Diyarbakır saldırısında flaş gelişme! Suriye'ye kaçarken yakalandılar

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ek binasında geçen salı günü 1'i polis 2'si sivil memur 3 kişinin şehit olmasına, 4 kişinin yaralanmasına yol açan PKK'nın bombalı saldırısıyla ilgili 3'ü Suriye'ye kaçmak isteyen 5 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 1 kişinin saldırıyı planlayanlardan olduğu belirtilirken, patlama ile ilgili gözaltına alınanların sayısı 10'a yükseldi. Tünel kazılarak 1 tona yakın patlayıcının ateşlendiği patlama ile ilgili soruşturma sürüyor.

Diyarbakır saldırısında flaş gelişme! Suriye'ye kaçarken yakalandılar

Merkez Bağlar ilçesinde geçen 11 Nisan'da Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alan içindeki Bakım-Onarım Şube Müdürlüğüne ait tamir atölyesinde meydana gelen ve daha sonra PKK'lılarca tünel kazılıp yerleştirilen 1 tona yakın patlayıcının zaman ayarlı düzenekle ateşlendiği ortaya çıkan patlama ile ilgili soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında 3 kişi Şırnak'ın Cizre ilçesinden Suriye'ye kaçmak isterken, 2 kişi ise Diyarbakır'ın ilçelerinden gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 kişiden 1'inin olayın planlayanlardan olduğu belirtilirken, aynı soruşturma kapsamında daha önce de 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanların Emniyet Müdürlüğündeki sorguları sürüyor.

1'İL POLİS, 2'Sİ SİVİL MEMUR 3 KİŞİ ŞEHİT OLMUŞ, 4 KİŞİ YARALANMIŞTI

Binanın bodrum katından kazılan yaklaşık 30 metre uzunluğundaki tünele yerleştirilen bir tona yakın patlayıcının zaman ayarlı düzenek ile patlatılması sonucu polis memuru Burhan Mercan ile sivil memurlar Yunus Elaltunterin ve Cengiz Tekin'in şehit olmiş, 4 kişi ise yaralanmıştı.

Patlamanın etkisi ile birlikte bölgede bulunan çok sayıda ev ve işyerinde de hasar meydana gelmişti. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
sayın içişlerı bakanımızayazıyorum sayın bakanımbucanıları ceza evınekoyup dağdakı yaşantılarından daha ıyı yaşam surmekteler ben bır vatan daş olarak ceza evlerınde bakılmasını kesınlıkle ıstemıyorum mutlaka bu idam kararının çık masını ıstıyorum bun ları anın da ınfaz edılmesını ıstıyorum
@akpinarahmet_2016 Anında infaz bize hiç bir şey kazandırmaz. Konuştuurma yöntemleri var. Konuştur sonra hallet.
@marasal66 tamam sen dedin diye artık öyle yaparlar konuşturduktan sonra öldrüecekler iyik hatırlattın
vay emniyetin ek binasının olduğu yere tünel kazıp 1 ton patlayıcı yerleştiriliyor emniyet bi haber patladıktan sonraki geçen zamanda tünel fark ediliyor.emniyet gerçekten iyi çalışmış istihbaratda dahil.
@domatesci karının nerde oldugunu bılmen burda ahkam kezen godoş
Erdoğanın yolundan gitmeyin biti bitirdik önüne girecez diye hep yalan nuda yalan gerçek söyleyin tam mesai saatinde parlama olmus kaç şehit verdik kaç yaralı bunları söyleyin hep aynı senaryosu milleti kandıramazsanız artik
Bu yüzden hayır diyorum artık bunlara karnımız tok kaç annenin cani yandı.sehitlerin sayısını verin bırakın neymiş efendim suriyeye geçerken yakaladık nasıl yakaladık nerden yakaladın tanıdıklarmi madem öyle neden ilk önce önlem almadınız soylu akp erdoğan istifa
Ah be ahmet abi daha neler istiyoruzda yutkunup duruyoruz bigün inşallah rabbim herkese hakettiğini yaşatacak
İçişleri bakanı istifa...
tünel kazılırken neredeydiniz
@lovegod21 sen nerdeydin
Diğer Haberler