Diyarbakır'da 10 köyde sokağa çıkma yasağı, PKK'ya operasyon başladı

Diyarbakır'da 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. PKK'ya karşı büyük operasyon başlatıldı.

Diyarbakır'ın Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, F-16'lar da havadan destek verip, terör yuvalarını imha edilecek.

Diyarbakır'ın Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri kırsalında aralarından üst düzey terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu değerlendirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, örgütle işbirliği içinde olan kişilerin yakalanması, sığınak ve barınak imha edilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, köylere giriş çıkışlar yasaklandı. F-16 savaş uçaklarının havadan destek vereceği belirtilirken, terör yuvaları imha edilecek.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, Silvan İlçesi'ne bağlı; Dolaplıdere Köyü, Dağcılar Köyü, Mutluca Köyü, Çaldere Köyü, Lice İlçesi'ne bağlı; Kıyıköy Köyü, Dallıca Köyü, Türeli Köyü, Kutlu Köyü ve Kulp İlçesi'ne bağlı; Demirli Köyü, Taşköprü Köyü'nde, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 24 Şubat 2017 günü saat 16.30'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arzetmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" denildi.

10 KÖYDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Diyarbakır’ın Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri kırsalındaki 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla Silvan’a bağlı Dolaplıdere, Dağcılar, Mutluca ve Çaldere, Lice’ye bağlı Kıyıköy, Dallıca, Türeli ve Kutlu ile Kulp’a bağlı Demirli ve Taşköprü köylerinde saat 16.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
referen duma kadar boş araziyi bombalarlar tavşana kaç tazıya tut politikası uygularlar
@ey_dost Aynen katılıyorum hayatları yalan dolan bunların milletin paraları boşa heba ediliyor...
@ey_dost Arkadaş F16 la beraber kaç operasyona katıldın.Engin bilgilerinden bizi mahrum bırakma.
40 yıldır aynı hikaye büyük operasyon çok büyük devasa operasyon sonuç ne? aynı bizler survivor izlemeye devam ediyoruz
@cemm745 son 8 aydır pkk nın herhangi bi karakola saldırma durumu varmı..neden büyük operasyonlarda temizleniyor pkk..şuanda gerçekten pkk vuruluyor..daha önce pkk içimizdeki hayinlerdi..yani tsk nın içinde olan fetöcü teröristlerdi..kardeş..
ülkenin attığı her adımdan şüphelenir olduk. 2007 seçim öncesi gibi göstermelik dağı taşı bombalamasınlar bari.
Her defasında dev darbe büyük operasyon sonuç.2 gün sonra asker şehit oldu...
giyitlerin yolunuz açık olsun allahaemanet olun
ya hadi boşversenize yıllardır bombalıyorsunuzda ne oluyor siz dogudaki halkı korucu yaptıgınız sürece hiç bir sonuç elde edemezsiniz adamlar maaşını devletten alıyorlar pkk çalışıyorlar olay bukadar basit:)
YA ALLAH,, BİSMİLLAH,,,ALLAH YAR ve YARDIMCINIZ OLSUN,,,,,
bu kararlılıkla giderse pkk diye birşey kalmaz
bu kadarda seçimkandırması olmaz be
Dünya ülkeleri kendi aralarında savaşmayı göze alamıyor böyle teröristler yaratıp onları besleyip üstümüze salıyorlar yeni çatışma şekilleri budur,kıyamete kadarda bitmez böyle sürüp gider...
HANİ BİTMİŞTİ O İŞ
VUR MEHMEDİM VUR.ALLAH AŞKINA VUR ÖKSÜZ YETİM İÇİN VUR
Sonuna kadar devam
Suriyeliler çıkmıştır dağa yıllardı da suriyeden gelmiyormi teröristler hani temizlendiydiye hükümet bos bos işlerle uğraşma yapman gerekennne biliyonuzmu bi ülkeyi yonetemeyipde bos maaş aliyonuz ermeni ırak iran sürüye sınırlarındaki bölgelere çek duvarı kimse giremesin mayın elektirik askeri birlikler bu bu kadar zormu yani icdende vur temizle bak çok kolay dimi halknuyuma satilmislara kanmayinnher imkannvar ama yapan yok suriye sınırında mayın doluydu genişletildi yıllar önce sinir açıldı bilerekki bu belliymis planliymis demekki mayınlı arazi olsaydı bu kadar Suriyeli de ülkeme sizamazdi
@huysuz_2017 o zaman sen git koruculuk yap klavye erkegi.. asıl bölücü senin gibi düsünenler. pkkdan daha tehlikelisiniz
Zamanında REİS söyledi, Bu Barış Sürecini kim bozarsa altında ezilip yok olur diye, Bozan taraf HDP ve PKK olduğuna göre işte böyle ezilip gidecekler.
Diğer Haberler