Diyarbakır'da 6 yaşındaki kız çocuğuna taciz iddiası... Gerçek ortaya çıktı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kız çocuğuna taciz iddiasıyla halk dün sokağa dökülmüştü. Polis, 8 yaşındaki bir kız çocuğunun akşam saatlerinde 2 erkek çocuğuyla birlikte okul bahçesine girdiğini, cinsel içerikli herhangi bir durumun yaşanmadığını tespit etti. Çocukların birlikte oyun oynamasına kızan bir kişinin ise mahallede, küçük yaştaki bir kıza taciz yaşandığını söyleyerek, halkın sokağa döktüğü belirtildi.

26 Haziran 2017 18:08
PAYLAŞ
TWITTER

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçesi Yunus Emre Mahallesi Nükhet Coşkun Caddesi'nde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiaları üzerine dün gece yarısına kadar yüzlerce vatandaş, okul önünde polis ile karşı karşıya geldi. Polis, kalabalığı biber gazıyla müdahale ederek dağıtmak zorunda kaldı.

SÖYLENTİ DEDİKODU ÇIKTI

Taciz olayının yaşandığı Merkez Bağlar İlçesi Yunus Emre Mahallesi'nde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu önünde TOMA ve zırhlı araçlarla polis sıkı güvenlik önlemi aldı. Polisin okul ve çevredeki işyerlerine ait güvenlik kameralarını inceledikten sonra 8 yaşındaki bir kız çocuğunun akşam saatlerinde 11 yaşındaki 2 erkek çocuğuyla birlikte Kazım Karabekir Okulu'nun bahçesine girdiğini, cinsel içerikli herhangi bir durumun yaşanmadığını tespit etti. Bu çocukların birlikte oyun oynamasına kızan bir kişinin mahallede, küçük yaştaki bir kıza taciz yaşandığını söyleyerek, halkın sokağa dökülmesine neden olduğunu ortaya çıkardı.

HALK SOKAĞA DÖKÜLMÜŞTÜ

Görüntülerde de tespit edilen 2 erkek ve 1 kız çocuğun, pedagog eşliğinde bilgisine başvuran polis, çocukların verdiği ifadenin. görüntülerle de aynı olduğunu ortaya koydu. Bunun üzerine polis, işlemlerinin ardından 3 çocuğu da ailelerine teslim etti. Polis yetkilileri, kamera kayıtlarında ve çocukların alınan ifadelerinde herhangi bir cinsel taciz olayının yaşanmadığını belirterek, dedikodu üzerine mahallelinin sokağa çıktığını tespit ettiklerini belirtti. Polis yetkilileri ayrıca, cinsel taciz dedikodularını yayarak, halkın sokağa dökülmesine sebep olan kişinin yakalanması için çalışma başlatıldığını aktardı.

DHA

Betul Songur [3:40 PM]

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları3 yorum
  • 281 Oy
    o yalanı uyduranı yakalayıp kemiklerini kırmalı. ya halk o galeyan ile birilerine zarar verseydi ne olacaktı. cinayete teşfikten işlem yapılmalı
  • 223 Oy
    O yalanı söyleyeni arkasına teneke bağlayıp gezdirmek gerek. Halkı neden sokaklara döküyor.? Be adam,çocuk bunlar elbette oyun oynayacaklar,
  • 336 Oy
    orada hersey olurr normall

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.