Diyarbakır'da 2 günde 7 ölüm! Sır perdesi aralanacak mı?

Diyarbakır' da son iki günde polis zırhlı araçlarının karıştığı ve 7 kişinin öldüğü kazalarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.Konunun incelenmesi için İçişleri Bakanlığı'ndan da müfettiş istendi.

Diyarbakır"ın Çınar İlçesi'ne bağlı Kazıktepe Köyü'ne hububat hasadı programına katılan Vali Hüseyin Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine Lice İlçesi'ne giden karayolunda son iki günde meydana gelen ve polis zırhlı araçlarının da karıştığı 2 kaza ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı ve valilik tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi. Toplam 7 sivilin öldüğü 14'ü polis, 10'u sivil toplam 24 kişinin yaralandığı her iki kaza ile ilgili Vali Aksoy, İçişleri Bakanlığı'ndan kazaların araştırılması için müfettiş istediklerini de belirterek, "Yaşanan trafik kazası sonucunda vatandaşlarımız yaşamını kaybetti. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz, büyük bir üzüntü duyduk. Bunların soruşturulmasıyla ilgili adli anlamda Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli soruşturmayı başlatmıştır. İdari anlamda da soruşturmalar başlatılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 2 daire başkanı dün itibariyle Diyarbakır'a geldi. Olayın seyri ve ne şekilde olduğu hussunda incelemeler yaptı. En kısa zamanda müfetişler gelip olayın oluş şeklini, idari anlamda kullanıcı arkadaşların herhangi bir kusurlarının olup olmadığını bütün yönleriyle araştıracağız" dedi.

"BUĞDAY ÜRETİMİNDE YÜZDE 10 ARTIŞ BEKLENİYOR"

Hasat günü nedeniyle beraberindeki AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal ve Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ile birlikte biçerdövere binen Vali Aksoy, buğday hasadı yaptı. Yaklaşık 30 metrelik bir alanda biçerdöverle hasat yapanmasının ardından bir konuşma yapan Vali Aksoy, Diyarbakır tarımsal alanda önmeli bir tarım şehri olduğunu ifade ederek, "Diyarbakır, Türkiye'de üretilen buğdayın yüzde 5,6'sını ortaya koymaktadır. Önceki yıllara oranla bu yıl üretimde yüzde 10 artış beklenilmekte. Diyarbakır'daki buğday üretimi 1 milyon 300 bin ton civarında olması tahmin edilmekte. Temmenimiz üreticilerimiz, ürettikleri ürünlerin karşlığını tam olarak alabilmeleridir" diye konuştu.

Vali Aksoy, anız yangıları konusunda da uyarılarda bulunarak, anız yangınlarının tarımsal üretime önemli zararlar verdiğini söyledi.

"DİYARBAKIR HALKI ERÖR ÖRGÜTÜYLE ARASINA MESAFE KOYMUŞTUR"

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kararnameyle Kocaeli Valiliği'ne atanan Vali Aksoy, kente 3 yıl görev yaptığını hatırlatarak, bu süre içerisinde Diyarbakır'ın sorunlarının azaltılması, var olan sorunların, hasarların en alt seviyeye indirilmesi konusunda büyük çaba harcadıklarını ifade ederek, "Diyarbakır halkı terör konusunda, terör örgütüyle arasına mesafe koymuştur. Ben Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum. Terörle mücadele konusunda çok önemli mesafeler alındı, bundan sonra da alınmaya devam edecektir" şeklinde konşutu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Çünkü neden çünkü doğu aynı kazalar istanbulda olsa 2 günde unutulurdu devlet hala şu hainlere sırtımızdan bıcaklayanlara yaranmaya çalışıyor
Diğer Haberler