNİZ BU NECİP MİLLET NEDEN GERÇEK KUARN İSLAMINDAN UZAK ÜLKE DE İNANÇ VAR MI DİN VAR MI YOKSA MUAVİYENİN YEZİDİN ÇAKMA DİNİMİ VAR YAPMA ETME NAMAZ NAMAZ DİYE MİLLETİ OYALAMYIN GERÇEK KURAN İSLAMINI ANLATIN SİZE TAVSİYEN MAUN SURESİNİ İYİ OKUYUN ANLATIN YAŞAYIN
sevgili gençler 140 karakterli mesajlaşmadan uzak durun 1.500.000 tl lik zırhlı mercedeslere ilgi duyun daha sevap.
ŞU CAMİDE FUHUŞ YAPAN İMAM İÇİN İLGİLİ SÖYLEYECEGİN BİR ŞEY YOKMU??? 'Twitter' SEN MELİH GÖKÇEGE ANLAT RTE YE DAHA SİGERLERİNE ANLAT SİZ..ÇEKİN BU İNSANLARIN ÜZERİNDEN PİS DÜŞÜNCELERİNİZİ ART NİYETLİLİGİNİZİ!!..TOPUNUZ İNSANLIK DÜŞMANISINIZ!!..
@byciddi canın cehenneme
Fetö hükümetle koyun koyuna ve güçlü iken bu gençlere Fetöden uzak durun deseeydin sana saygı duyardım.Hükümet fetöye saldırdı sende 12 maddelik bildiri yayınladın.Bi git be kardeşim
Diyanet işleri bakanlığının neden resmi twitter hesabı var ?
Diğer Haberler